Czy dziury po usunięciu 7 i 8 przez chirurga muszą być szyte? Pytam bo trochę to u mnie dziwnie wygląda, jakby szwy były na początku 7, bardziej nawet przy 6, później nic i dopiero widzę że następne są daleko za 8 (jakby musiał rozcinać dużo wyżej niż 8 była). #dentysta
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

XNiemcu
via Wykop Mobilny (Android)- 0

SkrytyZolw
- 1
@XNiemcu: cięcia się nie robi tylko nad ósemką. Nie zawsze trzeba zaszywać ranę po usunięciu zęba.
Może ktoś polecić jakąś klinikę dentystyczną? Raz że boli mnie 7, a dwa że pora zrobić jakąś korekcję wypełnienia i koloru. Możecie coś Mirki polecić i cenowo powiedzieć jak to wychodzi?
#dentysta #wroclaw #stomatologia
#dentysta #wroclaw #stomatologia
@isInteger: Medica Dent na Toruńskiej. Sylwia Dopierała
To miejsce nie należy do najtańszych, ale przy moich problemach z zębami, jak już tam trafiłem, to systematycznie wszytsko wyprowadziliśmy. I nic się z tym nie dzieje od lat.
To miejsce nie należy do najtańszych, ale przy moich problemach z zębami, jak już tam trafiłem, to systematycznie wszytsko wyprowadziliśmy. I nic się z tym nie dzieje od lat.
@isInteger: tylko dentysta ptak, kolejki długie, ale warto
konto usunięte via Android
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@LonNon: nie stać mnie na takie rzeczy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Siema poleci ktoś jakiegoś dentystę który za rozsądna cenę wymieni wszystkie zeby i wyrwie stare?
#dentysta #stomatologia #kiciochpyta
#dentysta #stomatologia #kiciochpyta
@M83_: nie, prawie nigdy nie jest to praktykowane, bo nie jest to zgodne ze sztuką lekarską.
@M83_: oczywiście, że się da. Same korzenie można z powodzeniem wykorzystywać wiele lat.
To z innej strony - a jak ci się implanty nie przyjmą to chcesz bez zębów chodzić? Proteza standardowa przywróci 30-40% funkcji narządu żucia, wielu rzeczy już jeść nie będziesz mógł.
To z innej strony - a jak ci się implanty nie przyjmą to chcesz bez zębów chodzić? Proteza standardowa przywróci 30-40% funkcji narządu żucia, wielu rzeczy już jeść nie będziesz mógł.
Jakiego dentystę polecacie na #nfz w #warszawa?
Tak wiem że nie ma dobrych ale nie stać mnie na płatnych więc wolę leczyć się za "darmo" niż wcale bo raczej nie uśmiecha mi się płacić za dentystę i potem pół miesiąca głodować.
#stomatologia #pytanie #dentysta #stomatolog
Tak wiem że nie ma dobrych ale nie stać mnie na płatnych więc wolę leczyć się za "darmo" niż wcale bo raczej nie uśmiecha mi się płacić za dentystę i potem pół miesiąca głodować.
#stomatologia #pytanie #dentysta #stomatolog
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@2cf002b2f4: @wsciekly_szumrak: w dodatku chyba już nawet nie można dopłacać do białych (ale mogę się mylić)
Mial ktos z was ucinany korzeń od zęba? Bo mialem leczony kanałowo ale po roku wrócił ból w okolicy zęba i dentysta rozważa taki zabieg po zrobieniu zdjecia ale mowi ze jest ryzyko że ząb zacznie sie ruszać i wypadnie. Lipa bo to dwójka #dentysta #zabieg #stomatologia
@Francesco123: idź po drugą opinię i wtedy zdecyduj co dalej. A leczenie kanałowe było pod mikroskopem?
@Francesco123: tak jak kolega wyżej napisał, dobrze zrobiona resekcja to skuteczna metoda leczenia.
#stomatologia #dentysta
Mirki i Mirabele, co byście polecili na miejsce dolnej lewej 6, którą muszę usunąć? Stomatolog mówi, że koniecznie trzeba coś tam wcisnąć i do wyboru jest most lub implant. Wiadomo, że implant to kupa kasy, ale czy most będzie dużo gorszy? Czy lepiej już wyłożyć te zaskórniaki i zdecydować się na implant w sytuacji kiedy mam jeszcze kupę innych zębów do leczenia (╯︵╰
Mirki i Mirabele, co byście polecili na miejsce dolnej lewej 6, którą muszę usunąć? Stomatolog mówi, że koniecznie trzeba coś tam wcisnąć i do wyboru jest most lub implant. Wiadomo, że implant to kupa kasy, ale czy most będzie dużo gorszy? Czy lepiej już wyłożyć te zaskórniaki i zdecydować się na implant w sytuacji kiedy mam jeszcze kupę innych zębów do leczenia (╯︵╰
Mam wizytę u chirurga stomatologicznego w poniedziałek w celu konsultacji usunięcia 8’ i poproszono mnie o zabranie ze sobą zdjęcia z rentgenu. Nie dopytałem a teraz się nie mogę dodzwonić.
Mam to:
- specjalnie wydrukować
- normalnie wydrukować
Mam to:
- specjalnie wydrukować
- normalnie wydrukować
Czy koferdam można użyć po to by odizolować wiercący się język przy leczeniu innym niż kanałowe? Np. borowaniu 7 mek. Żeby go tam nie uszkodzić w czasie wiercenia i jak się nim jednak ruszy np. przy połykaniu śliny.
#stomatologia #stomatolog #dentysta
#stomatologia #stomatolog #dentysta
@nowywinternetach: Koferdam vs wałki ma 2 główne zalety: bakterie ze śliny nie zanieczyszczą dna ubytku i wilgoć się nie dostanie, a wilgoć pogarsza adhezję czyli moc z jaką wypełnienie łapie zęba
@affairz: to jeszcze musi dokończyć szlif tego filara no i muszę czekać 2 tygodnie na koronę 03.03 jadę na ten szlif a 17.03 mam tą koronę mieć założoną, a w poniedziałek zadzwonie i zapytam czy stomatolog leczy pod mikroskopem i koferdamem i ewentualnie zmienię w tej placówce https://dentamax.com.pl/ bo ogólnie tam dobre ceny są i pozacentrum krakowal, za leczenie kanałowe jedynki zapłaciłem 500 zł a za ten wkład z włókna
Witajcie!!
Wczoraj miałem usuwaną ósemkę, przy której znajdowała się kieszonka dziąsłowa, a więc i ropa. Wydaje mi się, że chirurg nie wyczyścił jej i przy szwach znajduję się właśnie ropa. Czy mogę to w tak szybkim czasie przepłulać eludrilem czy wpłynie to negatywnie na szwy itd. Brak antybiotyku w takiej sytuacji to normalka?
#dentysta #stomatologia
Wczoraj miałem usuwaną ósemkę, przy której znajdowała się kieszonka dziąsłowa, a więc i ropa. Wydaje mi się, że chirurg nie wyczyścił jej i przy szwach znajduję się właśnie ropa. Czy mogę to w tak szybkim czasie przepłulać eludrilem czy wpłynie to negatywnie na szwy itd. Brak antybiotyku w takiej sytuacji to normalka?
#dentysta #stomatologia
@Lesku10: nie ma potrzeby antybiotyku. Nie płucz niczym przez najbliższe 3 dni, pewnie nie dzieje się nic złego. Często pacjenci myślą, że dzieje się coś złego, a to po prostu tak wygląda.
Jako odkażanie możesz stosować Elugel, tym się jedynie smaruje okolicę rany.
Jako odkażanie możesz stosować Elugel, tym się jedynie smaruje okolicę rany.
@Lesku10: właśnie skrzep się musi utworzyć, miałam na myśli to:
Każdorazowo po zabiegu usunięcia zęba, zębodół zostaje oczyszczony i umieszczony zostaje w nim tampon, który hamuje krwawienie. W tym miejscu zazwyczaj wytwarza się skrzep krwi, który stanowi naturalny opatrunek dla kości, tkanek i nerwów oraz chroni ranę przed zakażeniem. Jego utrata może spowodować poważne powikłania pod postacią zapalenia zębodołu czy nadmiernego krwawienia.
(...)
Aby uniknąć utraty skrzepu i pojawienia się
Każdorazowo po zabiegu usunięcia zęba, zębodół zostaje oczyszczony i umieszczony zostaje w nim tampon, który hamuje krwawienie. W tym miejscu zazwyczaj wytwarza się skrzep krwi, który stanowi naturalny opatrunek dla kości, tkanek i nerwów oraz chroni ranę przed zakażeniem. Jego utrata może spowodować poważne powikłania pod postacią zapalenia zębodołu czy nadmiernego krwawienia.
(...)
Aby uniknąć utraty skrzepu i pojawienia się
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Megawonsz_dziewienc: ANTIDOL, nie dziękujcie
#anonimowemirkowyznania
Mircy, czy jest sens wybielac zeby?
Mam dosc wrazliwe zeby i boje sie ze wiecej z tego szkody niz pozytku bedzie. Nie mam jakichs odbarwionych mocno, ale mam plamki biale i rzucaja sie one w oczy. Podobno jak sie raz wybieli, to potem juz szybciej szkliwo sie odbarwia. Prawda to?
#stomatologia #dentysta #zeby
---
Mircy, czy jest sens wybielac zeby?
Mam dosc wrazliwe zeby i boje sie ze wiecej z tego szkody niz pozytku bedzie. Nie mam jakichs odbarwionych mocno, ale mam plamki biale i rzucaja sie one w oczy. Podobno jak sie raz wybieli, to potem juz szybciej szkliwo sie odbarwia. Prawda to?
#stomatologia #dentysta #zeby
---
@AnonimoweMirkoWyznania Mam pomysł, zapytaj kurna ogarniętego dentysty, a nie wykopu.
@AnonimoweMirkoWyznania: Na białe plamki poszukaj gabinetu który stosuje icon. Zapisz się na konsultacje
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Tigermass: to przegapiłam to zupełnie. To znaczy, że coś było z nimi nie tak. Dobrze wykonana korona może służyć 20 lat.
Ale sumie to czemu chcą za aparat po 1500zl za łuk skoro klamry kosztują 7 zł a drucik 9zl?
Pewnie na wszystkim mają takie przebitki.
#stomatologia
#dentysta
Pewnie na wszystkim mają takie przebitki.
#stomatologia
#dentysta
źródło: comment_16540992064fYyb0vp21hllWOIzwFQTl.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 1
- 12
@lubielizacosy: kupił druciki i klamry na aliexpress, założył. Stomatolodzy go nienawidzą xD
- 0
Jest jakaś "mapka" , lista gabinetów prywatnych, które przyjmują na NFZ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dentysta #stomatologia
#dentysta #stomatologia
- 1
Szukam we #wroclaw ortodonty, który przygotowuję pod leczenie ortodontyczno-chirurgiczne tylko zeby sam zabieg był na NFZ xd polecacie kogoś?
#ortodoncja #dentysta
#ortodoncja #dentysta
@Shinyz0: Polecają dr Warych, dr Rzepecka i kilku innych. Dołącz do grupy fb "progenia retrogenia i inne wady zgryzu", jest tam dużo informacji odnośnie operacji i lekarzy.
- 1
@Shinyz0: ja! ja!
Miałam operację w Warszawie i tam mnie koniec końców przygotowywali, ale a)
tak jak powiedział @grzela52, wejdź na grupę. To skarbnica wiedzy. Trzeba się tylko przekopać przez stado tych samych pytań (Elektroda ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ )
Z lekarzy we Wrocławiu, ja wiem chociażby o Janu Łyczku - osobiście byłam u niego po operacji, bo coś mi tam w aparacie przeszkadzało,
Miałam operację w Warszawie i tam mnie koniec końców przygotowywali, ale a)
tak jak powiedział @grzela52, wejdź na grupę. To skarbnica wiedzy. Trzeba się tylko przekopać przez stado tych samych pytań (Elektroda ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ )
Z lekarzy we Wrocławiu, ja wiem chociażby o Janu Łyczku - osobiście byłam u niego po operacji, bo coś mi tam w aparacie przeszkadzało,
- 0
#stomatologia mam trochę kamienia na jednym zębie, nie dużo ale jednak jest.
Czy jak sobie kupię skaler woodpecker za około 1500zł a automatyczną butlą i ustawię na niską moc to nic sam sobie nie uszkodzę z dziąsłami / zębami? #dentysta
Czy jak sobie kupię skaler woodpecker za około 1500zł a automatyczną butlą i ustawię na niską moc to nic sam sobie nie uszkodzę z dziąsłami / zębami? #dentysta
- 0
Czy retainer przy aparacie na zęby trzeba nosić przez całe życie?
Mój ortodonta mówił, że aparat (aparat Damona) miałbym jakieś 2.5 roku, retainer przez 3 kolejne lata, a później tylko dolny pernamnetny retainer byłby potrzebny
Z tego co czytam w Internecie to jest napisane, że zdejmowany retainer się nosi przez całe życie
Czy to zależy od wady czy od rodzaju aparatu?
#aparatnazeby #ortodoncja #dentysta #zeby
Mój ortodonta mówił, że aparat (aparat Damona) miałbym jakieś 2.5 roku, retainer przez 3 kolejne lata, a później tylko dolny pernamnetny retainer byłby potrzebny
Z tego co czytam w Internecie to jest napisane, że zdejmowany retainer się nosi przez całe życie
Czy to zależy od wady czy od rodzaju aparatu?
#aparatnazeby #ortodoncja #dentysta #zeby
- 0
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...































