Czy jeśli w mieszkaniu mam zamontowane gniazdka i przełączniki SIMON 10, to czy mogę kupić dowolną ramkę tego producenta i wymienić? Np. interesują mnie ramki z serii 54, nie będzie problemu jeśli całe gniazdo jest z serii 10? Idąc dalej, jeśli ramkę wymieniłbym na serię 54, to czy mogę przełącznik (znalazłem stronę, gdzie można kupić same przełączniki i obudowy gniazdek bez tej całej
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
2
Praktyczne aspekty doboru silników elektrycznych indukcyjnych

Silnik elektryczny w czasie eksploatacji może pobrać energię elektryczną o wartości znacznie przekraczającej cenę zakupu samego silnika. Warto zatem dokładnie pochylić się nad aplikacją, w której będzie pracował silnik tak, aby nie przewymiarować silnika względem jego parametrów znamionowych.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
Być może głupie pytanie, ale nie znam się na tym.
Czy jeśli w mieszkaniu mam zamontowane gniazdka i przełączniki SIMON 10, to czy mogę kupić dowolną ramkę tego producenta i wymienić? Np. interesują mnie ramki z serii 54, nie będzie problemu jeśli całe gniazdo jest z serii 10? Idąc dalej, jeśli ramkę wymieniłbym na serię 54, to czy mogę przełącznik (znalazłem stronę, gdzie można kupić same przełączniki i obudowy gniazdek bez tej całej
Czy jeśli w mieszkaniu mam zamontowane gniazdka i przełączniki SIMON 10, to czy mogę kupić dowolną ramkę tego producenta i wymienić? Np. interesują mnie ramki z serii 54, nie będzie problemu jeśli całe gniazdo jest z serii 10? Idąc dalej, jeśli ramkę wymieniłbym na serię 54, to czy mogę przełącznik (znalazłem stronę, gdzie można kupić same przełączniki i obudowy gniazdek bez tej całej
- 2
@thelastowitch: tak jedynie kolory możesz mieszać, ale też z tej samej seri :) w sensie np ramka biała, przycisk czarny :)
- 1
a pastikową obudowe wewnetrzną, i jest kanciasty :D simon basic jest ogólnie większy i ma metalową obudowe wewnetrzną i jest bardziej zaokraglony :D a po 10 latach warto by było wymienić ju
@DaneOsobowe: najlepsze jakosciowo / cenowo była simon 15 ale niestety było to produkowane na rosji i wszystko wywalili. simon 10 ma niestety plastikową ramkę tylnią zamiast metal potem jakościowo to jedynie 54 ale cena zaporowa. porównywalnie jest z
- 0
Aqara Smart Video Doorbell G4 niebawem trafi do sklepow.
Czy ponizszy '8V 0.5A Surface Mounting Transformer' bedzie dzialac?
https://www.cef.co.uk/catalogue/products/339008-transformer
It can also be powered by external 8V-24V AC or DC safety power supply
Czy ponizszy '8V 0.5A Surface Mounting Transformer' bedzie dzialac?
https://www.cef.co.uk/catalogue/products/339008-transformer
It can also be powered by external 8V-24V AC or DC safety power supply
źródło: comment_1673278227N5yXQ7hbsxoBLbHKnzbtLp.jpg
Pobierz- 0
pisał ktoś praktyke e24 w tym roku?
#elektryka
#elektryka
Pytanie do #elektronika #elektryka #dom mianowicie mam grzejnik tej marki 2000W z zakresem od 500w do 2000w, mogę na nim ustawiać temperaturę od 7 do 30 stopni. Czy uruchomienie go np na 25 stopni pobiera od razu 2kw? Czy jest to zależne od ustawionej temperatury? Czym mniej tym mniej pobiera - czym większa temperatura tym więcej pobiera? Czy od buta pobiera 2kw?
źródło: comment_1673203792qbbL6Hlx7HLMmGJuJ15mcI.jpg
Pobierz- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@feliciana: on ma zapewne sterowanie on/off - i pobiera zawsze te 2000W gdy grzeje. Jak dogrzeje do ustawionej temperatury to przestaje grzać i pobiera zero. Ostygnie to się znów na 2000W włączy.
Więc jeśli masz 15st i chcesz nagrzać to obojętnie czy ustawisz 25 czy 30 - będzie grzał cały czas tak samo. Po prostu przy 25st się wyłączy wcześniej.
Inna sprawa co oznacza na nim te 15 czy 25st
Więc jeśli masz 15st i chcesz nagrzać to obojętnie czy ustawisz 25 czy 30 - będzie grzał cały czas tak samo. Po prostu przy 25st się wyłączy wcześniej.
Inna sprawa co oznacza na nim te 15 czy 25st
Jaka jest max moc urządzeń która można bezpiecznie (bez wywalenia korków) połączyć na bezpieczniku jak na zdj (b16)?
16x 230 = 3680W?
#elektryka
16x 230 = 3680W?
#elektryka
źródło: comment_16731991929L8gAjLvyDV1HJs8Bkg0y8.jpg
Pobierz- 4
@orzelek12: bezpiecznik wyłączy przy około 1,13 prądu znamionowego i to też nie od razu tylko musi upłynąć dłuższy czas. Więc około 4 kW przy 230 V. Należy pamiętać że to rozważania dla grzałki która ma współczynnik mocy równy 1, odbiorniki o charakterze indukcyjnym lub pojemnościowym pobiorą dodatkowo moc bierną która zwiększy prąd
Mirki mam pytanie.
Chciałbym wyburzyć ściankę w mieszkaniu, niestety na przeszkodzie stanęła mi skrzynka z bezpiecznikami i coś na dole. Nie wiem co to ale chyba media.
Czy jest możliwość przeniesienia tego wszystkiego na ściankę obok?
Jest to ściana nośna i nie wiem czy za bardzo mogę w niej kuć taką wnękę.
Jak myślicie?
Jaki byłby koszt ewentualnie przeniesienia?
Chciałbym wyburzyć ściankę w mieszkaniu, niestety na przeszkodzie stanęła mi skrzynka z bezpiecznikami i coś na dole. Nie wiem co to ale chyba media.
Czy jest możliwość przeniesienia tego wszystkiego na ściankę obok?
Jest to ściana nośna i nie wiem czy za bardzo mogę w niej kuć taką wnękę.
Jak myślicie?
Jaki byłby koszt ewentualnie przeniesienia?
źródło: comment_1673192368rGYbgzRjVLooUtTlvjLVp6.jpg
Pobierz- 1
Mirki ratujcie. Mam problem z płytą indukcyjna z wirpool tym modelem co niżej
https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/plyty-do-zabudowy/plyta-indukcyjna-whirlpool-wl-s8560-al?gclid=CjwKCAiA8OmdBhAgEiwAShr401uPJRO6hxdnWddAWCH66f7kYdJuXEGzZq1hhpD5hga_yb4wpEbz9BoC7YsQAvD_BwE
Mianowicie, wczoraj gotowałam i było wszytko ok. Po wszystkim wytarłam ją na mokro i ręcznikiem do sucha. W tym momencie pojawił się błąd F0E8 i już nic nie mogę zrobić. Wyłącznie od prądu na 1h też nic nie dało. Co to może być? Domyślam się że nie obejdzie się bez elektryka (na necie znalazłam, że niby ten błąd
https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/plyty-do-zabudowy/plyta-indukcyjna-whirlpool-wl-s8560-al?gclid=CjwKCAiA8OmdBhAgEiwAShr401uPJRO6hxdnWddAWCH66f7kYdJuXEGzZq1hhpD5hga_yb4wpEbz9BoC7YsQAvD_BwE
