@Mershi Kielecki rynek IT po staremu - widziałem takie oferty już 10 lat temu jeszcze jak na studiach byłem, tyle że wtedy można było liczyć na 2500-3000.
#wiedzmin Ale potężne zesrańsko na wykopie. I ciągle te same mordy widzę, w kółko powtarzają to samo xD Na podstawie kilku minut trailera, na którym tak na prawdę nic nie pokazano xD Ciekawe kiedy te dzbany odkryją, że Ciri woli dziewczyny, A Sapek tworzył woke content zanim to było modne xD Taki obraz wasz.
@GdzieJestBanan: No tak. Trailer na dzień dobry łamie lore książki, a już sie znalazły przygłupy by to bronić. Pani czasów i miejsc normalnie ładuje śmiertelny eliksir do pyska i popija harnasiem xD
Szkoda na was strzepić ryja potem przez takie kwiatki jak wy każde uniwersum jest r-------e. Z niedawnych przykładów dragon age (idź zrób 10pompek bo nie trafiłeś z urojoną płcią xDDD)
@Styline Słowo klucz - dla zwykłego człowieka. Wiemy, że Ciri nie jest zwykłym człowiekiem, wiemy że w W3 była przeprowadzana próba traw na Umie/Avallachu więc zapewne jakoś to wytłumaczą
@FoolyKewly Tu akurat nie masz racji. Już w W3 była misja, gdzie Geralt mógł dać miksturę żeby uleczyć chora kobietę i w najnowszej książce Sapkowskiego (Rozdroże kruków) też jest opisana sytuacja, gdzie Geralt zostawia kobiecie jeden ze swoich eliksirów, żeby mogła uleczyć swojego męża. Więc wypicie eliksiru przez nie wiedźmina nie jest ani niczym nowym ani czymś co nie pojawiło się u Sapkowskiego.
Zmagam się z dość nietypowym problemem, otóż stary laptop z zainstalowanym Windowsem 7 zmienił z dnia na dzień rozszerzenie wszysktich plików (tekstowe, jpg, pdf itd.) na nic mówiący format " .offvn " Google nie pokazuje dosłownie niczego po wpisaniu tej nazwy. Osoba użytkująca komputer zapewnia że absolutnie niczego nie ściągała i nie klikała w żadne podejrzane linki. Nie mam pojęcia co robić, macie jakieś pomysły ? ¯\(ツ)/¯
@SendMeAnAngel: Pewnie taka sama sytuacja jak z każdym innym "nowym" frameworkiem - co prawda jest szybszy ale to dlatego, że posiada jedną piątą funkcjonalności co ich wolniejsze odpowiedniki więc koniec końców itak wszyscy wolą skorzystać ze starych rozwiązań.
@ly000: Nie do końca dobre porównanie. W sprzedaży standardem jest procent od sprzedaży co oznacza, że im więcej sprzedasz tym więcej zarobisz. W programowaniu nie ma tak że zarobisz więcej im więcej kodu napiszesz. Programiści są rozliczani za godzinę pracy w związku z czym są ograniczeni czasem. Sprzedawcy są rozliczani za sprzedaż więc teoretycznie nie mają limitu
W serii GTA ze względu na oszczędność pamięci został zaimplementowany limit modeli pojazdów, jakie znajdują się w pamięci. W SA to było bodajże 6 modeli na raz, w innych częściach mniej/więcej. Przez taki limit szukanie pojazdu może zająć dużo czasu bo nowy model nie zostanie załadowany dopóki jeden z poprzednich nie zostanie usunięty (np. w
@bylem_zielonko Nie czytałem żadnych artykułów, widziałem bezpośrednie wypowiedzi deva na Twitterze i nie było mówi nic o konsolach. Sam nawet wspominał, że to jest powodem dlaczego jak znajdziesz jakiś pojazd to nagle zaczyna się pojawiać częściej
@bylem_zielonko Tylko weź pod uwagę że kod gry dla konsol i PC będzie w większości taki sam, zwłaszcza gdy gra jest zrobiona z użyciem silnika. Optymalizację zrobione na jedną platformę będą takie same na innej.
@bylem_zielonko Znalazłem oryginalny post deva - faktycznie oryginalny limit był zaprojektowany pod konsole PS2 i wynosił 8 modeli i na PC taki limit też istniał tylko trochę zwiększony
#studia #informatyka #programowanie jakie studia polecacie informatyczne zaocznie, napisałem prawdopodobnie na ok 90% z matmy i infy, raczej na uw czy agh się nie dostanę, pracuje w Niemczech i w sumie na zaoczne mógłbym po całej Polsce jeździć
informatycznych nie polecam w obecnych czasach. Lepiej się zająć czymś, po czym w ogóle znajdziesz prace
@polzwed: A ja się nie do końca z tym zgodzę. Właśnie teraz studia informatyczne mają więcej sensu niż kiedykolwiek wcześniej. Dawniej wystarczyło przedstawić odpowiednie umiejętności praktyczne i mogłeś dostać robotę. Wszyscy gadali, że wcale nie trzeba iść na studia żeby zostać programistą. Dzisiaj przy zalewie bootcampowców i innych ludzi pragnących dostać się do IT,
Uszanowanko, Rozglądam się za nowym Macbookiem do pracy. Głównie programowanie (Pycharm, Docker itp), okazjonalnie programy typu Fusion 360, AutoCAD. Obecnie korzystam z Maca Pro i7 16 i chciałbym go wymienić, póki jest jeszcze coś warty. Celuje w coś 16GB RAM + 512GB SSD. Pytanie odnośnie procka czy warto brać pod uwagę tylko wersje PRO? Czy zwykły też da radę?
✨️ Obserwuj #mirkoanonim Jestem obecnie programistą na B2B, ale dostałem propozycję zmiany stanowiska, która wymaga przejścia na UoP. Teraz mam stawkę 150zł/h netto, bez żadnych płatnych urlopów i niedługo kończy się ulga na ZUS. Ile byście zawołali brutto na UoP (wraz z KUPem 50%) przy takim przejściu?
Plus czy macie jakieś sprawdzone kalkulatory brutto-netto na UoP? Jak tak sobie sprawdzam to każdy kalkulator pokazuje trochę inne wartości.
Mam na myśli subiektywną ocenę ile dla kogoś przejście na UoP jest warte względem B2B. Możliwość płatnego urlopu, L4, dłuższy okres wypowiedzenia, inne aspekty tego rodzaju umowy, wpływają na ostateczną kalkulację. Nie polega to na czystej kalkulacji na liczbach w excelu.
@mirko_anonim: Ciężko to wycenić nie wiedząc w jakiej firmie pracujesz i jakie Ci oferują benefity pozapieniężne na UoP. Poza oczywistymi korzyściami płynącymi z UoP (L4, urlopy, ochrona prawa pracy)
co w przyzwoitym języku zakończyłoby się błędem kompilacji (niezgodność typów: Result i Int). Ewentualnie w gorszych językach, które zgłaszają błędy wyjątkami, ten kod powinien spowodować wyjątek w trakcie działania
A skąd wiesz że ten kod nie kończy się błędem kompilacji albo nie rzuca wyjątku skoro nawet nie wiesz co to za język ani nie odpaliłeś tego kodu ( ͡º͜ʖ͡º)
#budda Ogólnie mogli w tym konterze zamontować jakieś dmuchawy, że w momencie kiedy wchodzi losować, to są włączane, wszystkie losy wokół niego wirują i on łapie jednego i ten wygrywa, a dwa, że ciągli jakiegoś chłopa z Gliwic na live, który za bardzo nie ma co do powiedzenia, to już bym wolał zobaczyć live z wręczaniem tych aut tym ostatnim
@mrsopelek Chyba na którymś filmie mówił że chciał tak zrobić ze pod podłogą byłyby dmuchawy i losowały cały czas ale z jakiegoś powodu się nie dało tego zrobić
źródło: IMG_20250912_184532
Pobierz