Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko187
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bachus

bachus

Dołączył 17 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 45320
  • Znaleziska 28972
  • Mikroblog 16348
  • Obserwujący 45
  • Obserwowane 35
bachus
bachus 09.11.2024, 16:58:22
  • 4
1.6kg karkówki zamarynowane. Szarpaną wieprzowinę zawsze robię z łopatki, zobaczymy co w wyjdzie.
#gotujzwykopem
bachus - 1.6kg karkówki zamarynowane. Szarpaną wieprzowinę zawsze robię z łopatki, zo...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mclowicznumberone
mclowicznumberone
09.11.2024, 17:01:31 via Wykop
  • 2
@bachus: ciekawe czy by do tego pasował dżem
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
09.11.2024, 17:09:19 via iOS
  • 1
@MetalowyBieg marynata jeszcze gorzej :-)
bachus - @MetalowyBieg marynata jeszcze gorzej :-)

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus 08.11.2024, 06:15:59
  • 0
Głupie, może prostackie pytanie z programowania o którym nie mam pojęcia. Mam gotowy skrypt, który wykona się, gdy wersja obecnego oprogramowania jest w wersji 6.7.1 lub wyższej. Na 6.8 wykonuje się bez problemu, jednak na 6.10 już nie. W skrypcie jest taki fragment:

version = version_utils.get_cluster_version(numeric=True)
if not ("master" in version or version >= '6.7.1'):

czy wg. logiki pythona "6.10" >= "6.7.1"?
#programowanie #python
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

heniek_8
heniek_8
08.11.2024, 06:21:32 via Wykop
  • 14
@bachus: nie, porównywanie tekstów to jak sortowanie w porządu alfabetycznym

In [2]: "6.7" > "6.10"
Out[2]: True
  • Odpowiedz
yojo2
yojo2
08.11.2024, 07:11:13 via Wykop
  • 8
@bachus: tak dla szerszego wyjaśnienia - "6.7.1" zapisane w takiej formie, z punktu widzenia Pythona to jest zwykły tekst. On sam z siebie nie wie w jakim formacie jest zapisany ten numer wersji, ani że w ogóle są tutaj jakiekolwiek cyfry.

Porównując dwa ciągi tekstowe operatorami <, >, =, porównywane są wartości ASCII poszczególnych znaków. Przykładowo, w Twoim przypadku porównując "6.10" i "6.7.1":
6 == 6
"." == "."
1
  • Odpowiedz
bachus
bachus 07.11.2024, 18:43:50
  • 0
Coś wiadomo czemu kamery na Rynek są niedostępne? https://wroclaw.webcamera.pl/
#wroclaw
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

niedorzecznybubr
niedorzecznybubr
07.11.2024, 18:49:29 via Wykop
  • 7
@bachus:
niedorzecznybubr - @bachus:

źródło: fc489b76f02733c566ff6a90ef4d94dfe561cc9fa7389ed95bdeb85c790959de

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus 06.11.2024, 15:10:10
  • 0
Cześć, na wstępie - nie znam się na programowaniu, analizuję tylko pewien skrypt i mam pytanie techniczne:
Skrypt widzę, że się nie wykona jak wersja nie jest równa lub wyższa od 6.7.1:
version >= '6.7.1'
Działał w wersji 6.8, ale nie działa w nowszejw ersji 6.10
Może banalne pytanie: czy 6.10 >= '6.7.1' ?

Tam
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 06.11.2024, 08:56:09
  • 0
#gotujzwykopem #jedzzwykopem

PLACKI ZIEMNIACZANE - ziemniaki jak starte na tarce?

  • na grubych oczkach 38.1% (24)
  • na cienikch oczkach 22.2% (14)
  • na papkę 39.7% (25)

Oddanych głosów: 63

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Catmmando
Catmmando
06.11.2024, 08:58:45 via Wykop
  • 6
@bachus: trochę na papkę, żeby zrobić lepidło a reszta na grubych oczkach, żeby była fajna tekstura
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
06.11.2024, 09:01:49 via Wykop
  • 1
@Catmmando: Tyyy ale to jest niegłupie, nigdy nie pomyślałem - muszę spróbować zetrzeć trochę na papkę a większość na grube.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 06.11.2024, 08:55:13
  • 1
Cześć, jakiej firmy polecacie wtyczki kątowe z bolcem? Mam do wymiany kilkanaście sztuk w urządzeniach - niektóre będą często podłączane/odłączane (miksery kuchenne itd.). Na allegry ceny od około 4zł - nie chcę nakupić badziewia, po czym poświęcić czas na wymianę a potem rozleci się po 10 podłączeniach/odłączeniach ;-)
#elektryka #dom
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

_....._
konto usunięte 06.11.2024, 09:02:46 via Wykop
  • 1
@bachus: tego typu: https://allegro.pl/oferta/wtyczka-katowa-sieciowa-z-uziemieniem-rozbieralna-uni-schuko-biala-1szt-13045068115

A tego typu nie: https://allegro.pl/oferta/wtyczka-katowa-z-uziemieniem-rozbieralna-biala-uni-schuko-plastrol-15774646900

Zwróć uwagę na aukcjach czy jest zdjęcie bebechów. Jeśli kiedykolwiek zakładałeś wtyczki to wiesz żeby unikać skomplikowania, blaszek i niepotrzebnych styków pod kątem.
  • Odpowiedz
rybeczka
rybeczka
06.11.2024, 10:36:10 via Wykop
  • 3
@_Pepe_: @bachus warto poczytać komentarze na aukcji:

Wygląd wtyczki przypomina stare i solidnie wykonane wtyczki, ale na tym podobieństwo się kończy. Połączenie bolca z płytką jest słabo wykonane i nie zapewnia ono galwanicznego połączenia. Podobnie w przypadku zacisku PE gdzie płytka zaciskowa ze śrubką zwyczajnie się rusza i zapewne oporność połączenia jest daleka od zera. Należało wykonać przed montażem wtyczki poprawki pofabryczne ale wydaje się że po to kupuję
  • Odpowiedz
bachus
bachus 03.11.2024, 10:26:27
  • 1
Szukam dobrego przepisu na żeberka - ale takiego najlepiej do gotowania w wolnowarze, żeby wrzucić na 5-6 godzin i zapomnieć. Podpowiecie coś proszę?
#gotujzwykopem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 25.10.2024, 16:09:33
  • 6
Super-pharm - skompromitowano bazę użytkowników
#superpharm #security #zaufanatrzeciastrona
bachus - Super-pharm - skompromitowano bazę użytkowników 
#superpharm #security #zauf...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bydgoszczvx
bydgoszczvx
25.10.2024, 16:35:36 via Android
  • 2
@bachus z godzinę temu też dostałem maila, szybko informują wszystkich 🤡
  • Odpowiedz
bachus
bachus 21.10.2024, 02:18:52
  • 4
#bezsennosc
bachus - #bezsennosc

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JackBauer666
JackBauer666
21.10.2024, 11:17:45 via Wykop
  • 0
@bachus: zawodowo Lawless jest ok
  • Odpowiedz
bachus
bachus 16.10.2024, 16:49:23
  • 0
Czym smarować psu łapy (opuszki i środek) na mróz? Dzisiaj już ładnie przymroziło, pies potem pół dnia lizał łapy. Czym zabezpiecza się? Jakaś parafina? Co możecie polecić?
#zwierzeta #psy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zielonkazdr
Zielonkazdr
Zielonkazdr
16.10.2024, 16:53:28 via Wykop
  • 1
@bachus: normalna wazelina. Ja swojemu smaruje jak jest dużo ponizej zera albo jak widzę że czymś sypią.
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
16.10.2024, 16:58:29 via Wykop
  • 1
@Zielonkazdr: no właśnie przed chwilą czytałem, że czysta wazelina jest niepolecana i że nawet lepiej już wtedy wogóle nie stosować, bo właśnie ona będzie powodować odmrożenia.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 15.10.2024, 17:37:53
  • 0
#budda
bachus - #budda

