Finlandia - kraj ulepiony z innej gliny niz Europa. "Jakims cudem" udalo sie zapanowac nad rynkiem nieruchomosci i byc odpornym na polityke EBC poldarmowego kredytu.
W tym samym czasie ceny w Norwegii i Szwecji wzrosly o ok 100% - jak/dlaczego? Glownie polityka panstwa. O dziwo to dziala, jak sie chce osiagnac cos dla dobra swoich obywateli, a nie spekuly czy slupkow PKB. Panstwo jest bardzo aktywne na rynku mieszkaniowym, propronuje tani i
@Sin-: ale tam się musi palić pod dupą, że jeżdżą i tylko sztuczny tłok robią. Mam nadzieję, że dziś wieczorem pożegnają Orbana, wezmą Ziobrę pod pachę i wrócą z nim do Polski. (ʘ‿ʘ)
Otarłem się dzisiaj o śmierć. Uciekłem z płonącego auta. Jedyne co zdołałem uratować to telefon, plecak z dokumentami doszczętnie się spalił. Żałuję, że nie zdążyłem po niego sięgnąć, ale wszystko działo się tak szybko. Mija kilka godzin, a ja wciąż nie mogę się otrząsnąć. Zabrzmi to banalnie, ale w takich chwilach naprawdę doceniam, że żyję.
@Glupiii: ale gorzkie 80-90% to już kakao ma wpływ. Miałem na myśli czekolady mleczne, które są najpopularniejsze. Te wszystkie milki czy wedle mają po 20-30% kakao, reszta to cukier, tłuszcze i emulgatory. A też kosztują po 8-9zł za tabliczkę.
Jacek Magiera był gościem co wprowadzał młodych do Legii, chronił ich przed starymi, ale jednocześnie dbał o to by im sodówka do łba nie strzeliła, znana jest anegdota gdy wracał z młodym piłkarzem jego nową furą i kazał mu ją posprzątać, bo młody miał wywalone na to. Gość ułożony niesamowicie. W czasach gdy polskie kluby pachniały wódą, ten prowadził się nienagannie. W czasach gdy polscy piłkarze
@michalxd21: najlepiej o nim świadczy to, że chłopa praktycznie każdy lubił, fajny facet, mądry, szykowany na kolejnego selekcjonera, wielka strata dla kibiców piłki kopanej
@myk-myk-myk: to też jest sukces, zwłaszcza w kontekście czasów i środowiska w których funkcjonował. Urban ma szacunek bo ma luz który zdobył w Hiszpanii więc miał łatwiej, Magiera ma mimo że musiał funkcjonować wśród Hajtów czy Świerczewskich. Nawet dzisiaj, wystarczy spojrzeć na środowisko Kamila Glika i jego podejście do Lewandowskiego, fakt, Magiera piłkarsko szczytów nie osiągał, ale już wtedy szedł pod prąd.
Dziś o 1 w nocy walkę z rakiem przegrał mój tata, mój stworzyciel oraz mój największy fan. Tato dziękuję Ci za wszystko. Cieszę się że zdążyłem sie z Tobą pożegnać #zalesie
@darek-jg: to akurat ciekawe, bo odsuńmy niechęć do Giertycha, bo zonda jest mocno powiązana z pisowskim środowiskiem. Duda, Piesiewicz, nawrocki też chyba republika wogole.
Wczoraj moi sąsiedzi z domu obok mieli kilkunastogodzinną imprezę - głośna muzyka, a-----l, darcie gęby. Moja żona nie wytrzymała, zadzwoniła po policję przed 23 - od dwóch lat ścieramy się z nimi o to, żeby dawali ciszej jak się robi późno, ale to są ludzie, którzy uważają się za lepszych od nas i nijak nie reagowali na nasze prośby, rozmowy, sugestie że wystarczy skręcić bass
@Shatter: niezły tam klimat wariacie masz na kwadracie, nie dość, że sąsiedzi imprezują, to jeszcze żona donosicielka. Ja to bym się wymiksował z tego towarzystwa jak najszybciej z fartem
Lipiec '41. Niemieckie dywizje napotykają zaporę, której nie przewidzieli sztabowcy Wehrmachtu. To szaleńcze dzieło gen. Architekturowa Łanowa. Zamiast transzei wzniesiono na stepie ślepy labirynt przylegających do siebie segmentów. Ten deweloperski absurd na zawsze zatrzymał uderzenie armii Trzeciej Rzeszy na Moskwę
Średnia cena za metr w Warszawie - ponad 19k zł Średnia cena za metr Białymstoku - ok 10-11.5k zł Średnia cena za metrw w Olsztynie - ok 11k zł Średnia cena w jakimś powiatowym - 8k zł
Przyjmijmy, że ktoś zarabia średnie 6.5k netto. Kto niby będzie żył na wiekszym poziomie?. Czarek z powiatowego czy Anetka z Warszawki? Nawet dajmy, że w tej waszej Warszawce będziecie zarabiać 8-9k netto, to i tak będziecie żyć na gorszym
@technojezus: a rynek pracowniczy na poziomie ledwie dyszącego powiatu, to jest niesamowite co się tam dzieje nawalone bloków, jeden na drugim, ceny przy jeziorze dochodzą do 20k/metr a ludzie walczą o wakat w biedronce czy chociaż 1/2 etatu w galerii warmińskiej jako sprzedawca spodni
#polskiedrogi #wypadki kierujący osobowym BMW miał wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Samochód uderzył w bok autobusu linii L-44. Siła zderzenia była na tyle duża, że autobus przewrócił się na bok. Poszkodowanych zostało osiem osób. Najciężej ranna została starsza kobieta, która podczas zderzenia wypadła z wnętrza autobusu na jezdnię. https://miejskireporter.pl/bmw-wbilo-sie-w-autobus-miejski-pojazd-przewrocil-sie-na-bok/
"Jakims cudem" udalo sie zapanowac nad rynkiem nieruchomosci i byc odpornym na polityke EBC poldarmowego kredytu.
W tym samym czasie ceny w Norwegii i Szwecji wzrosly o ok 100% - jak/dlaczego? Glownie polityka panstwa. O dziwo to dziala, jak sie chce osiagnac cos dla dobra swoich obywateli, a nie spekuly czy slupkow PKB. Panstwo jest bardzo aktywne na rynku mieszkaniowym, propronuje tani i
źródło: Zrzut ekranu 2026-04-12 201025
PobierzFinladnia wie jak trzymac ceny mieszkan w ryzach - czy warto sie od niej uczyc?
Finlandia zmaga się z jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej, co wynika m.in. ze słabej koniunktury w budownictwie
hmm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yuri_Yslin
I tak od 20 lat? Bezrobocie wplywa na ceny, a ceny na bezrobocie? Hiszpanie na pewno to potwierdza...
źródło: Zrzut ekranu 2026-04-12 211245
Pobierz