Miraski, proszę o rade. Przymierzam się do kursu i egzaminu pod certyfikat CAE C1/2 z j. Angielskiego. Czy ktoś ma doświadczenia z takim kursem jak i samym egzaminem? Zastanawiam się w którą stronę pójść, czy indywidualnych korepetycji czy może kursu online np SpeakUp? Obecny poziom oceniam na B1.
#edukacja #pytanie #naukaangielskiego #samorozwoj
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slaw99: na takim poziomie to przede wszystkim musisz uczyć się słówek i gramatyki, a to ogarniesz to sam. Pozostaje kwestia konwersacji i dłuższych pisemnych wypowiedzi. W tym przypadku będzie potrzebna pomoc. Możesz umówić się na konwersacje z kimś. Niech ta osoba dodatkowo co lekcje sprawdza ci pisemne wypowiedzi, omówi je na spotkaniu a przez resztę czasu prowadźcie konwersacje.
  • Odpowiedz
W nawiązaniu do wpisu @SchrodingerCat i najbardziej punktowanej odpowiedzi @Logan00

Nie ma co się śmiać z amerykanów bo w naszych szkołach tak średnio nas nauczono czym jest USA. "States" w tym wypadku to bardziej państwa, a nie województwa czy landy.

#usa #stanyzjednoczone #ameryka #mapy #mapporn #geografia #edukacja #szkola #historia
L.....o - W nawiązaniu do wpisu @SchrodingerCat i najbardziej punktowanej odpowiedzi ...

źródło: comment_Yx9nv6h1MazuTYdkKKkLK4YWVRsUCVQU.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Laargoo: daj spokój, to są generalnie "niuanse" administracyjne. W Niemczech też amsz 'kraje związkowe' a każdy wie, że to bardziej odpowiednik województw - tak jak Stany w USA z tym, zę tam cieszą się większą decentralizacją. Faktu to jednak nie zmienia i porównanie było zasadne.
  • Odpowiedz
@Blahblahaa: właśnie ze @Laargoo: ma racje.
Czy policjant z Mazowsza nie mu możliwości działać w Łódzkim? Ma. Czy policjant z Mazowsza może działać z Niemczech? Nie!
Czy jest inne prawo w Bawarii a inne w Bremie? Nie.
A czy inne jest w Niemczech a Inne w Polsce? Tak.
Czy istnieje prawo unijne będące ponad
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W ostatnich 3 latach łatwo można zauważyć zwiększone zainteresowanie i napływ nowych ludzi do rynku kryptowalut.

Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że są to najczęściej ludzie, którzy nie zapoznali się i nie rozumieją podstawowego pojęcia, czym jest blockchain. Ponadto ich doświadczenie z inwestowaniem kończy się na postawieniu kuponu sportowego...

I też nie byłoby w tym nic złego gdyby większość tych ludzi poświęciła minimum czasu na to, aby wyedukować się z
S.....i - W ostatnich 3 latach łatwo można zauważyć zwiększone zainteresowanie i napł...

źródło: comment_TTqKXNV2N0xPhLXxlP5fpVbb6LRjuP2O.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
#bialystok jakis kurs grafiki warty uwagi?

Photoshopa ogarniam ale brakuje mi umiejętności pracy na grafice wektorowej i przygotowania pliku do druku.

Wszystko co mi znajduje to jakieś szkoły policealne, ewentualnie computerplus i jakoś nie jestem ufna.

#edukacja #grafika
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla mnie Illustrator służy jedynie do zabawy, coś narysować, posklejać. Do zadań bardziej technicznych tylko i wyłącznie Corel.


@PomocnikBob: Bo nie znasz dobrze Illustratora ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

@helvetica: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@helvetica: laska szuka pomocy w sprawie wektorów / dtp a ty mi p--------z o artyście który ci rysunki wysyła. Jak dla mnie to mógł ci zdjęcie fiuta wysłać, jak to się ma do tematu twoich farmazonów pod tytułem:

W żadnej poważnej firmie nie używa się Corela
  • Odpowiedz
To jest taka groteska, w jakim żyjemy kłamstwie i jak te kłamstwa są nam utrwalane przez szkolnictwo i nauczycieli. Niby to ludzie po studiach którzy swój rozum powinni mieć i potrafić myśleć za samych siebie, a są takimi samymi robotami biologicznymi do odtwarzania programów które im ktoś wgrał jak większość społeczeństwa. I żeby była jasność, nie jestem oszołomem który neguje naukę, ja neguję zdolność tych ludzi do poznawania prawdy o życiu i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Postanowiłem ruszyć na poważnie z nauką angielskiego i zastanawiam się co oglądać, żeby ćwiczyć słuchanie? Filmy czy może kreskówki? Polecicie coś konkretnego czy wpisać na YT full movie i obejrzeć pierwszy lepszy film, który mnie zainteresuje? Miałem angielski w liceum i na studiach, poziom pewnie A2 :)
#jezykiobce #angielski #edukacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thundax: podcasty, filmy na yt, zwykłe filmy czy seriale raczej z napisani bo ciężko często wyłapać + często aktorzy używają slangowych słow. Prócz tego dużo czytaj, czytanie rozwija pisanie, a słuchanie rozwija mowę, ale ofc musisz pisać i mówić bo to co wchłoniesz to język bierny, a Ty musisz nauczyć się go produkowac (aktywny)
  • Odpowiedz
Cześć Mireczki, wracamy po przerwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na https://whoonid.com budujemy aplikację która ma wam pomagać w przebranżowieniu się na jeden z obsługiwanych obecnie zawodów (W tej chwili skupiamy się na IT ale dojdą inne zawody z czasem)

Na naszej stronie wpierw dowiecie się jakie zawody w waszej okolicy są najbardziej pożądane przez pracodawców, następnie dowiecie się co składa się na każdy zawód i ostatecznie dotrzecie do kursów z których zbudujecie

Czy powinniśmy połączyć zawody Frontendowe w jeden JavaScript Developer?

  • Tak 16.1% (5)
  • Nie 74.2% (23)
  • Mam lepszy pomysł, napiszę w komentarzu 9.7% (3)

Oddanych głosów: 31

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wyjalowiony: Dziękuję za fantastyczny pomysł z Ministerstwem, zagadamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Udemy to zbiorowisko kursów od tysięcy autorów także może zwyczajnie źle trafiłeś, są w Udemy naprawdę fantastyczne perełki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W kontekście regionu to mapa wyświetla się w zależności od języka przeglądarki, w innym wypadku musielibyśmy wymusić lokalizacje a szanujemy prywatność naszych użytkowników więc nie chcemy nikogo śledzić
  • Odpowiedz
@selawi: eh, chciałabym mieć opcję czarnolistowania osób piszących frazę '16 godzin tygodniowo'. 16 godzin to jest prowadzenia zajęć - reszta to ich przygotowywanie, papierologia i tuziny innych. To tak jakby przeliczanie hajsu sportowców na minuty spędzone na zawodach na skoczni/na oficjalnych meczach.
Polacy są specjalistami w każdej dziedzinie, w której coś minimalnie wiedzą - a że każdy chodził do szkoły, to każdy myśli, że zna pracę nauczycieli. Cieszę się, że
  • Odpowiedz