Cmentarze dla zwierząt nie są już niczym nowym w Polsce, jednak ze względu na koszty na taką formę pochówku nie decyduje się zbyt wielu ludzi. W dalszym ciągu zakopanie zwierzęcia w nieoznaczonym miejscu pozostaje popularną, choć nie do końca legalnym sposobem na pozbycie się zwłok czworonogów. Ktoś jednak pomyślał "why not both?" i pochował swoje zwierzę w środku lasu, w niezbyt uczęszczanym miejscu, pozostawiając oznaczenie w postaci tabliczki. Pomysł został podchwycony przez
WR9100 - Cmentarze dla zwierząt nie są już niczym nowym w Polsce, jednak ze względu n...

źródło: comment_1635662713tHxv9aXbrgwR09wo43dMEQ.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jadące na cmentarz w Sopocie niech wezmą pod uwagę:
- Malczewskiego jest jednokierunkowa, klasyk
- prawy pas to buspas (to akurat nowość, oznakowane pionowo i poziomo)
- nie parkuj skośnie na miejscu równoległym.
SM się nie bawi i wali blokady najlepszym. I tak mają mnóstwo pracy z idiotami, którzy jadą na pamięć. Oby sypali mandatami.
#wszystkichswietych #sopot #cmentarz #gdansk #gdynia #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Za kilka dni, jak co roku, rozpoczną się dni zadumy i refleksji nt. przemijalności życia. Będziemy wspominać osoby zmarłe z własnych rodzin, nieżyjących znajomych bądź ulubionych artystów, których nie będziemy mieli już szansy zobaczyć w nowych przedsięwzięciach. Niestety, w naszej postkomunistycznej kulturze, wytworzył się zwyczaj robienia z cmentarza czegoś na wzór wielkiego, chińskiego marketu z artykułami po 5 zł. Zamiast pozostawienia po sobie delikatnego, lecz zarazem wymownego śladu obecności (pamięci) w postaci
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś z was był na grobie Adama Michnika?
Albo na grobie majora Suchodolskiego?
Spoczywają oni na Cmentarzu Nowofarnym w Bydgoszczy. To miejsce pochówku zasłużonych dla regionu - lekarzy, nauczycieli, ludzi kultury i sztuki, samorządowców, polityków, wojskowych, działaczy społecznych itd.
Są tam pochowani m.in. generałowie Zbigniew Blechman, Antoni Szemet, Antoni Frankowski i Józef Kolasa.
A także żołnierze polegli w I wojnie światowej, żołnierze polegli w wojnie 1920, żołnierze AK i sowieccy żołnierze polegli w 1945.
Oraz m.in. szef
Trojden - Ktoś z was był na grobie Adama Michnika?
Albo na grobie majora Suchodolski...

źródło: comment_1635524731K45TtYJEbLunAwXxY3IF1f.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ardeni: Tak to taka skorupa którą na miejscu sie żwirem albo ziemią wypełnia.
Jest tanie i nawet trochę wygląda jak te czarne doniczki do sadzonek pomidorów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie z ciekawości, jeśli ma się kogoś bliskiego pochowanego na cmentarzu i postanawia się przeprowadzić daleko od obecnego miejsca zamieszkania, a żadnej innej rodziny tu nie ma, to co się robi z grobami bliskich? Porzuca?

#cmentarz #pytanie #zycie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 4
@ANDRZ_J: Płacisz za 20 lat z góry, więc trochę czasu na sporadyczne odwiedziny masz. Jak nie przedłużysz wynajmu to lokatora eksmitują i zameldują "świeżego" najemcę.

Jak ci zależy, ale nie chce ci się jeździć to są firmy, które sprzątają za ciebie, zapalą świeczkę i wyślą zdjęcie. Grobbing as a service.

Ja osobiście jestem za rozdawaniem wszystkiego co się da na narządy, a reszta do pieca i na śmietnik. Szkoda cennego
  • Odpowiedz
konto usunięte via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 3
@ANDRZ_J: No jak przez 20 lat nie znajdziesz czasu na zjechanie w odwiedziny do rodzinnego miasta tzn., że ci ten grób wisi. Przecież nie ma obowiązku czyszczenia płyty na błysk co roku.

Moja babcia ma naprzeciwko jej pochowanej rodziny taką zarośnięta górkę z wbitym krzyżem i tabliczką dziecka, ale zawsze znajdzie się ktoś z grobów obok czy ona sama co odgarnie przy okazji liście i przytnie chwasty.

Możesz też zadzwonić
  • Odpowiedz
Macie jakieś tipy jak dbać, a szczególnie mam na myśli czyścić nagrobek, który jest z drewna? Płyta to płaskorzeźba z mnostwem szczegółów i nie bardzo wiem jak podejść do tematu i usunąć z tego kurz i pyl? #cmentarz #grob #drewno
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach