Serwus, znowu sporo się zadziało, więc czas na małą aktualizację z uprawy #chilishopec. 16 lutego rośliny dostały nowe doniczki (0,27L –> 1,1L), w których zostają do czasu ostatniego przesadzania, czyli docelowych 10 L (będzie kilka eksperymentów z większymi pojemnościami, ale o tym przy innej okazji...) – zdjęcia w komentarzach. Poniżej zdjęcie Rocoto Marlene z 19 lutego, a na nim pierwsze pąki. Podobnie było też z Jalapeno Brown – oczywiście
shopec - Serwus, znowu sporo się zadziało, więc czas na małą aktualizację z uprawy #c...

źródło: comment_NAEclfwb3IEiXppaSA90OhTAwQB9OArj.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Na moje oko to w 3 tygodniu marca już się będą nadawać do cięcia. Bardzo ładna uprawa zazdroszczę. :-)
  • Odpowiedz
Parę dni temu zasiałem kilka rodzajów papryczek, ułożyłem je na wacikach kosmetycznych, spryskałem wodą i zakryłem folią stretch. Nasiona wykiełkowały, ale jest na nich dziwny nalot widoczny na zdjęciu. Czy to pleśń? Muszę wywalić teraz całą partię?
#chilihead #chilli #papryczki #chillizgobim #ogrodnictwo #hobby
Eredgar - Parę dni temu zasiałem kilka rodzajów papryczek, ułożyłem je na wacikach ko...

źródło: comment_OzQwp9dwbocPlbP2miqHn0tJwjwMKKxL.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eredgar: korzonek wypuszcza takie mikrorzęski, to jakbyś je jeszcze przytrzymał kilka dni to by wrosły rzęskami w waciki. Pakuj w ziemie śmiało.
  • Odpowiedz
Dziś w Szary's Kitchen sałatka kalmary w panko,sałata lodowa, ogórek, suszone pomidory,czerwona cebula a jako dressing ananasowy sos chilli.

Hit na dziś Eurythmics - When Tomorrow Comes
https://www.youtube.com/watch?v=RWzRKxhpPA0

#gotujzwykopem #szaryskitchen #chef #polishchef #salatka #salad #kalmary #squid #pineapple #chilli #fit #eat #eathelthly #kuchnia #gotowanie
Szarys-Kitchen - Dziś w Szary's Kitchen sałatka kalmary w panko,sałata lodowa, ogórek...

źródło: comment_WIKeB0eaQqs4KsaGwyKPelfQq7kr3Nav.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mirkosoft: dressingów nie kupuję merdam sam ale sosy i owszem ostatnio kupiłem tez creolski sos pieprzowy niezły ma moc,wykopałem też z tyłu mojej półki jakiś afrykański z tk maxx'a może wrzucę zdjęcie w tym tygodniu bo fajnie wygląda butelka i może ktoś podpowie co z niego ulepić
  • Odpowiedz
Serwus, zdaje się, że jest już o czym pisać, więc mały update z mojej uprawy... Ostatni wpis dotyczył 20 stycznia, od tego czasu wszedł pokarm – Zielony Kristalon. Rośliny zareagowały lepiej niż dobrze i zaczynają się poważne przepychanki, co oznacza, że kolejne przesadzanie na horyzoncie – zdjęcia poniżej. Żeby nie było zbyt dobrze, niestety dwie odmiany są aktualnie pod szczególnym nadzorem, co również poniżej w komentarzach. A ja ponownie zachęcam do śledzenia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tuwysylam_pl: siał bo ostre mają dość długi okres wegetatywny. Wysiewając w Marcu/Kwietniu mogłyby nie osiągnąć pełni mocy przerobowych. Do Maja pewnie w doniczce na parapecie ;)
  • Odpowiedz
  • 1
Ehhh i znowu zaspałem w tym roku :( no ale lepiej późno niż wcale ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na pocieszenie kilka zeszłorocznych krzaczków przetrwało zimę i jestem pod tym względem chociaż trochę do przodu ( ͡º ͜ʖ͡º)

A teraz rośnijcie piękne maleństwa!
#chillihead #chilli #ogrodnictwo #domowyogrod #papryczki #hobby
sprite - Ehhh i znowu zaspałem w tym roku :( no ale lepiej późno niż wcale ( ͡º ͜ʖ͡º)...

źródło: comment_AOf9jE55tGcYjWQOqg1TF1pNWTLfDjug.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam wszystkich Mireczków spod tagów #chili #chilli #chilihead #chillihead #papryczki #papryka #uprawapapryczek #ogrodnictwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba już pora na kiełkowanie nasion, a ja mam tylko zeszłoroczne (nie wiem czy wzejdą).
Szukam max 3 odmian: jakiejś w-------e ostrej- np. Carolina Reaper, jakiejś łagodniejszej- może jakieś Jalapeno i czegoś mniej typowego.
Co
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serwus, zgodnie z sugestią @gobi12, rozpoczynam serię wpisów, w których chciałbym podzielić się z Wami moją tegoroczną uprawą chili od wysiewu nasion, po nam nadzieję obfite zbiory ;)

Aktualny zestaw do uprawy składa się z rozsadnika Respana Planter, do którego wsypałem 20 l keramzytu (ze względu na akomodację ciepła oraz regulację wilgoci. Dodatkowo podnosi też tacę z siewkami do odpowiedniej wysokości). Na keramzyt położona jest mata grzewcza (typowa mata do terrariów,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #chilli #ogrodnictwo. Przywiozłem sobie jesienią z #korea wysuszone, kupione na targu papryki, takie jakich używają tam głównie do kimchi, bardzo dobre lekko cierpkie i ostre. Paprykę oglądałem, wąchałem, nie była wędzona, nie była spleśniała. Jak zwykle namoczyłem 48h, i od 12 dni już w ciepłym gruncie... No właśnie. Wzeszła nawet California reaper, a TA nic... Owszem napuchła, ale wciąż cisza.
Serio może to
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gobi12: @polutt: Ciekawa sprawa. Wziąłem napuchnięte nasionka, naciołem łupinę i tyci kiełek dosłownie wyskoczył ze środka, jakby normalnie nie mógł się przebic. Ponacinalem lekko pozostałe, zobaczymy co będzie. W tych już w gruncie wciąż cisza, ale też je lekko skaleczyłem
  • Odpowiedz
Kupowaliście kiedyś nasiona z aliexpress?

Tak się zastanawiam czy rzeczywiście za 1,5zł wysyłają 200 nasion Carolina Reaper a na Allegro 20 ziaren kosztuje 5zł+ wysyłka. Podobnie kuszą cenami barwne truskawki czy pomidory.
Nie wiem dlaczego ale czuję jakieś obawy przed kupowaniem ziaren produktów spożywczych z Chin.

#chilli #ogrodnictwo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurła, zrobiłem sobie fasolkę po bretońsku, dorzuciłem suszoną paprykę od jednego Mirka.. I czuję,że przegłem z ilością :D Łyżeczka na niewielki garnek to jednak za dużo. Będzie piekło ( ͡° ͜ʖ ͡°) #chwalesie #jedzzwykopem #chilli
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurde mirki mam pytanie - może głupie, może mądre. Mianowicie - zasiałem sobie 4 papryczki, już elegancko wzrosły - no i planuje 2 zostawić a dwa słabsze wyeliminować. Jest to odmiana Bishop Crown. No i zakładam, że jak już wyrosną to wrzucę je do dużych doniczek i będą sobie stały w pokoju na parapecie (okno od południa, więc mam dużo słońca), a na lato je na dzień będę wynosił. Ma to sens?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przegrywek123: w skrócie: da radę, doniczki (te docelowe, za kilka miesięcy) im większe tym lepiej. Natura poradzi sobie z zapylaniem, jak chcesz to możesz jej pomóc potrząsając krzakiem, ale... do tego jeszcze długa droga. Póki co spróbuj wykombinować jakieś doświetlanie, bo przed nami najkrótsze dni, a młode rośliny będą spragnione światła. Uważaj też na temperaturę, bo przy słabych oknach na parapecie potrafi być dużo zimniej niż jest w pomieszczeniu.
  • Odpowiedz
AAAJJJ... przesadziłem z chilli w jedzeniu. Jeśli to zjem to stanę się tym takim super samcem alpha co je najmocniejsze chilli i wszystko z chilli i chwali się tym na wykopie aż vaperzy z yerbą chowają się w cieniu tej zajebistości.
Muszę to zjeść, to moja szansa na bycie kimś. ( |||)

#zalesie #chilli
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach