Jako, że nie mam pracy od 3 msc, wysyłam CV już wszędzie
Byłem dziś w kołchozie na produkcji. S----------m po 2h
Wolę k---a w śmieciach grzebać, przecież to co tam sie dzieje to inny świat. Upał, duszno, smród plastiku, hałas i wszystko robisz na akord jak najszybciej. Chcesz do toalety iść, to musisz zasygnalizować i ktoś za ciebie na linie musi wskoczyć. Najczęściej to brygadzista, który miał być na sali żeby zobaczyć jak ktoś
@skeeto666: To już zależy od tego, gdzie mieszka. Bo jak w zapyziałej Polsce powiatowej, to ciężko o lepszą pracę. W mojej prowincjonalnej okolicy jest Mahle, które też jest podłym kołchozem, a mimo to zdesperowani ludzie dojeżdżają tam nawet 30-50 km, czyli 30-60 minut autem, a autobusem pracowniczym jeszcze dłużej.
Brzmi prawie jak moja pierwsza robota tylko brakuje jeszcze szkodliwych oparów kleju.
@cabis: U mnie w Mahle są z kolei szkodliwe opary niklu, przez co dostałem silnej reakcji alergicznej w postaci opuchlizny m. in. na twarzy - miałem tak zapadnięte powieki, że ledwo widziałem. Nawet lekarka rodzinna powiedziała, że powinienem zmienić pracę. Na szczęście to i tak były ostatnie 2-3 dni przed wygaśnięciem miesięcznej umowy. Niewiele brakowało a musiałbym jechać
@Nadia_: Identycznie jest z moim kuzynem, który pracuje zdalnie w IT i kupił mieszkanie w bloku w swoim rodzinnym powiatowym, gdzie mieszka ze swoją narzeczoną. Na razie ta narzeczona pracuje zdalnie w call center, ale ciekaw jestem co będzie jak skończy psychologię - wtedy albo praca zdalna (nie wiem jak wygląda rynek pracy zdalnej w przypadku psychologów), albo konieczność dojeżdżania 70 km do wojewódzkiego, co jednak wydaje mi się bardziej
Jako, że nie mam pracy od 3 msc, wysyłam CV już wszędzie
Byłem dziś w kołchozie na produkcji. S----------m po 2h
Wolę k---a w śmieciach grzebać, przecież to co tam sie dzieje to inny świat. Upał, duszno, smród plastiku, hałas i wszystko robisz na akord jak najszybciej. Chcesz do toalety
@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: Nie rozumiem jaki ma sens to łażenie i pytanie się po firmach. Ja tak robiłem wiele razy i nic to nie dawało. Może sprawdzi się to w jakichś srogich januszeksach, gdzie są wieczne braki kadrowe.
@niebotyk99: No właśnie że ciapaty, a konkretnie Turek. Trzeba przeczytać cały artykuł, a nie poprzestawać na opisie na wykopie czy początku artykułu, w którym napisali że pochodzi z Berlina ( ͡°͜ʖ͡°)
@MagicznyMariusz: Moderator chyba mógł sam oznaczyć znalezisko jako treść 18+, a nie usuwać. Mi jakoś moderator nie usunął znaleziska o Ziobrze, tylko dodał brakujące tagi.
Bezprecedensowa akcja UOKiK i policji. Giganci tacy jak Toyota czy Bader mieli zawrzeć tajny pakt o nieagresji: zakaz podkradania pracowników i sztuczne mrożenie płac na lokalnym rynku. Urzędnicy zrobili szybkie naloty na biura i zabezpieczyli dyski. Firmom grożą gigantyczne kary.
@tellet: Ja wyszedłem z tego samego założenia co ty, więc zrobiłem c+e żeby jeździć zawodowo tirem, a mimo to i tak zostałem popychadłem januszy, tylko że wykwalifikowanym - tak wygląda większość branży transportowej w Polsce. Ba, nawet ludzie po studiach m. in. przez to, że jest więcej absolwentów niż miejsc pracy, nie mogą znaleźć pracy w zawodzie, a jak znajdą to za kiepskie pieniądze i/lub w januszeksie. I nie mówię
@Karl_Cotlet: Mam dokładnie tak samo jak Ty. Takie newsy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie mam po co wracać do tej branży. Nie dosyć że te dziady nieustannie się kompromitują, to jeszcze się ośmieszają tymi próbami wzbudzenia litości i przepchnięcia jakichś korzyści - w tym przypadku chcą przepchnąć szybszą procedurę zatrudniania cudzoziemców, których ilość i tak maleje w polskim transporcie XD
Z danych Związku Transport i Logistyka Polska wynika,
@erni13: jak ja oglądam oferty pracy w swojej okolicy to większość transów albo pisze że chce wyłącznie kontaktu telefonicznego, albo nie podają żadnej formy rekrutacji
Czterej imigranci z Afganistanu pracujący przy zbiorze truskawek zostali zamknięci w samochodzie i podpaleni ponieważ upominali się o zaległe wypłaty. Włoska policja informuje o 14 podobnych zdarzeniach w ostatnich miesiącach.
Police in Italy have arrested two Pakistani nationals for the alleged murder of four migrant workers found dead in a burnt-out minivan, according to Italian media reports.
Czyli wychodzi na to, że to ciapaci ciemiężą swoich pobratymców na emigracji.
@Aldona_Lipska: Przecież ten facet przy mikrofonie ma rację, ale tępy prawak zamiast zrozumieć o czym on mówi, to kłamliwie twierdzi że dla niego historia nie jest ważna. Do tego inne prawaki łykają takie kłamstwa, bo dotyczą kogoś kogo nie lubią. Ale jak ktoś wrzuci kompromitującą wypowiedź ich idola, np. Korwina, to wtedy dla nich jest to wycięte z kontekstu.
Pamiętam jak raz jechałem samochodem dłuższą trasę w Polsce i przejeżdżałem przez te wszystkie wsie dosyć wcześnie rano w Listopadzie i widziałem już o jakiś chorych godzinach typu 3-4 rano jak ludzie stali i czekali na autobusy do swoich januszeksów. Straszny to był klimat, lekka mgła, oczywiście ciemno, na przystankach jedyne co widać to cień człowieka i tlący się papieros wypalany zaraz przed wyjazdem do kołchozu. Nie muszę chyba dodawać, że polska
Chlop sie urodzil w 19% najlepszych miejsc na swiecie. Do tego bialy. I narzeka ze komunikacja miejska z przegladem technicznym i kierowca z uprawnieniami zawozi ludzi do pracy... (ʘ‿ʘ)
Uciemiężon.
@Niedobry: Czyli co, już nie 1% ani 10% najlepszych miejsc na świecie? Wy nawet wspólnej wersji nie potraficie ustalić, megalomani narodowi.
@Niedobry: No i do czego dążysz k----u? Że Polska to fajny kraj, bo w Indiach, Bangladeszu i Pakistanie jest gorzej, a ty masz niskie wymagania życiowe? Czy może jesteś bananowcem, który nie zaznał problemów z jakimi mierzy się większość Polaków?
@tomwick55: W maku w moim powiatowym jest dokładnie tak jak na obrazku xd. Mianowicie młode i ładne laski, które są małoletnie (bo młodych pełnoletnich lasek za bardzo nie ma w moim powiatowym), przychodzą głównie w towarzystwie kolegów i koleżanek, rzadziej z samymi koleżankami, a same to nigdy nie przychodzą.
Byłem dziś w kołchozie na produkcji. S----------m po 2h
Wolę k---a w śmieciach grzebać, przecież to co tam sie dzieje to inny świat. Upał, duszno, smród plastiku, hałas i wszystko robisz na akord jak najszybciej. Chcesz do toalety iść, to musisz zasygnalizować i ktoś za ciebie na linie musi wskoczyć. Najczęściej to brygadzista, który miał być na sali żeby zobaczyć jak ktoś
@skeeto666: To już zależy od tego, gdzie mieszka. Bo jak w zapyziałej Polsce powiatowej, to ciężko o lepszą pracę. W mojej prowincjonalnej okolicy jest Mahle, które też jest podłym kołchozem, a mimo to zdesperowani ludzie dojeżdżają tam nawet 30-50 km, czyli 30-60 minut autem, a autobusem pracowniczym jeszcze dłużej.
@cabis: U mnie w Mahle są z kolei szkodliwe opary niklu, przez co dostałem silnej reakcji alergicznej w postaci opuchlizny m. in. na twarzy - miałem tak zapadnięte powieki, że ledwo widziałem. Nawet lekarka rodzinna powiedziała, że powinienem zmienić pracę. Na szczęście to i tak były ostatnie 2-3 dni przed wygaśnięciem miesięcznej umowy. Niewiele brakowało a musiałbym jechać