Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko201
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
jchip
jchip

jchip

Dołączył 5 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2748
  • Znaleziska 2582
  • Mikroblog 166
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 5

344

Średnie obciążenie systemu, stany procesów w Linuksie i mity związane z...

Średnie obciążenie systemu, stany procesów w Linuksie i mity związane z...

Siemanko! Na blogu firmy w której pracuje pojawił się mój artykuł z którego jestem dość zadowolony (na tyle by go tutaj umieścić :)). Traktuje on o jednej z najbardziej podstawowych statystyk w systemie Linux tj. loadavg. W artykule starałem się na tyle ile umiem zejść niskopoziomowo.

make_void
z
pl.euro-linux.com
dodany: 26.01.2021, 12:18:38
  • 74
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    linux
  • #
    informatyka
  • #
    programowanie
  • #
    komputery
jchip
jchip
jchip 26.01.2021, 17:27:07
  • 1
dobra robota! w zasadzie to to wszystko wiedzialem, a chociaz troche podejrzewalem ze to nie do konca takie jednoznaczne
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

42

[EN]: RHEL jest darmowy dla deweloperów i na produkcję

[EN]: RHEL jest darmowy dla deweloperów i na produkcję

RHEL staje się darmowy nie tylko dla zespołów deweloperskich, ale również w zastosowaniech produkcyjnych w systemach złożonych z maksymalnie 16 instancji.

secret_passenger
z
arstechnica.com
dodany: 20.01.2021, 15:16:39
  • 34
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    linux
  • #
    informatyka
  • #
    programowanie
  • #
    devops
jchip
jchip
jchip 20.01.2021, 16:40:45
  • 10
Kto na to przejdzie? Za jakiś czas znowu zmienia licencjonowanie...
Już lepiej Debian czy Ubuntu
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jchip
jchip
jchip 20.01.2021, 21:27:20
  • 2
@secret_passenger: są, albo byli, nigdy redhat nie lubiłem, teraz tym bardziej nie polubie.
Debian drewniany, ale przynajmniej przewidywalny...
jchip
jchip
jchip 20.01.2021, 22:13:25
  • 3
@secret_passenger: drewniany, ale solidny i stabilny. Wychowalem sie na FreeBSD, wiec p--------k w /etc zawsze mnie zniechecal w systemach redhata.
Reasumujac - na serwerach preferuje Debiana, na desktopie - "nie umiem zainstalowac..." wiec uzywam ubuntu ;)
W obecnej sytuacji baaardzo sie ciesze ze uzywam Centosa tam gdzie naprawde musze i Centosa 8 na szczescie jeszcze nigdzie nie musialem instalowac...
7ki sobie dozipia te pare lat co im zostalo supportu
jchip
jchip
jchip 20.01.2021, 22:22:37
  • 0
@secret_passenger: lata temu uzywalem FreeBSD, nadal go uzywam jako firewall (pfSense, opnSense) ale jako serwer do zastosowan ogolnych - za duzo szarpaniny.
System jest swietny, ale coraz bardziej niszowy...
jchip
jchip
jchip 21.01.2021, 15:47:41
  • 0
@wykopyrek: jest platny, a nawet jak dzisiaj "rozdajo" za darmo to jutro kaza placic, ile razy mozna sie nabrac na to samo :)
Debiaj jest i pozostanie darmowy, nie stoi za nim zadne korpo
jchip
jchip
jchip 22.01.2021, 08:01:42
  • 0
@wykopyrek: pierwszy z google link odnosnie serwer share
https://w3techs.com/technologies/details/os-linux
ubuntu 47,8%
debian 18,4%
centos 17,6%
redhat 1.7%
jak widac, redhat nie jest brany pod uwage :D

1237

Spam od mi-home na telefony komórkowe

Spam od mi-home na telefony komórkowe

Mi-home.pl zaczął rozsyłać spam na telefony użytkowników bez ich zgody na kontakt marketingowy. Wiele osób na tagu #xiaomi i #mihome również to zgłasza. Złożyłem u nich zamówienie raz, pod koniec roku 2019.Co ciekawe, numer telefonu nie jest nawet częścią "Twoich Informacji" na której można...

konto usunięte
z
wykop.pl
dodany: 13.01.2021, 15:40:38
  • 189
  • #
    xiaomi
  • #
    mihome
  • #
    technologia
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    spam
  • #
    security
jchip
jchip
jchip 13.01.2021, 18:45:43
  • 6
@mi-home_pl: nie wyrazalem puste dzbany zadnej zgody marketingowe, konto usuniete, wyslijcie jeszcze jakies g... to idzie zgloszenie

619

kenya invented the wheel

kenya invented the wheel

Niesamowity wynalazek to jest przyszłość.

jndr00
z
youtube.com
dodany: 02.01.2021, 19:01:31
  • 261
  • #
    swiat
  • #
    technologia
  • #
    nauka
  • #
    heheszki
  • #
    blm
  • #
    wykop
jchip
jchip
jchip 03.01.2021, 11:28:25
  • 1
Jaki kraj taki Edison
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

402

577 jezior i wszystkie labirynty Tytana [SOLARIS - Łukasz Lamża]

577 jezior i wszystkie labirynty Tytana [SOLARIS - Łukasz Lamża]

TL;DR jest takie, że Tytan jest bardzo duży i bardzo ciekawy. ;) A poza tym jak zwykle: trochę zabawy symulatorem Układu Słonecznego, trochę zabawy globem Tytana, co to go zrobiłem w Blenderze, mnóstwo zdjęć z NASA/Cassini i długie opowieści dziwnej treści.

LukaszLamza
z
youtube.com
dodany: 31.12.2020, 11:04:53
  • 33
  • #
    nauka
  • #
    kosmos
  • #
    astronomia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    swiatnauki
  • #
    conowegownejczer
jchip
jchip
jchip 31.12.2020, 13:48:31
  • 2
Spodziewałem się Lema, ale i tak warto!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

911

Zero Waste według serwisu HP

Zero Waste według serwisu HP

W zeszłym tygodniu zakupiłem drukarkę HP. Podczas pierwszej konfiguracji doszło do uszkodzenia cartridge'a startowego. Zrywając folię ochronną z cartridge'a zerwała się także elektroniczna taśma. Pomyślałem, że to nie problem bo miałem już zakupiony nowy oryginalny cartridge. Zamontowałem...

1adrwro86
z
wykop.pl
dodany: 29.12.2020, 12:36:45
  • 305
  • #
    drukarka
  • #
    elektronika
  • #
    hewlettpackard
jchip
jchip
jchip 29.12.2020, 15:27:34
  • 20
Reklamacja za niezgodność z umową? Sprzęt nie da się uruchomić.
Ogólnie omijać HP szerokim łukiem, póki co używam Epson z napełnymi zbiornikami i wszystko ok
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sayidov
Sayidov
Sayidov
28.12.2020, 18:12:03
  • 272
Media Markt robi z ludzi idiotów, wszystko na załączonym screenie

https://ibb.co/ZmsSWwJ

#oszustwo #mediamarkt #j--------e #pocztapolska #allegro #zakupy
Sayidov - Media Markt robi z ludzi idiotów, wszystko na załączonym screenie

https:...

źródło: comment_16091787122rcMnb5Zc0vUbgF1ltjTZA.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jchip
jchip
jchip 28.12.2020, 20:23:02
  • 3
Nie mozna na dzien dobry dac negatywa i opisac cala sytuacje? z reguly to przyspiesza sprawe, negatyw mozna wycofac, albo i nie....
  • Odpowiedz

967

Nie zgadniecie jak zareagował zakon gdy się dowiedział o pedofilii zakonnika

Pokaż treści 18+

Nie zgadniecie jak zareagował zakon gdy się dowiedział o pedofilii zakonnika

Albo i zgadniecie. Oczywiście mowy o wydaleniu nie było. Ani nawet o odsunięciu od pracy z dziećmi.

adam2a
z
poznan.wyborcza.pl
dodany: 10.12.2020, 22:37:22
  • 131
  • #
    polska
  • #
    pedofilewiary
  • #
    bekazkatoli
  • #
    rakcontent
  • #
    mojkrajtakipiekny
  • #
    dzbanywiary
jchip
jchip
jchip 11.12.2020, 09:11:43
  • -1
Jaki rycerz taki miecz jego
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

258

Polskie Radio chce zwolnić Bartosza Gila, Halina Wachowicz odchodzi sama

Polskie Radio chce zwolnić Bartosza Gila, Halina Wachowicz odchodzi sama

Helen złożyła wypowiedzenie i od stycznia nie będzie już pracowała w Polskim Radiu, Natomiast toczy się walka ze związkiem zawodowym, jeśli chodzi o zwolnienie Bartosza Gila

Kaczus2B
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 20.11.2020, 16:16:31
  • 49
  • #
    polska
  • #
    trojka
  • #
    kogonieslychac
  • #
    radio
  • #
    media
jchip
jchip
jchip 21.11.2020, 16:32:46
  • -4
przestałem słuchać trójki zanim to się stało modne...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

A.....s
A.....s
konto usunięte 17.11.2020, 19:07:55
  • 6
Czołem, wołam Mirków z tagów #astronomia #astrofizyka #fizyka #nauka #czytajzwykopem #kosmologia

Znalazłem ostatnio kilka książek o różnorakiej tematyce, potrzebuje się dowiedzieć, czy właśnie ten wybór będzie dobry na jesienne wieczory do czytania i nie tylko.

Człowiek - Istota Kosmiczna / Grzegorz Brona
Błękitna Kropka / Carl Sagan
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jchip
jchip
jchip 17.11.2020, 19:32:02
  • 2
czytalem tylko "Astrofizyka dla zabieganych" dobre, ale raczej dla poczatkujacych.
Na dobry poczatek polecilbym jeszcze "Kwantechizm czyli klatka na ludzi" - Andrzej Dragan
  • Odpowiedz

369

Szpital im. Jana Pawła II prosi o pomoc w kupnie sprzętu do tlenoterapii.

Szpital im. Jana Pawła II prosi o pomoc w kupnie sprzętu do tlenoterapii.

Już sześć naszych oddziałów zostało przekształconych w covidowe. Powinniśmy mieć aparaty do tlenoterapii, ale nie mamy środków. Pomóżcie nam pomagać! - apeluje krakowski szpital im. Jana Pawła II i prosi o wsparcie w zakupie specjalistycznego sprzętu.

konto usunięte
z
krakow.wyborcza.pl
dodany: 16.11.2020, 08:39:45
  • 61
  • #
    polska
  • #
    koronawirus
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    covid19
jchip
jchip
jchip 17.11.2020, 07:15:46
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

724

Chyba nie myślisz, że ot tak byle kto może do sanepidu napisać :D

Chyba nie myślisz, że ot tak byle kto może do sanepidu napisać :D

Skopiujcie adres e-mail :D jakiś dobry żartowniś to zrobił.

Kb18
z
psse.bialystok.pl
dodany: 22.10.2020, 07:44:02
  • 159
  • #
    covid19
  • #
    sanepid
  • #
    wykop
jchip
jchip
jchip 22.10.2020, 12:16:39
  • 0
standardowa ochrona przed havresterami
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostrzyjnoz
ostrzyjnoz
10.09.2020, 20:08:01
  • 5
Słyszałam o trylogii Cixin Liu już kilka lat temu. Ostatnie znalezisko mnie wreszcie zmotywowało do wypożyczenia tych książek.


Totalnie nie rozumiem tego zachwytu, tej nagrody.

Ponoć Lem (którego dzieła kolekcjonuję i sukcesywnie się z ich treścią zapoznaję) jest trudną literaturą. Patrząc po "Dialogach", przez które od roku nie mogę przebrnąć, jestem skłonna zgodzić się z tym twierdzeniem.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jchip
jchip
jchip 11.09.2020, 10:43:09
  • 0
sadzac po temperaturze dyskusji, chyba warto sie z nia zapoznac...
Przeczytalem wszystko Liu Cixin'a co zostalo przetlumaczone na angielski i zadna ksiazka ani opowiadanie mnie nie zawiodla...
  • Odpowiedz

676

Twórcy "Gra o Tron" ogłaszają nowy projekt!!

Twórcy "Gra o Tron" ogłaszają nowy projekt!!

D.Benioff i D.Weiss zajmą się ekranizacją trylogią S-F "Wspomnienie o Przeszłości Ziemi" na podstawie trzech powieści pisarza Liu Cixina: "Problem Trzech Ciał", "Ciemny Las" i Koniec Śmierci" Tematem serii książek jest pierwszy kontakt ludzkości z pozaziemską cywilizacją. Jaram się :)

konto usunięte
z
ew.com
dodany: 01.09.2020, 15:53:53
  • 187
  • #
    seriale
  • #
    netflix
  • #
    fantastyka
  • #
    sciencefiction
  • #
    ciekawostki
  • #
    rozrywka
jchip
jchip
jchip 01.09.2020, 20:58:19
  • 1
generalnie dobry news,
ta trylogia to mózgozwęglacz, potrzebny bedzie duzy budzet i rozmach, temat tez nie jest lekki w odbiorze, no i jak tu dorobic happy end?
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jchip
jchip
jchip 02.09.2020, 05:05:20
  • -1
@Visher: plebs się będzie domagać happy end, już Netflix uwalił modyfikowany węgiel, także mam duże obawy
jchip
jchip
jchip 02.09.2020, 06:31:21
  • 1
@drzewi: ze niby masa wraca i bedzie kolejny cykl? (big b...)
na upartego mozna to uznac za happy end, generalnie trylogia jest przygnebiajaca i depresyjna, zbyt dobrze oddaje nature ludzka, ekranizacja bedzie musiala ja nieco złagodzic
jchip
jchip
jchip 02.09.2020, 06:46:07
  • 0
@drzewi:
jako zakonczenie cyklu polecam przeczytac Baoshu - The Redemption of Time, to ksiazka ktora ma "blogoslawienstwo" Liu Cixin'a i stanowi nieoficjalne zakonczenie. Nie jest tak wysokich lotow jak oryginalny cykl, ale jak ktos ma niedosyt, moze sie np. dowiedziec co sie dzialo z Tianmingiem (jak go nie bylo) i co bylo potem (albo przedtem)

jchip
jchip
jchip 02.09.2020, 16:26:28
  • 0
@ostrzyjnoz: Lem nawet do czytania jest ciezki, dac Solaris kogos kto niekoniecznie lubi SF to SF jeszcze bardziej znienawidzi. Dac dzieciom do przerabiania Bajki Robotow, to do konca zycia beda miec uraz...
Ogolnie chyba wszystko czytalem Cixina i ogolnie rzecz biorac moge polecic wszystko, np. Piorun kulisty - ryje beret, doslownie
jchip
jchip
jchip 04.09.2020, 10:39:52
  • 0
@ostrzyjnoz: swego rodzaju podklad zeby zrozumiec motywy postepowania Ye Wenje, trzeba przez to przebrnac

1101

Dziennikarz TVP3 Lublin, który grzebał w śmieciach, został zwolniony.

Dziennikarz TVP3 Lublin, który grzebał w śmieciach, został zwolniony.

Tomasz Zalewa, dziennikarz TVP3 Lublin, który został wczoraj przyłapany na wyjmowaniu śmieci z kosza i rozrzucaniu ich na placu Lecha Kaczyńskiego, został zwolniony z pracy w trybie natychmiastowym.

konto usunięte
z
kurierlubelski.pl
dodany: 14.08.2020, 06:19:12
  • 127
  • #
    polska
  • #
    tvpis
  • #
    lublin
jchip
jchip
jchip 14.08.2020, 13:00:59
  • 1
wróżę piękna karierę!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Strona 8 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.04.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 15.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking