@dzikischab: Po dodaniu tego wszystkiego przykleja boki podstawki, które wykonuje z formatek balsowych pomalowanych na czarno. – Jest to estetyczne, a kolor czarny podkreśla to, co dzieje się na dioramie. W przypadku budowy dioramy garażu, wiaty, podwórza czy gospodarstwa, zamiast trawy układam najpierw podłoże imitujące kostkę brukową, płyty chodnikowe, wylewkę z betonu czy podwórze z kruszywa. Sam budynek składam, wykorzystując profile lub formatki z różnych materiałów w zależności od tego,
@dzikischab: I dodaje: – Marzę o posiadaniu ogromnej szklanej gabloty na modele, ale to raczej zrealizuję, gdy już gdzieś osiądę na stałe.
Wszystkie prace Pawła można zobaczyć na jego Instagramie „Maszyny w skali", gdzie na zdjęciach prezentuje zarówno gotowe dioramy, jak i inne modele z dokładnym opisem, w jakiej skali zostały wykonane. Warto zajrzeć tam, tym bardziej że w Polsce dostępność do modeli kolekcjonerskich maszyn rolniczych i budowlanych jest ograniczona.
Czy jest tu jakaś mądra głowa, która byłaby w stanie przetłumaczyć mi ten akt? Zatrzymałem się w swoim drzewie, a myślę, że tam może być coś, co pozwoli mi szukać dalej.
@TP53: Skąd jesteś? Zawsze ciekawił mnie kosmos, planety, a nigdy nie miałem okazji tego pooglądać. Może gdybyś był blisko i byłaby okazja, to chętnie bym pomógł noszeniu sprzętu (ʘ‿ʘ)
Mam taką sytuacje do rozwikłania. Rodzice kupili niedawno samochód i pokręciła im się data końca ubezpieczenia- myśleli, że kończy się na koniec listopada, a ta kończyła się na koniec października. Udało się kupić nową polisę równo na 14 dni po upłynięciu daty końca ubezpieczenia, więc jeśli przyjdzie kara z UFG, to nie będzie to 5600zł, a 2800zł, więc jeszcze do przeżycia. Ale pojawia sie jeszcze jeden problem- rodzice nie wypowiedzieli umowy
Niezbyt dobrze ogarniam to forum, rzadko co coś pisze; A skąd masz tą wiedzę, że akurat tak jest? Można ją potwierdzić jakimś dokumentem/ ustawą? Chce mieć pewność. Na internecie dane w źródłach mocno się rozjeżdżają
#bilety #reprezentacja #mecz #polska K---a udało mi się wejść na stronę, ale zapomniałem że jestem na Edge i tam nie działa captcha, idę na chrome i od 20 minut w kolejce xdd
Ja pi3rdole Pany, do 2:30 czekałem i się nie doczekałem w tej kolejce, bo zasnąłem. Teraz jak wszedłem to nie ma w ogóle wolnych miejsc w sektorach najbliżej murawy, a tam chciałem kupić bilet xD Może ktoś z Was widział czy były tam dostępne te bilety czy może będą dostępne w jakimś kolejnym rzucie?
Cześć, podzieliłby się ktoś na chwilę swoim kontem na my heritage? Potrzebuje sprawdzić jedną "odnóżkę" w swoim drzewie genealogicznym, a nie chciałbym tylko po to wykupywać premium, Pozdro #myheritage #genealogia
Siema, Mam pewien problem "bogactwa", tzn. udało mi się kupić dwie działki i nie wiem na której mam rozpocząć budowę. Pierwsza z nich warta 110k, jest położona 17km od miasta wojewódzkiego(mam tam prace), w małej mieścince 10k. Sama działka ma w okolicach 10a, jest pochylona na zachód i od zachodu też jest wjazd. Jest na planie prostokąta. Z mediów przy działce jest tylko gaz, do wody 90m, prąd niedaleko. Druga warta 160k,
@Jason_Stafford: Właśnie też się ku temu skłaniam, bo zostanie więcej pieniędzy ze sprzedaży na budowę. Z drugiej strony ta wieś bliżej miasta bardzo mocno się rozrasta xD
Hiszpański sędzia Antonio Mateu Lahoz nie poprowadzi już żadnego meczu podczas Euro 2020. Spekuluje się, że wpływ na taką decyzję UEFA miały kontrowersyjne decyzje sędziego z meczu Portugalia — Francja.
@Amasugiru: Za wejście na zdjęciu poniżej tylko żółta, Palhinha, który powinien wylecieć z boiska za żółte kartki, których nie dostał, sytuacja z Lukaku i chwilę później faul Pepe za którą pownien obejrzeć czerwoną kartkę. Dodatkowo strasznie nerwowe sędziowanie, brak panowania nad tym co i w jakiej skali zawodnicy robią na boisku. Twoje "Nic nie zrobił" zasługuje na srogie xDe
Siema, Czy ktoś może zna jakieś biura projektowe i ich strony internetowe, które mają w swojej ofercie gotowe projekty domów, ale takie projekty, które nie powtarzają się na innych najpopularniejszych stronach? Wszystkie te najbardziej znane strony już przejrzałem #projektowanie #budowadomu #budownictwo
Brak wyobraźni, czyli idealne miejsce na kontrolę prędkości! "Prawdopodobnie złożę zawiadomienie o popełnienie przestępstwa przez ostródzką policję, i narażenie na utratę zdrowia i życia mnie oraz innych uczestników ruchu. 2 mln kilometrów przebiegu pozwoliło mi na odpowiednią reakcję,...
@Lethal_Jelly: Na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie mogą stać w takim miejscu? Osobiście wydawało mi się, że nie mogą, ale jak przeszukuje internet to czytam i widzę, że jednak mogą.
@Lethal_Jelly: Nielegalne, bo? Z tego co czytam to mogą się niestety zatrzymać wszędzie xD A radiowóz już od jakiegoś czasu nie musi stać na b-----h przy kotroli
Siema, Powiedzmy, że mam w pracy rozliczenie z pensji nie miesięczne, a roczne. Jakiś czas byłem na L4. Pytanie. Czy szef ma prawa nie wliczać L4 do przepracowanych godzin i w rozliczeniu rocznym muszę te godziny odpracować? #praca #pracbaza
Kasa raz w miesiącu za to co wpisane w umowie xD Jak np. w danym miesiącu przepracujesz 160h na 168h to i tak dostajesz kasę za pełny miesiąc, analogicznie w drugą stronę. Tylko jeśli kiedy nie przepracujesz całego etatu w miesiącu to kolejnego pracodawca może wymagać od Ciebie przepracowania tych godzin
Port lotniczy Olsztyn-Mazury od początku istnienia generuje straty. Tylko w 2019 roku samorząd województwa dopłacił do działania lotniska 13 mln zł. W zaistniałej sytuacji tym bardziej zaskakuje kwota, jaką z pieniędzy podatników otrzymuje Prezes Zarządu Spółki Warmia i Mazury.
Do teraz nie rozumiem dlaczego te lotnisko nie znajduje się na dajtkach w Olsztynie. Odkąd powstało to lotnisko to nie leciałem stamtąd ani razu(brak ciekawych połączeń), za to kilka razy z Warszawy i Gdańska
Udostępni ktoś pełną wersje artykułu?
https://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,27899379,znajomi-nie-moga-pojac-jak-jest-to-zrobione.html
Dzięki
#wyborcza #gazeta #gazetawyborcza
Wszystkie prace Pawła można zobaczyć na jego Instagramie „Maszyny w skali", gdzie na zdjęciach prezentuje zarówno gotowe dioramy, jak i inne modele z dokładnym opisem, w jakiej skali zostały wykonane. Warto zajrzeć tam, tym bardziej że w Polsce dostępność do modeli kolekcjonerskich maszyn rolniczych i budowlanych jest ograniczona.