• 0
@piotr-antyn 07.02.2020
Lampy; 150w 6000K oraz 150w 3000K LED

Dodatkowo pod wiatrakiem żeby wzmacnia strukturę. Planuję obrywac owoce aż do sierpnia. Żeby wyhodować bydlaka.
Dodatkowo na jednym zastosowałem FIM i już ma 4 szczyty. Zobaczę ile osoców z jednego wycisnę.
  • Odpowiedz
Pewnie już były takie pytania, ale polecicie jakieś odmiany dla początkującego? Z tego co pobieżnie przeczytałem tag, to jeszcze zdążę jeśli w tym tygodniu zacznę. Najlepiej jeśli odmiany będą odpowiednie do gruntu albo w malutkim tunelu.
#chilihead #chilli
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grzesio87: ja tylko lagodniejsza wersje trynidad scorpion, bardzo, przyjemna smakowo. Obawialem sie octu, albo, tablicy mendelejewa na jezyku, a jem ze smakiem. Nie jest oczywiscie bardzo ostry, ale na grila z normalnymi znajomymi ( ) jak najbradziej.
  • Odpowiedz
@balbinkowy: w przypadku Scorpiona obczaiłem sobie na stronie Roleskiego, też miałem problem ze znalezieniem, ale tam jest wszytko, znalazłem sklep bliski mojej lokalizacji i tam kupiłem. Te nowe sosy chyba nadal tylko w necie :(
  • Odpowiedz
Panowie, jestem nowy w tej grze i nie mam jeszcze licencji ale może poradzicie gdzie kupić dobrej jakości nasiona. Na początek zgodnie z poradnikiem @polutt chcę zacząć od lemon drop, denchai, cyklon plus, jalapeno red i tabasco. Jak posadzę wszystko na raz to może coś przetrwa :D
#chillihead #chilli
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#chilli #papryczki
Kupiłem w Auchan paczuszkę suszonych papryczek chilli i jak sobie zapodałem za dużo to czuję jak mi zęby wibrują ()
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem wszystkim!
Otrzymałem od znajomych książkę z przepisami, w której odkryłem przepis na harissę.
Czy mógłbym prosić kogoś doświadczonego o opinię jak długo można taki produkt trzymać w lodowce i czy można jakoś wydłużyć jego żywotność?
Myślałem, żeby im się jakoś odwdzięczyć i zrobić dla każdego sloiczkową porcje, ale ciężko mi przewidzieć jak szybko się zepsuje.
A druga kwestia natomiast, to jak sądzicie - czy przepis jest całkiem okej, czy może byście
janki3l - Czołem wszystkim!
Otrzymałem od znajomych książkę z przepisami, w której od...

źródło: comment_dotd5i6CV6sAd0pl8UmU2ZLFGv3RKliC.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chuckd: pomidory pelati, podane w przepisie, mi się kojarzą tylko z puszkowymi obranymi.
@janki3l: Ostatnio bardzo dobre znalazłem, żółte pomidory pelati w takiej czarnej puszcze - może komuś coś świta jaka firma - ale polecić mogę z czystym sumieniem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Mam trochę papryczek caroliny reaper i nie wiem co z nimi zrobić.
Suszyć, marynować, albo zrobi jakieś ostre danie. Macie jakieś fajne przepisy do których mógłbym użyć papryczek, a może jakiś przepis na marynowane papryczki. #chilli #ostrezarcie #carolinareaper #jedzenie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś jest w stanie zidentyfikować #papryczki #chilli na podstawie zdjęcia? kupiłem miks, bez opisów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ostrezarcie #ostre

(a za rok pewnie będzie rozdajo owoców, bo planuję nasadzić, ale ja bardziej mam ochotę je hodować niż jeść ( ͡° ͜ʖ ͡°))

edit: sortowane na oko na podstawie koloru i kształtu. te po prawej żółte
dzek - Ktoś jest w stanie zidentyfikować #papryczki #chilli na podstawie zdjęcia? kup...

źródło: comment_lSeZSxnXAIjVKy0N397ELvQS0FhCiBhB.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Frontal_impact: ciężko mi powiedzieć, bo wiem tyle, co na zdjęciu, teraz papryczki częściowo skonsumowane, część mi zgniła (bo nie było kiedy się nimi zająć). nasionka zabezpieczone, także coś z tego będzie
  • Odpowiedz