Wpis z mikrobloga

Dostałem się do #strazpozarna rzecz tylko w tym, że miejsce dla mnie jest wyłącznie w dużym mieście. Obecnie mieszkam w okolicach Koła. Pod uwagę biorę tylko trzy miejscowości: #warszawa #lodz #poznan. W Poznaniu i Łodzi będę zarabiał tyle samo (ok. 5000 zł netto + dodatki), w Warszawie ok. 500-600 zł więcej. Z takim mocno średnimi zarobkami jakie miasto z tych trzech byście wybrali pod kątem ogólnego życia?

#nieruchomosci #zycie #polska #pracbaza #kiciochpyta
derton778 - Dostałem się do #strazpozarna rzecz tylko w tym, że miejsce dla mnie jest...

źródło: mapa

Pobierz

które miasto

  • Warszawa 14.3% (46)
  • Łódź 44.7% (144)
  • Poznań 41.0% (132)

Oddanych głosów: 322

  • 21
  • Odpowiedz
@derton778:

Do Łodzi bliżej jak do Poznania.
Koszty życia w Warszawie przy takich zarobkach będą wprowadzać Cię w duży dyskomfort więc tą kandydaturę bym odpuścił raczej.
  • Odpowiedz
@derton778: te 600zł więcej #!$%@? da w Wawie imo, jak patrzysz na koszty to Łódź bo tam pewnie najtańszy wynajem, ale ja bym szedł do Poznania (100x fajniejsze miasto jak dla mnie). Pomieszkiwałem w każdym z tych miast. Dla mnie też miało znaczenie to że Warszawa to moloch - naprawdę przytłaczało mnie swoimi rozmiarami - jest takie rozlane w każdym kierunku. Chciałem wyjechać na szosę to w niektórych kierunkach 40+
  • Odpowiedz
  • 0
ak patrzysz na koszty to Łódź bo tam pewnie najtańszy wynajem, ale ja bym szedł do Poznania (100x fajniejsze miasto jak dla mnie)


@Rinter: W czym Poznań lepszy od Łodzi?
  • Odpowiedz
@levzor: Przecież koszty jedzenia przy samodzielnym gotowaniu będą takie same w każdym mieście. Jakieś biedronki czy lidle mają te same ceny w Warszawie i w Poznaniu.
  • Odpowiedz
@derton778: mi się ogólnie tam lepiej mieszkało, studiowałem 3 lata w Łodzi na 1 stopniu, potem 2 lata mieszkałem w Poznaniu. Więcej terenów rekreacyjnych, uwielbiałem siedzieć nad rzeką ze znajomymi albo dziewczyną - można było praktycznie w centrum miasta poganiać bez koszulki za piłką, fajna starówka, w Łodzi tylko piotrkowska była kiedyś miejscem gdzie coś się dzieje (5-7 lat temu, nie wiem jak teraz). W Poznaniu czuć było historię miasta,
  • Odpowiedz
Poza finansami są również inne realia, tzw. proza służby. Nie darmo mówi się że jest Warszawa i reszta Polski. Im dalej od stolicy tym mniejsza ilość głupich pomysłów dowódców oraz presja.
  • Odpowiedz
@wujekKiziora: to że jestem bordo to jest chyba najlepszy dowód na to jak wykop podupadł i jak tu osłabł ruch XD zimą na starym wykopie wrzuciłem znalezisko z 5,7k wykopów - bordo miałem może z 10-15 dni i bodajże przebiłem ledwo top 1000- miałem może z 950 miejsce w rankingu. Teraz po zmianach ponad miesiąc temu wrzuciłem znalezisko z 870 wykopów - byłem przez chwilę w top 400, a bordo
Rinter - @wujekKiziora: to że jestem bordo to jest chyba najlepszy dowód na to jak wy...

źródło: bordo mordo XD

Pobierz
  • Odpowiedz
@derton778 Ponoć w służbach mundurowych nie za bardzo pensje rosną z roku na rok więc uważam że Wwa to dodatkowe koszty bez dodatkowego potencjału. Brałbym Poznań.
  • Odpowiedz