Potrzebuje porady, Yaris I 1.0 188k przebiegu. Na zimny silniku słychać świst, gwizd w okolicach alternatora, jak silnik się nagrzeje to świst znika. Na ciepłym silniku jak się jedzie to 4-5tys obrotów i pojawia się głośny gwizd z komory silnika, im wyższe obroty tym jest głośniejszy. Co to może być? Podejrzewam rolke alternatora
#motoryzacja #auto #samochody #problem #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Już tak 10tys zrobione, myślisz ze wytrzyma podróż do Holandii? Czy lepiej naprawić xD


@WEPALGUME: ciężko powiedzieć czy wytrzyma. A w razie czego to nie jest rzecz, którą na szybko połatasz na autostradzie. No i w razie czego naprawy na zachodzie kosztują chore pieniądze.
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: staro? Hmm mi to wygląda po japońsku po prostu. Hybryda z Lexusa to jest wypas opcja (najlepsze co toyota ma). Kliknij na testy Pertyna czy innego chopka od testów, warto też się przejechać. Każdy kogo znam kto kupił Lexusa jest bardzo z niego zadowolony.
  • Odpowiedz
  • 2
Hej! Sorry za nadużycie tagów. Upatrzylismy z różową Dacie Duster i chcemy ja wziąć w leasingu. Doświadczenia w kupowaniu samochodów nie mam żadnego - obejrzałem różne tutoriale o tym jak działa leasing, jego wadach i zaletach, kilka filmików o negocjacjach ceny auta i oczywiście różne opcje wyposażenia dla konkretnych modeli. Jestem po wizycie w salonie i miły Pan dealer wyliczył nam miesieczna kwotę spłaty sporo wyższa niż się spodziewałem. Niby ma wszystkie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak się zachować w takim przypadku gdy musimy zatrzymać się na poboczu autostrady?

Czy zostawiamy rodzinę w aucie czy mają wysiadać i udać się za barierki?

#polskiedrogi #auto #auta #pytanie
jmuhha - Jak się zachować w takim przypadku gdy musimy zatrzymać się na poboczu autos...

źródło: comment_8WWBkKGSCvmwIKiAyftWBzpdh4DkcNEm.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • Czekamy w aucie na pomoc 3.0% (2)
  • Wysiadamy i za barierki 93.9% (62)
  • Można tak i tak 3.0% (2)

Oddanych głosów: 66

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jmuhha:
Prawo tego nie precyzuje.

Natomiast rozsądek podpowiada że najlepiej zaczekać (w samochodzie w zapiętych pasach) na chwilę kiedy nic nie jedzie i wtedy wyjść i stanąć za barierką.
  • Odpowiedz
Cześć mam jeden problem, ostatnio mój mondeo mk4 1.8tdcic odpala i od razu gaśnie, żeby normalnie odpalił muszę mu dodać trochę gazu i wtedy już normalnie chodzi. Dodam że normalnie odpalam po tym jak zgasną wszystkie kontrolki, paliwo też mam. O co może chodzić.
Jeszcze jak jadę na biegu to mi coś cyka, a jak zrzucę z biegu i jadę na luzie to nic nie cyka, tylko na biegu i tak przy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia #auto #wakacje

Ktoś coś poleca jakieś sprawdzone assistance na wakacje? Na około 16 dni, podróż turystyczna samochodem do Chorwacji - auto pug 2010 rok 2.0 HDi 140 kuców. Zależy mi żeby nie było jaj jak coś się zepsuje, sprawdzona pomoc itp.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Siostra zgubiła jedyny klucz do samochodu. Jest strach, bo auto stoi na parkingu przy ulicy, parking nie płatny i nie strzeżony. Nie ma sensu holować auta bo jutro po południu wpadnie człowiek który dobierze się do niego i wykręci zamek, żeby dorobić klucze. Jest tylko strach co z kluczami, które zgubiła. Co jeśli ktoś wsiądzie i po prostu odjedzie. Jak "przypilnować" auto, już nawet myślałem czy nie zadzwonić na Straż Miejska i
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Saeglopur: Auto stojące bez kół na samych cegłach raczej zachętą do kradzieży nie jest... Chyba, że lawetą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ewentualnie można pokombinować z wyciągnięciem rozrusznika od spodu albo po prostu odłączenie go, w niektórych samochodach tak się da
  • Odpowiedz
Elo motomirki. Szykuje sie do zakupu auta i prosze o porade. Zastanawiam sie nad audi a4 a Lexus IS, roczniki ok. 2015. Generalnie gowno sie znam na mechanice, wiec zalezy mi glownie na malej usterkowosci i niskich kosztach ewentualnych napraw, czesci.

Prosze mireczki o opinie na temat tych aut. Polecacie? Odradzacie? Ktore wybrac i dlaczego? A moze powinienem zwrocic uwage na cos innego?

#motoryzacja #auto #samochody
keyah - Elo motomirki. Szykuje sie do zakupu auta i prosze o porade. Zastanawiam sie ...

źródło: comment_tmFJQS72irXC7eL5OlWPC7AYPqup6c2K.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@yurai007: Total loss to też zalanie, grad, przetarcie całego auta o barierki na autostradzie... żadna z tych rzeczy to nie jest wypadek a każda może śmiało być powodem szkody calkowitej
  • Odpowiedz
@yurai007: chcesz auto z USA i się walisz o to, że jest po przejściach? Total loss ostatnio widziałem po tym jak złodzieje z------i zauto bez kluczyków, rozwalone zamki oraz zabrane fotele. To wszystko, auto bezwypadkowe. Jak nie masz zdjęć to nie gęgaj. KAŻDE z USA musiało mieć jakiś problem, tak samo jak z zachodu.
  • Odpowiedz
Mirki chce zakupić auto, ale bez klimy od kumpla. Poczytałem trochę i okazało się, że biały kolor sprzyja chłodowi w aucie - więc nad takim się zastanawiam. Po prostu biały odbija światło a czarny pochłania.

Jak kupię białe i przyciemnie szyby albo dam lustra w takiej audicy to temperatura przy dzisiejszej pogodzie spadnie spokojnie do 26 chociaż? Kumpel mówił, że z dmuchawą na full to spokojnie, bo on w UK takim jeździł
jmuhha - Mirki chce zakupić auto, ale bez klimy od kumpla. Poczytałem trochę i okazał...

źródło: comment_OZeP6WR8RncsvlSjmgnNa49sqESMD2cy.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • Będzie chłodniej 6.0% (51)
  • Będzie trochę chłodniej 15.5% (132)
  • Będzie tak samo 78.4% (666)

Oddanych głosów: 849

  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam sie nad zakupem VW Polo mk5, rocznik 2011-2013, 1,2TDI. Duzo sie naczytalem, ze to sa samochody jednorazowe i po 200k km juz padaja. Niestety w moim budzecie (4-5k€) moge kupic tylko polówki z podobnym przebiegiem (realnym). Ewentualnie zastanawialem sie tez nad Seatem Ibiza w podobnej konfiguracji, roczniku i kwocie. Jakies rady? #motoryzacja #volkswagen #seat #samochody #auto
Vantrilio - Zastanawiam sie nad zakupem VW Polo mk5, rocznik 2011-2013, 1,2TDI. Duzo ...

źródło: comment_jSL0nml8DcmXkJ3Q25lANGDtEQGd0tYF.jpg

Pobierz

Co lepsze

  • Vw polo mk5 42.9% (15)
  • Seat ibiza IV 57.1% (20)

Oddanych głosów: 35

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vantrilio: polo i ibiza to ten sam samochód z innym znaczkiem i blachami, jeśli wachasz się mędzy nimi to wybierz po prostu ten który Ci z wyglądu bardziej odpowiada.
  • Odpowiedz
@Vantrilio: przebieg 200kkm to normalny przebieg na te auta. Polówki są bardzo udane, lepiej wykończone od Ibizy IV. Mam do czynienia z tym i tym i różnice są ciekawe: ładniejsza podsufitka w Polo - taka jak w autach segmentu C, w Ibizie 2016 wygląda jak za jakiegoś dużego fiata taka jednolita z taniego materiału oraz śmieszny szczegół: Ibiza ma korek wlewu paliwa zamykany ręcznie na kluczyk jak w jakimś tanim
  • Odpowiedz