Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@PiSudczyk: hehe
Ile kosztuje szlifowanie zębów? Mam takie ubytki małe, że widać że jest nierowno (od obcinania paznokci zębami chyba)
#dentysta
#dentysta
@Saynighte: W filmie "Nic śmiesznego" dentystka zeszlifowała zęby całkowicie przy okazji i to bardzo szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://www.youtube.com/watch?v=bybYs4XD2jU
@Saynighte: tylko to można minimalnie przyszlifować, jak są mocno wyszczerbione to się tego nie wyrówna. Ja takie coś robię pacjentom za darmo.
Stomatologia w Polsce to jest tak s-------a branża ze szkoda słów. Kiedyś chciałem się leczyć w Polsce, mieszkając w UK bo sobie przekalkulowalem ze będzie taniej nawet wliczając koszty regularnych lotów i noclegów. No ale się przeliczyłem xd. Od small talka czym się zajmuje i gdzie mieszkam już wiedziałem ze jestem dla nich żyła złota. I niestety tak to jest. Nie znam innej takiej branży w której ceny kompletnie nie odzwierciedlają aktualnych
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@affairz: to trochę co innego jak leczysz jednego zęba, a jak leczysz dwa czy trzy obok siebie, bo jednak nie zakładasz na każdego od nowa koferdamu, nie znieczulasz itp. Także jak najbardziej można się było ze wszystkim na spokojnie wyrobić.
Nie ma reguły, czasem odbudowa trzonowca to kwestia 35-45 minut, bo próchnica ogranicza się do bruzd. A czasami 1.5h jak jest ząb mocno zniszczony.
U mnie w pracy też lekarze
Nie ma reguły, czasem odbudowa trzonowca to kwestia 35-45 minut, bo próchnica ogranicza się do bruzd. A czasami 1.5h jak jest ząb mocno zniszczony.
U mnie w pracy też lekarze
Siemanko, orientacyjnie chciałbym zadać kilka pytań o #licowki bez szlifowania. Wiadomo, że to kwestia indywidualna i ewentualne szczegóły będę konsultował 1 na 1 ale dla mnie to kwestia na najwcześniej za 1-2 lata i chciałbym wiedzieć na co się ewentualnie przygotowywać:
1. Mam plomby na górnych jedynkach, podejrzewam, że to wyklucza zastosowanie tych ultracienkich na tych zębach?
2. Jaki jest najlepszy możliwy materiał i ile średnio kosztuje jedna sztuka z
1. Mam plomby na górnych jedynkach, podejrzewam, że to wyklucza zastosowanie tych ultracienkich na tych zębach?
2. Jaki jest najlepszy możliwy materiał i ile średnio kosztuje jedna sztuka z
@klamkaodokna: ceramiczne = porcelanowe. Licówki zawsze są pełnoceramiczne, to korony mogą mieć podbudowę metalową. Kolor będzie taki jaki będziesz chciał, obojętne czy wybierzesz kompozyt czy ceramikę.
Najtrwalsze będą licówki ceramiczne, ale nie jest to opcja dla osób ze zdrowymi zębami, bez wypełnień, bo wymaga szlifowania. Z tego powodu lepiej jest wybierać kompozyt, te nowoczesne odpowiednio pielęgnowane też mają dobrą trwałość.
Najtrwalsze będą licówki ceramiczne, ale nie jest to opcja dla osób ze zdrowymi zębami, bez wypełnień, bo wymaga szlifowania. Z tego powodu lepiej jest wybierać kompozyt, te nowoczesne odpowiednio pielęgnowane też mają dobrą trwałość.
@klamkaodokna: Są, ale ich nie polecam.
@SkrytyZolw: Tak w domu to raczej tylko pasta z wyższym RDA (bardziej agresywna), co niekoniecznie jest dobrym pomysłem na dłuższą metę (zdrowie szkliwa). Najlepiej pijąc kawę popijać / przepłukiwać usta wodą po skończeniu lub w trakcie jeśli pijesz długo, słomka też coś tam pomoże, a tak to higienizacje
@czykoniemnieslysza: Ja pije okolo 3 kaw z ekspresu kazdego dnia, do kawy zawsze biore szklanke wody i plukam zeby po wypiciu. mleka nie uzywam i powiem ze jak na 2 lata bez czyszczenia to nie widze jakiegokolwiek przebarwienia czy nalotu. Jak bedziesz uzywal mleka to moze Ci dodatkowo pomoc :)
708
Dentystka za partactwo skazana na odszkodowanie wobec pacjentki.

Nie chciało jej się wysłać pacjentki na RTG żeby ją porządnie zdiagnozować, więc na ciężkie zapalenie przyzębia poleciła "płukankę sodową". W efekcie pacjentce usunięto 11 zębów. Sąd nisko wycenił zdrowie polki, tylko na 61 tysięcy.
z- 182
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Ej dzisiaj zrobili mi ósemkę kanałowo. Czy cena 1400zl to nie przegięcie? Dodam, że leczenie na jednej wizycie pod mikroskopem, jakieś krzywe kanały itp. Oczywiście pełna profeska gabinet i stomatolog dr n med. ale jeszcze nigdy nie byłem w takim szoku jak dowiedziałem się o cenie.
#medycyna #stomatologia #dentysta
#medycyna #stomatologia #dentysta
@black_fort: kanałowe tyle kosztuje. No i nikt nie da Ci gwarancji, że po leczeniu kanałowym ząb nie będzie do ekstrakcji.
- 20
@black_fort: Sądząc po miniaturce, powinieneś się cieszyć, że z żyrantem nie kazali przyjść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
50-75%.
- 2
Za żadną cenę.
#anonimowemirkowyznania
Miałem kiedyś kanałowe, ale trzeba było wyrwać zęba (szóstka), niby nic nie widać jak się uśmiecham, pozostałe zęby zadbane, wizyty regularne, czyszczenie co pół roku, wybielanie raz na rok, ale jednak co wizyta u dentysty to polecają mi implanty.
Warto wstawiać implant w ubytek w szótce? Czy zęby na starość się przez to "rozjadą"?
#pytanie #kiciochpyta #zeby #dentysta ♯modameska #uroda #
Miałem kiedyś kanałowe, ale trzeba było wyrwać zęba (szóstka), niby nic nie widać jak się uśmiecham, pozostałe zęby zadbane, wizyty regularne, czyszczenie co pół roku, wybielanie raz na rok, ale jednak co wizyta u dentysty to polecają mi implanty.
Warto wstawiać implant w ubytek w szótce? Czy zęby na starość się przez to "rozjadą"?
#pytanie #kiciochpyta #zeby #dentysta ♯modameska #uroda #
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, warto. I nie chodzi wcale o to, czy te 6 widać czy nie. Btw zapewniam Cie, ze widać pod odpowiednimi kątami przy szerokim uśmiechu albo śmiechu.
Zęby wokół dziury pracują i sie przesuwają, a odpowiadający tej wyrwanej szostce ząb na dole albo na górze traci oparcie i również się porusza. Cala ta sytuacja moze spowodowac rozwiniecie się wad zgryzu lub utrate innych zebow.
Ja na pewno bym się
Zęby wokół dziury pracują i sie przesuwają, a odpowiadający tej wyrwanej szostce ząb na dole albo na górze traci oparcie i również się porusza. Cala ta sytuacja moze spowodowac rozwiniecie się wad zgryzu lub utrate innych zebow.
Ja na pewno bym się
@AnonimoweMirkoWyznania: zapomnij, ze zrobisz implant za 1k. Raczej x5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 13
@macan na NFZ to w ramach kanałowego ci ząb wyrywają bo taniej i prościej
@Apollowho: Może w Niemczech są wysokie podatki ale jak czytam takie wpisy to raczej odechciewa mi się wrócić do pl. W de jak boli cię ząb wybierasz sobie jakiegoś dentystę, wchodzisz mówisz ze strasznie cię boli ząb. Dentysta robi ci zęba, dajesz kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Mówisz dziękuje dowodzenia xD tak samo jest z masa innych lekarzy. Z lekami zreszta tez bo max ile płaciłem to było 5 euro a czasami
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
- 0
@affairz: Koferdamu nie było. Ja u dentysty śpię XD No ale oks, już wiem czemu tyle policzył. 100zl panorama, 150 wizyta + 350 ząb ale nie wiem o co chodzi ze 150 wizyta, bo przegląd ?? Za zobaczenie zębów ? XD trzeba było zostać stomatologiem tylko biologi i chemii nie ogarniałem w szkole, a żeby dostać się na stomatologię to musisz mieć biologię rozszerzona, czyli wiedzieć o jakiś zwierzakach coś
W piątek wyrywałem chirurgicznie ósemkę dolna miałem antybiotyk do jutra, ale dzisiaj zapomniałem żarzyć mogę już go odstawić? Nic mnie nie boli w sumie to przeciwbólowe odstawiłem po jednym dniu #stomatologia #dentysta
@lorquu nie,zryj do konca chyba ze chcesz miec zapalenie mózgu
@lorquu: antybiotyki bierze się do końca, jeśli skończysz wcześniej niedobitki bakterii zaczną się rozmnażać, ale już odporne na ten antybiotyk. Antybiotyk nie jest przeciwbólowy tylko żebyś nie dostał sepsy czy innego zakażenia po interwencji chirurgicznej.
