Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Miałem ogromną przyjemność udzielić wywiadu, w którym opowiadam o kulisach powstawania mojego autorskiego, polskiego systemu - Bursztyn OS. Tworzonego od absolutnego zera, bez kopiowania Linuksa czy Windowsa.
W wideo zdradzam sporo technicznego "mięsa" i odpowiadam na najciekawsze pytania:
Czym
źródło: Bursztyn OS Wywiad z twórcą
Pobierz6
Wywiad z twórcą Polskiego Systemu Operacyjnego Burszyn OS

Discord Programisty Art: https://discord.gg/F5g2CE5Tu Bursztyn Os: https://bursztynos.dimitalart.pl/ Avocado: https://avocado-code.com/ https://github.com/Programista-Art/Avocado https://www.facebook.com/profile.php?id=61563368962907
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
11
Człowiek, który buduje koniec świata

Sam Altman twierdzi, że sztuczna inteligencja może być największym zagrożeniem w historii ludzkości. Mimo to od lat stoi na czele firmy, która rozwija ją szybciej niż ktokolwiek inny. Od studenta, który porzucił Stanford, przez Y Combinator i powstanie OpenAI, aż po ChatGPT.
z- 22
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#pytanie #pytaniedoeksperta #
- 0
Chcialbym aby taka aplikacja:
1. Po pojawieniu sie nieodebranego polaczenia wyslala mi smsa ze smartfona na inny moj numer z informacją o tym polaczeniu i kto dzwonił.
2. Przeslala mi kazdego smsa tj. Nadawce i tresc smsem na ten
https://play.google.com/store/search?q=ifttt&c=apps&hl=en-US
Mirki, mam problem. Powiedziałem ordynatorowi, że od poniedziałku zrobiłem 500 prześwietleń tomografem, a okazuje się, że klucze do tomografu ma od miesiąca ten właśnie ordynator.
Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Był ktoś w podobnej?
- 1
Jestem programistą i chciałbym zrobić coś nowego, najlepiej coś, w co będę mógł mocno wejść, zrozumieć temat i zbudować oprogramowanie, które faktycznie komuś ułatwi życie albo pracę.
Może to być coś bardzo niszowego, dziwnego albo pozornie małego. Na przykład:
katalog
5
Pierwsze uruchomienie polskiego systemu operacyjnego Bursztyn w QEMU

W tym odcinku pokazuję, jak uruchamiam wczesną wersję J---a Bursztyna na maszynie wirtualnej QEMU w środowisku Linux Mint. #BursztynOS #OSDev #Programowanie #Cpp #Asembler #PolskaTechnologia
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Hey there,
Your GitHub caught my attention, so I'll be straight with you.
I'mWielu z Was pytało, jak projekt wygląda w praktyce, więc postanowiłem włączyć nagrywanie i pokazać to na żywo. W dzisiejszym materiale udowadniam, że to nie jest tylko teoria – uruchamiam wczesną wersję J---a Bursztyna w maszynie wirtualnej QEMU na moim środowisku Linux Mint! 🔥
Co dokładnie przygotowałem w tym odcinku?
Pokazuje bootowania systemu na żywo (jesteśmy w natywnym trybie 64-bitowym!).
źródło: Tapeta Bursztyn
Pobierz- 11
Jestem Scrum Masterem na semi-FIRE z jednym klientem za 38k (płatne w USD), max 2h dziennie roboty, tylko zdalnie. Niestety jeszcze parę tygodni i jestem out, bo AI.
Od 3 lat nie muszę pracować i mogę utrzymywać się z giełdy, ok 10M w portfelu (zarobiłem jakieś 4M na OE, reszta to zysk
Co byś zrobił na moim miejscu
- Weź ta robotę, zobacz jak będzie 62.1% (284)
- Wal to w cholerę i przejdź na pełne FIRE 37.9% (173)
z fartem mordo nie daj sie wykorzystywać i troche szacunku do siebie
Jak wejść do świata IT będąc spoza branży i nie mając studiów IT? Gdzie jest jakiś w miarę łatwy próg wejścia ale osób nietechnicznych? Mam już dość pracy w #korpo gdzie za klikanie w excela i robienia tysiąca szkoleń dostajesz ledwo 5k a jeszcze tną etaty na potęgę. Każdy kto mądrzejszy już dawno uciekł do IT i nawet robienie kwalifikacji księgowych czy
Jak wejść do świata IT będąc spoza branży i nie mając studiów IT? Gdzie jest jakiś w miarę łatwy próg wejścia ale osób nietechnicznych?
@mirko_anonim: Spóźniłeś się i to bardzo.
Jesteś nietechniczny, szukasz łatwego progu wejścia, rynek juniorów jest przepełniony, na dodatek zagrożony (nie tylko juniorów).
Szkoda Twojego czasu, lepiej naucz się kafelki kłaść czy coś więcej wyciśniesz niż teraz, prościej się nauczyć, mniejsza konkurencja i mniejsze zagrożenia.
No chyba,
Jak wejść do świata IT będąc spoza branży
@mirko_anonim: znajomości, albo wysyłanie setek cv i liczenie na cud.
Gdzie jest jakiś w miarę łatwy próg
5
Jak radzić sobie z wyzwaniami systemów legacy?

Witam w 317. odcinku podcastu "Porozmawiajmy o IT", w którym rozmawiamy o sposobach radzenia sobie z wyzwaniami systemów
z- 0
- #
- #
- #
- #
60
OSINT - techniki i narzędzia dla pentesterów

Dobry pentester potrafi z samych publicznych źródeł wyciągnąć hasła z dawnych wycieków, wewnętrzne adresy IP z metadanych PDF-ów i całą infrastrukturę firmy bez dotknięcia jej serwera. Praktyczny przewodnik po OSINT: narzędzia, komendy, metodologia - pełne how-to!
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#it #pytaniedoeksperta #whatsupp #komunikatory #telefony #scam
Jak zablokować wszystkie nieznane wiadomości na whatsup? Chcę ustawić tylko możliwość pisania z osobami z książki adresowe. Nie mój telefon. Google na razie nie dało odpowiedzi. Samo wyciszanie dzwoniących osob nieznanych to raczej nie to.
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
59
Pokazuje co mają lekarze! Wywiad z pokazlekarzu.pl

https://www.facebook.com/MokotowskiGym boks dla informatyków xd https://pokazlekarzu.pl/ https://x.com/MokebeGluszak https://www.facebook.com/monstrualneMemyMokebe1 Mój discord Wesołki Bartka: https://discord.gg/kp2994WK
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
32
Foxconn zainwestuje pod Wroclawiem - nawet 40 tysięcy miejsc pracy

Podwrocławska Miękinia została wybrana przez tajwańskich inwestorów jako miejsce nowego kompleksu technologicznego
z- 13
- #
- #
- #
- #


















#vpn #it #komputery
Oczywiście bym nie używał usług z Rosji albo jakichś Chin do logowania się gdziekolwiek, ale nie po to ktoś chce VPN anonimowy aby robić coś legalnego