#czarnobyl
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
456
Nie tylko Czarnobyl - Napromieniowani. Jak ZSRR napromieniowywało ludzi.

Semipałatyńsk (dzisiaj Semej) - miasto w północno-wschodnim Kazachstanie, to tutaj, w bezpośredniej okolicy, w 1949r zlokalizowano radziecki poligon - przeprowadzono na nim około 500 wybuchów jądrowych. W 1991r poligon zamknięto, ludzie pozostali. Ciekawy dokument o realnych skutkach promieniowania.
z- 61
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Ja myślicie, HB and O zrobi drugi sezon?
#czarnobyl
#czarnobyl
@Towarzysz_Szmaciak: A co ty byś chciał zobaczyć w 2 sezonie? Przecież formuła się wyczerpie po następnym odcinku
@Towarzysz_Szmaciak zrobi, ale drugi sezon to będzie Fukushima ¯_(ツ)_/¯
19
Australijski Czarnobyl

Zainspirowany serialem Czarnobyl, odkryłem, że Australia, także ma swoje sekrety i swoje stefy wykluczenia. W latach 50tych regularnie odybwały się tutaj testy broni atomowej. Jaki miało to wpływ na rdzennych mieszkańców?
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 145
@prawa_reka_sorosa: xD
- 6
@prawa_reka_sorosa: O jak ćwirkłem
W całym serialu mocno porusza mnie jedno. Ubrania, fryzury, sprzęt którego używają... przecież to tak właśnie pamietam z dzieciństwa. Stary już się robię oO
#czarnobyl
#czarnobyl
- 35
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 842
@Darson666: Kiedys to bylo, kurla, 30 sekund i fajrant.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
No to chodź, Aleks. Zapraszam do Czarnobyla. Tu jest Czarnobyl - Elektrownia. Na CzAEs. Czarnobyl. "Elektrostancja", po rosyjsku "Elektrownia". Zapraszam cię do pokoju kontrolnego. Psik! Czekaj, docenta wygonię. Psik, psik! Chodź Aleks zapraszam do pokoju. Chodź, Aleks, zapraszam. Tutaj sterujemy reaktorem. O zobacz Aleks, ja steruję. Czekaj Aleks, wsunę pręty. Poczekaj! Wsunę, Aleks, pręty. I już, Aleks, będę mówił. O! Aleks zobacz, ja reakcję rozpoczynam. Zaraz ci pokażę. Aleks zobacz ja tak
@PrankmeisterXD: bardzo ładne
konto usunięte via iOS
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mało znany fakt-Radosław Sikorski brał udział w akcji ratunkowej w Czarnobylu. Cytując wikipedię:
Myśmy tam nie mieli żadnych kombinezonów. (…) Dlatego biegaliśmy jak oszaleli, żeby jak najkrócej być w strefach wysokiej radiacji. Robiliśmy, co trzeba, i uciekaliśmy. Polski wysłannik - Radosław Sikorski potknął się, biedak, w tym pędzie, przewrócił i ręce ubrudził w pyle radioaktywnym. Wstał, otrzepał się i pobiegł dalej.
zobaczcie na prawa noge pana Radoslawa. Kosc zostala zdeformowana w wyniku silnego
Myśmy tam nie mieli żadnych kombinezonów. (…) Dlatego biegaliśmy jak oszaleli, żeby jak najkrócej być w strefach wysokiej radiacji. Robiliśmy, co trzeba, i uciekaliśmy. Polski wysłannik - Radosław Sikorski potknął się, biedak, w tym pędzie, przewrócił i ręce ubrudził w pyle radioaktywnym. Wstał, otrzepał się i pobiegł dalej.
zobaczcie na prawa noge pana Radoslawa. Kosc zostala zdeformowana w wyniku silnego
źródło: comment_vjfxOEw4K4Qg4TWKhr4iNRTyXID1inhZ.jpg
Pobierz- 11
O znowu poleciał.
Kto chce papaja zakazanego "nie lękajcie się dużych dawek" z dozymetrem 3,6R to piszcie na pw xD
#czarnobyl
Kto chce papaja zakazanego "nie lękajcie się dużych dawek" z dozymetrem 3,6R to piszcie na pw xD
#czarnobyl
- 5
- 3
- 3
@johnkashtan: a tu jest prawdopodbna wersja tego kolesia użyta w serialu https://www.youtube.com/watch?v=hr0WwY5Bulw
- 19
Uwielbiam wysokobudzetowe produkcje, trudno mi uwierzyć, że po raz kolejny wybudowali 1:1 tą samą elektrownie jądrową i w------i rdzeń znowu w powietrzeʕ•ᴥ•ʔ
#czarnobyl
#czarnobyl
- 0
Komentarz usunięty przez autora






















źródło: comment_OoeFbOVMeSqGlJV42scQTjjDsjbGgNk9.jpg
Pobierz