Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Jestem_Tutaj:
O ponad polowe
O ponad polowe
@ogarogara: jeśli nadal szukasz polisy, zapraszam na stronę moje.pzu.pl :) Tam samodzielnie możesz wycenić ubezpieczenie i szybko poznać ofertę.
Mirki,
Wam też wzrosło OC o 300 procent? XD
Prawko mam od 2019, auto zarejestrowane na siebie od 2021 dokładnie 0 szkód spowodowantch przeze mnie, jedna stłuczkę gdzie kierowca był ktoś inny a sam brałem udział w dwóch kolizjach jako poszkodowany. I jak jako świeżak płaciłem 2k za oc i nnw a teraz zapłaciłem 1.5k to dlaczego do wuja jak sprawdziłem w mubi to nagle najtańsze gownoc dla mnie kosztuje 5 tys zł XD
Wam też wzrosło OC o 300 procent? XD
Prawko mam od 2019, auto zarejestrowane na siebie od 2021 dokładnie 0 szkód spowodowantch przeze mnie, jedna stłuczkę gdzie kierowca był ktoś inny a sam brałem udział w dwóch kolizjach jako poszkodowany. I jak jako świeżak płaciłem 2k za oc i nnw a teraz zapłaciłem 1.5k to dlaczego do wuja jak sprawdziłem w mubi to nagle najtańsze gownoc dla mnie kosztuje 5 tys zł XD
źródło: comment_1653455448dIPX7T6NtHecPDEOYbkrBH.jpg
Pobierz- 1
@Arhkoe: jeśli chcesz, możesz też samodzielnie obliczyć składkę i zawrzeć ubezpieczenie przez internet. Wejdź na stronę moje.pzu.pl :)
5
Zbliża się kres taniego OC. Ubezpieczyciele stąpają po cienkim lodzie

Naprawa samochodu jest coraz droższa, a polisa — wręcz przeciwnie, bo towarzystwa ostro konkurują o klienta. Wojna cenowa trwa i nie ma perspektyw na jej rychłe zakończenie. Składki powinny wzrosnąć o 60-70 procent, inaczej branża może mieć poważne problemy — uważa ekspert.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#motoryzacja #ac
Witam Mireczkow porysowałem dość porządnie spoiler przedni honda Civic IX. Zgłaszać szkodę z ac czy samemu malować ?
Witam Mireczkow porysowałem dość porządnie spoiler przedni honda Civic IX. Zgłaszać szkodę z ac czy samemu malować ?
- 1
@FuriousPredators: zgłoś. Kasę za to biorą to niech malują
- 0
@Rabissimo: To była zmianą oleju w garażu wjechałem na podjazdy i za szybko zdjezdzalem i wtedy obtarlem
Hej, NN sprawca przerysował mi w ciągu dnia auto, rysa przez nadkole i tylne drzwi. Mam AC wykupione. Jak mam to zrobić teraz poprawnie? Od razu dzwonić na infolinię i zgłaszać czy muszę iść na Policje (nie wiem czy to stało się pod praca, pod sklepem czy na parkingu pod domem).
#ac
#ac
źródło: comment_1651995599yTMNJDnr2OQS0hI7KUUSqs.jpg
PobierzSiema, kupiłem nową furą i potrzebuję ubezpieczenie OC/AC. Obecne OC kończy się niedługo, więc żeby nie kombinować chciałbym wypowiedzieć obecną umowę i wziąć gdzieś cały pakiet. Wystarczy, że w nowym zaznaczę start np. 5 maja i tego samego dnia wyślę wypowiedzenie do starego ubezpieczyciela? Czy wysłać wcześniej i określić jakąś datę? W porównywarkach wyliczyło mi OC+AC na 1,1k - 8k, z tego co rzuciłem okiem gdzieś za 2,5k - 3k są już
Wystarczy, że w nowym zaznaczę start np. 5 maja i tego samego dnia wyślę wypowiedzenie do starego ubezpieczyciela?
@FunkyMonkey: Tak, ale może zostać składka przeliczona na OC zbywcy i TU może wymagać od Ciebie dopłaty za okres od zakupu auta do wypowiedzenia OC.
Na co zwrócić uwagę?
Na zniesioną amortyzację, zniesiony udział własny, właściwą sumę ubezpieczenia, poczytać o wariantach Kosztorysowy, Partnerski, ASO i zdecydować, który wolisz. Generalnie jak się na

Mirki korzystacie z gogli VR do jazdy? Jakie macie kompy i jakie gogle?
Stwierdziłem ostatnio, że skoro nie mam miejsca na 3 monitory to dobra opcja może być vr. A że mój laptop (i5 8600, gtx1060maxq, 16gb ram) raczej tego nie udźwignie to chce sprawdzić ile $$ potrzebuje na upgrade setupu.
#simracing #ac #acc #assettocorsa #assettocorsacompetizione
Stwierdziłem ostatnio, że skoro nie mam miejsca na 3 monitory to dobra opcja może być vr. A że mój laptop (i5 8600, gtx1060maxq, 16gb ram) raczej tego nie udźwignie to chce sprawdzić ile $$ potrzebuje na upgrade setupu.
#simracing #ac #acc #assettocorsa #assettocorsacompetizione
Pimax artisan, i7 8700k, gtx 1080ti, 32gb ram. Rozdziałka steam vr 2300x2656. W Assetto Corsa+csp+pure 100-120 fps.
@cezeter: pimax artisan, laptop asus zephyrus m16 z 32gb ramu i 3070. Glownie assetto corsa, okolo 70fps w zaleznosci od utawien dobijalem do ponad 100fps ale wtedy z wiekszą pixelozą
- 1
- 4
Mirki, wczoraj miała miejsce mocno p------a akcja. Facet (elektryk) spadł z dachu montując sąsiadowi antentę. Facet mocno uszkodzony, ale żyje. Sprawa jest o tyle śmieszna, że lądowanie helikoptera praktycznie 15m od mojego domu uszkodziło mi samochód. Jest to samochód wzięty w leasing na firmę. Jeżdżę nim dopiero 2 tygodnie... Nie są to żadne tragiczne uszkodzenia, jednak rysy są widoczne (załączam foto jednej z nich).
Tu akcja z lądowania helikoptera: https://streamable.com/i4aj5b
Teraz pytanie co z
Tu akcja z lądowania helikoptera: https://streamable.com/i4aj5b
Teraz pytanie co z
źródło: comment_1650031222lKW4CGvvmQUKEIUb3W7jPQ.jpg
Pobierz@tomcho masz rację, p------a akcja!! Kasę napewnonodzyskasz
Jakiś dobry LUT pod AC i ACC do polecenia dla t300? #simracing #ac #acc #assettocorsa #assettocorsacompetizione
- 1
@Baakedr: https://mega.nz/folder/kR0ClCKQ#zNaLpGS2pyNp-7b0g-m9bg
do ACC od tego gościa: https://youtu.be/jaqNBogbnDY
ponoć dobry
do ACC od tego gościa: https://youtu.be/jaqNBogbnDY
ponoć dobry
- 0
@xr38: Dzięki. No wlanie na YT tez mi ten koleś wyleciał
Czy jest ktoś tutaj od #ubezpieczenia i jest w stanie policzyć atrakcyjne #oc #ac na samochód dla młodej osoby, której od kilku lat wykupuje oc ?
- 0
- 0
@artas182x: no to nieźle, bo u mnie w CUK nie mieli najtańszych tj. link4.
- 0
@Jestem_Tutaj: Pierwszy był xD. Takie samo zdanie miałbym o Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale to on siedzi na wykopie cały czas¯\_(ツ)_/¯
Ale to on siedzi na wykopie cały czas¯\_(ツ)_/¯
@dobre_ziajty: zachęcam Cię do sprawdzenia oferty na stronie https://moje.pzu.pl/pzu/sales :) W kilka chwil poznasz koszt i samemu ustalisz zakres polisy. Dzięki temu w ciągu paru minut możesz zawrzeć umowę.
Komentarz usunięty przez moderatora
Czy szkody z AC, którego nie jestem właścicielem, a jedynie kierującym wpływają na moje własne zwyżki AC? Mam na myśli sytuacje, gdzie ktoś wyrządzi mi szkodę na samochodzie służbowym - ubezpieczającym jest moja firma, ja jedynie zgłaszam szkodę i podaję siebie jako "kierującego pojazdem". Albo w ogóle, gdy szkodę wyrządził nieznany sprawca na parkingu, a ja zgłaszam to z AC mojej firmy - czy to wpływa na moją własną szkodowość i zwyżki
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@policjantpeel: jeśli kierowałeś w tym momencie autem to tak, jeśli ktos uszkodził firmowe auto jak stało na parkingu to się odwołuj do tej firmy żeby zdjęli z ciebie szkodę. Mi w podobny sposób kiedyś Hestia wpisała szkodę, byłem użytkownikiem ale szkoda w nocy gdy spałem w domu. Usunęli szkodę z UFG po odwołaniu (piśmie). Normalna sprawa, szkoda zawsze jest wpisywana na kierowcę i właścicieli auta. Ale część firm nie liczy
Cześć. Mam pytanie. Czy w takich kierownicach jest opcja wyłączenia sprzęgła? jak w automacie?
@banditpanda: To nie zależy od kierownicy tylko od gry. Nie chcesz używać sprzęgła to go nie uzywasz.
#ubezpieczenia #samochody #ac siemka na co zwrócić uwagę przy doborze oc i ac? Jaka powinna buc amortyzacja, wkład własny przy szkodzie oraz czy części oryginalne to must have? Muszę ubezpieczyć forda smaxa z 2015. Wiem, ze chce na pewno pakiet z szybami.
- 0
@anhydryt: W nowej Uniqa (starej AXA po połączeniu) szyby można ubezpieczyć ale z tego co pamiętam tylko z OC. Jeśli kupujesz AC ubezpieczenie szyb się blokuje :)
- 0
@sayanek: Kupuje pełen zestaw :-) szyby mi zależy bo koledze w wakacje jakoś pękła gdzieś ma drodze dojazdowej jechał przed nim ciężarowy i właśnie w fordzie nowa szyba z grzaniem i wymiana 5k… stad wole dołożyć trochę i mieć ten komfort w razie W
Cześć Mirki, czy ktoś tutaj się zajmuje doradztwem ubezpieczeniowym. Kończy mi się ubezpieczenie auta i jestem ciekawy czy jest szansa dostać jakąś lepszą cene niż w porównywarkach typu Mubi i Rankomat.
A może macie do polecenia jeszcze jakąś porównywarkę / firmę ubezp.
#oc #motoryzacja #ac #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia
A może macie do polecenia jeszcze jakąś porównywarkę / firmę ubezp.
#oc #motoryzacja #ac #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia
@TrueArchitect: jeśli szukasz ubezpieczenia auta, sprawdź ofertę na stronie https://moje.pzu.pl/pzu/sales ;) Tam w kilka minut wyliczysz składkę polisy dopasowanej do Twoich potrzeb.
Tutaj masz Mubi ze zwrotem 150 zl na konto bankowe - https://mubi.pl/id-WX2GB4






























Witam dzisiaj musiałem na szybko kupić OC na Junaka racer 125 jak myślicie warto dokupić AC w PZU ?