@fefler: raz że zamki się ceramiki nie trzymają, a dwa że szkoda robić koronę przed leczeniem ortodontycznym. Stosowane w trakcie leczenia siły nie są typowymi siłami na jakie jest narażona korona.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stomatologia w Polsce to jest tak s-------a branża ze szkoda słów. Kiedyś chciałem się leczyć w Polsce, mieszkając w UK bo sobie przekalkulowalem ze będzie taniej nawet wliczając koszty regularnych lotów i noclegów. No ale się przeliczyłem xd. Od small talka czym się zajmuje i gdzie mieszkam już wiedziałem ze jestem dla nich żyła złota. I niestety tak to jest. Nie znam innej takiej branży w której ceny kompletnie nie odzwierciedlają aktualnych
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@affairz: to trochę co innego jak leczysz jednego zęba, a jak leczysz dwa czy trzy obok siebie, bo jednak nie zakładasz na każdego od nowa koferdamu, nie znieczulasz itp. Także jak najbardziej można się było ze wszystkim na spokojnie wyrobić.

Nie ma reguły, czasem odbudowa trzonowca to kwestia 35-45 minut, bo próchnica ogranicza się do bruzd. A czasami 1.5h jak jest ząb mocno zniszczony.

U mnie w pracy też lekarze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemanko, orientacyjnie chciałbym zadać kilka pytań o #licowki bez szlifowania. Wiadomo, że to kwestia indywidualna i ewentualne szczegóły będę konsultował 1 na 1 ale dla mnie to kwestia na najwcześniej za 1-2 lata i chciałbym wiedzieć na co się ewentualnie przygotowywać:
1. Mam plomby na górnych jedynkach, podejrzewam, że to wyklucza zastosowanie tych ultracienkich na tych zębach?
2. Jaki jest najlepszy możliwy materiał i ile średnio kosztuje jedna sztuka z
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klamkaodokna: ceramiczne = porcelanowe. Licówki zawsze są pełnoceramiczne, to korony mogą mieć podbudowę metalową. Kolor będzie taki jaki będziesz chciał, obojętne czy wybierzesz kompozyt czy ceramikę.
Najtrwalsze będą licówki ceramiczne, ale nie jest to opcja dla osób ze zdrowymi zębami, bez wypełnień, bo wymaga szlifowania. Z tego powodu lepiej jest wybierać kompozyt, te nowoczesne odpowiednio pielęgnowane też mają dobrą trwałość.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Tak w domu to raczej tylko pasta z wyższym RDA (bardziej agresywna), co niekoniecznie jest dobrym pomysłem na dłuższą metę (zdrowie szkliwa). Najlepiej pijąc kawę popijać / przepłukiwać usta wodą po skończeniu lub w trakcie jeśli pijesz długo, słomka też coś tam pomoże, a tak to higienizacje
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: Ja pije okolo 3 kaw z ekspresu kazdego dnia, do kawy zawsze biore szklanke wody i plukam zeby po wypiciu. mleka nie uzywam i powiem ze jak na 2 lata bez czyszczenia to nie widze jakiegokolwiek przebarwienia czy nalotu. Jak bedziesz uzywal mleka to moze Ci dodatkowo pomoc :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ej dzisiaj zrobili mi ósemkę kanałowo. Czy cena 1400zl to nie przegięcie? Dodam, że leczenie na jednej wizycie pod mikroskopem, jakieś krzywe kanały itp. Oczywiście pełna profeska gabinet i stomatolog dr n med. ale jeszcze nigdy nie byłem w takim szoku jak dowiedziałem się o cenie.
#medycyna #stomatologia #dentysta
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#dentysta #medycyna #zdrowie
Jakbyście mieli problem zdrowotny, który w Polsce jest kosztowny w leczeniu (np. leczenie kanałowe za 2-3k, co jest dla wielu dużą kwotą patrząc na tag) to jak wysoka obniżka ceny zmotywowałaby was aby pojechać na leczenie do innego kraju w Europie?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Miałem kiedyś kanałowe, ale trzeba było wyrwać zęba (szóstka), niby nic nie widać jak się uśmiecham, pozostałe zęby zadbane, wizyty regularne, czyszczenie co pół roku, wybielanie raz na rok, ale jednak co wizyta u dentysty to polecają mi implanty.

Warto wstawiać implant w ubytek w szótce? Czy zęby na starość się przez to "rozjadą"?

#pytanie #kiciochpyta #zeby #dentysta ♯modameska #uroda #
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, warto. I nie chodzi wcale o to, czy te 6 widać czy nie. Btw zapewniam Cie, ze widać pod odpowiednimi kątami przy szerokim uśmiechu albo śmiechu.

Zęby wokół dziury pracują i sie przesuwają, a odpowiadający tej wyrwanej szostce ząb na dole albo na górze traci oparcie i również się porusza. Cala ta sytuacja moze spowodowac rozwiniecie się wad zgryzu lub utrate innych zebow.

Ja na pewno bym się
  • Odpowiedz
@Apollowho: Może w Niemczech są wysokie podatki ale jak czytam takie wpisy to raczej odechciewa mi się wrócić do pl. W de jak boli cię ząb wybierasz sobie jakiegoś dentystę, wchodzisz mówisz ze strasznie cię boli ząb. Dentysta robi ci zęba, dajesz kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Mówisz dziękuje dowodzenia xD tak samo jest z masa innych lekarzy. Z lekami zreszta tez bo max ile płaciłem to było 5 euro a czasami
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@affairz: Koferdamu nie było. Ja u dentysty śpię XD No ale oks, już wiem czemu tyle policzył. 100zl panorama, 150 wizyta + 350 ząb ale nie wiem o co chodzi ze 150 wizyta, bo przegląd ?? Za zobaczenie zębów ? XD trzeba było zostać stomatologiem tylko biologi i chemii nie ogarniałem w szkole, a żeby dostać się na stomatologię to musisz mieć biologię rozszerzona, czyli wiedzieć o jakiś zwierzakach coś
  • Odpowiedz
W piątek wyrywałem chirurgicznie ósemkę dolna miałem antybiotyk do jutra, ale dzisiaj zapomniałem żarzyć mogę już go odstawić? Nic mnie nie boli w sumie to przeciwbólowe odstawiłem po jednym dniu #stomatologia #dentysta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lorquu: antybiotyki bierze się do końca, jeśli skończysz wcześniej niedobitki bakterii zaczną się rozmnażać, ale już odporne na ten antybiotyk. Antybiotyk nie jest przeciwbólowy tylko żebyś nie dostał sepsy czy innego zakażenia po interwencji chirurgicznej.
  • Odpowiedz
Dentomirki - jak mam dość dużą zmianę zapalna okolowierzchołkową w górnej 7mce (po starym leczeniu kanałowym) to czy usuwanie zęba w tym stanie boli? Czy rozni się ono od usuwania zęba bez takiej zmiany? Jutro jestem umówiony na usunięcie i boje się ze nie zadziała znieczulenie albo coś.. :/

#dentysta #stomatologia #ekstrakcja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie muszę wyrywać żadnych zębów do założenia aparatu! <3

muszę za to wkręcić mikroimplant i nałożyć jakieś turbo bites, które mają uniemożliwić mi domknięcie szczęki, ale skupmy się na pozytywach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dentysta #ortodoncja #chwalesie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HamsterPL: Miałem wkręcane śruby imf i według mnie cały ten proces oprócz wkręcania (bo spałem :D) był gorszy niż wyrywanie zatrzymanych ósemek.
  • Odpowiedz
Hej. Trzy dni tenu mialem wrywaną 8mke. Piewsze dwa dni, malo co bolalo, prakrycznue wcale. Dzisiaj jakis koszmar. Zajzalem lusterkiem a tam czarno-szara rana, jakies to ogromne sie wydaje, odatkowo biale wypustki sie zrobiły. Obzydliwie to wyglada. Miejsce po dodtknieciu nie boli, boli natomiast wszystko za tą rana. Czy to moze byc suchy zębodól? Dodatkowo bol promieniuje do nosa i oka.
Dodam, ze pierwszego dania dlugo saczyla mi sie krew, balem sie
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@don_martino: mnie bolalo w ch* bo miałam mocne dlutowanie, myślałam że zejde z tego świata ale tak miało być.
miałeś zszyta dziure? w środek wlozone osocze? bez takich zabezpieczeń możliwe ze wyplukales skrzep
  • Odpowiedz
Co jakis czas odzywa mi się ząb i napierdziela moocno. Byłem u dentysty ale twierdzi ze ani nie ma próchnicy, ani dziurki nawet, obok zęby to samo, dziąsła tez. A jednak boli. I już nie wiem o co chodzi zupełnie. #dentysta #zeby
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem wczoraj u dentysty na kontroli po roku. Stwierdził że potrzebna jest jedna mała interwencja. Założył mi wypełnienie, sek w tym że połączył nim dwa zęby, górną 6 i 7 -> nie da się poprowadzić nici dentystycznej przez przestrzeń międzyzębową. Generalnie uważam go za dobrego lekarza, chodzę do niego od dawna i jestem bardzo zadowolony.
Takie coś to chyba nie powinno mieć miejsca? Jakbym chciał żeby mi te zęby oddzielił to by
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Korges: Nie, nie powinno mieć miejsca. Idź niech to rozłączy lub zrobi od nowa. To zależy od tego jak bardzo są zlane. Zęby powinny mieć porządny styk, dość ciasno, ale nie mogą być zlane ze sobą. Oczywiście poprawki w ramach gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gadałem przed chwilą. Mówi że może to być "klej" i że powinien się wytrzeć. Plombe mi robił w bruździe, powierzchni stycznej nie ruszał, wiec to by się zgadzało. Teraz go nie będzie bo boże ciało, i że jak się nie "wytrze" to dzwonić w poniedziałek.
  • Odpowiedz