źródło: buddha-and-prison

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 15.10.2024, 17:36:44
  • 1
Jaką temperaturę uznajecie za komfortową w mieszkaniu przy niezbyt wysokiej (45-55%) wilgotności powietrza? Mówię o dniu, nie o sypialni / spaniu. Dla mnie powyżej 21°C robi się nieprzyjemnie a powyżej 22/23 °C źle się czuję. Zauważyłem, że ludzie przegrzewają mieszkania, ja najchętniej bym siedział w 19-20°C, kiedyś najlepiej się czułem w 17-18°C
#dom #kiciochpyta #pytanie

Jaka jest dla Ciebie komfortowa temperatura w mieszkaniu (pora dzienna) ?

  • poniżej 15°C 4.1% (2)
  • 15-16°C 4.1% (2)
  • 17-18°C 6.1% (3)
  • 19-20°C 20.4% (10)
  • 21-22°C 42.9% (21)
  • 23-24°C 22.4% (11)
  • powyżej 25°C 0% (0)

Oddanych głosów: 49

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Heady1991
Heady1991
Heady1991
15.10.2024, 17:38:24 via Android
  • 1
@bachus ja to samo, 17-18 jest idealnie za dnia i do spania
  • Odpowiedz
przemek-
przemek-
15.10.2024, 17:39:01 via Android
  • 1
@bachus cały rok 24, elo
  • Odpowiedz
bachus
bachus 14.10.2024, 12:10:52
  • 0
Ogłaszam sezon na twardą wodę zimową otwary. Wiem, że Wrocław ma chyba 3 ujęcia wody, ale na Grabiszynku w ciągu ostatnich kilku dni twardość wody skoczyła z 12-14 °dH na 22 °dH.

Swoją drogą, orientuje się ktoś skąd czerpie wodę Grabiszynek? https://www.mpwik.wroc.pl/strefa-klienta/uslugi/uslugi-laboratoryjne/parametry-wody/

#wroclaw
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
14.10.2024, 12:21:17 via Wykop
  • 1
@bonekropik: nie mam pojęcia. Zauważyłem, że w sezonie zimowym woda jest bardzo twarda i większość czasu przekracza 21°dH. Grabiszynek, podobnie było na Gądowie - tylko zaczynały się chłodne dni i filtr w dzbanku do wody średnio dwa razy szybciej się przytykał.
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
14.10.2024, 12:27:36 via Wykop
  • 1
@bachus: odpowiem sobie sam, tu jest mapka ujęć wody:
https://www.mpwik.wroc.pl/strefa-klienta/uslugi/uslugi-laboratoryjne/mapa-jakosci-wody/#:~:text=Woda%20dostarczana%20mieszka%C5%84com%20Wroc%C5%82awia%20w,wst%C4%99pnym%20oczyszczeniu%20na%20terenach%20wodono%C5%9Bnych.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 14.10.2024, 09:51:29
  • 4
Jedna z niewielu rzeczy co się udały we Wrocławiu to kontenery na śmieci gabarytowe oraz SZOP na elektronikę/chemię. Fakt, płaci człowiek ~42zł/osoba, ale te dwie inicjatywny bardzo mi pasują.
Dla tych co nie kojarzą: w wielu miejscach po Wrocławiu dość systematycznie podstawiany jest kontener na śmieci (kanapy, szafki i podobne). Kontener u mnie zapłenia się migiem, na następny dzień wymieniany jest na nowy. Potem przyjeżdża ekipa wysprzątać co zostało, bo wiadomo ludzie mają
bachus - Jedna z niewielu rzeczy co się udały we Wrocławiu to kontenery na śmieci gab...

źródło: image-58

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darth_Gohan
Darth_Gohan
14.10.2024, 10:10:57 via Wykop
  • 3
Potem przyjeżdża ekipa wysprzątać co zostało, bo wiadomo ludzie mają problem zarówno wcelować do kibla, jak i do kontenera. Tutaj rozkład i terminy:


@bachus: Raczej problem jest taki, że to za rzadko jest podstawiane i zapełnia się w chwilę jak akurat któryś as robi remont i stwierdzi, że wykorzysta to jako lokalny śmietnik dla iebie.

