via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy dziury po usunięciu 7 i 8 przez chirurga muszą być szyte? Pytam bo trochę to u mnie dziwnie wygląda, jakby szwy były na początku 7, bardziej nawet przy 6, później nic i dopiero widzę że następne są daleko za 8 (jakby musiał rozcinać dużo wyżej niż 8 była). #dentysta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może ktoś polecić jakąś klinikę dentystyczną? Raz że boli mnie 7, a dwa że pora zrobić jakąś korekcję wypełnienia i koloru. Możecie coś Mirki polecić i cenowo powiedzieć jak to wychodzi?
#dentysta #wroclaw #stomatologia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@isInteger: Medica Dent na Toruńskiej. Sylwia Dopierała
To miejsce nie należy do najtańszych, ale przy moich problemach z zębami, jak już tam trafiłem, to systematycznie wszytsko wyprowadziliśmy. I nic się z tym nie dzieje od lat.
  • Odpowiedz
@M83_: oczywiście, że się da. Same korzenie można z powodzeniem wykorzystywać wiele lat.
To z innej strony - a jak ci się implanty nie przyjmą to chcesz bez zębów chodzić? Proteza standardowa przywróci 30-40% funkcji narządu żucia, wielu rzeczy już jeść nie będziesz mógł.
  • Odpowiedz
Mial ktos z was ucinany korzeń od zęba? Bo mialem leczony kanałowo ale po roku wrócił ból w okolicy zęba i dentysta rozważa taki zabieg po zrobieniu zdjecia ale mowi ze jest ryzyko że ząb zacznie sie ruszać i wypadnie. Lipa bo to dwójka #dentysta #zabieg #stomatologia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#stomatologia #dentysta

Mirki i Mirabele, co byście polecili na miejsce dolnej lewej 6, którą muszę usunąć? Stomatolog mówi, że koniecznie trzeba coś tam wcisnąć i do wyboru jest most lub implant. Wiadomo, że implant to kupa kasy, ale czy most będzie dużo gorszy? Czy lepiej już wyłożyć te zaskórniaki i zdecydować się na implant w sytuacji kiedy mam jeszcze kupę innych zębów do leczenia (
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mathas: Mam dolną szóstkę na implancie. Minusy: duży koszt wstawienia, konieczność dokładnego czyszczenia przestrzeni między dziąsłem i koroną. Plusy: wygląd i funkcjonalność normalnego zęba, brak konieczności opiłowywania sąsiednich zębów jak przy mostku.
  • Odpowiedz
Mam wizytę u chirurga stomatologicznego w poniedziałek w celu konsultacji usunięcia 8’ i poproszono mnie o zabranie ze sobą zdjęcia z rentgenu. Nie dopytałem a teraz się nie mogę dodzwonić.

Mam to:

- specjalnie wydrukować
- normalnie wydrukować
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nowywinternetach: Koferdam vs wałki ma 2 główne zalety: bakterie ze śliny nie zanieczyszczą dna ubytku i wilgoć się nie dostanie, a wilgoć pogarsza adhezję czyli moc z jaką wypełnienie łapie zęba
  • Odpowiedz
@affairz: to jeszcze musi dokończyć szlif tego filara no i muszę czekać 2 tygodnie na koronę 03.03 jadę na ten szlif a 17.03 mam tą koronę mieć założoną, a w poniedziałek zadzwonie i zapytam czy stomatolog leczy pod mikroskopem i koferdamem i ewentualnie zmienię w tej placówce https://dentamax.com.pl/ bo ogólnie tam dobre ceny są i pozacentrum krakowal, za leczenie kanałowe jedynki zapłaciłem 500 zł a za ten wkład z włókna
  • Odpowiedz
Witajcie!!
Wczoraj miałem usuwaną ósemkę, przy której znajdowała się kieszonka dziąsłowa, a więc i ropa. Wydaje mi się, że chirurg nie wyczyścił jej i przy szwach znajduję się właśnie ropa. Czy mogę to w tak szybkim czasie przepłulać eludrilem czy wpłynie to negatywnie na szwy itd. Brak antybiotyku w takiej sytuacji to normalka?

#dentysta #stomatologia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lesku10: nie ma potrzeby antybiotyku. Nie płucz niczym przez najbliższe 3 dni, pewnie nie dzieje się nic złego. Często pacjenci myślą, że dzieje się coś złego, a to po prostu tak wygląda.
Jako odkażanie możesz stosować Elugel, tym się jedynie smaruje okolicę rany.
  • Odpowiedz
@Lesku10: właśnie skrzep się musi utworzyć, miałam na myśli to:

Każdorazowo po zabiegu usunięcia zęba, zębodół zostaje oczyszczony i umieszczony zostaje w nim tampon, który hamuje krwawienie. W tym miejscu zazwyczaj wytwarza się skrzep krwi, który stanowi naturalny opatrunek dla kości, tkanek i nerwów oraz chroni ranę przed zakażeniem. Jego utrata może spowodować poważne powikłania pod postacią zapalenia zębodołu czy nadmiernego krwawienia.

(...)

Aby uniknąć utraty skrzepu i pojawienia się
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mircy, czy jest sens wybielac zeby?
Mam dosc wrazliwe zeby i boje sie ze wiecej z tego szkody niz pozytku bedzie. Nie mam jakichs odbarwionych mocno, ale mam plamki biale i rzucaja sie one w oczy. Podobno jak sie raz wybieli, to potem juz szybciej szkliwo sie odbarwia. Prawda to?
#stomatologia #dentysta #zeby

---
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Shinyz0: Polecają dr Warych, dr Rzepecka i kilku innych. Dołącz do grupy fb "progenia retrogenia i inne wady zgryzu", jest tam dużo informacji odnośnie operacji i lekarzy.
  • Odpowiedz
@Shinyz0: ja! ja!
Miałam operację w Warszawie i tam mnie koniec końców przygotowywali, ale a)
tak jak powiedział @grzela52, wejdź na grupę. To skarbnica wiedzy. Trzeba się tylko przekopać przez stado tych samych pytań (Elektroda () )
Z lekarzy we Wrocławiu, ja wiem chociażby o Janu Łyczku - osobiście byłam u niego po operacji, bo coś mi tam w aparacie przeszkadzało,
  • Odpowiedz
#stomatologia mam trochę kamienia na jednym zębie, nie dużo ale jednak jest.
Czy jak sobie kupię skaler woodpecker za około 1500zł a automatyczną butlą i ustawię na niską moc to nic sam sobie nie uszkodzę z dziąsłami / zębami? #dentysta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy retainer przy aparacie na zęby trzeba nosić przez całe życie?
Mój ortodonta mówił, że aparat (aparat Damona) miałbym jakieś 2.5 roku, retainer przez 3 kolejne lata, a później tylko dolny pernamnetny retainer byłby potrzebny
Z tego co czytam w Internecie to jest napisane, że zdejmowany retainer się nosi przez całe życie
Czy to zależy od wady czy od rodzaju aparatu?

#aparatnazeby #ortodoncja #dentysta #zeby
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach