Przypominajka dla lekarzy, aby nie dali się szantażować wykopkom i wmawiać im, że mają zarabiać tyle, ile reszta.

39 % dorosłych Polaków osiąga w badaniu PIAAC poziom 1 lub niższy w czytaniu (umiejętność odnajdywania prostych informacji w tekście), podczas gdy średnia OECD to 26 %. Zaledwie 3 % Polaków znajduje się na poziomach 4–5 (wysocy performerzy), wobec 12 % średniej OECD.

38 % dorosłych Polaków osiąga poziom 1 lub niższy w umiejętnościach matematycznych (podstawowe
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@proszebardzo2: moje rozważania mają charakter jedynie teoretyczny. Jestem ciekaw co OP ma do powiedzenia na ten temat. Chyba że jego zdaniem to wszyscy absolwenci AiR, informatyki, matematyki, fizyki i tak dalej to debile, którzy nie są godni lekarskich zarobków. Jeśli tak to można zamknąć tę dyskusję, bo nie ma ona sensu z kimś z tak zamkniętym światopoglądem
  • Odpowiedz
@1Andrzejek123_: nie mówię, że nie ale nadal w porównaniu do lekarza to ten szklany sufit masz niziutko

@KryptonZ łączysz wątki, brawo! Zapotrzebowanie na lekarzy jest nadal duże to skąd ten kwik, że nie można ich aż tyle kształcić? Ah no dlatego, że stawki spadną. Ja już dawno mówiłem, że otwieranie informatyki na 3 wydziałach na każdej polibudzie to patologia i będzie ona miała odzwierciedlenie w zbyt dużej ilości osób
  • Odpowiedz
Jeśli Polska ma przestać być montownią Europy i zacząć produkować inżynierów na światowym poziomie, musimy radykalnie zmienić podstawę programową. Koniec z klepaniem formułek na pamięć – czas na praktyczne, techniczne umiejętności. Nikt, kto nie opanuje rzeczy z poniższej listy, nie powinien zdać matury. To minimum, by wykształcić ludzi gotowych do tworzenia, a nie tylko składania cudzych projektów. Oto 15 umiejętności, które powinny być obowiązkowe według mnie:

1. Kod Morse’a – Komunikacja kropkami i
PijanyDrwal - Jeśli Polska ma przestać być montownią Europy i zacząć produkować inżyn...

źródło: 1000015132

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PijanyDrwal bardzo głupie. Jak ktoś chce umieć techniczne rzeczy, niech idzie do technikum, po liceum ogólnokształcącym powina być ogólna matura.
A tak naprawdę, to inżynierów powinno się robić na politechnikach, na które, jak na wszystkie studia, powinno się iść po ogólnym liceum.
  • Odpowiedz
Więcej reform, więcej, dzieciaki wytrzymają.
https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Wszystko-sie-zmieni-Nowy-termin-egzaminu-znika-przedmiot-maturalny,273122,1.html

Jeszcze poprzednie zmiany w maturach się nie ułożyły i dzieciaki nie wiedzą czego się mają uczyć, nauczyciele często też średnio ogarniają materiał, a już pracują nad modyfikacją programu nauczania. Produkujemy idiotów na własne życzenie.

#edukacja #szkola #matura #programnauczania #reformy
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach