Wpis z mikrobloga

Mirasy, po pół roku od zakończenia umowy #masterlease z którego miałem wcześniej samochód w #leasing przypomniał sobie że był jakiś serwis z #ac i wystawili mi fakturę za szkodę naprawianą z AC rok temu

PTU - Koszt naprawy pojazdu w związku ze szkodą komunikacyjną nr xxxxxx z dnia xxxxxxxxx nr umowy xxxx Uzasadnienie: ubytek wartości lakierowania

Koszt jaki ponieśli to 0 zł ponieważ wszystko było finansowane z AC które sam opłacałem, pojazd jest wykupiony i znajduje się na ten moment u mnie. Co ciekawe poprosiłem o uzasadnienie i otrzymałem informację, że

Strony postanowiły, zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umowy Leasingu § 6 ust.10 „Uzyskane odszkodowanie, z wyjątkiem odszkodowania za całkowite zniszczenie lub utratę przedmiotu leasingu, Finansujący może przeznaczyć na przywrócenie przedmiotu leasingu do stanu pierwotnego; koszt takiego przywrócenia nie znajdujący pokrycia w odszkodowaniu wypłaconym przez zakład ubezpieczeń ponosi Korzystający. Finansujący może potrącić z kwoty odszkodowania zaległe należności, przypadające od Korzystającego zgodnie z umową.”


Ja żadnego odszkodowania nie dostałem, co lepsze kazali mi jeszcze naprawy z AC dokonywać w ich serwisie XD

Też nie do końca rozumiem w jaki sposób kwota na którą wystawili mi fakturę miałaby umożliwić im przywrócenie przedmiotu leasingu do stanu pierwotnego skoro sama naprawa miała miejsce we wrześniu 2021, a umowa leasingu zakończyła się w grudniu 2021.
Skąd też nagle po takim czasie faktura od nich...

#samochody #motoryzacja
  • 48
  • Odpowiedz
PS nie polecam Masterlease, nie da się nic dowiedzieć, dzwoniąc przekierowują jedna do drugiej, nie mając pojęcia o temacie, a ostatecznie po 5 przekierowaniach Pani prosi o maila bo ona nie wie już do kogo przekierować xD oczywiście jedna babka zajmuje się jedną rzeczą więc jest do kogo przekierowywać połączenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
koszt takiego przywrócenia nie znajdujący pokrycia w odszkodowaniu wypłaconym przez zakład ubezpieczeń ponosi Korzystający


@Lapidarny: XD przecież jak naprawy dokonałeś bezgotówkowo w ich serwisie to w ogóle nie ma się czym martwić. Maila pisz tam zamiast dzwonić. Na oficjalną skrzynkę i do opiekuna
  • Odpowiedz
Na oficjalną skrzynkę i do opiekuna


@OrzechowyDzem: okazuje się, że każda Pani jest osobno opiekunem xD w sensie mam jedną opiekun od umowy aktualnej (która aktualna już nie jest) a potem przekazują to do kolejnej kobity która nie ma o niczym pojęcia bo zajmuje się umowami po wygaśnięciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Większego burdelu w życiu nie widziałem i więcej nie pakuję się w to badziewie
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: No to niestety mam pecha xD Jest totalny syf (co widać po opiniach w Google że nie tylko ja przez ten burdel przechodzę).
Nie będę opisywać wszystkich problemów z nimi, zaczynając od tego że przy odbiorze okazało się że mają tylko jeden kluczyk do auta, nie mają do niego dokumentów bo poprzedni właściciel (auto poleasingowe) je przywłaszczył, kończąc na wtórnikach wszystkich dokumentów, nie mówiąc o sytuacji gdzie zgłaszając z
  • Odpowiedz
@Lapidarny: Opinie wystawia się zazwyczaj jak coś się komuś nie podoba, a znacznie rzadziej jak się podoba.
Akurat to czy auto było bezwypadkowe mogłeś sprawdzić gruntownie przed zakupem w ASO. Książkę serwisową i kluczyki powinieneś widzieć zanim cokolwiek podpisałeś, a likwidacja szkody w ich Warsztacie partnerskim może oznaczać, że kupiłeś tańszą polisę bez opcji ASO, ale tego nie wiem. Nie jest to takie czarno-białe ;d
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Polisa była OC+AC, którą sam opłacałem, pojazd był poleasingowy a do ASO nawet nie miałem co wchodzić bo się okazało, że nie naprawiali auta w ASO, nie było przeglądów w związku z czym utraciłem gwarancję - gdy popsuła się część na gwarancji musiałem sam zapłacić za naprawę ponieważ to oni nie zrobili przeglądu w ASO a wpisywali sobie do książeczki co chcieli :)

Ostatecznie po straszeniu sądami udało się
Lapidarny - @OrzechowyDzem: Polisa była OC+AC, którą sam opłacałem, pojazd był poleas...

źródło: comment_165718374736ws7XZ8tTRBjzytvor62d.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Polisa była OC+AC


@Lapidarny: ale wariant ASO czy jednak tańszy Warsztat Partnerski?

do ASO nawet nie miałem co wchodzić bo się okazało, że nie naprawiali auta w ASO

Jakie to ma znaczenie w kwestii zrobienia gruntownego przeglądu przed zakupem auta? :D chłopie, przy używanym aucie za niemałe pieniądze to jest must have. Master1 odbiera samochody po leasingu przy współpracy z Dekrą. Rzeczoznawca ogląda samochód z zewnątrz i wewnątrz i tyle.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: O tym, że wydali pojazd z niesprawnym akumulatorem już nawet nie chce mi się wspominać, było na gwarancji ale gwarancja tego nie uwzględnia bo.... uwaga - NIE BYŁO PRZEGLĄDÓW W ASO
  • Odpowiedz
Rzeczoznawca ogląda samochód z zewnątrz i wewnątrz i tyle. Kupujący powinien kierować się jakąś tam ostrożnością i sprawdzać to co kupuje zanim podpisze papiery.


@OrzechowyDzem: Wiadomo, że DEKRA była idealna przecież - jakby miało być inaczej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Wiedziałbyś o tym, gdybyś sprawdził auto przed zakupem :P


@OrzechowyDzem: o czym bym wiedział? Ze nie robili przeglądów w ASO? Niby skąd, jak dowiedziałem się dopiero na miejscu, a książeczki gwarancyjnej mi na początku nie wydali. A auto miało być z gwarancją :)
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: niestety nie każdy brał 100 leasingów w życiu i ma takie doświadczenie jak ty - ja idąc do takiej firmy chciałbym być uczciwie potraktowany, a skoro nie traktują mnie uczciwie to uważam firmę za niegodną polecenia :)
  • Odpowiedz
@Lapidarny: Nie atakuj mnie za to, że Ci dobrze radzę sprawdzać auto przed zakupem ;d
Nawet jakby mi papież auto sprzedawał to bym je sprawdził i nie, nie brałem 100 leasingów w życiu a cały jeden.
Niestety firmy handlujące autami używanymi nie zawsze mają opcję sprawdzić dokładnie samochód, co jest patologią tej branży. Ale takie są realia i dlatego trzeba sprawdzić dokładnie to co się kupuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lapidarny Przecież to nie trzeba brać auta w leasing, żeby je sprawdzić przed zakupem xDD

Bierzesz auto przed zakupem na sprawdzenie i tyle. Nie ma w tym wielkiej filozofii.
  • Odpowiedz