szerszenie i osy to strażacy; może tutaj też


@hitxol: Strażacy od jakiegoś czasu interweniują jedynie w budynkach użyteczności publicznej / gdy mieszkaniec jest uczulony. W innych wypadkach pozostają firmy prywatne
  • Odpowiedz
#korposwiat #praca #pracait #pracbaza #zalesie #lodz

Szanowni Państwo. Dokonało się.

Po 15 latach stwierdziłem, że p------ę pracę w międzynarodowym korpo. Poinformowałem kierownika w piątek, w poniedziałek zanoszę papiery. Na razie bez planu, bez nowej roboty, mam poduszkę finansową. A nawet jeśli mi sie kasa skończy wolę przymierać głodem niż pracować w tym burdelu. Może zacznę na balkonie chorować jakieś roślinki albo
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boguslaw_licencyjny: chłopie źle to zrobiłeś. Jak nie masz siły pracować i chcesz rzucić robotę i o ile masz UoP to idź na L4 od psychiatry. Powiesz psychiatrze, że nie dajesz sobie rady w firmie bo np zmienił się przełożony oraz że jest straszny mobbing teraz i musisz odpocząć. Po miesięcu idziesz ponownie i przedłużasz ile tylko możesz. Potem wracasz z L4 i pierwszego dnia rzucasz wypowiedzenie. Głowa odpocznie, a i
  • Odpowiedz
Co jestem na przekopie mierzei to sobie podziwiam jak to kierowców przerastają 2 małe ronda. Tam macie 100% prawdopodobieństwa że zobaczycie jak ktoś nie umie jeździć. Ale dziś ruch w miarę mały i nic nie trafiłem więc w sumie super, trafili się ogarnięci kierowcy. No i wykrakałem. Jak przejeżdżałem przez ostatni przejazd to trafił mi się dziadzio co tylko widzi do przodu. Ehhhh
#elzera oby dojechał do #lodz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wypiek
  • 0
@orkako tam chyba teraz ciągle pracują pogłębiarki.ale ja wiedzę czerpię z lokalnych kanałów na YT co wrzucają filmiki
  • Odpowiedz
dalej tylko łódkami można tam pływać?


@orkako: Bezzałogowce są małe, wielkości małych łódek, wystarczy.
A jakby co, to pogłębić istniejący przekop jakby łatwiej, niż zrobić przekop od zera w kryzysie wojennym.
  • Odpowiedz
Mialby ktos w #lodz nocleg na lodz summer festival? Dla dwoch par najlepiej 2 pokoje albo nawet miejscowka w ogrodzie na 2 namioty i mozliwosc skorzystania z lazienki. Termin z 25 na 26 lipca. Najlepiej blisko festiwalu. Place pieniazkami pod stolem, wymagania mamy niskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, kogo polecacie do porady albo po prostu w-------a nieuczciwych najemców z mieszkania w #lodz ?
Nie płacą od marca, w maju skończyła im się umowa na czas określony (do końca maja). Do tego wysłali mi jakieś lipne potwierdzenie przelewu, złożyłem w tej sprawie zawiadomienie na prokuraturze.
Problem jest taki, że mam umowę na najem okazjonalny, poddanie się egzekucji ale:
- za późno zgłoszone do US, więc funkcjonuje pewnie jako zwykła umowa
-
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

notariusz zrypał sprawę, oświadczenie właściciela mieszkania, do którego mają się wyprowadzić nie jest notarialnie poświadczone :/


@dese: Notariusz niczego nie zrypał, bo takie oświadczenie nie jest wymagane dla skuteczności najmu okazjonalnego, chociaż można je wziąć dla celów dowodowych.

za późno zgłoszone do US, więc funkcjonuje pewnie jako zwykła
  • Odpowiedz
@dese: rada na przyszłość bo sam mam kilka mieszkań w Łodzi i różne akcje z lokatorami. Nie wynajmujesz mieszkania a powierzchnię w lokalu. Wpisujesz jedynie np 2 z 3 pokoi oraz dostęp do ciągu komunikacyjnego. Jeden pokój zostawiasz w umowie sobie i piszesz, że nie ma do niego dostępu. Nikt kto jest uczciwy nie będzie się o takie zapisy czepial. A jak będzie to mu podziękuj. Kolejna rzecz, żadnych dzieci.
  • Odpowiedz
#przegryw jak znajdziecie się w psychiatryku i chcecie z niego uciec, to poproście o przeniesienie do Łodzi na Aleksandrowską. Tam brama jest otwarta 24 godziny i pilnuje jej jakiś ochroniarz emeryt. Wybiegacie za bramę na ulicę i jesteście wolni. Byłem tam kilka razy i wiem co mówię. #psychiatryk #lodz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skeeto666: @Yelonek
Stoi przepisowo,

Zgodnie z § 12 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 15 marca 2026 r. dopuszcza się czasowe zatrzymanie pojazdu na przejściu dla pieszych w przypadku realizacji dostawy posiłków, jeżeli służy to zabezpieczeniu podstawowych potrzeb żywieniowych obywateli.

§ 12a. Na czas wykonywania dostawy przejście dla pieszych ulega czasowemu przekwalifikowaniu, a jego podstawowa funkcja
  • Odpowiedz
#mecz #lkslodz #pierwszaligastylzycia #lodz

Szczerze mowiac nie wiem czemu nasi kibice wpadli w jakas histerie przed kolejnym sezonem, trzon druzyny utrzymamy, budzet na kolejny sezon podniesiony o jakies 5kk, rzeczywiscie nie ma jeszcze info o transferach, ale trener zostaje.

Mamy tez slabsza konkurencje niz w poprzednim sezonie, odpada #wislakrakow z budzetem ekstraklasowym, i dotowany przez miasto #slaskwroclaw.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach