Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bachus

bachus

Dołączył 17 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 45318
  • Znaleziska 28970
  • Mikroblog 16348
  • Obserwujący 45
  • Obserwowane 35
bachus
bachus 10.04.2025, 09:45:22
  • 0
Czy jedzenie surowego mięsa jest szkodliwe dla żołądka/jelit? Wiek: 40+. Bardzo lubię mięso głównie smarzone, ale ostatnio gdzieś jadłem tatar i od kilku tygodni średnio 3-4 razy jem, często na śniadanie. Bardzo dobrze działa mi na żołądek (mam dość słaby...), nie mam żadnych po nim "sensacji". Mięso staram się mieć dobrej jakości, do tego żółtko (oczywiście jajko przelane wrzątkiem), jakiś grzybek, ogórek, cebulka.
Pomijając kwestie z możliwą salmonellą - jak surowe mięso
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TobiaszSuchy
TobiaszSuchy
10.04.2025, 09:54:44 via Wykop
  • 2
@bachus: nie popijaj tylko wodą, a tak to smacznego
  • Odpowiedz
Vadzior
Vadzior
10.04.2025, 10:03:43 via Wykop
  • 1
@bachus: tatar jadłem regularnie i jest spoko, i taki z knajp, ale też te gotowce z marketu jak pakowałem na siłce
w sumie dalej jadam ale rzadziej i tylko z knajp
  • Odpowiedz
bachus
bachus 02.04.2025, 17:12:10
  • 1
Tak proste a tak dobre… #jedzzwykopem
bachus - Tak proste a tak dobre… #jedzzwykopem

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1

[EN] Ryanair wprowadza roczny abonament za £79

[EN] Ryanair wprowadza roczny abonament za £79

"Udogodnienia": bezpłatna rezerwacja miejsc, roczne ubezpieczenie podróżne, dostęp do 12 ekskluzywnych wyprzedaży miejsc (po jednej na każdy miesiąc w roku).

bachus
z
joe.co.uk
dodany: 31.03.2025, 10:53:56
  • 2
  • #
    ryanair
  • #
    irlandia
  • #
    podroze
  • #
    wakacje
bachus
bachus 29.03.2025, 18:06:03
  • 107
#humor #czarnyhumor
bachus - #humor #czarnyhumor

źródło: wrobel

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ApropoDefakto
ApropoDefakto
29.03.2025, 18:07:31 via Android
  • 41
@bachus Piękna to była historia, nie zapomnę jej nigdy
  • Odpowiedz
Niluseq
Niluseq
Niluseq
29.03.2025, 21:24:05 via Wykop
  • 38
@bachus: ile potrzeba wróbli żeby zagłodzić 60 milionów Chińczyków?

Mao
  • Odpowiedz
bachus
bachus 24.03.2025, 13:23:38
  • 1
1/ pamiętajcie aby płacić OC
2/ jak sprzedajecie samochód, pamiętajcie aby data sprzedaży się zgadzała, najlepiej też z różnych względów wpisać godzinę sprzedaży.

W zeszłym roku pod koniec lutego sprzedałem samochód. W momencie sprzedaży samochód miał ważne OC jeszcze ze 3 tygodnie. Miesiąc temu dostałem od UFG informację, że w marcu przez dwa tygodnie samochód nie był ubezpieczony i dostałem karę 4200zł. Samochód był warty ze trzy razy mniej. Wysłałem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OrzechowyDzem
OrzechowyDzem
24.03.2025, 13:42:04 via Wykop
  • 2
@bachus: a to kolega zapomniał, że ma obowiązek poinformować ubezpieczyciela o zmianie własności pojazdu?
Po co sobie robić pod górkę i się stresować z jakimiś odwołaniami po nałożeniu kary?
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
24.03.2025, 14:33:15 via Wykop
  • 1
@OrzechowyDzem: kolega nie zapomniał, zgłosił.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 20.03.2025, 10:28:04
  • 4
Pierwszy raz od dawna wszedłem na https://antyweb.pl. Zacząłem szukać gdzie ukryte w tym pięknym (...) design są komentarze. Wyłączyłem nawet adblock - dalej nic. Czy oni poważnie wyłączyli komentarze? Internet idzie w złym kierunku coraz bardziej....
#internet #antyweb #gorzkiezale
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

krzywy_kanister
krzywy_kanister
krzywy_kanister
20.03.2025, 12:16:12 via Wykop
  • 3
@bachus: Po co wchodzic na gownostrony.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 11.03.2025, 17:18:16
  • 0
Woda (zużycie) - widzę, że odczytywana jest teraz codziennie. Jak oni to robią? W studni mam licznik, wcześniej jeździł 1-2 razy w miesiącu samochód ulicą i wykonywał odczyt. Teraz zalogowałem się na portal MPWIK i widzę odczyty codzienne jak z z lcznika prądu Tauronu. Myślałem najpierw że rozbijają "statystycznie" na miesiąc, ale zgadza się, jak w styczniu musiałem wylać z 2m3 w jeden to jest idealnie data. Powsadzali coś do swoich studni
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

komentujacy000000
komentujacy000000
komentujacy000000
11.03.2025, 20:58:47 via Wykop
  • 1
@bachus: smart city od firmy emitel
Słuchałem o tym w podcaście techlove
https://podcast.techlove.pl/odcinek-256-smart-city-wedlug-emitel/
  • Odpowiedz
robert-mackowski
robert-mackowski
13.03.2025, 13:12:38 via Wykop
  • 0
@bachus: nie musi miec
  • Odpowiedz
bachus
bachus 04.03.2025, 16:25:17
  • 0
Cześć, nie mogę znaleźć - kojarzy ktoś w którym roku otworzył się Pan Smak na Piłsudzkiego przy Hotelu Polonia? Pamiętam, że to był chyba pierwszy lokal we Wrocławiu gdzie można było zjeść "amerykańską" pizzę.
#wroclaw
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PurpleHaze
PurpleHaze
04.03.2025, 16:47:34 via Wykop
  • 2
@bachus: @Darth_Gohan: 95 albo wczesniej, bo na bank bylem tam z klasa z podstawowki.
PurpleHaze - @bachus: @Darth_Gohan: 95 albo wczesniej, bo na bank bylem tam z klasa z...

źródło: 1000019311

Pobierz
  • Odpowiedz
juzf
juzf
juzf
04.03.2025, 21:07:46 via Android
  • 1
@Viking- pamiętam, że margarita kosztowała około 11-12, zappa była chyba po13 w '95
  • Odpowiedz
bachus
bachus 02.03.2025, 13:24:25
  • 2
Rozkładaliście kiedyś filtry (wkłady) do dzbanków filtrujących?
#ciekawostki
bachus - Rozkładaliście kiedyś filtry (wkłady) do dzbanków filtrujących?
#ciekawostki

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
02.03.2025, 13:38:10 via Wykop
  • 0
@elsajko: nie :-) żywica jonowymienna (zdjęcie poglądowe, nie bawię się w regenerację filtrów...).
bachus - @elsajko: nie :-) żywica jonowymienna (zdjęcie poglądowe, nie bawię się w re...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
02.03.2025, 13:40:31 via Wykop
  • 1
to białe to pleśń


@totem_lesnych_ludzi: Ty patrz... od nowości sprzedają z pleśnią...
  • Odpowiedz
bachus
bachus 02.03.2025, 13:15:50
  • 5
Cześć, tak się ostatnio zastanawiałem... Co wg. Was jest/było największym przełomem? Mówię o rzeczach "fizycznych", nie np. internecie, czy szeroko rozumianemu "AI", czy wirtualizacji (chociaż wirtualizacja to też rzecz sprzętowa...).
Długo się zastanawiałem, jestem "starej daty", pamiętam jeszcze Atari 65XE i wgrywanie kaset z gier. I tak sobie myślę co zrobiło na mnie największe wrażenie i zmieniło komputery osobiste... akceleratory 3D? A może plug-and-play? Standard USB, SATA, czy PCI-E? WIFI? "Płaskie" monitory
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jonn
Jonn
02.03.2025, 13:27:20 via Android
  • 2
@bachus gdy byłem dzieckiem kumple wygrywali gry z kaset na C64, potem miałem Amigę i tu już oczywiście dyskietki. Dysk twardy to był luksus. Dla mnie największy skok to właśnie dyski twarde w komputerach domowych, ogólny skok mocy obliczeniowej, a potem przeskok na dyski SSD.
  • Odpowiedz
v-tec
v-tec
03.03.2025, 19:20:32 via Wykop
  • 1
@bachus: Krzysia Kubeczko nie kojarzę. Zresztą nie żylem szczególnie atari sceną, ja tylko grałem i trochę w Basicu i Turbo Basicu XL się bawiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nagrywałem i uruchamiałem programy transmitowane podczas audycji "Komputer nocą". Trochę się bawiłem w przerabianie gier na turbo i dodawanie odpowiednich loaderów.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 02.03.2025, 13:02:04
  • 0
Czy zaczęliście już może dostawać zwroty podatków (jak takie mieliście...) z urzędu skarbowego Wrocław Fabryczna? Ile czasu od złożenia?
#wroclaw #podatki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StardustInSpace
StardustInSpace
02.03.2025, 13:15:28 via Android
  • 2
@bachus Dostałem w czwartek, 8 dni od czasu złożenia
  • Odpowiedz
czarny_matt94
czarny_matt94
03.03.2025, 08:30:53 via Wykop
  • 1
@bachus: jw. 8 dni
  • Odpowiedz
bachus
bachus 02.03.2025, 10:21:07
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

S.....a
S.....a
konto usunięte 02.03.2025, 10:23:20 via Wykop
  • 2
@bachus: wszystko tu jest jasne i przejrzyste, nie wiem, dla.mnie z tym rachunkiem wszystko w porządku, rozważ może czy za niezrozumieniem nie stoją jakieś Twoje ograniczenia.
  • Odpowiedz
wkto
wkto
wkto
06.03.2025, 18:09:32 via Wykop
  • 1
@pcela: jest celowe, ale niezgodne z opisem. Albo gratis, albo zniżka. Gratis wygląda lepiej niż zniżka procentowa. Info, że gratisem jest najtańszy bardzo nie lubią podawać. Bałagan na paragonie też im na rękę. Dziwne, że takie kreatywne paragony są dozwolone, powinni liczyć podatki wg opisów promo to by się skończyło kombinowanie.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 01.03.2025, 05:44:47
  • 14
Kto rano wstaje ten w południe będzie mieć rosół. #gotujzwykopem
bachus - Kto rano wstaje ten w południe będzie mieć rosół. #gotujzwykopem

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
01.03.2025, 06:34:42 via Wykop
  • 3
@MistrzKowalski: babka nie obcinała z łapek do rosołu, kazała myć dokładnie, ale mają zostać... No na bogato: 1.1kg wołowiny rosołowej (z kością), dwa skrzydełka, 10 albo 11 łapek, dwie ćwiartki z kurczaka, mała szyjka kacza. Do tego pójdzie dużo warzyw (marchewka, seler, por, cebula, kawałek kapusty), kilka grzybków suszonych. Duży gar, poza tym że na dzisiaj z 4 słoiki 1L zawekować i mogą stać i kilka tygodni w lodówce.
  • Odpowiedz
Wegilo
Wegilo
01.03.2025, 07:23:13 via Wykop
  • 2
@bachus: a ja to lubię taki gotowany z 12 godzin
  • Odpowiedz
bachus
bachus 27.02.2025, 10:34:14
  • 5
Tak mi się przypomniało... Pewnie nie każdy wie, albo pamięta - w stacji Rozgłośnia Harcerska (radio) wieczorami leciały dema gier na Spectrum, albo Atari. Pamiętam, że nagrywałem demo ROBBO z Avalonu.
#nostalgia #komputery #8bit
bachus - Tak mi się przypomniało... Pewnie nie każdy wie, albo pamięta - w stacji Roz...

źródło: a8b_Robbo_1989_L.K._Avalon_PL_k_file

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiskoler_double
Wiskoler_double
27.02.2025, 10:49:03 via Wykop
  • 2
@bachus: Nie tylko dema, programy użytkowe również.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
28.02.2025, 20:57:24 via Wykop
  • 0
@bachus: heh. Teraz elegancko podlaczasz sobie telefon do atari przez przejsciowke usbc do jack, wlaczas odtwarzanie i programik wgrany.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 25.02.2025, 09:55:14
  • 0
Możecie polecić jakiś model pompy zanurzeniowej do wody z deszczówki (więc może być brudna?) podnoszenie z około 1.5-2m
#ogrod #dom
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powsinogaszszlaja
powsinogaszszlaja
25.02.2025, 10:06:51 via Wykop
  • 1
@bachus: Zajrzyj do nich

www.PompySanok.pl

Tam kupowałem swoją, są pomocni w doborze.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 23.02.2025, 19:29:46
  • 11
Bułki Pozańskie... zadziwiająco dobre wyszły.
rozczyn: 15g świeżych drożdży + 50ml wody + 50g mąki + płaska łyżeczka cukru
ciasto: 150ml mleka, 100ml wody, ~450g mąki 650tki, płaska łyżeczka soli (taka spora płaska łyżeczka: 8g), 30g masła
1.5h wyrastania, 30min wyrastania bułek, 240 stopni góra/dół 11-12 minut.
x6 bułek (ciasta wyszło około 825g, więc na morko jakieś 137g bułka, po upieczeniu 125g.
#gotujzwykopem
bachus - Bułki Pozańskie... zadziwiająco dobre wyszły.
rozczyn: 15g świeżych drożdży ...

źródło: bulki

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wykopowy_brukselek
wykopowy_brukselek
wykopowy_brukselek
24.02.2025, 09:27:44 via iOS
  • 1
@bachus dokładnie tak. To tylko sprawdzenie. Jak masz dobre droższe to nie musisz. U mnie około godziny. Ale na wsadzam do garownika i mam temp 30+
  • Odpowiedz
wykopowy_brukselek
wykopowy_brukselek
wykopowy_brukselek
24.02.2025, 09:41:03 via iOS
  • 1
@bachus no ja właśnie dlatego olałem rozczyny najpierw a później olałem drożdże świeże. Ja używam z kilo czy dwa kilo suchych tygodniowo więc z czasem doszedłem do wniosku że suche są dla mnie najlepsze - najbardziej oszczędzają czas.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 22.02.2025, 16:52:30
  • 1
hej, nie wiem czy kojarzycie Szkockie shortbread - poczyniłem wpis jak zrobić.
https://wykop.pl/link/7654969/scottish-shortbread-kruche-ciasteczka
#gotujzwykopem
@bachus 28

Scottish Shortbread - kruche ciasteczka

więcej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

28

Scottish Shortbread - kruche ciasteczka

Scottish Shortbread - kruche ciasteczka

Scottish Shortbread zbliżone do ciastek kruchych a inne Lubię gotować, ale nie cierpię piec ciastek wyrabianie ciasta na blacie, potem wałkowanie, cięcie albo wycinanie, ponownie wałkowanie ciasta co zostało z wycinania to nie na moje nerwy. Są jednak ciastka, które bez problemu mogę zrobić

bachus
z
wykop.pl
dodany: 22.02.2025, 16:50:59
  • 7
  • #
    gotujzwykopem
bachus
bachus 20.02.2025, 10:16:39
  • 0
Cześć, jaka mąka będzie lepsza na bułki pszenne np. Pozańskie - typ 500, czy 650?
#gotujzwykopem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wykopowy_brukselek
wykopowy_brukselek
wykopowy_brukselek
20.02.2025, 10:24:51 via iOS
  • 5
@bachus na bułki brałbym 500
  • Odpowiedz
bachus
bachus 20.02.2025, 09:56:10
  • 1
Możecie proszę polecić jakiś sprawdzony UPS z pełną sinusoidą? Szukam czegoś do pieca gazowego - pompa ze zmiennym obciążeniem, w porywach pewnie i z 50W. Fajnie, jakby kilka godzin mogło podtrzymać piec w sytuacji wyłączenai prądu na dzień/dwa. Wiadomo, że cały dzień nie utrzyma, ale zawsze to "coś" w celu podgrzania, nawet 2h to dużo.

#komputery #elektryka #dom
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LM317K
LM317K
20.02.2025, 10:01:53 via Android
  • 2
@bachus taktyk, podbijam
  • Odpowiedz
dsdsds1
dsdsds1
dsdsds1
20.02.2025, 10:45:56 via Wykop
  • 2
@bachus: od nastu lat w firmie doskonale sprawdza się nam Sinus Pro od Volt Polska + aku żelówka o pojemności ~120Ah
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 32
  • Strona 19 z 32
  • >

Imiu0119 i Nazwusko

  • O mnie.
  • Wroclaw / Dublin
  • publiczny@email.com

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 04.04.2016

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 02.06.2016

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 16.11.2014

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 23.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.01.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.07.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking