Wpis z mikrobloga

@Hahaahahaha: pracujesz w niemczech i chcesz wrócić do polski żeby przez 3/5 lat ledwo żyć a później uprawaić walke w koloseum z 1000 innymi juniorami o najniżsża krajową? xDD jak już masz iść na studia to takie, które cokolwiek ci dadzą, a nie ogólno dostępna wiedza. Na przykład, medycyna, prawo - elitarne zawody w których o wiele łatwiej o prace i dobry hajs
  • Odpowiedz
@Hahaahahaha: no i jak to sobie wyobrażasz? w IT albo #!$%@? cały czas się ucząc albo po prostu odpadasz w przedbiegach xD Nie dasz rady znaleźć roboty jeśli myślisz że same studia zaoczne cie czegokolwiek nauczą, nie wspominając że masz pewnie ograniczony czas skoro mieszkasz za granicą
  • Odpowiedz
  • 0
@tommyrb: No tak, lepiej po robocie nic nie robić i piwsko żłopać niż się rozwijać, wystarczająco dużo czasu mam żeby się uczyć, tak napisałem maturę na bardzo dobrym poziomie
  • Odpowiedz
informatycznych nie polecam w obecnych czasach. Lepiej się zająć czymś, po czym w ogóle znajdziesz prace


@polzwed: A ja się nie do końca z tym zgodzę. Właśnie teraz studia informatyczne mają więcej sensu niż kiedykolwiek wcześniej. Dawniej wystarczyło przedstawić odpowiednie umiejętności praktyczne i mogłeś dostać robotę. Wszyscy gadali, że wcale nie trzeba iść na studia żeby zostać programistą. Dzisiaj przy zalewie bootcampowców i innych ludzi pragnących dostać się do IT,
  • Odpowiedz
  • 0
@kamil062: idk, nie mam projektów, kiedyś robiłem ale mam na codeforces 1700 elo ( ͡° ͜ʖ ͡°), programuję po prostu z satysfakcji że się rozwijam i tyle, chciałbym może pracować w tym, może nawet w Niemczech tylko papier niestety robi roznice
  • Odpowiedz
@Hahaahahaha: polecam iść na stacjonarne a nie zaczne, złapiesz kontakty, możliwe ze jakieś projekty uczelniane, koła studenckie, profesorzy często mają kontakty w różnych firmach tylko to wymaga, żeby Cię dobrze znali co na studiach zaocznych jest bardzo utrudnione. Będąc lata temu na studiach, na 3 semestrze pracowałem już w zawodzie właśnie dlatego, że miałem dobry kontakt z profesorem i robiliśmy razem projekty, nawet opublikowaliśmy razem artykuł na PACIS, on miał
  • Odpowiedz
  • 0
@pepepanpatryk: #!$%@? mac, teraz się zastanawiam czy zdawać jeszcze raz na 100% i iść na uw, #!$%@? mac #!$%@? życie że za każdym razem coś osiągniesz to możesz to jeszcze lepiej zrobić, wg ludzi tutaj to albo wy albo uj tcs, reszta to gówno, dlatego się nie liczę ze stacjonarnymi bo nie mam jak.
  • Odpowiedz
@Hahaahahaha: wompe czy UW/AGH aż tyle zmieni - jak dojeżdżasz, to może zerknij na które miasto miałoby dobre połączenia lotnicze? (np. Hamburg<->Gda jest ponoć tanie, ale nie wiem gdzie robisz)

codeforces/leetcode etc. + jakikolwiek papier (pewnie bez znaczenia BEng/Sc czy MEng/Sc) i gogo FAANG interview
  • Odpowiedz