- 1
@Yakooo: rozumiem, ale te parę tygodni wielkiej różnicy nie zrobi, a lepiej żeby była w pełni zdrowa.
- 1
Dentomirki - jak mam dość dużą zmianę zapalna okolowierzchołkową w górnej 7mce (po starym leczeniu kanałowym) to czy usuwanie zęba w tym stanie boli? Czy rozni się ono od usuwania zęba bez takiej zmiany? Jutro jestem umówiony na usunięcie i boje się ze nie zadziała znieczulenie albo coś.. :/
#dentysta #stomatologia #ekstrakcja
#dentysta #stomatologia #ekstrakcja
@siemawpadajdomejkuchni: różnie, to zależy od stopnia zaawansowania zapalenia. A nie da się zęba powtórnie przeleczyć kanałowo?
@siemawpadajdomejkuchni:
To właśnie w koferdamie jest lepiej, bez niego nie da się leczyć
ale nie dałem sobie założyć koferdamu przez bardzo nasilony odruch wymiotny
To właśnie w koferdamie jest lepiej, bez niego nie da się leczyć
nie muszę wyrywać żadnych zębów do założenia aparatu! <3
muszę za to wkręcić mikroimplant i nałożyć jakieś turbo bites, które mają uniemożliwić mi domknięcie szczęki, ale skupmy się na pozytywach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dentysta #ortodoncja #chwalesie
muszę za to wkręcić mikroimplant i nałożyć jakieś turbo bites, które mają uniemożliwić mi domknięcie szczęki, ale skupmy się na pozytywach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dentysta #ortodoncja #chwalesie
Hej. Trzy dni tenu mialem wrywaną 8mke. Piewsze dwa dni, malo co bolalo, prakrycznue wcale. Dzisiaj jakis koszmar. Zajzalem lusterkiem a tam czarno-szara rana, jakies to ogromne sie wydaje, odatkowo biale wypustki sie zrobiły. Obzydliwie to wyglada. Miejsce po dodtknieciu nie boli, boli natomiast wszystko za tą rana. Czy to moze byc suchy zębodól? Dodatkowo bol promieniuje do nosa i oka.
Dodam, ze pierwszego dania dlugo saczyla mi sie krew, balem sie
Dodam, ze pierwszego dania dlugo saczyla mi sie krew, balem sie
@don_martino: mnie bolalo w ch* bo miałam mocne dlutowanie, myślałam że zejde z tego świata ale tak miało być.
miałeś zszyta dziure? w środek wlozone osocze? bez takich zabezpieczeń możliwe ze wyplukales skrzep
miałeś zszyta dziure? w środek wlozone osocze? bez takich zabezpieczeń możliwe ze wyplukales skrzep
@don_martino: ja bralam przeciwbolowo aulin na recepte zamiennie z ketonalem tym bez recepty, spróbuj tego ketonalu
- 7
@paaszczaktaxi: mi sie trzyma już 3 lata. Zresztą dawała gwarancje na dekadę
konto usunięte via iOS
- 2
- 14
Komentarz usunięty przez moderatora
@Wektorowy1: zrób rtg
I zmień lekarza, pewnie próchnica od środka
I zmień lekarza, pewnie próchnica od środka
- 1
Byłem wczoraj u dentysty na kontroli po roku. Stwierdził że potrzebna jest jedna mała interwencja. Założył mi wypełnienie, sek w tym że połączył nim dwa zęby, górną 6 i 7 -> nie da się poprowadzić nici dentystycznej przez przestrzeń międzyzębową. Generalnie uważam go za dobrego lekarza, chodzę do niego od dawna i jestem bardzo zadowolony.
Takie coś to chyba nie powinno mieć miejsca? Jakbym chciał żeby mi te zęby oddzielił to by
Takie coś to chyba nie powinno mieć miejsca? Jakbym chciał żeby mi te zęby oddzielił to by
@Korges: Nie, nie powinno mieć miejsca. Idź niech to rozłączy lub zrobi od nowa. To zależy od tego jak bardzo są zlane. Zęby powinny mieć porządny styk, dość ciasno, ale nie mogą być zlane ze sobą. Oczywiście poprawki w ramach gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Gadałem przed chwilą. Mówi że może to być "klej" i że powinien się wytrzeć. Plombe mi robił w bruździe, powierzchni stycznej nie ruszał, wiec to by się zgadzało. Teraz go nie będzie bo boże ciało, i że jak się nie "wytrze" to dzwonić w poniedziałek.




























Mój dentysta powiedział, że jak ma się stałą koronę, to wtedy już nie można założyć aparatu na zęby - tylko jak ma się tymczasową koronę - dlaczego?
#aparatnazeby #ortodoncja #dentysta #zeby #pytanie #stomatologia