Wpis z mikrobloga

Heja Miruny, szukam w internecie takiego miejsca, gdzie mógłbym realnie sprawdzić średnie zarobki w danym zawodzie. Kojarzę, że były porównywarki prowadzone przez różne serwisy z ogłoszeniami o pracę, ale moje poszukiwania byłyby bardziej złożone niż to co one oferują, gdyż łączyłyby kilka zawodów w jedno wynagrodzenie. Ogólnie szukam miejsca, może część z Was sama byłaby w stanie odpowiedzieć mi na pytanie na jakie wynagrodzenie może obecnie liczyć technik dentystyczny będący jednocześnie asystentem stomatologicznym i higienistą stomatologicznym. Nie wiem jakim rzucać oczekiwaniem odnośnie wynagrodzenia by nie przesadzić, ale też i nie życzyć za mało.

Z góry dziękuję za przeczytanie tej plątaniny myśli i za pomoc. (ʘʘ)

#praca #pracbaza #technikdentystyczny #stomatologia #ortodoncja #dentysta #protetyka
  • 8
@nairoht: Ale dlaczego tak łatwo w tym temacie ściemniać? Bo w ogłoszeniach o pracę nie licząc IT praktycznie nie podaje się widełek. Imo to jest chore, ale wiem z czego to się bierze: z zawiści. Mnie nie obchodzi ile moi znajomi zarabiają, ale jak pojawia się taki temat to nie mam problemu podzielić się informacją ile ja zarabiam. To jest temat jak każdy inny, a w naszym pięknym kraju ludzie patrzą,
@FILEmoniusz: niestety coś takiego moim zdaniem nie istnieje - póki nie ma sztywnych, nienegocjowalnych jawnych stawek. Jedynie urząd skarbowy ma do takich danych dostęp (a i tak nie w 100%, bo przecież są ludzie co kombinują) i może sobie zrobić analizę. Wszystkie inne (płatne) "badania rynku" w jakiś sposób zakrzywiają rzeczywistość. Na zarobki wpływa też popyt, podaż - więc i miasto i chwilowe załamania rynku, recesje itd. Można tak "dobrać losową