Mianowicie, wczoraj gotowałam i było wszytko ok. Po wszystkim wytarłam ją na mokro i ręcznikiem do sucha. W tym momencie pojawił się błąd F0E8 i już nic nie mogę zrobić. Wyłącznie od prądu na 1h też nic nie dało. Co to może być? Domyślam się że nie obejdzie się bez elektryka (na necie znalazłam, że niby ten błąd
- 0
@Tymian: ok dzięki
@Sofie: Jest prosty sposób na przywrócenie działania płyty Whirpool albo Hotpoint. Pod płytą znajduje się tabliczka znamionowa wraz z dużym dwucyfrowym numerem - zapamiętaj ją. Wyłącz płytę na 10-15 sekund. Włącz i poczekaj, aż wyda dzwięk i pewnie zacznie znów wyświetlać błąd. Wtedy prawym - + naciśnij kolejno: - + - + OK OK następnie wpisz numer z tabliczki (prawym - + dla pierwszej cyfry, lewym dla drugiej) - klikasz

Pany, mam zegarko-budzik ledowy z wejściem DC 5V. Próbowałem go podłączyć do powerbanków różnych i za każdym razem po kilku sekundach odcinają zasilanie. Wciskam na nich power i z powrotem jest, ale na kilka sekund. Zbyt małe natężenie? #elektronika #elektryka
konto usunięte via Android
- 2
@henk__ za maly prad to pobiera dlatego ci wyłączaja sie
Zbyt małe natężenie?
@henk__: tak, nowsze powerbanki mają układ odcinający. Najtańsze na 1 ogniwo 18650 zwykle dają cały czas, tylko pojemność ujowa.
- 1
Problem. Zmywarka nie odpompowuje wody, załącza się na minutę, potem kilka minut przerwy i z powrotem. Niby osłona pompy czasem przecieka, a czasem nie (zamówiłem nową, ale będzie dopiero we wtorek). Nie mogę odłączyć zmywarki od gniazdka, bo jakiś mózg dostawił zmywarkę na płasko z wtyczką ( ͡° ͜ʖ ͡°). A obwód elektryczny jest wspólny dla kuchni i salonu ( ͡° ʖ̯ ͡°), wiec
- 9
na dole listwa wzdłuż szafek. To chyba jest jakoś klejone wszystko.
@mrleon: musiałby być stolarz - idiota, żeby cokół kleić, zwłaszcza, że nie bardzo by miał do czego. Cokół zwykle się trzyma na klipsach zatrzaskujących się na nogach pod meblami, zlokalizuj jakąś choć lilimetrową szparę na którymś z końców cokołu, wsadź tam kawał druta wygięty w hak na końcu, zaczep i mocno szarpnij.
źródło: comment_16731697371WGq8b3xLqdJb9HxN51kvv.jpg
Pobierz- 0
Mam taką szlifierkę stołową: https://worcraft.uk/product/bench-grinder-bg20-150/
Od pewnego czasu były problemy z włączaniem, trzeba było kilka razy włączać i wyłączać, żeby się włączyła, a czasem po włączeniu i tak przestawała pracować i trzeba było jeszcze parę razy wyłączać i włączać, żeby normalnie już działała. Nie była mocno obciążana, nigdy się nie przegrzewała, itp.
Rozebrałem częściowo, zmierzyłem włącznik i kondensator, włącznik działa poprawnie, a kondensator CBB60 SH ma 2,53 mikrofaradów (wobec 2,5 +/-, które powinien mieć).
Od pewnego czasu były problemy z włączaniem, trzeba było kilka razy włączać i wyłączać, żeby się włączyła, a czasem po włączeniu i tak przestawała pracować i trzeba było jeszcze parę razy wyłączać i włączać, żeby normalnie już działała. Nie była mocno obciążana, nigdy się nie przegrzewała, itp.
Rozebrałem częściowo, zmierzyłem włącznik i kondensator, włącznik działa poprawnie, a kondensator CBB60 SH ma 2,53 mikrofaradów (wobec 2,5 +/-, które powinien mieć).
- 0
@Mirek007: pewnie szczotki do wymiany albo pękła sprężynka dociskowa, rozbieraj dalej. Jakoś to w fabryce złożyli więc da się rozłożyć
Ewentualnie kabel zasilania ma przerwę np przy odgiętce i lączy tylko na dotyk
Ewentualnie kabel zasilania ma przerwę np przy odgiętce i lączy tylko na dotyk
- 0
Zapomniałem dopisać, że nie ma żadnych znaków podczas uruchamiania, nic, o ile wcześniej się w końcu uruchamiała (ostatnio latem), to teraz w ogóle, dźwięków też żadnych nie wydaje.
Siłując się jedyne co osiągnąłem to wygięcie urządzenia tak, że nie wiem czy się da jeszcze je złożyć z powrotem, a dalej nie mogę do końca rozebrać.
Chyba na śmietnik pójdzie.
Siłując się jedyne co osiągnąłem to wygięcie urządzenia tak, że nie wiem czy się da jeszcze je złożyć z powrotem, a dalej nie mogę do końca rozebrać.
Chyba na śmietnik pójdzie.
- 6
@Ustrojstwo: z dezodorantem na smoka....
#warsztat #elektronika #elektryka
Kojarzy ktoś z was czy znajdę gdzieś kapturki termokurczliwe ale żeby były z materiału podobnego jak zwykła koszulka termokurczliwa, tzn cienka, elastyczna itp?
Kupiłem coś takiego jak w załączniku ale to jest guma grubości 0,5mm twarda, gruba i nie zda egzaminu. Nigdzie nie mogę znaleźć normalnych koszulek termokurczliwych tylko żeby z jednej strony była zamknięta.
Kojarzy ktoś z was czy znajdę gdzieś kapturki termokurczliwe ale żeby były z materiału podobnego jak zwykła koszulka termokurczliwa, tzn cienka, elastyczna itp?
Kupiłem coś takiego jak w załączniku ale to jest guma grubości 0,5mm twarda, gruba i nie zda egzaminu. Nigdzie nie mogę znaleźć normalnych koszulek termokurczliwych tylko żeby z jednej strony była zamknięta.
źródło: comment_1673117612eF6F5IKqokcU4apnF9nLeQ.jpg
Pobierz- 1
@Zarzutkkake: @snieznykockodan: końcówki "ślepe" termokurczliwe to w hurtowni elektrycznej szukaj, do kabli energetycznych się używa by zabezpieczyć koniec przewodu np 5x200 na szpuli.
- 0
Witajcie Mireczki,
Mam w planach zainstalować sobie na drzwiach przesuwnych bezprzewodowy włącznik swiatła. Przycisk na drzwiach, puszka jest za drzwiami na ścianie i tam umiescilbym odbiornik. Robie pierwszy raz taką rzecz. Moje pierwsze wyszukiwania zaprowadziły mnie do takiego urzadzenia Netowo .
To dobre rozwiązanie? Czy może są inne technologie. Czy da się może jakoś taniej ogarnąć to z aliexppres albo innego wschodniego portalu?
#technologia #elektryka #bezprzewodowe
Mam w planach zainstalować sobie na drzwiach przesuwnych bezprzewodowy włącznik swiatła. Przycisk na drzwiach, puszka jest za drzwiami na ścianie i tam umiescilbym odbiornik. Robie pierwszy raz taką rzecz. Moje pierwsze wyszukiwania zaprowadziły mnie do takiego urzadzenia Netowo .
To dobre rozwiązanie? Czy może są inne technologie. Czy da się może jakoś taniej ogarnąć to z aliexppres albo innego wschodniego portalu?
#technologia #elektryka #bezprzewodowe
- 0
Mireczki z #elektryka i #remontujzwykopem, powiedzcie mi co sie stało bo troche nie rozumiem instalacji elektrycznej w moim domu.
Z sufitu wystawały mi 4 kable : czarny (L1) , brązowy (L2), niebieski (N) i zoltozielony (Uz). Chciałem zrobić przymiarke zyrandola który jest cały z metalu, więc zanim zabralem sie do roboty to na tablicy rozdzielczej wyłączylem korek o nazwie "oświetlenie mieszkania", który faktycznie działał jak powinien tj dezaktywował
Z sufitu wystawały mi 4 kable : czarny (L1) , brązowy (L2), niebieski (N) i zoltozielony (Uz). Chciałem zrobić przymiarke zyrandola który jest cały z metalu, więc zanim zabralem sie do roboty to na tablicy rozdzielczej wyłączylem korek o nazwie "oświetlenie mieszkania", który faktycznie działał jak powinien tj dezaktywował
źródło: comment_1673099615UMHbLSng8Kb4okt8Kc232C.jpg
PobierzNiestety muszę do jednego podwójnego gniazdka podłączyć lodówkę, piekarnik i mikrofalówkę. Pomyślałem że lodówkę podłącze bezpośrednio a piekarnik i mikrofalówkę za pomocą jakiejś listwy czy rozgaleznika czy przedłużacza sieciowego. Czym się kierować? Maksymalną mocą jakiej podoła listwa czy max nateżeniem?
#elektryka
#elektryka
@Szym3kSzym3k: coś porządnego, przedłużacze to zawsze lipa. gruby kabel to podstawa.
- 2
@mojnicknawykopie: @Kinior: Sprawę załatwiłem spędzając całą sobotę na przemeblowaniu kuchni i problem rozwiązałem. Dzięki za pomoc.
konto usunięte via iOS
- 2
Mirki, w momencie kiedy odpalam kurek gazowy (iskrownik) i zapala się ogień na kuchence, znajdujący się za ściana dosłownie po drugiej stronie komputer wybudza mi się..
Ktoś radził, ze to klawiatura albo myszka reaguje, odłączyłem ale nie pomogło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#elektronika #elektryka #komputery #technologia
Ktoś radził, ze to klawiatura albo myszka reaguje, odłączyłem ale nie pomogło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#elektronika #elektryka #komputery #technologia
- 4
Chciałbym kupić wkrętarkę DeWalt DCD996.
1. Czym się kierować przy zakupie używanej?
2. Patrząc po ofertach, zauważyłem, że niektóre są produkcji chińskiej, czeskiej oraz sporadycznie amerykańskiej. Są jakieś różnicę w wykonaniu/trwałości?
#dewalt #elektryka #elektronarzedzia #majsterkowanie #budownictwo
1. Czym się kierować przy zakupie używanej?
2. Patrząc po ofertach, zauważyłem, że niektóre są produkcji chińskiej, czeskiej oraz sporadycznie amerykańskiej. Są jakieś różnicę w wykonaniu/trwałości?
#dewalt #elektryka #elektronarzedzia #majsterkowanie #budownictwo
- 3
@myron_bolitar: ale nie chodzi o markę.
Tylko to najmocniejszy model. Dzisiaj kupiłbym coś lżejszego i poręczniejszego.
A udar we wkretarce i tak się do niczego nie nadaje
Tylko to najmocniejszy model. Dzisiaj kupiłbym coś lżejszego i poręczniejszego.
A udar we wkretarce i tak się do niczego nie nadaje
@myron_bolitar uzywany sprzęt profi albo ma już dość życia albo jest wada. Optymalnie polecam kupić na raty 0% allegro np. Masz 3 lata gwarancji bez szemrania a taki zakup na 0% jest nie odczuwalny.





























@gorzki99: To włóż pomiędzy łokieć a szafę jeszcze rezystor 1Mohm (buty ESD). Nadal poczujesz 30V? ( ͡° ͜ʖ ͡°)