Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko217
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
cepheus

cepheus

Dołączył 9 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6339
  • Znaleziska 6224
  • Mikroblog 115
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 10

379

Szokująca piosenka na miejskim rozpoczęciu roku szkolnego w Starachowicach

Szokująca piosenka na miejskim rozpoczęciu roku szkolnego w Starachowicach

"W Dubaju w hotelu, na swoim weselu, będę pijana, będę pijana. Niech dowie się teściowa, kto będzie ci gotował" - słowa tej piosenki rozbrzmiały dziś w Starachowickiej SP nr 10 podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2025/26.

HamsterPL
z
starachowice.eska.pl
dodany: 01.09.2025, 17:20:21
  • 108
  • #
    starachowice
  • #
    swietokrzyskie
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    edukacja
  • #
    szkola
cepheus
cepheus 02.09.2025, 09:55:50 via Wykop
  • 4
@Nic_tu_po_mnie: 80% wiejskich dożynek i imprez na prowincji to dzisiaj takie właśnie dno muzyczne


@TomWro: No tak bo mieszkańcy wielkich miast to tylko na koncerty Chopinowskie chodzą.
A te festiwale DiscoPolo, które są w tych miastach organizowane to dla motłochu z prowincji żeby mógł przy okazji zobaczyć jak miasto wygląda.

951

1233 zł za rybę i rosół. Do rachunku doliczono... przyprawy!

1233 zł za rybę i rosół. Do rachunku doliczono... przyprawy!

"U Kapitana Dianthus'a" w Sarbinowie oszukuje ludzi. Liczą sobie dodatkowe 3zł za szczyptę lubczyku, czosnek czy ćwiartkę cytryny.

konto usunięte
z
fakt.pl
dodany: 30.08.2025, 15:24:52
  • 260
  • #
    afera
  • #
    gastronomia
  • #
    januszebiznesu
  • #
    jedzenie
  • #
    polska
  • #
    jedzzwykopem
cepheus
cepheus 30.08.2025, 19:02:57 via Wykop
  • 138
@Ziutek_Grabaz: Widziałeś menu? Nie, to co się plujesz.

Pa tera, od 30 lat jeżdżę po kraju i dużo za granicę, jestem serwisantem, często sypiam w różnych hotech, jadam w barach restauracjach itp.

NIGDY nie miałem problemu.

1. czytam opinie o lokalu

2. uważnie czytam menu

3. pytam kelnera
cepheus
cepheus 31.08.2025, 16:25:17 via Wykop
  • 3
@BenAli: @cepheus: Jakie proponujecie rozwiązanie? Ciśniesz bekę z notariuszy a podejrzewam, że właśnie takie rozwiązanie ci się marzy, tylko żeby ten notariusz był państwowy i jeździł po knajpach z urzędu.


@omicronns: Możesz wskazać fragment mojej wypowiedzi, w której "cisnę bekę z notariuszy"? A marzy mi się takie rozwiązanie w branży gastro jakie jest w innych. Jadę wymienić opony na zimowe i mam jasny cennik, że zapłacę
cepheus
cepheus 31.08.2025, 17:11:29 via Wykop
  • 1
Serio? Chyba mi nie powiesz, że sugerowałeś typowi żeby chodził do restauracji z notariuszem?


@omicronns: Oczywiście, że nie sugerowałem, nie zauważyłeś: "A tak serio" w kolejnym zdaniu, które napisałem?

chyba jesteś na tyle duży żeby zrozumieć

i po co ta

412

Rząd Tuska wzywa na kwalifikację wojskową, kobiety znowu z taryfą ulgową.

Pokaż treści 18+

Rząd Tuska wzywa na kwalifikację wojskową, kobiety znowu z taryfą ulgową.

Czy kwalifikacja wojskowa jest obowiązkowa dla kobiet? Wezwane na komisję wojskową kobiety mają taki sam obowiązek stawienia się, jak wezwani mężczyźni. Łatwo jednak zauważyć, że tylko określone grupy zawodowe kobiet - a nie całe roczniki jak w przypadku mężczyzn - dostaną wezwanie.

ocynkowanyodpornynahejt
z
geekweek.interia.pl
dodany: 27.08.2025, 13:51:13
  • 85
  • #
    wojsko
  • #
    kwalifikacjawojskowa
  • #
    polityka
cepheus
cepheus 28.08.2025, 14:59:56 via Wykop
  • 13
@Jarkendarion: jak tusk zrownal wiek emerytalny kobiet i mezczyzn to konfedepisowcy sie wsciekli


@Pawel993: No tak "zrównał", że mężczyźni mieli pracować do 67 już od 2020 roku, choć co trzeci z nich nie miałby nawet okazji zobaczyć pierwszego przelewu z ZUS-u, a ci którym udałoby się dożyć 67 lat pobieraliby emeryturę średnio jeszcze 5-6 lat.
Kobiety natomiast miałyby pracować do 67 dopiero od 2040 - różnica jednego pokolenia,

642

UK. Kobieta zamordowana przez bezdomnego, którego przyjęła do swojego domu.

Pokaż treści 18+

UK. Kobieta zamordowana przez bezdomnego, którego przyjęła do swojego domu.

Bezdomny Apapale, 39, zatłukł na śmierć 37-letnią kobietę młotkiem zaledwie kilka dni po tym, jak przyjęła go do swojego mieszkania wartego 1,3 miliona funtów. Nie spodobało mu się, że kobieta zostawiła mu notkę, by jednak się wyprowadził.

bnds
z
dailymail.co.uk
dodany: 26.08.2025, 19:30:04
  • 140
  • #
    wielkabrytania
  • #
    uk
  • #
    londyn
  • #
    mordercy
  • #
    przestepczosc
cepheus
cepheus 27.08.2025, 06:07:44 via Wykop
  • 7
jeszcze napiszcie ze to rodowity brytyjczyk.


@Naparstek: potomek rycerzy króla Artura być może samego Lancelota i Ginewry

85

Badanie Eurobarometru. Coraz więcej Polaków i nie ufa nauce i wierzy w teorie sp

Badanie Eurobarometru. Coraz więcej Polaków i nie ufa nauce i wierzy w teorie sp

Nadchodzą ciemne czasy. Przeglądając raport na temat wiedzy i postaw obywateli europejskich wobec nauki i technologii widzimy, że coraz więcej Europejczyków uważa, że wcześni ludzie żyli w tym samym czasie co dinozaury, Rośnie wiara, że wirusy są tworzone w rządowych laboratoriach aby ograniczać nas

Piotrek7231
z
glos.pl
dodany: 25.08.2025, 18:51:19
  • 101
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    szury
  • #
    teoriespiskowe
cepheus
cepheus 26.08.2025, 15:20:26 via Wykop
  • 3
coraz więcej Europejczyków uważa, że wcześni ludzie żyli w tym samym czasie co dinozaury

W Polsce tacy ludzie mogą nawet zostać premierem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
cepheus - > coraz więcej Europejczyków uważa, że wcześni ludzie żyli w tym samym czas...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

452

Usiłował wepchnąć kobietę pod pociąg metra. Mamy nagranie

Usiłował wepchnąć kobietę pod pociąg metra. Mamy nagranie

O włos od tragedii na stacji metra w Warszawie. Kiedy wjeżdżał na nią pociąg, jeden z mężczyzn stojących na zatłoczonym peronie usiłował wepchnąć kobietę pod jego koła. Na szczęście udało jej się zatrzymać na krańcu peronu. Wszystko zarejestrowały kamery. Mamy nagranie. Sprawca uciekł, ale jest już

Stopa_Szopa
z
onet.pl
dodany: 26.08.2025, 08:54:20
  • 115
  • #
    warrszawa
  • #
    metro
  • #
    policja
  • #
    usilowaniezabojstwa
cepheus
cepheus 26.08.2025, 14:18:53 via Wykop
  • 113
Za czyn ten grozi do 3 lat pozbawienia wolności


@rychu111: Tyle samo grozi emerytce z Torunia, która napisała na fecebooku do Owsiaka "Giń człeku"
xD

615

Rosyjski dron latał nad Polską ponad dwie godziny? Mógł gromadzić informacje

Pokaż treści 18+

Rosyjski dron latał nad Polską ponad dwie godziny? Mógł gromadzić informacje

Serwis Militarny, powołując się na dane zgromadzone przez ukraińskie grupy OSINT zajmujące się analizowaniem pracy m.in. radarów obrony powietrznej, poinformował, że dron, który w nocy z 19 na 20 sierpnia spadł we wsi Osiny, znajdował się w polskiej przestrzeni powietrznej przez ponad dwie godziny

Portal_Obronny
z
portalobronny.se.pl
dodany: 21.08.2025, 11:29:55
  • 234
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    drony
  • #
    militaria
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
cepheus
cepheus 22.08.2025, 05:54:46 via Wykop
  • 73
Całe szczęście mamy w Polsce prawo, które zabrania fotografować obiekty strategiczne, więc na pewno ich nie fotografował i możemy spać spokojnie.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cepheus
cepheus 22.08.2025, 09:30:49 via Wykop
  • 2
@cepheus: Już nie mamy.


@mat49: Z tego co widzę w czerwcu została uchwalona nowelizacja ustawy ale sam zakaz nadal obowiązuje w przypadku oznaczonych jednostek wojskowych oraz budynków służb specjalnych. Dodatkowo:

zakaz nie dotyczy: "obrazu stanowiącego jedynie szczegół całości, w szczególności takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza lub obraz zarejestrowany podczas przemieszczania się pojazdu."

Więc ruski dron najwidoczniej fotografował sobie nasze polskie krajobrazy, a że czasem na zdjęciach

5108

W nocy ukradli mi Ursusa z przyczepką, proszę o wykop efekt

W nocy ukradli mi Ursusa z przyczepką, proszę o wykop efekt

Cześć. Nigdy nie prosiłem o wykop efekt, ale teraz bardzo bym potrzebował. Zaj*ał mi ktoś Ursusa C360, z przyczepką, w nocy niedziela-poniedziałek. Miejscowość Stara Kamionka, Podlasie, obok Sokółki.Zielony, ma jasno-szary dach a'la "pieczarka". Ma bardzo charakterystyczne opony, nie spotykane w C36

roman-swoboda
z
wykop.pl
dodany: 19.08.2025, 14:10:29
  • 422
  • #
    wykopefekt
  • #
    c360
  • #
    podlasie
  • #
    sokolka
  • #
    kradziezciagnika
cepheus
cepheus 20.08.2025, 07:26:31 via Wykop
  • 5
@munioman: w mojej rodzinnej okolicy na Podlasiu, Policję mamy spoko.


@wasal93-wasilewski:
- panie komendancie ukradli mi sześćdziesiątkę
- jest siódma, gdzie ja jej będę szukał po nocy?!
( ͡° ͜ʖ ͡°)
cepheus - >@munioman: w mojej rodzinnej okolicy na Podlasiu, Policję mamy spoko.

@wa...

źródło: 104766_3.13

Pobierz

389

Tragiczny wypadek na Podkarpaciu.

Pokaż treści 18+

Tragiczny wypadek na Podkarpaciu.

Tragiczny wypadek na Podkarpaciu! Nie żyją 3 osoby, w tym 12-letnie dziecko. Sprawcą był pijany kierowca autolawety

rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 18.08.2025, 20:51:38
  • 63
  • #
    kierowcy
  • #
    wypadek
  • #
    policja
  • #
    polska
  • #
    alkohol
  • #
    podkarpacie
cepheus
cepheus 19.08.2025, 07:00:19 via Wykop
  • 15
Na Podkarpaciu zapieprzanie na złamanie karku po pijaku jest wojewódzką tradycją ¯(ツ)/¯


@ChochlikLucek: Gdyby twoje bzdury miały chociaż poparcie w statystykach policji. Podkarpacie jest na 10 miejscu jeśli chodzi o wypadki drogowe z udziałem uczestników ruchu będących pod działaniem alkoholu. Przeliczając wypadki na 100 tys mieszkańców jest na 13 miejscu. Jeśli chodzi o liczbę zatrzymanych kierowców pod wpływem alkoholu na 100 tys mieszkańców jest na 15 miejscu.

435

Kolejna podwyżka opłat na A2 - drugi raz w tym roku honk honk

Kolejna podwyżka opłat na A2 - drugi raz w tym roku honk honk

Planowane we wrześniu podwyżki cen za przejazd autostradą A2 Nowy Tomyśl - Konin. To dla waszego dobra kierowcy - spółka Autostrada Wielkopolska S.A. podkreśliła, że zmiana stawek wynika z konieczności zapewnienia potrzebnego kierowcom wysokiego standardu infrastruktury.

kapusta5
z
rmf24.pl
dodany: 14.08.2025, 10:30:36
  • 94
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
  • #
    heheszki
cepheus
cepheus 14.08.2025, 15:59:37 via Wykop
  • 4
@lofix: był kiedyś pomysł winiet, ale lud powiedział nie


@Anakee: tylko te winiety miały być nie tylko na autostrady (których prawie nie było) ale też na dogi ekspresowe i krajowe. Roczna miała kosztować 180 zł w czasach gdy pensja minimalną wynosiła niecałe 600 zł. na rękę, a bezrobocie było na poziomie 20%

336

PKB w górę! Gospodarka PL nabiera tempa

PKB w górę! Gospodarka PL nabiera tempa

Główny Urząd Statystyczny przedstawił szybki szacunek Produktu Krajowego Brutto. Wynika z niego, że nastąpił wyraźny wzrost. Jeśli te dane się potwierdzą będzie to oznaczało dobrą wiadomość dla naszego kraju. Z danych opublikowanych przez GUS wynika, że w drugim kwartale 2025 roku niewyrównanym sez

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 13.08.2025, 11:54:53
  • 158
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    wykop
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
cepheus
cepheus 14.08.2025, 06:37:04 via Wykop
  • 7
@ShadyTalezz: jakie rekordowo wysokie bezrobilocie wśród młodych xdd


@mkkud: z danych eurostatu wynika, że w ostatnim roku bezrobocie wśród osób do 25 lat w Polsce wzrosło o prawie 30%
cepheus
cepheus 14.08.2025, 14:12:58 via Wykop
  • -1
@cepheus: ale wiesz że wzrost z 1% na 1,3% to wzrost o 30%? xD


@mlodygustaw: A wzrost z ~10,6 % na 13,5% to ile będzie? Nieprawdę napisałem w poprzednim komentarzu? Chcesz się pochwalić, że wiesz czym jest procent i punkt procentowy?

282

Neandertalczycy nad rzeką Zwoleńką. Odkrycie "warsztatu" sprzed ok. 70 000 lat

Neandertalczycy nad rzeką Zwoleńką. Odkrycie "warsztatu" sprzed ok. 70 000 lat

Około 70 tys. lat temu w rejonie dzisiejszego Zwolenia (woj. mazowieckie) neandertalczycy mieli swój warsztat, gdzie naprawiali krzemienne narzędzia służące do oprawiania upolowanych mamutów, koni i nosorożców. To jedno z najdalej na północ wysuniętych stanowisk tego typu w Polsce.

ArcheologiaZywa
z
archeologia.com.pl
dodany: 13.08.2025, 10:36:52
  • 79
  • #
    archeologia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    polska
  • #
    ewolucja
  • #
    nauka
cepheus
cepheus 14.08.2025, 07:10:52 via Wykop
  • 1
Z ptaków: kuropatwy, bażanty, dzikie kaczki, gęsi, łyski, bekasy i cietrzewie


@skibi: mamy jednak poważne obawy o dalszy los cietrzewia

393

Kto powinien przeprosić za Polskę?

Pokaż treści 18+

Kto powinien przeprosić za Polskę?

Kolejny piękny logiczny fikołek Renaty Kim podany przez onet. Polacy powinni przepraszać, ale tylko oni. Żenada. W artykule oczywiście zero konkretów, ale za to dużo domysłów autorki typu "zapewne nasłuchał się wcześniej konfederacji". Dziennikarskie dno na poziomie Stanowskiego.

nosfebartu
z
onet.pl
dodany: 12.08.2025, 14:29:14
  • 65
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    ojkofobia
  • #
    onet
cepheus
cepheus 13.08.2025, 16:58:28 via Wykop
  • 6
W ostatnim czasie trzy razy została zaatakowana przez Polaków. Pod słynną palmą na warszawskim Nowym Świecie starszej pani nie spodobało się, że mówi po ukraińsku. Złapała ją za rękę i nazwała "ruską k*rwą".

Innym razem Zoriana rozmawiała w autobusie z przyjaciółką, a nieznajomy mężczyzna zaczął je wyzywać i krzyczeć: "W Polsce mówcie po polsku!".

Kolejny mężczyzna podszedł do niej po panelu na konferencji i wyszeptał do ucha, że "jest banderówką i ma
cepheus - > W ostatnim czasie trzy razy została zaatakowana przez Polaków. Pod słynną...

źródło: no-tak-bylo-nie-zmyslam-urban-w-stroju-biskupa

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

174

Ustawa wiatrakowa zostanie zawetowana. Nawrocki "w niezręcznej sytuacji"

Ustawa wiatrakowa zostanie zawetowana. Nawrocki "w niezręcznej sytuacji"

Ustawa wiatrakowa nie zyska akceptacji prezydenta - zapowiedział dziś rzecznik głowy państwa. Karol Nawrocki ma za to niebawem przedstawić swój projekt przepisów w sprawie zamrożenia cen prądu.

rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 11.08.2025, 13:10:44
  • 195
  • #
    polityka
  • #
    energetyka
  • #
    polska
  • #
    prad
  • #
    energia
cepheus
cepheus 12.08.2025, 07:43:05 via Wykop
  • 0
poza tym u mnie w chacie nie wieje :/


@MarekAnatol: trzeba okna pootwierać (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

183

Nawrocki zmotywuje rząd Tuska, a za zmiany zapłacą Polacy

Nawrocki zmotywuje rząd Tuska, a za zmiany zapłacą Polacy

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł, to była jedna z kluczowych obietnic Koalicji Obywatelskiej z kampanii wyborczej. Jej realizacja wydaje się być bliższa niż kiedykolwiek. Wszystko dzięki nowemu prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. Lista niezrealizowanych obietnic przez rząd Donalda T

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 11.08.2025, 08:42:42
  • 160
  • #
    polityka
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    wykop
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
cepheus
cepheus 12.08.2025, 06:44:10 via Wykop
  • 1
@agentmb: pis nie uchwalił jakichś podwyżek wydatków typu 800+ tuż przed oddaniem władzy?


@Almagest: PIS chciał to uchwalić po wyborach, a kto na nich naciskał żeby podnieść 500+ jak najszybciej? Wtedy nie wiedział, że mu nie wystarczy pieniędzy na podniesienie kwoty wolnej od podatku?

Prezesie, jeśli chcesz naprawdę pomóc polskim rodzinom, a nie uprawiać taką wyborczą grę, to możemy to zrobić wspólnie w Sejmie tak, żeby ta waloryzacja

222

Afera wokół "inwestycji" z dotacji KPO. W sieci zawrzało. "Oszukali i rozkradli"

Afera wokół "inwestycji" z dotacji KPO. W sieci zawrzało. "Oszukali i rozkradli"

Na stronie internetowej Krajowego Planu Odbudowy [KPO] pojawiła się mapa, ukazująca przedsiębiorstwa, które otrzymały dotacje z funduszu. Pieniądze miały być przeznaczone na innowacje, tymczasem sfinansowano z nich m.in. firmowe jachty, wymianę mebli czy zakup wirtualnej strzelnicy. Informacje te wy

zwirek-wigorek
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 08.08.2025, 08:16:07
  • 16
  • #
    kpo
  • #
    polityka
  • #
    januszebiznesu
  • #
    polska
  • #
    afera
cepheus
cepheus 08.08.2025, 11:36:09 via Wykop
  • 3
— Będzie zero tolerancji dla tego typu praktyk jeśli potwierdzą się te informacje o tych nieuzasadnionych wnioskach — dodał szef rządu. Na koniec zaznaczył, że "sam tego przypilnuje".


Oho Tusk się wściekł! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

941

Hiszpania: 80% obywateli ma dość masowej imigracji

Hiszpania: 80% obywateli ma dość masowej imigracji

Hiszpania jest obecnie drugim krajem w całej Unii Europejskiej , który najbardziej odrzuca masową imigrację w ciągu ostatniej dekady aż 80% osób uważało ją za nadmierną, ustępując jedynie Niemcom, gdzie odsetek ten sięga 81%.

Kolekcjoner_dusz
z
gaceta.es
dodany: 06.08.2025, 07:12:06
  • 132
  • #
    hiszpania
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    imigranci
cepheus
cepheus 06.08.2025, 10:36:25 via Wykop
  • 79
Już nie refugees welcome?


@y0da: a ciekawe co z turystami, czy nadal "go home" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
cepheus - >Już nie refugees welcome?

@y0da: a ciekawe co z turystami, czy nadal "go ...

źródło: economia_317728230_10614473_1706x960

Pobierz

509

Blokowali korytarz życia na A4

Blokowali korytarz życia na A4

Do poważnego naruszenia przepisów ruchu drogowego doszło na 131. kilometrze autostrady A4 w kierunku Legnicy, (tj. pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie a Kostomłoty) Na opublikowanym nagraniu widać kilku kierowców, którzy poruszają się pod prąd utworzonym korytarzem życia, narażając innych uczestników

Blazecore
z
youtube.com
dodany: 03.08.2025, 08:33:26
  • 91
  • #
    polskie
  • #
    drogi
  • #
    piratdrogowy
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
cepheus
cepheus 04.08.2025, 08:49:19 via Wykop
  • -2
@poczta-ja: Raczej ciężko, bo to niemal na pewno nie było szybko po wypadku.


@CREATE_USER: dwa tygodnie temu był taki wypadek, kierowca zginął na miejscu

525

Muhammad i Olivia, drugi rok z rzędu najczęściej nadawanym imieniem.

Muhammad i Olivia, drugi rok z rzędu najczęściej nadawanym imieniem.

Drugi rok z rzędu imię Muhammad okazało się najczęściej nadawanym imieniem chłopcom urodzonym w Anglii i Walii. Dwa najpopularniejsze imiona nadawane tamtejszym dziewczynkom to już od trzech lat Olivia i Amelia. Brytyjski odpowiednik Głównego Urzędu Statystycznego - Office for National Statistics op

konto usunięte
z
tvn24.pl
dodany: 03.08.2025, 09:05:20
  • 129
  • #
    anglia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    imigracja
cepheus
cepheus 04.08.2025, 06:28:27 via Wykop
  • 4
Już w 2010 roku było to najpopularniejsze imię w Anglii i Walii. O dziwo na trzecim miejscu był wtedy polski: Jacek, wygląda na to, że większość polaków już wróciła do kraju z emigracji.
cepheus - Już w 2010 roku było to najpopularniejsze imię w Anglii i Walii. O dziwo na...

źródło: 796151f2c2af2c84401e7d764fcd22d4988a4d6890ed4123bf9465a7fef468d5

Pobierz
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cepheus
cepheus 04.08.2025, 06:56:04 via Wykop
  • 9
nie Jacek tylko Jack jak Jack Sparrow kocie


@OpowiedzMiCos: Nie "Jack Sparrow" tylko polski "Jacek Wróbel".
Anglosasi przetłumaczyli po swojemu imię i nazwisko tego legendarnego polskiego korsarza bo w ich alfabecie nie mają "ó" i większość ludzi nie wiedziała jak to przeczytać.

2224

UK: Gwałt Afgańczyków na 12-latce. Policja chciała zataić narodowość sprawców.

Policja w Warwickshire podejmowała działania mające na celu zachowanie spokoju społecznego, obawiając się, że ujawnienie pochodzenia oskarżonych mogłoby doprowadzić do napięć na tle narodowościowym. Mimo to część mieszkańców Nuneaton wyraża frustrację i domaga się większej przejrzystości.

konto usunięte
z
kryminalne.o2.pl
dodany: 03.08.2025, 14:22:48
  • 142
  • #
    anglia
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
  • #
    europa
cepheus
cepheus 03.08.2025, 17:11:55 via Wykop
  • 67
Jak tam, nadal "refugees welcome"? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@dodany: oczywiście że tak, przecież:

To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. Nie trzeba robić takiej obrzydliwej, ponurej propagandy wymierzonej w migrantów, bo to są ludzie, którzy potrzebują pomocy.
cepheus - >Jak tam, nadal "refugees welcome"? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@dodany: oczywiście że tak,...

źródło: 4e84bd23203144300df61a6306b866cf3013169faf023a4d50dda727ad4870e3

Pobierz
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Strona 8 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.08.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.11.2025

    Rocznica
  • Koder
    od 29.01.2026

    Koder
  • Trybun
    od 01.02.2026

    Trybun

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking