Wpis z mikrobloga

Elo motomirki. Szykuje sie do zakupu auta i prosze o porade. Zastanawiam sie nad audi a4 a Lexus IS, roczniki ok. 2015. Generalnie gowno sie znam na mechanice, wiec zalezy mi glownie na malej usterkowosci i niskich kosztach ewentualnych napraw, czesci.

Prosze mireczki o opinie na temat tych aut. Polecacie? Odradzacie? Ktore wybrac i dlaczego? A moze powinienem zwrocic uwage na cos innego?

#motoryzacja #auto #samochody #pytaniedoeksperta #pytanie #audi #lexus
źródło: comment_tmFJQS72irXC7eL5OlWPC7AYPqup6c2K.jpg
  • 19
@keyah: Z tych dwóch Lexus, ale o ile być może wpisuje się w wymaganie o niskiej usterkowości, to eksploatacja jest piekielnie droga- od ubezpieczenia do przeglądów i części. No i spalanie 15 litrów, jeżeli nie kupisz hybrydy, a osiągi marne.
@keyah: Z tymi drogimi przeglądami to w aso lexusa prawda, ale taki sam zakres dostaniesz w aso toyoty i wpisz do systemu też będziesz miał a różnica w cenie spora.
Duży rozstrzał miałem i przez pół roku zmieniałem zdanie, były toyota rav4, hyundai kona, audi a4, bmw seria 3, ford mondeo.
@keyah: te audi i bmw są ostatnio dość awaryjnie, sugerował bym lexusa jeśli chodzi o samą usterkowość. A domyślam się że kupujesz auto żeby nim jeździć a nie zastępczakiem z aso ;)
No i powiem szczerze wkurza mnie ta skrzynia e-cvt w hybrydzie wolałbym automat ale taki standardowy.


@losowyNickk: tego się nie da zrobić w takiej hybrydzie. E-cvt to w sumie nawet nie jest skrzynia biegów, tylko skrzynia rozdziału mocy.
Generalnie hybryda z "normalnym" automatem jest możliwa, ale nijak się ma do tego, co tam japońce wyczyniają.
Dlaczego sie zdecydowales na Q50 akurat, a nie np. A4, Lexus IS, Acura ILS?


@keyah: Acura ma napęd na przód więc jej nawet nie rozważałem. Brałem pod uwagę BMW 330, Lexusa IS200t, Infiniti oraz Jaguara XE. A4 Quattro nie brałem pod uwagę bo wydaje mi się zbyt konserwatywne. Okazało się, że BMW w podobnym wyposażeniu to koszt ponad 50k PLN większy niż Infiniti czy Jaguar więc też odpadło chociaż do tej