Ostatnie moje #chcepogadac*. Najlepiej z kimś, kto w miarę dba o estetykę pisania i ma dystans do świata.
Mogą być smutne tematy, jakieś przemyślenia lub rozmowa "o niczym".

*w tym tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#chcepogadac #koronawirus
Serce mi zaraz pęknie.
Tracę babcie, dziadek również w ciężkim stanie.
Są w różnych szpitalach - jedyne co ich interesuje to co się dzieje z tym drugim.
Nie chcę ich tracić... Nie mogę ich nawet zobaczyć. Służba zdrowia nawala (nie lekarze, system i oblężenie).
Może ktoś miał podobnie i jednak mimo podpięcia pod respirator starsi w rodzinie wyszli?
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jmuhha: Koło seniorów prawdopodobnie mniej prawdopodobne to bazarek/kościół. Ich znajoma też w stanie ciężkim, inni mieli zdiagnozowaną korone ale przechodzili w warunkach domowych.

Pierwsze objawy obydwojga: temperatura, duże wahania. Brak dusznosci, brak kaszlu, brak kataru. Ogólne przemęczenie.

W zeszły czwartek już im mocniej dokopało.
Babcia uprosiła dzień wcześniej na teleporadach antybiotyk. Nic nie dał, ciocia pielęgniarka wykulała lekarza i w sobotę to zmienił na inny. W niedziele mama jechała z nią na
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: wbrew pozorom moje zdanie sie nie zmienia.
Dziadkowie okazali sie nieco dziecinni, bo mimo chorby grabili liscie. Biegali na spotkania, do kosciola. Chorzy chcieli jechac na wakacje, do kosmetyczki i fryzjera.

Najgrozniesi w tym sa sami ludzie, ktorzy nie rozumieja ze nawet jesli to nie covid to siedzisz w domu i sie leczysz.

Babcia 50 lat palila ppierosy, ma astme, ma zawal za soba. Ma nadwage od lat, nadcisnienie. Poza lekami nic
  • Odpowiedz
@Freak_001: Ogarnij trochę temat filozofii. Na początku jest jeszcze bardziej depresyjnie, ale potem pojawia się stan akceptacji, a wręcz infantylizacji swojego wcześniejszego sposobu myślenia (wyobraź sobie, że 2500 lat myśli potwierdzi Ci to, co myślisz, ale zmusi do zadania pytania: i co teraz?).
  • Odpowiedz
  • 70
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xreak Większość ludzi (a może i wszyscy bez wyjątku) to proste biologiczne zwierzęta i tak to się kręci. Jakby się zastanowić to świat po prostu nie jest przyjemnym miejscem z perspektywy istoty myślącej, która ocenia wszystko pod kątem dobra i zła. Ewolucja raczej nie dąży do powstania inteligencji, jest to produkt uboczny, zwierzęta i rośliny nie zastanawiają się nad swoim losem i nad tym jak działa przyroda, a działa z naszej
  • Odpowiedz