@look997: ze względu na to, że znalazłeś to na youtube, to nic z tym nie zrobisz, wielkie korpo dostanie kasę z reklamy, a Ty panie Areczku szykuj się na śledzenie każdego twojego ruchu w internecie, że jak patrzysz na taką reklamę dłużej, niż 5 sekund to będziesz jako pdf spostrzegany przez algorytmy
  • Odpowiedz
@look997: jak mi tylko wyjdzie coś takiego to zgłaszam, a bot moderacja pejsbooka nic z tym nie robi, zapłacą kolejną karę pewnie kilka milionów albo miliardów, ale i tak będzie to tak, że nic nie poczują, bo nie płacą podatków albo oszukują na nich i nic się z tym nie zrobi
  • Odpowiedz
ahoj! szukam jakiegoś sensownego setupu alarm + kamera, raczej budżetowo, ale żeby to miało ręce i nogi jeśli chodzi o bezpieczeństwo

sam czujnik + alarm on/off średnio ma sens (każdy może wyłączyć xD) myślałam o czymś w stylu: tuya (albo inne czujniki) + home assistant + raspberry pi + jakaś zewnętrzna syrena

Z kamerami podobna historia, wrzucanie SD do kamerki trochę słabo secure, a za chmurę nie chce płacić, wolałabym postawić coś lokalnie (
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ihatepink: Chcesz konkret kamery profesjonalne: Vigi (TP Link), zwracaj uwagę na rozpoznanie ludzi i samochodów tam
Tańszy wariant ale też w 1 systemie z innymi smart urządzeniami: Deco też od TP Link
Każdą z tych rzeczy ewentualnie dodasz do Home Assistant w przyszłości
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chłopiec, który krzyczał: "wilk!" na polską miarę..

Mamy 2026 rok, każdy strażak nosi w kieszeni komputer o mocy większej niż te,
które wysłały ludzi na Księżyc, a my wciąż stawiamy na metody alarmowania z czasów II RP.
Wycie syren OSP z powodu każdego wyjazdu do 'kota na drzewie' to nie jest tradycja – to aktywne trenowanie społeczeństwa,
aby ignorowało zagrożenie.
Dawid_Kwlk - Chłopiec, który krzyczał: "wilk!" na polską miarę..

Mamy 2026 rok, każd...

źródło: 1000012312

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fundujemy sobie darmową lekcję znieczulicy alarmowej.


@Dawid_Kwlk: Tylko ze to juz tryb dokonany. Nie "fundujemy" a "zafundowalismy" :D

Nigdy jak slyszalem syrene to mnie to nie ruszylo. Zawsze sie zastanawialem co znow za event jest :D
  • Odpowiedz
OSP nie nadaje modulowanych tylko ciągłe


@towarzysz-eko: Ciekawe informacje :D Milo wiedziec choc mi sie to nie przyda :D

BTW ciagly to tez odwolanie alarmu (tego "glownego") wiec oby sie nie pomieszalo :D
  • Odpowiedz
Miraski, czym monitorować stan garażu - wszystkie kosiarki, przyczepa, samochody w sumie też, ważniejsze sprzęty, maszyny itd. Tagi bluetooth i urządzenia pokroju KNOT od Mikrotika? Będę przechodzić na Home Assistant ale widzę żę robią to też Things Board

Wgryzając się w Mikrotiki zauważyłem te rozwiązania i kurde genialne. O to chodzi że chciałbym takie monitorowanie sprzętów właśnie w ten sposób, nie tylko kamery. Garaż to osobny budynek 40-60m od mojego głównego domu
Saeglopur - Miraski, czym monitorować stan garażu - wszystkie kosiarki, przyczepa, sa...

źródło: obraz

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
No i pięknie, wszystko mają, to jest serio do tego.
Bateria niby na 2 lata w interwale nadawania co 1 sekundę (jeśli sie da to wydłużyłbym). Tylko że zimno, czasem mróz nawet w środku. Bateria oberwie.
Pytanie czy są takie "pasywne"?
Saeglopur - No i pięknie, wszystko mają, to jest serio do tego. 
Bateria niby na 2 la...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
#wroclaw #alarm
Smieszki smieszkami, fajnie ze testuja syreny,
ale co robic jesli to nie byl by test? nie mam zadnej wiedzy jak zachowac sie w takiej sytuacji.
Moze przydala by sie jakas edukacja obywateli co robic w takiej sytuacji?
Po co te syreny skoro mieszkancy nie maja pojecia co robic w sytuacji gdy syreny zaczynaja wyc..
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemanko Mirki i Mirabelki! Dylemat co robić. Deweloper puścił w ścianie całą instalację do alarmu... I zrobił mi zagwozdkę, bo w sumie nie chciałem montować tradycyjnego alarmu, ew. jakieś kamery w przyszłości. No ale w każdym pomieszczeniu wyprowadzone są przewody ze ścian na czujki, a ściany już wykończone i pomalowane na biało (deweloper trochę wyższy standard oferuje) i szkoda kuć i kleić by się ich pozbyć. Więc pomyślałem, że może jednak wrzucić
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wspomnienie: mylisz monitoring z systemem alarmowym.
Jeśli wystarczy Ci monitoring wizyjny i ewentualnie średnio działające wykrywanie ruchu to instalujesz kamery.
Jeśli chcesz dobre wykrywanie włamania to alarm z kontaktronami i czujkami ruchu.
Najlepiej oba systemy razem i oba są w pewnym stopniu upierdliwe ale można je zintegrować z automatyką domową i jednym kliknięciem rozbrajać parter i włączać światło nad zlewem
  • Odpowiedz
#tvp #tvpis #telewizja #tv #alarm
Czy da się gdzieś obejrzeć archiwalne odcinki programu alarm TVP? Jak się zmieniła władza w grudniu 2023 to program został wycofany, ale pozostał na vod. Teraz jednak go nie widzę, a bardzo mi zależy na włączeniu jednego programu z 2022 roku
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach