Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte
- 0

OptiFinance
via Wykop- 0
możesz się odezwać na PW

ekspert_PZU
via Wykop- 0
@mateuszmozol: Moja odpowiedź może być tylko jedna 😊 Odwiedź mojePZU 👉 https://moje.pzu.pl/pzu/sales i sprawdź ofertę polisy. Myślę, że będziesz zadowolony!
- 0
Hej, kończy się OC i AC więc czas na przedłużenie. Mam zagwozdkę, którą ofertę wybrać.
Obie oferty są all risk, naprawa aso, oryginalne części, brak amortyzacji
Hestia
Warto pojazdu: 31 600 zl
Obie oferty są all risk, naprawa aso, oryginalne części, brak amortyzacji
Hestia
Warto pojazdu: 31 600 zl
Głupie pytanie ale pierwszy raz to ogarniam. Jak kupiłem samochód i ma on OC jeszcze na 11 miesięcy poprzedniego właściciela. Rozumiem, że to OC przechodzi na mnie. Poprzedni właściciel wziął opłacenie tego OC w dwóch ratach (jedna w październiku już opłacona i druga w marcu przyszłego roku). Jeżeli rozumiem, to ja będę musiał opłacić tą drugą ratę, tak? Pytam, bo zastanawiam się nad zmianą ubezpieczyciela i dołożenie AC. I, jeżeli jest tak
@insurance: tak jak mówi @thisguy212 nabywca może sobie wypowiedzieć nawet i dzień przed końcem jeśli taka jego wola
@thisguy212 co do rekalkulacji, zależy od TU. Z tego co wiem Hestia rekalkuluje przymusowo, a np. w Warcie to opcja :)
z opłacaniem raty to tak z przymrużeniem oka to bierz, jak wymagalność masz na 1 marca to potencjalnie jak wypowiesz 28 lutego to i tak będziesz mieć prawdopodobnie coś
@thisguy212 co do rekalkulacji, zależy od TU. Z tego co wiem Hestia rekalkuluje przymusowo, a np. w Warcie to opcja :)
z opłacaniem raty to tak z przymrużeniem oka to bierz, jak wymagalność masz na 1 marca to potencjalnie jak wypowiesz 28 lutego to i tak będziesz mieć prawdopodobnie coś
@insurance:
OMG @insurance: to się zmieniło w 2012 roku. To już chwilę temu. Teraz polisę zbywcy można używać przez cały okres ubezpieczenia, a rekalkulacja też od 2012 r. stała PRAWEM a nie OBOWIĄZKIEM firm ubezpieczeniowych, więc jedne robią (jak Hestia) a inne nie robią jak
Pamiętaj, że możesz wypowiedzieć to OC do 30 dni od zakupu samochodu jako nowonabywca.
OMG @insurance: to się zmieniło w 2012 roku. To już chwilę temu. Teraz polisę zbywcy można używać przez cały okres ubezpieczenia, a rekalkulacja też od 2012 r. stała PRAWEM a nie OBOWIĄZKIEM firm ubezpieczeniowych, więc jedne robią (jak Hestia) a inne nie robią jak
Mam taki problem że mój ojciec co najmniej został wprowadzony w błąd, o ile nie oszukany przez PZU.
W pierwszej połowie września mój brat miał wypadek, całe szczęście nic mu się nie stało, ale auto totalnie skasowane, nikt inny nie brał udziału w wypadku, wiadomo trzeźwym policja mandatu nie dała bo nie spowodował nikomu zagrożenia, tak w gwoli ścisłości, żeby żaden mirek nie miał zaczepek. Od razu wiadomo, kontakt z PZU bo
W pierwszej połowie września mój brat miał wypadek, całe szczęście nic mu się nie stało, ale auto totalnie skasowane, nikt inny nie brał udziału w wypadku, wiadomo trzeźwym policja mandatu nie dała bo nie spowodował nikomu zagrożenia, tak w gwoli ścisłości, żeby żaden mirek nie miał zaczepek. Od razu wiadomo, kontakt z PZU bo
źródło: obraz_2024-11-04_145920811
Pobierz@michalxd21: p---------e, nie ma nic takiego że przy samodzielnej sprzedaży tracisz prawo do odszkodowania. Ale bez sądu się raczej nie obejdzie
@michalxd21
225665555 bezpłatny numer na infolinię
https://www.pzu.pl/rzecznik-klienta
Znam co najmniej kilkanaście przypadków, w których interwencja rzecznika klienta pomogła
225665555 bezpłatny numer na infolinię
https://www.pzu.pl/rzecznik-klienta
Znam co najmniej kilkanaście przypadków, w których interwencja rzecznika klienta pomogła
- 0
Cześć,
poszukuję porady. W moje leasingowane auto (nowe, kilkutygodniowe) wjechała dziewczyna z zagranicy i uszkodziła kilka elementów, w tym zderzak. Oczywiście brak wykupionej polisy OC i ubezpieczenia granicznego, auto na zagranicznych numerach. Na miejscu była policja, sprawca przyznał się do winy, spisana notatka policyjna - mam nr sprawy.
Mam teraz dwie możliwości rozwiązania tej sytuacji:
- Naprawa z mojego AC.
- Naprawa z OC sprawcy, czyli z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.
Agent
poszukuję porady. W moje leasingowane auto (nowe, kilkutygodniowe) wjechała dziewczyna z zagranicy i uszkodziła kilka elementów, w tym zderzak. Oczywiście brak wykupionej polisy OC i ubezpieczenia granicznego, auto na zagranicznych numerach. Na miejscu była policja, sprawca przyznał się do winy, spisana notatka policyjna - mam nr sprawy.
Mam teraz dwie możliwości rozwiązania tej sytuacji:
- Naprawa z mojego AC.
- Naprawa z OC sprawcy, czyli z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.
Agent
#ubezpieczenie #ubezpieczenia #oc #ac #motoryzacja
Obecnie mam OC+Ac w Uniqa. Przychodzi czas przedłużenia i dostałem ofertę z Uniqi która jest cenowo taka sama jak rok temu. Sprawdziłem w porównywarce i Link4 zaproponowało mi cenę ok 100 zł nisza przy podobnym zakresie.
Która firma jest bardziej solidna - Uniqa czy Link4? Opłaca się zmieniać na Link4 aby zaoszczędzić stowke?
Obecnie mam OC+Ac w Uniqa. Przychodzi czas przedłużenia i dostałem ofertę z Uniqi która jest cenowo taka sama jak rok temu. Sprawdziłem w porównywarce i Link4 zaproponowało mi cenę ok 100 zł nisza przy podobnym zakresie.
Która firma jest bardziej solidna - Uniqa czy Link4? Opłaca się zmieniać na Link4 aby zaoszczędzić stowke?
@Janusz_Lubikwasa: Link4 jest nieakceptowalny przez wielu leasingodawców. Wnioski pozostawiam Tobie.
@PrzypadkowyCzlowiek: w link4 też tak bylo
- 0
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #ac
cześć, muszę ubezpieczyć samochód który sprzedam za kilka miesięcy, czy jeśli w ergo hestii kupię ubezpieczenie płatne w dwóch ratach to czy nie bedzie problemów z wypowiedzeniem tego po np. 4 miesiącach (jeśli z góry opłaciłem 6 miesięcy)? A może jest możliwość zapłaty za cały rok i wypowiedzenia po 4 miesiącach i otrzymania zwrotu 2/3 kosztu? zakładam że nie, więc
cześć, muszę ubezpieczyć samochód który sprzedam za kilka miesięcy, czy jeśli w ergo hestii kupię ubezpieczenie płatne w dwóch ratach to czy nie bedzie problemów z wypowiedzeniem tego po np. 4 miesiącach (jeśli z góry opłaciłem 6 miesięcy)? A może jest możliwość zapłaty za cały rok i wypowiedzenia po 4 miesiącach i otrzymania zwrotu 2/3 kosztu? zakładam że nie, więc
@flickkk: Po sprzedarzy auta i zgłoszeniu tego w ubezpieczalni tak naprawdę nie musisz robić już nic, i nic od Ciebie nie zależy, i nic Ci się nie należy. Zwrot kasy zalezny będzie od decyzji nowego właściciela, czyli czy zdecyduje się zmienić ubezpieczenie, co raczej się nie zdarzy, ale w zamian ewentualna druga rata już leży w jego kwestii.
@flickkk: jeśli mowa o samym OC to faktycznie, niezależnie od tego czy opłacisz składkę częściowo czy w całości, to nowy nabywca zyskuje do niego prawa (i obowiązki jak np. opłata składki w przypadku wyrównania po rekalkulacji).
Inaczej ma się sprawa z ubezpieczeniami dobrowolnymi (AC, NNW, Assistance, szyby etc.) - po zmianie własności przysługuje Ci zwrot zapłaconej składki proporcjonalnie za niewykorzystany okres (od daty sprzedaży do końca polisy lub w przypadku
Inaczej ma się sprawa z ubezpieczeniami dobrowolnymi (AC, NNW, Assistance, szyby etc.) - po zmianie własności przysługuje Ci zwrot zapłaconej składki proporcjonalnie za niewykorzystany okres (od daty sprzedaży do końca polisy lub w przypadku
- 0
#odszkodowanie #ubezpieczenie #oc #ac
Posiadam odprysk na szybie przedniej, na widoku kierowcy, bez pęknięcia, czy to kwalifikuje szybę do wymiany ?
Oraz czy robienie tego z AC ryzykuje że mi zwiększa składkę?
Posiadam odprysk na szybie przedniej, na widoku kierowcy, bez pęknięcia, czy to kwalifikuje szybę do wymiany ?
Oraz czy robienie tego z AC ryzykuje że mi zwiększa składkę?
mam dodatkowe wykupione Ubezpieczenie szyb bez franczyzy redukcyjnej
@Issac: to nie powinno mieć wpływu na szkodowość.*
*nie powiem na 100%, że nie będzie miało, bo znam klientkę, u której TU postanowiło to zdarzenie zaraportować do AC i potem się kilka miesięcy prosiła o zmianę.
@Issac: Odprysk kwalifikuje szybę do wymiany.
Likwidacja szkody z polisy AC może zwiększyć składkę chyba, że masz ochronę zniżek lub dodatkowe ubezpieczenie szyb - sprawdź tylko czy ubezpieczenie szyb obejmuje wymianę na częściach oryginalnych, jeżeli nie to na Twoim miejscu wolałbym zrobić to z ogólnego AC i liczyć się z utratą zniżki, ale mieć oryginalną szybę.
Likwidacja szkody z polisy AC może zwiększyć składkę chyba, że masz ochronę zniżek lub dodatkowe ubezpieczenie szyb - sprawdź tylko czy ubezpieczenie szyb obejmuje wymianę na częściach oryginalnych, jeżeli nie to na Twoim miejscu wolałbym zrobić to z ogólnego AC i liczyć się z utratą zniżki, ale mieć oryginalną szybę.
- 0
W jaki sposób działa ubezpieczenie AC? Mam wykupiony pakiet dealerski z pakietem warsztatowym z amortyzacją oryginalnych części. Przykładowo: urwie przedni zderzak o wysoki krawężnik i trzeba go będzie wymienić, to co muszę zrobić? Zadzwonić na infolinię ubezpieczalni, żeby lawetą zawieźli do ASO? Czy najpierw do ASO zadzwonić, uprzedzić i oni się sami dogadają z ubezpieczalnią? Czy tego w ogóle nie robi moje ASO gdzie normalnie robię przeglądy, a tylko jakiś Mietek w
@yrrotnuu od czego masz agenta? Od wyjaśniania takich rzeczy
Siemka,
Mam problem - zauważyłem w aucie którym jeździ żona pęknięty zderzak. Auto to Hyundai Kona 2021 (zakupiony w salonie jako nowy). Żona nie wie kiedy to mogłoby się stać, a kamerka nic nie uchwyciła. Mam oczywiście AC.
1. Najpierw zgłaszam szkodę a potem udaje się do serwisu ? Czy najpierw wybadać koszty naprawy ?
2. O ile może mi pójśc składka AC w górę ?
Pierwszy raz mam taką sytuację.
#
Mam problem - zauważyłem w aucie którym jeździ żona pęknięty zderzak. Auto to Hyundai Kona 2021 (zakupiony w salonie jako nowy). Żona nie wie kiedy to mogłoby się stać, a kamerka nic nie uchwyciła. Mam oczywiście AC.
1. Najpierw zgłaszam szkodę a potem udaje się do serwisu ? Czy najpierw wybadać koszty naprawy ?
2. O ile może mi pójśc składka AC w górę ?
Pierwszy raz mam taką sytuację.
#
@slawomir-gr: zostaw jak jest. Bo żona moze jeszcze nie widzieć kilka razy. Bedziesz myslal nad sprzedaza, wtedy napraw...delikatna zwyzke ac zrekompensujesz w cenie sprzedazy
- 1
Co odpisać? Cz. 2 w komentarzu
PZU wystawiło (niby) Forda Focusa na 2 licytacje i niby nie znalazł się chętny, a na moje pytanie czy obowiązywała tam cena minimalna dostałem odpowiedź, że... nie muszą mi tego mówić. Odszkodowanie więc wyliczyli "z palca" i oczywiście za mało, więc zależy mi na obiektywnej wycenie uszkodzonego pojazdu (a więc wystawienie i sprzedaż auta na aukcji). Co odpisać? (ಠ‸ಠ)
#ac
PZU wystawiło (niby) Forda Focusa na 2 licytacje i niby nie znalazł się chętny, a na moje pytanie czy obowiązywała tam cena minimalna dostałem odpowiedź, że... nie muszą mi tego mówić. Odszkodowanie więc wyliczyli "z palca" i oczywiście za mało, więc zależy mi na obiektywnej wycenie uszkodzonego pojazdu (a więc wystawienie i sprzedaż auta na aukcji). Co odpisać? (ಠ‸ಠ)
#ac
źródło: pzu1
PobierzCzy ma ktoś doświadczenie pozytywne lub negatywne z likwidacją szkód z AC w wariancie III sieci partnerskiej (zamienniki) lub ASO? Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma wariantami. BMW z 2021 roku, wartość ok. 150tys.
Z tego co wiem dużo części nie występuje w zamiennikach więc wówczas ubezpieczyciel musi zapewnić oryginał. Czy wygląda to tak kolorowo? Jak z naprawami karoserii - z tego co doczytałem sieć partnerska chyba może dopuścić blacharza do naprawy karoserii
Z tego co wiem dużo części nie występuje w zamiennikach więc wówczas ubezpieczyciel musi zapewnić oryginał. Czy wygląda to tak kolorowo? Jak z naprawami karoserii - z tego co doczytałem sieć partnerska chyba może dopuścić blacharza do naprawy karoserii
@davidsondv: Dla 600zł chcesz rezygnować z obsługi w aso?
@davidsondv: tak czy siak będziesz się kopał przy likwidacji szkody, więc lepiej mieć do tego podstawy
ja przeżyłem lekki szok jak pan rzeczozawca z ubepieczycielem zaproponowali malowanie w elementów w rocznym motocyklu XD XD XD xD
ja przeżyłem lekki szok jak pan rzeczozawca z ubepieczycielem zaproponowali malowanie w elementów w rocznym motocyklu XD XD XD xD
- 0
#oc #ac #ubezpieczenia
posiadam samochód jako współwłaściciel, drugi współwłaściciel miał stłuczkę ze swojej winy w innym pojeździe którego jest jedynym właścicielem
czy stracę swoje obecne zniżki w sytuacji gdy będę ubezpieczał inny samochód który jest moja wyłączną własnością?
posiadam samochód jako współwłaściciel, drugi współwłaściciel miał stłuczkę ze swojej winy w innym pojeździe którego jest jedynym właścicielem
czy stracę swoje obecne zniżki w sytuacji gdy będę ubezpieczał inny samochód który jest moja wyłączną własnością?
@asde: szkoda trafia na konto wszystkich właścicieli pojazdu oraz sprawcy, w tym przypadku nie trafi na Twoje konto, ale może być brana pod uwagę podczas wyliczania składki za "wasze wspólne" auto
@asde: po pierwsze nie ma już zniżek za bezszkodową jazdę. teraz są tzw. dynamiczne taryfy i nikt, ani agenci, ani klienci ani nawet same firmy ubezpieczeniowe nie wiedzą jak dokładnie są wyliczane składki. Jest algorytm, który bierze pod uwagę różne parametry. Jednym z parametrów jest szokowość w UFG. Ale jaki ta szkoda będzie miała wpływ na Twoją cenę innego auta, tego nikt nie wie.
jest tak jak napisał @djdaniel
jest tak jak napisał @djdaniel
- 1
Uniqe pogrzmociło 4200zł za odnowienie OC+AC serwis ASO 500zl udzial wlasny. W PZU 2800zł bez udziału również serwis ASO. A kiedyś to PZU było jednym z droższych ubezpieczycieli.
#ubezpieczenia #oc #ac #samochody
#ubezpieczenia #oc #ac #samochody
@jajcek: Nie miałeś czasem jakiejś szkody?
Po drugie: wartość auta zbliżona tu i tu?
W PZU wybrana nieredukcyjna suma ubezpieczenia, która w Unice jest z marszu?
Tak pytam, nie czepiam się, bo różne kwiatki już widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po drugie: wartość auta zbliżona tu i tu?
W PZU wybrana nieredukcyjna suma ubezpieczenia, która w Unice jest z marszu?
Tak pytam, nie czepiam się, bo różne kwiatki już widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@OrzechowyDzem w Unice miałem szkodę na szybie dwa lata temu. Ale rok temu podnieśli mi z 2.5k na 3.1k za to a teraz z 3.1k na 4.2k to już przesada. Wartość samochodu w Uniqa 71.1k w PZU 73.5k.
- 1
Teściowa uderzyła w bramę, wgniotła zderzak, klapę i pękła lampa. 😱 For ka z 2019r. Ma AC w Warta. Teoretycznie jest coś takiego jak ochrona zniżek. Warto naprawiać z AC czy lepiej poszukać naprawy poza? 🤔 #warta #ubezpieczenie #ac
źródło: temp_file4644198008011112853
Pobierz- 0
Czy oprócz PZU, UNIQA, INTERRISK/COMPENSA/BENEFIA i TUW jest jeszcze jakiś ubezpieczyciel oferujący ac w wariancie serwisowym partnerskim, tj. po szkodzie na naprawę oddajemy auto do warsztatu z ich sieci partnerskiej, ale nie do ASO? Korzystał ktoś kiedyś z takiej opcji likwidacji szkody w ac? Szukam czegoś odpowiedniego dla 8-letniego samochodu, ac w wariancie serwisowym aso wychodzi bardzo drogo a wariant kosztorysowy u każdego ubezpieczyciela ma jakieś dziwne haczyki.
#ubezpieczenia #
#ubezpieczenia #
@lunar4: Allianz sprawdź
@lunar4: Ewentualnie Agro Ubezpieczenia wychodzą też dobrze u mnie ostatnio możesz też sprawdzić. Pytanie na czym Ci zależy, np w EH lub MTU możesz zacząć przebieg ubezpieczenia mini AC na siebie, budowac historię ubezpieczenia ale nie jest to taki zakres ubezpieczenia jak w szerszych wariantach.
Siema, gdzie najlepiej kupić OC online? Wydaje mi się że na Mubi już turbo się nie opłaca, tym bardziej że zżarłem już dwa razy bonus #ubezpieczenia #oc #ac #assistance #motoryzacja #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #tagujetogowno
@Darude_Sandstorm: Chyba wiem, jak rozwiążesz swoją sytuację 😊 Odwiedź mojePZU 👉 https://moje.pzu.pl/pzu/sales i sprawdź ofertę polisy. Myślę, że będziesz zadowolony!
Komentarz usunięty przez moderatora
Hej, pech chciał, że jakiś frajer uszkodził mi auto, jest nagranie są świadkowie sprawa zgłoszona na policję, ponieważ potrzebuję sprawne auto na już skorzystałem z AC regress, auto jest w leasingu na gwarancji. No i tu jest problem, bo w leasingu mam jasno napisane, że jakikolwiek serwis poza ASO Volkswagena tj Skoda (jako że to moja marka to najbardziej bym ją preferował), Seta/Cupra, VW czy Audi skutkuje utratą gwarancji, a ubezpieczyciel przyjął
@MrocznyZiemniak: Jak to leasing to masz zakres ASO. Dodatkowo leasingodawca musi wyrazić zgode na naprawę w danym ASO, także zapomnij, że VWL wyda Ci zgodę na naprawę poza ASO VAG ¯\(ツ)/¯
@MrocznyZiemniak: wstawiaj do swojego ASO, daj im upoważnienie i zajmą się resztą, Ty odbierzesz tylko naprawione auto
Pytanie do ekspertow. Wykupywal ktoś kiedyś z was ubezpieczenie OC i ac przez neta np mubi? Nie było żadnych kwasów np kupiliście OC a tu nagle pismo z UFG że jednak nie wykupiliscie i kłopot. Bo ogólnie przy AC sporo taniej niż jak idę do jakiegoś agenta ubezpieczeń i tak się waham. #ubezpieczenia #oc #ac #motoryzacja
- 0
@darek_fraczek ale jeśli mam nerwice natręctw i mimo wszystko im wyślę to wypowiedzenie z koncem okresu ochrony to chyba nic złego się nie stanie? 🙂 Dzięki za wszelkie info 🙂
@hosearkadiomorales: nic złego, odrzucą jako nieskuteczne
Cześć,
mam pytanie odnośnie OC, bo trochę namieszałem chyba.
Kupiłem samochód sprowadzony z Niemiec, od razu wykupiłem OC, ale jeszcze na blachy niemieckie, na następnym dzień (wczoraj) zarejestrowałem go w Polsce, wysłałem prośbę o zmianę do LINK4 o zmianę danych, ale nie dostałem jeszcze aneksu do umowy. Pytanie, czy mogę jeździć już tym samochodem? W ufg po vinie znajdę mój samochód, na podstawie rejestracji jeszcze nie.
#oc #ac
mam pytanie odnośnie OC, bo trochę namieszałem chyba.
Kupiłem samochód sprowadzony z Niemiec, od razu wykupiłem OC, ale jeszcze na blachy niemieckie, na następnym dzień (wczoraj) zarejestrowałem go w Polsce, wysłałem prośbę o zmianę do LINK4 o zmianę danych, ale nie dostałem jeszcze aneksu do umowy. Pytanie, czy mogę jeździć już tym samochodem? W ufg po vinie znajdę mój samochód, na podstawie rejestracji jeszcze nie.
#oc #ac
@troche_inaczej: imo wszystko jest ok, ubezpieczasz samochód (VIN), a nie numery rejestracyjne
@troche_inaczej: jak najbardziej może Pan poruszać się tym pojazdem, a w razie wątpliwości to poprosimy o wiadomość na adres e-mail ekspert@link4.pl























