Cześć, nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji :)
@andrzejdragan: co sądzi Pan o hipotezie wszechświata jako symulacji? Czy wspaniale dobrane stałe fizyczne i ograniczenia czasoprzestrzeni mogą wskazywać na jakąś celowość? Czy czas Plancka może być taktowaniem w symulacji?
Witam, Jakie macie sposoby na naukę na uprawnienia budowlane. Próbuję już 3ci tydzień czytać akta oraz robię testy, ale kompletnie nic mi nie wchodzi, ledwo co przebrnąłem przez Ustawę – Prawo Budowlane, ale nie jestem wstanie przebrnąć przez Warunki techniczne. Kupiłem program do testów na stronie: uprawnienia-budowlane.pl tylko tam jest problem, że pytania nie są ułożone wg. Paragrafów tylko rozpieprzone po całej ustawie i nawet jak przerabiam pytania po kolei to nic
Idąc tokiem propagandy pisowskiej Obajtek powinien wystąpić jako gość po wiadomościach i powiedzieć, że dla bezpieczeństwa Polaków na drodze podniesie ceny benzyny do 8 zł. #wypadek #bmw
Mirki spod tagu #zeglarstwo jakieś porady dotyczące kursu na patent żeglarski? Jadę na intensywny tygodniowy kurs szkoleniowy kończący się egzaminem i trochę się cykam czy da radę to zdać i nauczyć się obsługi w tak krótkim czasie.
@wonsz_smieszek a jak wyglądał egzamin w Twoim przypadku? Podchwytliwy czy przyjazny? Zdawalność jest na poziomie egzaminu na kartę rowerową czy odprawiają z kwitkiem?
@wonsz_smieszek wczoraj przerobiliśmy pozostałe węzły egzaminacyjne. Przepłynęliśmy ze strandy do Węgorzewa na jezioro swięcajty gdzie będzie egzamin w piątek. Noc z poniedziałku na wtorek była deszczowa. Wczoraj wieczorem było bardzo wietrznie, zakończyliśmy pływanie o 16. Nie trzymałem wczoraj steru. Dziś dwie osoby z jachtu idą na kurs motorowodny, więc nie będzie ich na łódce. Zostajemy we 2 osoby + szkolacy. Pewnie będziemy robić zwroty przez rufę + cumowanie i wypływanie z
@wonsz_smieszek tak, robili dwa kursy, ten motorowodny zrobili w sumie kiedy i tak nie pływaliśmy przez pogodę. Dziś był egzamin i nie zdałem. Uwalilem na podejściu do człowieka za burtą. Wypadnięcie ćwiczyliśmy w bajdewindzie, a egzaminator wyrzucił mi koło w baksztagu i prosto z niego chciałem zrobić zwrot przez rufę, co nie wyszło. Poprawka też się posypała. Praca na silniku bardzo dobrze, linki bardzo dobrze. Manewr niestety mnie uwalił. Za jakiś
@wonsz_smieszek nie, nie robiliśmy człowieka przy innych kursach. W sumie to w jeden dzień czteroosobowa załoga szkoliła się z manewrów portowych i człowieka. Trochę mało czasu aby wszystko przyswoić i czuć się pewnie na egzaminie. Przynajmniej jak dla mnie. Co do tego jak będę podchodził do patentu w przyszłości, jeszcze nie zdecydowałem.
@wonsz_smieszek schemat, który mieliśmy pokazany na ratowanie człowieka wyglądał następująco: płyniesz bajdewindem, wyrzucane jest koło, płyniesz dalej bajdewindem 3 długości jachtu, odpadasz do baksztagu, zwrot przez rufę do baksztagu innego halsu, płyniesz tak 3 sekundy i ostrzysz potem do bajdewindu płynąc na człowieka i podbierasz go od jego zawietrznej. Mi egzaminator wyrzucił koło jak płynąłem baksztagiem, więc po 3 długościach jachtu od razu chciałem zrobić zwrot przez rufę zamiast z baksztagu
@ghostwall kurs jest już zakończony, wróciłem już z Mazur. Tak, przy rufie luźna talia aby grot mógł zmienić hals i szot foka też luźniej niż przy bajdewindzie
@Piotrek3201: @wonsz_smieszek @ghostwall @villsvin @3mielu wracam do tematu, bo po dwóch latach podszedłem jeszcze raz do kursu i zdałem bez problemu. Za drugim razem ma się już o wiele większy pogląd i zrozumienie manewrów. Pływało mi się fajnie, tym razem żagle się nie darły, pływaliśmy każdego dnia, wiatr przyjemny 2-3 stopnie. Na egzaminie jako że byłem ostatni, to do wykonania miałem trochę zwrotów i zawijanie do
@Zarzutkkake: w sensie, że dajesz kaskadowo rozłącznik bezpiecznikowy a po nim rozłącznik izolacyjny? Jaki miałoby to sens? I nie rozumiem co masz na myśli pisząc "a potem a b c d albo z".
Jak wygląda obecnie praca po #elektrotechnika? Załóżmy, że kończę na razie inż. na #elektrotechnika i zaczynam szukać pracy. Jest kilka opcji: 1. projektant, a raczej po inż. bez uprawnień budowlanych na początku jako asystent projektanta. Co się głównie projektuje? Instalacje elektryczne obiektów przemysłowych? Szafy sterownicze? Instalacje w budynkach mieszkalnych i publicznych? Powiedzmy, że po 3 latach takiej pracy w międzyczasie zdobywam mgr. i uprawnienia budowlane. Na jakie zarobki
@bryzLo projektowanie jako asystent to zawsze coś okolo średniej krajowej w większym mieście. Jako projektant na B2B zależy od tego dla kogo będziesz robił. Nie licz, że w 3 lata zrobisz uprawnienia. Najlepiej to ucz się języków i wyjedź z kraju przynajmniej na jakiś czas. Programowanie najbardziej bym polecał. Budownictwo to bardzo trudny i płacowo niedoceniany kawałek chleba.
Czas na zrobienie czegoś nowego lub szalonego! Rozpoczynamy letnią edycję #mirkowyzwanie!
Akcja polega na wybraniu i wykonaniu co najmniej jednego z otrzymanych zadań. Chcąc zapisać do akcji, należy w tym poście zostawić komentarz wskazujący na uczestnictwo np. "Biorę udział". Dołączyć do zabawy może każdy, kto posiada niezbanowane konto. Zestawy rozlosujemy i roześlemy w prywatnych wiadomościach we czwartek i od tego dnia będziecie mieć 21 dni na podzielenie się relacją z
nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji :)