Hej, jak prowadzę jdg a rozliczam auto 50% vatu to jak zrobiłem bezgotówkową naprawę to jeżeli cala naprawa kosztowała 20k to będę płacił podatek dochodowy od tego? Oraz będzie wyższy zus? #ubezpieczenia #samochody #ac #motoryz
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 0
#ac #link4
Pytanko do speców.Mam już wstępną wycenę za malowanie przedniej maski w małym samochodzie segmentu B.Wyliczyli na ok 960 zł.W kosztorysie nie ma żadnych potrąceń za wcześniejsze,starsze ryski itp.
Teraz na stronie pisze "decyzja w sprawie" i na razie nie ma tej decyzji,niebawem ją wydadzą.
1.Czy
Pytanko do speców.Mam już wstępną wycenę za malowanie przedniej maski w małym samochodzie segmentu B.Wyliczyli na ok 960 zł.W kosztorysie nie ma żadnych potrąceń za wcześniejsze,starsze ryski itp.
Teraz na stronie pisze "decyzja w sprawie" i na razie nie ma tej decyzji,niebawem ją wydadzą.
1.Czy
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@jackpie: widzisz, Polakowi można wcisnąć każdą głupotę bo i tak połknie. Tak samo Lidly, Mercedesy i większość firm sprzedaje drożej Polakom niż Niemcom, a Polak za kawkę w jakimś wypizdowie nad zimnym bałtykiem płaci więcej niż Włosi na plaży xD
@jackpie: to zmień agenta, bo cię najwyraźniej dyma i wciska polisy korzystniejsze dla jego portfela. Od lat płacę praktycznie to samo a w tym roku to mi nawet dobrą stówkę mniej wyszło niż zwykle.
- 0
źródło: ubisoft sukces
PobierzMam szkodę na 2tys które mogę zrobić sobie z AC (dzikie zwierzę uszkodziło sondę lambda) czy dużo mogą mi w-----c składki na #ac za rok?
Mechanik mnie przestraszył i zasugerował zrobienie bez AC.
Czy wysokość szkody ma znaczenie jeśli chodzi o podwyżkę składki?
Pierwsze AC zero zniżek aktualnie
#pytanie #ubezpieczenia
Mechanik mnie przestraszył i zasugerował zrobienie bez AC.
Czy wysokość szkody ma znaczenie jeśli chodzi o podwyżkę składki?
Pierwsze AC zero zniżek aktualnie
#pytanie #ubezpieczenia
@noHejkaCoTamSieZTobaDzieje Mechanik pieprzy głupoty.
Ustalmy jedną rzecz.Autocasco nie jest dla Januszy,którzy chcą jeździć rozbitym samochodem albo naprawiać auto po partaczu w szopie.Po to jest to ubezpieczenie,żeby wstawić auto do warsztatu i wyjechać naprawionym nie szarpiąc się o nic.
W przypadku szkód,nawet kilku nigdy miałem podwyżkę składki o max 300-400 zł.Czesto Wystarczyło zmienić ubezpieczyciela.Raz nawet po dużej szkodzie a AC i OC,składka była niemal się nie zmieniła.
Druga rzecz-zgłaszaj ZAWSZE I WSZYSTKO i rób z
Ustalmy jedną rzecz.Autocasco nie jest dla Januszy,którzy chcą jeździć rozbitym samochodem albo naprawiać auto po partaczu w szopie.Po to jest to ubezpieczenie,żeby wstawić auto do warsztatu i wyjechać naprawionym nie szarpiąc się o nic.
W przypadku szkód,nawet kilku nigdy miałem podwyżkę składki o max 300-400 zł.Czesto Wystarczyło zmienić ubezpieczyciela.Raz nawet po dużej szkodzie a AC i OC,składka była niemal się nie zmieniła.
Druga rzecz-zgłaszaj ZAWSZE I WSZYSTKO i rób z
@noHejkaCoTamSieZTobaDzieje Yyy...to raczej normalne.U mnie zgłoszenie,rzeczoznawca po 3 dniach,potem czekanie na wycenę znowu 3 dni.Wstawiłem auto do warsztatu bo chcę bezgotówkowo.Warsztat wysłał im swój kosztorys,drozszy(zawsze to co ci zaproponują pokrywa max 50% kosztów naprawy).Teraz czekam 6 dzień na akceptację kosztorysu warsztatu.Nawet jak zaakceptują to jest kolejka o naprawa dopiero za 3 tygodnie.Więc lekko półtora miesiąca to zajmie.
#link4 #oc #ac #ubezpieczenia
Matko, po co ja ubezpieczalem samochod w ramach ac w link4, tylko sie czlowiek stresu naje... W zeszłym roku dwa razy lekko zarysowalem boki w krzakach - raz w polsce na parkingu o zywoplot a drugi raz w bulgarii gps mnie poprowadzil przez waska droge i krzaki po obu bokach mnie porysowaly. Stwierdzilem ze to zglosze, ot zwykle rysy, da
Matko, po co ja ubezpieczalem samochod w ramach ac w link4, tylko sie czlowiek stresu naje... W zeszłym roku dwa razy lekko zarysowalem boki w krzakach - raz w polsce na parkingu o zywoplot a drugi raz w bulgarii gps mnie poprowadzil przez waska droge i krzaki po obu bokach mnie porysowaly. Stwierdzilem ze to zglosze, ot zwykle rysy, da
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
dla uproszczenia wpisalem tylko zdarzenie w pl.
@ukradlimikontokurde: Nie dla uproszczenia, tylko dla kombinowania, 2 zdarzenia to 2 szkody w UFG, jedno zdarzenie to jedna szkoda w historii :)
Ale upraszczając ten przydługi wpis, LINK4 jest gówniane, bo ich nieumiejętnie okłamałeś i Tobie nie wypłacili odszkodowania XD
PS. a teraz im wskoczy jako duplikat szkody, i potraktują to jako próba wyłudzenia odszkodowania 2 razy na to samo i jeszcze skończysz
Czesc, partnerce konczy sie ubezpieczenie OC/AC 28 lutego. Rozgladam sie juz za ubezpieczeniem, bo ostatnio cos tam leasingodawca mowil, ze chce dwa tygodnie wczesniej wypowiedzenie.
Czy na wykopie jest jakis agent ubezpieczeniowy :)?
Samochod: Jeep Renegade 2021, automat, benzyna 110KM
Obecne Suma ubezpieczenia
Czy na wykopie jest jakis agent ubezpieczeniowy :)?
Samochod: Jeep Renegade 2021, automat, benzyna 110KM
Obecne Suma ubezpieczenia
@Njeworski: Pewnie, zapraszam na pw.
@Njeworski: oczywiście, że są agenci https://safeto.pl
ubezpieczysz firme, auto, dom i żone - najlepiej na dużą wartość ╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
ubezpieczysz firme, auto, dom i żone - najlepiej na dużą wartość ╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
Ostatnio znajomy miał wypadek skoda fabia. Jakis beciarz w niego wleciał. Wybrał wstępnie kosztorys, bo chciał zrobić sam, przyoszczędzić. Lewa przód był do zrobienia, głównie blacharka. Ubezpieczyciel zaproponował 2000zł xD, on chciał 5000zł. Nie zgodzili się. Dał w takim razie do ASO na bezgotowkowo - wyszło okolo 11k brutto. XD Naprawdę te korporacje od ubezpieczeń to żart. Morał taki, ze nie ma sensu brać kosztorysu i robić samemu żeby wyszło taniej i
źródło: l_200445030885b64zawsze_mialem_leb_do
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 0
@prostymysliciel: pytanie czy zapłacą tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) To że warsztat sobie coś tam wystawił to nie znaczy nic.
- 0
@korpo_king: no to najwyżej będą sie sądzić xd
Auto naprawione. Czyli jakas zgoda chyba była.
Auto naprawione. Czyli jakas zgoda chyba była.
Zaniżona kwota odszkodowania po stłuczce.
Poleci ktoś dobrego niezależnego rzeczoznawce samochodowego z Krakowa?
W samochodzie przy małej prędkości prawie cały lewy bok przerysowany i wgniecenia których się nie wyciągnie:
-drzwi
-tylny błotnik (wgniecenia na elemencie zamontowanym na stałe, nie da się go wymienić)
Poleci ktoś dobrego niezależnego rzeczoznawce samochodowego z Krakowa?
W samochodzie przy małej prędkości prawie cały lewy bok przerysowany i wgniecenia których się nie wyciągnie:
-drzwi
-tylny błotnik (wgniecenia na elemencie zamontowanym na stałe, nie da się go wymienić)
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny wstawić do ASO i wciąć rozliczenia bezgotówkowe
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#ac #motoryzacja #ubezpieczenia #samochody pojawił się ciekawy artykuł na auto-swiat.pl polis dot. szyb/opon itp. W skrócie sprawdzajcie czy dodatkowe ubezpieczenie szyb jest w grupie ubezpieczeniowej 3 czy 18. Jeśli jest to grupa 18 to lepiej bo nie będzie raportowane do UFG wg tej strony przez co inne zakłady ubezpieczeń się nie dowiedzą o szkodzie.
@HerbacianyLolek: Jakby co to takiej informacji należy szukać w karcie informacyjnej do ubezpieczenia szyb (czasami jest to łączna karta informacyjna dla kilku ubezpieczeń związanych z Komunikacją).
źródło: obraz
Pobierz@HerbacianyLolek: w szoku jestem, bo na razie żaden Klient mi się nie skarżył, że szkoda z ub. szyb lub opon została odnotowana w UFG jako szkoda z AC. Słyszałem, że to się komuś zdarzyło, ale nigdy świadkiem nie byłem a każdy manager podkreśla, że nie ma takiego ryzyka. Tak czy tak, dobrze wiedzieć, że można reklamację złożyć.
- 0
Cześć, miałem jakiś czas temu niewielką stłuczkę z mojej winy. Czy jeśli ja stracę zniżki to czy straci je też żona? Żona od wielu lat ma swoje auto i jeźdżi bezszkodowo. Czy jeśli stracę zniżki i chciałbym kupić nowe auto z OC i AC to bardziej opłaca się kupić auto na żonę czy nie ma to znaczenia? #motoryzacja #ubezpieczenia #oc #ac
siema mam takie pytanie. aktualnie troche mi sie kwit nie zgadza i nie jestem w stanie zaplacic drugiej raty za ubezpieczenie jakos do konca nastepnego tygodnia, ogolnie mialem do zaplacenia termin dwudziestego grudnia ale tez mi cos wypadlo i nie bylem w stanie i tak se to stoi do teraz i w tym moja zagwozdka czy jesli do tego 20 kiedy mija miesiac jest MUS to zaplacic? jesli sie jeszcze spoznie po
@vegetainfiltrator raczej jest ważne tak czy siak.
@vegetainfiltrator no to tak, w teorii za spóźnienie w zapłacie 2 raty w OC nic Tobie nie grozi, w praktyce zależy od firmy, niektóre po ok miesiącu już przysyłają wezwania do zapłaty a od tego już krótka droga do komornika :) dodatkowo jeśli jej nie zapłacisz do końca okresu OC to to nie wznowi się na rok kolejny (czyli ryzyko przerwy w OC za pół roku) oraz jest opcja że więcej
#ubezpieczenia szukam agenta ubezpieczeniowego od #ac #oc #samochody. Calkiem mlody kierowca i dostalem wycene 4k wiec szukam obnizek :)
@AlmostDivine: zapraszam na pw, jeśli nadal aktualne.
#ubezpieczenie #ubezpieczenia #oc #ac
Czy realne jest uzyskanie lepszej wyceny oc/ac na samochód w leasingu niż dealerskie 2-2.5% od wartości samochodu? Jeżeli tak, macie do polecenia multiagencje, które mogą zrobić kalkulacje
Czy realne jest uzyskanie lepszej wyceny oc/ac na samochód w leasingu niż dealerskie 2-2.5% od wartości samochodu? Jeżeli tak, macie do polecenia multiagencje, które mogą zrobić kalkulacje
@Kura_Wasylisa: mogę sprawdzić jak to wyjdzie u mnie, ale często udaje się uzyskać lepszą propozycję niż u dilera. Sprawdź tylko sobie jak wygląda sprawa w leasingu z opłatą za ubezpieczenie obce
@Kura_Wasylisa: dla klientów z dobrą historią jak najbardziej realne. Ale nikt nie ma szklanej kuli, nic nie wymyślimy bez danych.
interesują Cię ubezpieczenia? Zobacz www.youtube.com/@ubezpieczeniatonudy
interesują Cię ubezpieczenia? Zobacz www.youtube.com/@ubezpieczeniatonudy
Chce wykupić assistance w podróży na tydzień w Generali i jest taki problem:
Gdy wypełniam formularz dot. auta i jest rodzaj paliwa i wybieram benzyna + gaz to domyślnie ustawia się bmw 3 e36 i nie idzie tego zmienić XD
Jedyną opcją jest ustawienie paliwa jako benzyna i wtedy mogę normalnie wybrać swój model.
Czy
Gdy wypełniam formularz dot. auta i jest rodzaj paliwa i wybieram benzyna + gaz to domyślnie ustawia się bmw 3 e36 i nie idzie tego zmienić XD
Jedyną opcją jest ustawienie paliwa jako benzyna i wtedy mogę normalnie wybrać swój model.
Czy
@serek_heterogenizowany: musisz kupić w takim razie e36 ¯\(ツ)/¯
- 0
@NetJaro jest za dużo zmiennych żeby strzelać w ogóle jakieś kwoty. Najlepiej będzie jak teraz przy rozmowie z leasingodawcą zapytasz o ofertę ubezpieczenia, z zaznaczeniem że samochód będzie wykorzystywany na wynajem. To jest istotne, musi to być zaznaczone a nie że oni wyliczą normalną oferte i powiedzą że to się później zaznacza i to nie ma wielkiego wpływu. Bo ma. Jak będziesz miał ofertę ubezpieczenia będziesz mógł też negocjować warunki leasingu.
konto usunięte via Wykop
- 0
@NetJaro: wypożyczalnie 'na dorobku' ubezpieczają auta na największych kombinacjach jakie da się zrobić. znam właścicieli kilku wypożyczalni i żadna nie ubezpiecza tych aut tak jak powinna jako auta do wynajmu
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin są dane o kosztach, towarzystwo ubezpieczeń przekazuje dużo więcej danych niż można podejrzeć a już niedługo będą przekazywane również zdjęcia z oględzin a więc j pewnie kosztorys lub inne kalkulacje
@zzbkk @nairoht
To co jest raportowane do UFG to jedno, osobną rzeczą jest to co konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe zrobi z tym zestawem informacji przy ocenie ryzyka i wyliczeniu składki.
Zmiennych jest tyle i są tak dynamiczne, że stwierdzenia "dobrze, że to będzie z tą samą datą" oraz "drożej będzie na pewno" są dosyć odważne
To co jest raportowane do UFG to jedno, osobną rzeczą jest to co konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe zrobi z tym zestawem informacji przy ocenie ryzyka i wyliczeniu składki.
Zmiennych jest tyle i są tak dynamiczne, że stwierdzenia "dobrze, że to będzie z tą samą datą" oraz "drożej będzie na pewno" są dosyć odważne
Po kupnie auta zastanawiam się nad porządnym OC z AC i Assistance, widzę że rozsądne oferty zaczynają się dla mnie od ~1600 zł. Jest tu ktoś kto będzie potrafił trochę pomóc w doborze cena/jakość ubezpieczenia mi ewentualnie dać jakieś zniżki?
#oc #ac #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczeniesamochodu
#oc #ac #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczeniesamochodu
@Perdition: Serdecznie polecam Ci ubezpieczenie komunikacyjne w PZU :) Zajrzyj na moje.pzu.pl - tam bez problemu sprawdzisz, ile wyniesie Cię składka i dobierzesz umowę do swoich potrzeb. Jeśli Ci się spodoba, od razu możesz ją kupić online :) Jeśli wolisz, ofertę może też przedstawić Ci nasz specjalista podczas rozmowy telefonicznej, skontaktujesz się z nim pod numerem 801 102 102 (wew.3-1).


























Powiem szczerze-to link4 nie jest złe.Miałem AC w wersji "warsztat",czyli naprawę bezgotówkowo,na oryginałach,w warsztacie partnerskim lub jakim chcę OPRÓCZ ASO.
Tylko tak się składa,że link4 ma dużo warsztatów partnerskich,które....są jednocześnie ASO :-).
I zaakceptowali mi naprawę w ASO.Dziwne.
Także polecam wariant warsztatowy jakby co,bo i tak przysługuje ci to samo co w wariancie ASO.
Jeszcze