Wpis z mikrobloga

Czołem wszystkim!
Otrzymałem od znajomych książkę z przepisami, w której odkryłem przepis na harissę.
Czy mógłbym prosić kogoś doświadczonego o opinię jak długo można taki produkt trzymać w lodowce i czy można jakoś wydłużyć jego żywotność?
Myślałem, żeby im się jakoś odwdzięczyć i zrobić dla każdego sloiczkową porcje, ale ciężko mi przewidzieć jak szybko się zepsuje.
A druga kwestia natomiast, to jak sądzicie - czy przepis jest całkiem okej, czy może byście coś zmienili?
Z góry dziękuję za pomoc ()
#chilihead #chilizgobim #gotujzwykopem #ostresosy #chilli #goomowesosy
janki3l - Czołem wszystkim!
Otrzymałem od znajomych książkę z przepisami, w której od...

źródło: comment_dotd5i6CV6sAd0pl8UmU2ZLFGv3RKliC.jpg

Pobierz
  • 9
@janki3l: Jak ktoś otworzy i skosztuje to raczej warto zjeść w miare szybko chyba że sie upewnisz że nie upaplał słoika i w warstwie oliwy nie ma żadnych zanieczyszczeń ale to i tak w miesiąc warto zużyć. Przepis wydaje sie ok
@chuckd: pomidory pelati, podane w przepisie, mi się kojarzą tylko z puszkowymi obranymi.
@janki3l: Ostatnio bardzo dobre znalazłem, żółte pomidory pelati w takiej czarnej puszcze - może komuś coś świta jaka firma - ale polecić mogę z czystym sumieniem ¯\_(ツ)_/¯
@malyaleBYK: miałem kiedyś swoje pelati, rosną bardzo dobrze u nas i super nadają się do przetworów. Niestety od dwóch sezonów nie mogę znaleźć nasion ze sprawdzonego źródła, a swoich nie zostawiłem :( Może trzeba będzie sprowadzić z ich ojczyzny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)