#elektronika
Szukam jakiegoś darmowego symulatora układów, który pokazałby mi krytyczne błędy w układzie. Np. podłączam żarówkę na zbyt niskie napięciu do układu z za wysokim napięciem.

Jestem totalnym zerem w elektronice - wiem gdzie jest plus i minus na baterii i potrafię do tego podłączyć LED/żarówkę, chciałbym się trochę poduczyć dla własnej zabawy. Troszkę zacząłem czytać, ale zanim spalę kilka elementów chciałbym przetestować moje pomysły w symulatorze.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamierzam wymienic baterie w swoim iphone 12. Na stronie zbitaszybka pisza, ze przed wymiana konieczne jest utworzenie backupu, co tez uczynilem za posrednictwem itunes przez kabelek. Nigdy wczesniej nie “zerowalem” telefonu, a akurat bedac teraz na wakacjach obawiam sie ze moge utracic dostep glownie do aplikacji bankowych. Czy po przywroceniu kopii zapasowej z laptopa, wszystkie apki z ktorych dotychczas korzystalem zachowaja swoje ustawienia?
Nie jestem za dobry w tagowaniu, wiec z gory
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sos_sojowy_jasny: Na Black Friday dobry sprzęt nie będzie tańszy, conajwyzej ściek którego nikt nie bierze.

Podniosą ceny w październiku, potem "obniżą" o 5% i tyle. Jeśli masz upatrzony sprzęt to na idealo możesz zobaczyć jak zmienia się cenowo i jeśli będziesz zadowolony to bierz i tyle
  • Odpowiedz
Cześć. Szukam zegara elektronicznego na baterie żeby pokazywał cały czas godzinę i miał fukcje budzika. Wszędzie zegary elektroniczne z opcją kabla USB wtedy pokazuje caly czas godzinę a jak ma same baterię to po jakimś czasie wyswietlacz gasnie i trzeba go wzbudzać ręcznie.
#elektronika #zegarki #zegary #elektroda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#arduino #elektryka #elektronika #diy #elektroda
Nie znam się na prądzie. Znam się na programowaniu.
Powiedzmy że mam esp które przyjmuje 5v. Zasilam go przez pin 5v (przez usb 5v 1A) i do tego samego zasilania podpinam coś co pobiera więcej prądu - powiedzmy programowalną taśmę led 5v. Taka taśma pobiera max 60mA na jedną diodę więc mogę spokojnie ~10 diod obsłużyć.
Teraz chciałbym podpiąć
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to zadziała? Jak podam na wejściu 12V/1.5A to mi zrobi 5V/3A?


@daczka92:
Tylko jakbyś dał przetwornicę step-down DC-DC z 12V na 5V o odpowiedniej wydajności. Jeżeli podepniesz 12V do sprzętu który nie jest do tego dedykowany (a nie wiem konkretnie co do typu modelu obciążalności etc. co tam masz) to nie dosyć, że zapewne ci nie ruszy - to całkiem niewykluczone że się zjara albo sprzęt albo zasilacz.
  • Odpowiedz
  • 0
@bialy100k: dlatego napisałem że chciałbym obsłużyć to za pomocą LM2596. to ma wydajność 5V/3A (z zaznaczonym w dokumantacji ze wtedy potrzebuje radiatora).
stanęło na tym że zamówiłem zasilacz 5v/4a z wtykiem DC, mam taki żeński w domu i to będzie najlepsza opcja. najmniejsza obudowa do zaprojektowania, bez przetwornic, modułów wymuszających 12V z usbc.
  • Odpowiedz
Goście przylecieli z Indii na zawody łazików marsjańskich w #krakow
Niestety nie udało im się wystartować.
W sensie uruchomić maszyny.

Stałem koło nich z półgodziny.
I powiem wam że jak na gości którzy musieli przylecieć z drugiego końca świata zachowywali się bardzo spokojnie.
Slwk_1 - Goście przylecieli z Indii na zawody łazików marsjańskich w #krakow
Niestety...

źródło: IMG_20240908_101204

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, szukam jak najmniejszego i możliwie taniego (<400 zł) urządzenia wielofunkcyjnego. Zależy mi, by działało bezprzewodowo pod Windowsem i drukowało na czarno-biało + w kolorze (max. 4-5 stron dziennie). Może mieć skaner/ksero przepływowe. Ważne, by działało intuicyjnie, a tusze nie kosztowały majątku.

Kiedyś miałem HP Deskjet Advantage 3785 (pic rel), szukam czegoś podobnego.

#drukarka #drukarki #skaner #skanery #elektronika #
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, szukam jak najmniejszego i możliwie ta...

źródło: 20170809150226_2f8cb4ce

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć. Jest tak jak napisał @michalek510 - drukarki poszły w górę więc do 400 zł będzie ciężko o sensowny sprzęt. Możesz kupić tak tanio drukarkę, ale eksploatację później będziesz miał drogą. Przyjrzyj się wymienianemu tutaj Brotherowi DCP-T420W - sensowny wybór, a dopłacisz niewiele więcej poza wskazany budżet.
  • Odpowiedz
@Kryspin013 potrzebowałem kabelki do niej podłączyć nie wiem nie znam się na tym nie wiedziałem że wybuchnie


@przegrywam_przez_miasto: ogólnie załóż sobie, że każda bateria ci jebnie jak ją będziesz podgrzewał do >100°C.

Do tego baterie jeśli już to się zgrzewa a nie lutuje. Szczególnie, że lutowanie (nagrzewanie ich), prócz tego że jest
K.....3 - >@Kryspin013 potrzebowałem kabelki do niej podłączyć nie wiem nie znam się ...

źródło: Screenshot 2024-09-07 at 19-00-50 shopping (WEBP Image 450 × 432 pixels)

Pobierz
  • Odpowiedz
@Hicur: Po prostu dzielę się doświadczeniem.

A co do "bielenia" to chodzi po prostu o nałożenie warstwy cyny tak by potem lutować cynę z przewodu do cyny na baterii. Ogólnie bielenie to jest potoczne określenie na pokrywanie elementów cyną przed właściwym lutowaniem.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Variv: luzne paski, za maly prad silnika, przegrzewajacy sie silnik/sterownik, za duze opory ruchu, odkrecona srubka blokady w napedowym kole zebatym
  • Odpowiedz
  • 2
@bukszpryt: @sylwek2k @Jarek_P Hehe, nie wierze. Na paskach wszysdtko ok, wszystko dobrze dokręcone etc. Ale chyba znalazłem przyczynę. Mianowicie drukarka stoi na szafce blisko krawędzi. W rogu obok zawsze stoi duża puszka IPA. Ale teraz tam nie stała bo do czegos go uzywałem. No i wychodzi na to, że bez obciążonego rogu szafki tą puszką szafka drukarka razem z szafką wchodzi w wibracje podczas druku i się to
  • Odpowiedz