Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Właśnie przesadziłem 100 sadzonek Jalapeno ( ͡ ͜ʖ ͡) plecy napier... bolą ale chyba warto dla tych pysznych #!$%@?... ()

Za tydzień zapewne będę poprawiał konstrukcję foliowej "szklarni" no i jakoś w kwietniu przesadzam już do ziemi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chilli #chillihead #ogrodnictwo #jalapeno #ostrezarcie
WielkiWladcaWypoku - Właśnie przesadziłem 100 sadzonek Jalapeno (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) plecy na...

źródło: comment_15848785657hGf2glRUMhO5y2yXnL4hh.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bibanator: a tak jeszcze dopełnienie, habanero mi smakują i ostrość ok np. Carolina lub White gigant ale później żołądek nie boli po nich bo niestety miałem kiedyś problemy z nim i niestety jego wrażliwość na ostre potrafi znacząco się zmniejszyła
  • Odpowiedz
@Wielki_Wladca_Wypoku: Też mam jeszcze z zeszłego roku, ale moje jakoś za mało się zamarynowały i są mocno chrupiące. Do tej potrawy lepsze są takie miękkie i dlatego... czasami kupuję w Marko taką wielką puchę marynowanych jalapeno w całości - tylko i wyłącznie po to, żeby zjeść je w taki sposób :) Oczywiście nie na raz (bo puszka ma 3 albo 5 litrów), ale po otworzeniu papryki dobrze przechowują się w lodówce
  • Odpowiedz
@Wielki_Wladca_Wypoku: A swoje marynujesz w całości? Ja nie wiem co źle robię, ale zawsze moje są takie mocno chrupkie. Czasami to dobrze (przy ogórkach to zawsze dobrze), ale chciałbym mieć kilka takich mocniej umarynowanych i nigdy mi się to nie udaje... może masz na to jakiś patent? Próbowałem już zwiększać ilość octu, nakłuwam je widelcem, nie wiem co jeszcze można zmienić...
  • Odpowiedz