Wpis z mikrobloga

nic ciężkiego, ale zastanawiam się jak OSB radzi sobie z wilgotnością. Podłoga też powinna być laminowana?


@Lawonok: Ja w sumie doświadczenia z budową z osb ani płyt nie mam (chociaż powoli sie zabieram za budowe właśnie takiego). Mam boxa zrobionego ze starej szafy ale ta szafa też jest z najtańszych płyt wiórowych tak że raczej nie ma róznicy. One sobie z wilgotnością radzić nie mają, to Ty sobie masz z
Niewiemja - > nic ciężkiego, ale zastanawiam się jak OSB radzi sobie z wilgotnością. ...

źródło: comment_LLoAzBBfLjNlfl16ec1QehsQD7UBNJpJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lawonok: W sumie zamiast wykładać ścianki czymś możesz je też po prostu pomalować na biało i polakierować, wtedy juz na pewno nic sie nie stanie a światło będzie sie odbijało bardzo dobrze
  • Odpowiedz
@Niewiemja: czołem, jak ci rozsada z tego wyszła? Sam z nudów szukam pomysłów na przyszły sezon, produkcja sadzonek rośnie i parapetów braknie, poza tym mocno się wyciągają bo mało światła. Poza tym myślałem zrobić coś kompaktowego może do produkcji kiełków/microgreens w zimie, jakieś odbłyśniki z ledami w rzędach czy coś takiego, bo chyba żarówki to się słabo sprawdzają bez większego zagęszczenia z tego co czytałem
  • Odpowiedz
bo chyba żarówki to się słabo sprawdzają bez większego zagęszczenia z tego co czytałem


@moon_bluebird: Zależy, ja jade na żarówkach i nie narzekam. Chociaż gdybym miał teraz robić od nowa to pewnie wziąłbym panel od ledama
  • Odpowiedz
@Niewiemja: dziękóweczka piękna, a przy microgreens i punktowym świetle nie dochodzi do wyciągania się łodyg kosztem zagęszczania ulistnienia? Eksperymentuje już z kiełkami ze 2 lata, z microgreens pierwsza zima i miałem z tym trochę problem, z tego co czytałem jak masz np. listwę led nisko nad podłożem z kiełkami to się mniej wyciągają,a szybciej produkują kolejne liście, pod kątem ekonomiczno - odżywczym wyciąganie się łodyg to strata czasu i energii,
  • Odpowiedz
@Niewiemja: o ile przy samych kiełkach to nie ma większego znaczenia, to np. przy microgreen's brokuła, Rzeżuchy, Buraka, Lucerny itp miałem z tym problem. A lubię posadzić więcej i powiedzmy konsumować to przez 3 tygodnie, w okresie jesienno - wiosennym chciałbym to sobie urządzić rotacyjnie z małym regałem z kilkoma piętrami
  • Odpowiedz
a przy microgreens i punktowym świetle nie dochodzi do wyciągania się łodyg kosztem zagęszczania ulistnienia?


@moon_bluebird: Przy czerwonej barwie światła nie ma takiej opcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Listwy led są same w sobie słabe, nie opłaca sie z nich korzystać imo. Jak masz za małą ilość światła i złą barwe to będą sie wyciągać, jak jest odpowiednia to nie będą ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@moon_bluebird: A, no to bardzo dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i na wzrost właśnie bardziej chłodna barwa jest optymalną


@moon_bluebird: Na chłopski rozum tak, w praktyce już nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy zimnym będą Ci sie właśnie wyciągać. Przy zimnym świetle roślina jest w stanie wytworzyć więcej chlorofilu ale nie jest w stanie go całego zsyntetyzować. Przy
Niewiemja - @moonbluebird: A, no to bardzo dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

 i na wzrost właśnie ...

źródło: comment_1586955284dNCLXDeMI165maYfEZ7nUn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz