Być może głupie pytanie, ale nie znam się na tym.
Czy jeśli w mieszkaniu mam zamontowane gniazdka i przełączniki SIMON 10, to czy mogę kupić dowolną ramkę tego producenta i wymienić? Np. interesują mnie ramki z serii 54, nie będzie problemu jeśli całe gniazdo jest z serii 10? Idąc dalej, jeśli ramkę wymieniłbym na serię 54, to czy mogę przełącznik (znalazłem stronę, gdzie można kupić same przełączniki i obudowy gniazdek bez tej całej
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a pastikową obudowe wewnetrzną, i jest kanciasty :D simon basic jest ogólnie większy i ma metalową obudowe wewnetrzną i jest bardziej zaokraglony :D a po 10 latach warto by było wymienić ju


@DaneOsobowe: najlepsze jakosciowo / cenowo była simon 15 ale niestety było to produkowane na rosji i wszystko wywalili. simon 10 ma niestety plastikową ramkę tylnią zamiast metal potem jakościowo to jedynie 54 ale cena zaporowa. porównywalnie jest z
  • Odpowiedz
Pytanie do #elektronika #elektryka #dom mianowicie mam grzejnik tej marki 2000W z zakresem od 500w do 2000w, mogę na nim ustawiać temperaturę od 7 do 30 stopni. Czy uruchomienie go np na 25 stopni pobiera od razu 2kw? Czy jest to zależne od ustawionej temperatury? Czym mniej tym mniej pobiera - czym większa temperatura tym więcej pobiera? Czy od buta pobiera 2kw?
feliciana - Pytanie do #elektronika #elektryka #dom mianowicie mam grzejnik tej marki...

źródło: comment_1673203792qbbL6Hlx7HLMmGJuJ15mcI.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@feliciana: on ma zapewne sterowanie on/off - i pobiera zawsze te 2000W gdy grzeje. Jak dogrzeje do ustawionej temperatury to przestaje grzać i pobiera zero. Ostygnie to się znów na 2000W włączy.
Więc jeśli masz 15st i chcesz nagrzać to obojętnie czy ustawisz 25 czy 30 - będzie grzał cały czas tak samo. Po prostu przy 25st się wyłączy wcześniej.
Inna sprawa co oznacza na nim te 15 czy 25st
  • Odpowiedz
@orzelek12: bezpiecznik wyłączy przy około 1,13 prądu znamionowego i to też nie od razu tylko musi upłynąć dłuższy czas. Więc około 4 kW przy 230 V. Należy pamiętać że to rozważania dla grzałki która ma współczynnik mocy równy 1, odbiorniki o charakterze indukcyjnym lub pojemnościowym pobiorą dodatkowo moc bierną która zwiększy prąd
  • Odpowiedz
Mirki mam pytanie.
Chciałbym wyburzyć ściankę w mieszkaniu, niestety na przeszkodzie stanęła mi skrzynka z bezpiecznikami i coś na dole. Nie wiem co to ale chyba media.
Czy jest możliwość przeniesienia tego wszystkiego na ściankę obok?
Jest to ściana nośna i nie wiem czy za bardzo mogę w niej kuć taką wnękę.
Jak myślicie?
Jaki byłby koszt ewentualnie przeniesienia?
itolek100 - Mirki mam pytanie. 
Chciałbym wyburzyć ściankę w mieszkaniu, niestety na ...

źródło: comment_1673192368rGYbgzRjVLooUtTlvjLVp6.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chodzi mi czy to wgl jest do zrobienia bez jakiś wiekszych komplimacji...


@itolek100: nie, nie da się tego zrobić bez komplikacji.
Na 99,99999% istniejące przewody będą za krótkie i trzeba będzie je łączyć.
  • Odpowiedz
Mirki ratujcie. Mam problem z płytą indukcyjna z wirpool tym modelem co niżej
https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/plyty-do-zabudowy/plyta-indukcyjna-whirlpool-wl-s8560-al?gclid=CjwKCAiA8OmdBhAgEiwAShr401uPJRO6hxdnWddAWCH66f7kYdJuXEGzZq1hhpD5hga_yb4wpEbz9BoC7YsQAvD_BwE

Mianowicie, wczoraj gotowałam i było wszytko ok. Po wszystkim wytarłam ją na mokro i ręcznikiem do sucha. W tym momencie pojawił się błąd F0E8 i już nic nie mogę zrobić. Wyłącznie od prądu na 1h też nic nie dało. Co to może być? Domyślam się że nie obejdzie się bez elektryka (na necie znalazłam, że niby ten błąd
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sofie: Jest prosty sposób na przywrócenie działania płyty Whirpool albo Hotpoint. Pod płytą znajduje się tabliczka znamionowa wraz z dużym dwucyfrowym numerem - zapamiętaj ją. Wyłącz płytę na 10-15 sekund. Włącz i poczekaj, aż wyda dzwięk i pewnie zacznie znów wyświetlać błąd. Wtedy prawym - + naciśnij kolejno: - + - + OK OK następnie wpisz numer z tabliczki (prawym - + dla pierwszej cyfry, lewym dla drugiej) - klikasz
AdamKowalski321 - @Sofie: Jest prosty sposób na przywrócenie działania płyty Whirpool...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pany, mam zegarko-budzik ledowy z wejściem DC 5V. Próbowałem go podłączyć do powerbanków różnych i za każdym razem po kilku sekundach odcinają zasilanie. Wciskam na nich power i z powrotem jest, ale na kilka sekund. Zbyt małe natężenie? #elektronika #elektryka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Problem. Zmywarka nie odpompowuje wody, załącza się na minutę, potem kilka minut przerwy i z powrotem. Niby osłona pompy czasem przecieka, a czasem nie (zamówiłem nową, ale będzie dopiero we wtorek). Nie mogę odłączyć zmywarki od gniazdka, bo jakiś mózg dostawił zmywarkę na płasko z wtyczką ( ͡° ͜ʖ ͡°). A obwód elektryczny jest wspólny dla kuchni i salonu ( ͡° ʖ̯ ͡°), wiec
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na dole listwa wzdłuż szafek. To chyba jest jakoś klejone wszystko.


@mrleon: musiałby być stolarz - idiota, żeby cokół kleić, zwłaszcza, że nie bardzo by miał do czego. Cokół zwykle się trzyma na klipsach zatrzaskujących się na nogach pod meblami, zlokalizuj jakąś choć lilimetrową szparę na którymś z końców cokołu, wsadź tam kawał druta wygięty w hak na końcu, zaczep i mocno szarpnij.
Jarek_P - > na dole listwa wzdłuż szafek. To chyba jest jakoś klejone wszystko.

@m...

źródło: comment_16731697371WGq8b3xLqdJb9HxN51kvv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Mam taką szlifierkę stołową: https://worcraft.uk/product/bench-grinder-bg20-150/

Od pewnego czasu były problemy z włączaniem, trzeba było kilka razy włączać i wyłączać, żeby się włączyła, a czasem po włączeniu i tak przestawała pracować i trzeba było jeszcze parę razy wyłączać i włączać, żeby normalnie już działała. Nie była mocno obciążana, nigdy się nie przegrzewała, itp.

Rozebrałem częściowo, zmierzyłem włącznik i kondensator, włącznik działa poprawnie, a kondensator CBB60 SH ma 2,53 mikrofaradów (wobec 2,5 +/-, które powinien mieć).
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mirek007: pewnie szczotki do wymiany albo pękła sprężynka dociskowa, rozbieraj dalej. Jakoś to w fabryce złożyli więc da się rozłożyć

Ewentualnie kabel zasilania ma przerwę np przy odgiętce i lączy tylko na dotyk
  • Odpowiedz
Zapomniałem dopisać, że nie ma żadnych znaków podczas uruchamiania, nic, o ile wcześniej się w końcu uruchamiała (ostatnio latem), to teraz w ogóle, dźwięków też żadnych nie wydaje.

Siłując się jedyne co osiągnąłem to wygięcie urządzenia tak, że nie wiem czy się da jeszcze je złożyć z powrotem, a dalej nie mogę do końca rozebrać.

Chyba na śmietnik pójdzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#warsztat #elektronika #elektryka
Kojarzy ktoś z was czy znajdę gdzieś kapturki termokurczliwe ale żeby były z materiału podobnego jak zwykła koszulka termokurczliwa, tzn cienka, elastyczna itp?
Kupiłem coś takiego jak w załączniku ale to jest guma grubości 0,5mm twarda, gruba i nie zda egzaminu. Nigdzie nie mogę znaleźć normalnych koszulek termokurczliwych tylko żeby z jednej strony była zamknięta.
snieznykockodan - #warsztat #elektronika #elektryka 
Kojarzy ktoś z was czy znajdę gd...

źródło: comment_1673117612eF6F5IKqokcU4apnF9nLeQ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie Mireczki,

Mam w planach zainstalować sobie na drzwiach przesuwnych bezprzewodowy włącznik swiatła. Przycisk na drzwiach, puszka jest za drzwiami na ścianie i tam umiescilbym odbiornik. Robie pierwszy raz taką rzecz. Moje pierwsze wyszukiwania zaprowadziły mnie do takiego urzadzenia Netowo .

To dobre rozwiązanie? Czy może są inne technologie. Czy da się może jakoś taniej ogarnąć to z aliexppres albo innego wschodniego portalu?

#technologia #elektryka #bezprzewodowe
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z #elektryka i #remontujzwykopem, powiedzcie mi co sie stało bo troche nie rozumiem instalacji elektrycznej w moim domu.

Z sufitu wystawały mi 4 kable : czarny (L1) , brązowy (L2), niebieski (N) i zoltozielony (Uz). Chciałem zrobić przymiarke zyrandola który jest cały z metalu, więc zanim zabralem sie do roboty to na tablicy rozdzielczej wyłączylem korek o nazwie "oświetlenie mieszkania", który faktycznie działał jak powinien tj dezaktywował
susi33 - Mireczki z #elektryka i #remontujzwykopem, powiedzcie mi co sie stało bo tro...

źródło: comment_1673099615UMHbLSng8Kb4okt8Kc232C.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niestety muszę do jednego podwójnego gniazdka podłączyć lodówkę, piekarnik i mikrofalówkę. Pomyślałem że lodówkę podłącze bezpośrednio a piekarnik i mikrofalówkę za pomocą jakiejś listwy czy rozgaleznika czy przedłużacza sieciowego. Czym się kierować? Maksymalną mocą jakiej podoła listwa czy max nateżeniem?
#elektryka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, w momencie kiedy odpalam kurek gazowy (iskrownik) i zapala się ogień na kuchence, znajdujący się za ściana dosłownie po drugiej stronie komputer wybudza mi się..

Ktoś radził, ze to klawiatura albo myszka reaguje, odłączyłem ale nie pomogło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#elektronika #elektryka #komputery #technologia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@myron_bolitar uzywany sprzęt profi albo ma już dość życia albo jest wada. Optymalnie polecam kupić na raty 0% allegro np. Masz 3 lata gwarancji bez szemrania a taki zakup na 0% jest nie odczuwalny.
  • Odpowiedz