Co do Szopa wszystko fajnie jak wiesz o tym, że istnieje. Niestety sporo ludzi o tym
  • Odpowiedz
Wychwalany
Wychwalany
14.10.2024, 10:54:21 via Android
  • 2
@bachus ja pamiętam że kiedyś się nie płaciło a i tak śmieci zabierali więc nie wiem gdzie tu widzisz sukces
  • Odpowiedz
bachus
bachus 13.10.2024, 20:04:39
  • 5
Jak nie trzeba RCB SMSy są dwa razy na dobę. No ale jak nagle pojawia się zjawisko atmosferyczne to cisza. Od paru godzin bardzo mocno wieje, w parkach gałęzie lecą. No ale nie ma komu wbić tego SMSa do systemu, bo znając życie nie ma opcji zrobienia tego zdalnie, tylko trzeba pojawić się w biurze.
#wroclaw #rcb
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Megidox
Megidox
Megidox
13.10.2024, 20:17:04 via Wykop
  • 4
@bachus: info o alercie IMGW było od kilku dni, stawiam że są po prostu za często j----i że wysyłają kiedy nie trzeba.

Druga teoria że skończył im się pakiet na SMS a bramki internetowe już chyba nie istnieją
  • Odpowiedz
Viking-
Viking-
Viking-
14.10.2024, 14:13:41 via Android
  • 0
@TomWro No wczoraj chciało nas zwiać z połoniny
  • Odpowiedz
bachus
bachus 13.10.2024, 07:48:29
  • 0
Cześć, mam w domu sporo urządzeń z "Brytyjską" wtyczką i już mnie wkurza używanie przejściówek. Chcę je pozmieniać na "nasze". Wtyczki UK mają wbudowany bezpiecznik (nawet te, które nie są zerowane i u nas by miały wtyczkę płaską, jak ta na zdjęciu od robota kuchennego). Mam więc kilka pytań:
1/ rozumiem, że zachowując podstawowe zasady (N -- PE -- L) mogę bez problemu pozmieniać te wtyczki?
2/ czy w przypadku właśnie wtyczek
bachus - Cześć, mam w domu sporo urządzeń z "Brytyjską" wtyczką i już mnie wkurza uży...

źródło: UK

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jarek_P
Jarek_P
13.10.2024, 07:55:44 via Wykop
  • 3
3/ jaka jest przewaga tych UK/Irlandia wtyczek, że mają bezpieczniki?


@bachus: zmieniaj jak kolega wyżej pisze. Zaś co do tego pytania - ich "przewaga" sprowadza się do tego, że spełniają wymagania prawne obowiązujące na terenie UK I chyba jeszcze na Malcie, a poza tym nigdzie indziej. Można się sprzeczać, czy one są lepsze, czy jest to przerost formy nad treścią (ja się skłaniam ku temu drugiemu, ale to jest moje
  • Odpowiedz
wypokowy_expert
wypokowy_expert
wypokowy_expert
13.10.2024, 07:56:54 via Wykop
  • 2
@bachus:
1. TAK
2. Możesz płaską dać, pewnie w wersji UK siedzi bezpiecznik 3A.
3. Bezpieczniki we wtyczkach UK są wymagane, bo obwód gniazd ma zwykle zabezpieczanie 32A i w razie zwarcia w odbiorniku zabezpieczenie w rozdzielnicy w ogóle nie zadziała, a wszystko się będzie jarać żywym ogniem.
W sumie przy przeróbce trzeba by sprawdzać czy wewnątrz urządzeń też są bezpieczniki, w zasadzie nie musiałby by ich mieć, ale raczej
  • Odpowiedz
bachus
bachus 09.10.2024, 12:09:40
  • 0
Może naiwne pytanie - jak jest realizowany ruch kamery w rytm tańca - na etapie filmowania operator zna aranżację, czy całość jest filmowana szerszym kadrem i w postprodukcji dodaje się "ruch"? Przykład:
#edycjafilmow #edycjavideo #edycjawideo
bachus - Może naiwne pytanie - jak jest realizowany ruch kamery w rytm tańca - na eta...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miszcz_Joda
Miszcz_Joda
09.10.2024, 12:12:49 via Wykop
  • 1
@bachus: pewnie jakis autofocus ustawiony
  • Odpowiedz
kazly
kazly
09.10.2024, 12:14:34 via Wykop
  • 0
@bachus: tak działa skomplikowany system luster
  • Odpowiedz
bachus
bachus 09.10.2024, 09:01:43
  • 0
Cześć, Matka jest teraz w NJU na kartę - w okolicy jest traficzny zasięg Orange, z domu praktycznie nie można dzwonić, za to PLUS bardzo mocny sygnał. Chcę matce zmienić sieć. Teraz na NJU na kartę, płaci 25zł/miesiąc za rozmowy, internet. Co wybrać podobnego i wygodnego? Plush będzie ok?
Z innej beczki - ile trwa przejście z sieci do sieci (na kartę)?
#plush #orange #plus
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cybulion
cybulion
09.10.2024, 09:06:04 via Wypiek
  • 1
@bachus a viking na sieci playa? 30 pln subskrypcja 80gb neta rozmowy i sms free
  • Odpowiedz
Pepper_kakaowiec
Pepper_kakaowiec
Pepper_kakaowiec
09.10.2024, 10:01:34 via Wykop
  • 1
@bachus: to sciema! Plus nie może mieć dobrego zasięgu
  • Odpowiedz
bachus
bachus 08.10.2024, 07:56:39
  • 8
Irlandzki chleb sodowy to jednak genialna rzecz, jak nie ma się w domu pieczywa. Smak inny niż 'standardowy' drożdżowy - ale dobry, moim zdaniem też "lżejszy" od drożdzowego. Wszystko wybacza - temperaturę, składniki itd. Nie trzeba go "wyrastać, można pewnie zagnieść ciasto przy bardzo niskiej temperaturze w kuchni.
Czas wykonania: przy odrobinie wprawy 10 minut łącznie z szykowaniem składników
Czas pieczenia: ~45 minut

Do miski większej:
-- 500g mąki (ja daję 150g mąki 2000 orkiszowej pełnoziastnistej
bachus - Irlandzki chleb sodowy to jednak genialna rzecz, jak nie ma się w domu piecz...

źródło: Irish_soda_bread

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
08.10.2024, 08:53:43 via Wykop
  • 2
@Skibidipapa:
bachus - @Skibidipapa:

źródło: pajda1

Pobierz
  • Odpowiedz
kureci_paratko
kureci_paratko
kureci_paratko
08.10.2024, 09:03:12 via Android
  • 0
@bachus

@kureci_paratko: najprostsze ciasto jakie znam - w stosunku do pieczenia na drożdżach, czy na zakwasie, cudowania z parą w piekarniku, wyrastanie, karmienie zakwasu to b. łatwe - szczególnie, że nie trzeba wyrabiać na blacie; jak ma się dużą miskę to wszystkie składniki do michy i już. Jak zauważyłem - najważniejsze to mieć połączone i dokładnie wymieszane suche składniki. Ostatnio jak robiłem i na początku wyrabiania (jak już był
  • Odpowiedz

2

Obejrzałam "Seksmisję". Ten film obśmiewa ruchy feministyczne

Obejrzałam "Seksmisję". Ten film obśmiewa ruchy feministyczne

Między kobietami i mężczyznami wciąż nie ma równości, więc to wzajemne śmianie się z siebie też nie jest równe. Chętnie się z siebie pośmieję, gdy będę miała takie same prawa co mężczyźni dopiero wtedy będę mogła złapać "dystans".

bachus
z
noizz.pl
dodany: 26.09.2024, 08:30:57
  • 4
  • #
    filmpolski
  • <
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 32
  • Strona 22 z 32
  • >

Imiu0119 i Nazwusko

  • O mnie.
  • Wroclaw / Dublin
  • publiczny@email.com

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 04.04.2016

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 02.06.2016

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 16.11.2014

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 23.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.01.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.07.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking