Chciałem was ostrzec. Kupiłem chińskie wielozesonowe opony. Dzisiaj wyjezdzam z drogi osiedlowej, w nocy padał śnieg wiec dosc biało było i mnie rzuciło i prawie obróciło.
Z tego co widzę na u mnie na 8opon to na zimę w ogóle nie ma opon w tym rozmiarze to co dopiero mówić o run flacie. Na lato runflat na zimę normalne no chyba że nie ma to jakiś dobry zamiennik.
Szukam zimówek do forda mondeo mk5. Wcześniej Mireczki polecały BFGoodrich G-Force Winter 2 oraz Kumho WinterCraft WP52+. W tym roku kupiłam już Continetale na lato i jestem z nich bardzo zadowolona. Może da się znaleźć coś w podobnym standardzie po niższej cenie? Drugi raz w tym roku wydanie 700+ za oponę to troszkę za dużo na mój porftfel ¯\(ツ)/¯ Rozmiar 245/45 R18 #opony #samochody
Jedna z zimówek z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Ja bym się nie zastanawiał. Inny problem to timing, bo obecnie opony zimowe są najdroższe w całym roku. Mam nadzieje że udało Ci się kupić już przed pierwszymi opadami śniegu jeszcze za rozsądne pieniądze.
Sporo osób myli różnice między sezonami opon (letnimi, zimowymi i wielosezonowymi), więc podrzucę coś od siebie. Zebrałem to kiedyś w jednym miejscu, w normalnym języku, bez marketingu. Jak ktoś chce ogarnąć temat raz a porządnie: https://8opon.pl/czym-sie-roznia-opony-letnie-zimowe-i-caloroczne
Jakie zimówki do auta 90KM w cenie około 200 zł/szt? Spokojna jazda po wsi i krajówką do pracy w powiatowym, centralna Polska, także umiarkowana ilość śniegu. Klasycznie Dębica Frigo 2? Czy może jakieś Kumho? Na pewno bez Nokianów i innych takich pękających wynalazków. @adnim widzę po tagu że kolega się zna na temacie - co polecasz? ( ͡°͜ʖ͡°)
@Jacques-Pierre: Zapodaj kolego rozmiar bo co z tego że ktoś poleci Ci np. Kumho WP52+ a się okaże ze w Twoim rozmiarze - niedostępne (nieprodukowane). To nie jest tak że jest dostępnych > 1600 modeli opon (bo tyle jest) i wszystkie są dostępne w 650 rozmiarach. Także ten... daj rozmiar to będę mógł coś polecić.
@Jacques-Pierre: Jak masz Baruma Polaris 6 za 203 zł to bierz i się nie zastanawiaj. Sam jeździłem swojego czasu na wersji 3 i 5 i nie ma co narzekać. W końcu opona pochodzi ze stajni Continentala. Po roku zapraszam do skomentowania opon na https://8opon.pl/barum-polaris-6 Kupuj szybko bo zaraz ceny polecą do góry.
Pytanie tylko czy DOT 2024/25 wystarczy bo za kilka miesięcy mamy już 2026 rok. Poza tym kto wie czy Goodyear nie wystrzeli zaraz z jakimś nowym modelem w styczniu np. Asymmetric 7.
wytłumaczcie jak dwulatkowi. mam fabryczne 215/50/17 założyłem 205/55/16, powinno być mniej więcej to samo(średnica). no i licznik przekłamuje o nascie km/h, a i wygląd jak koza. są mniejsze wyraźnie(średnica). bawię się tymi kalkulatorami, i wystarczy że dam 215/55/16, i w teorii juz jest niemal to samo co fabryczne 215/50/17. dlaczego we wszystkich kalkulatorach szerokość opony ma wpływ na parametry, takie jak średnica i obwód? :o
@dos_badass: Profil opony to nie wartość w milimetrach tylko w procentach względem szerokości. Tak więc zmieniając szerokość opony, nawet zostawiając ten sam profil - wysokość koła jak i jego obwód będzie inny. Więcej o tym napisałem na blogu 8opon.pl (link na początku odpowiedzi). Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to śmiało pisz.
Przy składaniu zamówienia na nową Skodę dorzuciłem jeszcze do tego zamówienia opony wielosezonowe za 1100 zł. Nie wiem czy nie postąpiłem zbyt pochopnie, dlatego mam w związku z tym mam pytanie czy w takiej sytuacji oddają wtedy również opony letnie na których przychodzą auta prosto z fabryki? Czy może już w fabryce zakładają te opony wielosezonowe?
#opony opony zimowe 185 60 15 70% miasto 30% trasa fabia III co polecacie i czy warto dopłacić bo jak czytam te rankingi to nie wiem czy to marketing czy bełkot.
@karacz: Bardzo fajna opona klasy ekonomicznej Tracmax, krótka droga hamowania na błocie pośniegowym, kierunkowy bieżnik wspomaga odprowadzanie wody, liczne lamele odpowiadające za chwytanie śniegi, do tego cicha i tania: https://8opon.pl/tracmax-x-privilo-s130-185-60-r15-88-t-xl-p27957 (ok 700 zł komplet)
@karacz: Podrzucę Ci opony na których sam jeżdżę zimą od 3 lat. W branży opon jestem od 15 lat. Możesz mnie kojarzyć z kanału Wulkanista na YT. BfGoodrich gForce Winter 2 - opona produkowana przez Michelina, 5 lat gwarancji, ciężko znaleźć negatywną opinię na temat tego modelu, bardzo dobra w śniegu, błocie, deszczu, idzie jak latem po suchym, to bliźniak Klebera Krisalp HP3. Fabia na pewno podziękuje za takie buty.
@karacz: Gdybym był na Twoim miejscu i miał nielimitowany budżet (cena zupełnie byłaby bez znaczenia) kupiłbym Bridgestone Blizzak LM005. Gdybym chciał kupić bardzo dobrą oponę z najlepszym stosunkiem cena/jakość kupiłbym BfGoodricha gForce Winter 2 lub Klebera Krisalp HP3 (to ta sama opona, identyczna tylko nalepka inna). Jeżeli zakupisz któryś z tych modeli i nie spełni Twoich oczekiwań, odkupię je od Ciebie w kwocie za ile je kupiłeś. Myślę że
Pacjent i30 Hyundai pierwszej generacji - aktualnie na felgach opony 185/65 r15. Wszędzie według wyszukiwarek czy to na oponeo czy skleopon pokazuje, ze mogę założyć 195/65, które są dużo tańsze na komplecie. Może ktoś tutaj podpowie czy faktycznie brać ten drugi rozmiar i się nie zastanawiać? :)
@tomala92: Sprawdziłem na blogu 8opon i... będą pasować o ile gdzieś po czasie ktoś nie zmienił felg z oryginalnych na np. tuningowane albo jakieś wąskie. Pamiętaj jednak że gdybyś miał dylemat czy na zimę lepsze szersze opony czy węższą to węższe mają delikatną przewagę. Jestem w trakcie pisania artykułu na ten temat u mnie na blogu.
@k__d: Dzięki za wezwanie. Już śpieszę z pomocą. Żeby nie przepłacać a cały czas cieszyć się z bardzo dobrych i bezpiecznych opon polecam wzmacniane (do kombi) Klebery Krisalp HP3 na których zresztą sam jeżdżę od 3 lat. Podrzucam link: https://8opon.pl/kleber-krisalp-hp3-225-45-r17-94-h-xl-p3008 (422 zł sztuka, darmowa dostawa)
Jakiej firmy opony letnie wziac do toyota auris 205 / 55/ 16? Wchodze na oponeo i mam ekonomiczne, srednie, premium. Moge i w premium wejsc tylko co warto wziac?
Asymetryczny bieżnik, krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni, bardzo ciacha i komfortowa, dodatkowo wersja wzmacniana zwiększa odporność na uszkodzenia wynikające z nagłego najechania na krawężnik czy dziurę w drodze. Auris co prawda jest lekkim autkiem, więc spokojnie wystarczyłaby wersja bez XL: https://8opon.pl/tracmax-x-privilo-tx1-205-55-r16-91-v-p50064 Komplet poniżej
@derivatives: Na spokojnie na wiosnę tylko mniej więcej w lutym kiedy to ceny są najtańsze a już można dostać nowości rynkowe. No chyba że chińczyki to można teraz bo cena na pewno będzie lepsza niż od nowego roku i tutaj aż tak często producenci nie wypuszczają nowości. Jaki rozmiar? to może coś Ci podrzucę w atrakcyjnej cenie.
@przemek-: To świetnie. Wówczas jeszcze faktycznie nie było 3-ki, które jak na razie w testach najlepsze miejsce mają 7. A CrossClimate 2 - często zwyciężała w testach, wiec kto wie czy nie wybrałeś kolego lepszych szczęścliwie.
Jaki max przebieg robią opony wielosezonowe? Ja jeżdżę sporo bo 20k rocznie i gdzieś czytałem że średnio 50k można na nich zrobić co był dawało tylko 2.5 roku. Nie chce mi się tak często jeździć zakładać nowe do tych zdzierców wulkanizatorów.
@Larsberg: Wójek Na CrossClimate+ zrobił 80 tys. jazda głównie po mieście, kilka razy w roku nad morze. Na koniec opony miały jeszcze 3 mm ale już kupił nowe. Tym razem w oczekiwaniu na CrossClimate 3 które miały swoją premierę w sierpniu (a nie mógł tyle czekać) postawił na Turanze AllSeason 6. Bał się zmieniać bo CC+ były bardzo trwałe i dobre, ale po miesiącu od zakupu, mówił że Bridgestony
@its_over_for_chlop: Bo mają mniej popularny rozmiar i nie mają konkurencji. Zakupi je 1 czy 2 hurtownie i wiedzą że mogą sobie cenę dać z kosmosu bo i tak klient kupi bo musi i nie ma alternatywy. Przykładowo taki rozmiar 205/55/16 czy 225/45/17 należą do 2 najpopularniejszych z kolei rozmiarów i ceny opon w tych rozmiarach są niższe niż niektóre mniej popularne 15 calowe opony. Mimo iż wydawać by się mogło
Zapytam tutaj może ktoś doradzi jakie opony całoroczne kupić żonie do auta. Samochód Opel Tigra B 1,3 diesel 73 km rozmiar opon 205/45/17 1. CEAT 4 SEASONDRIVE+ 305 zł sztuka 2. Atrezzo 4Seasons SAILUN 228 zł 3. Goodride Z-401 175 zł W zasadzie jazda tylko po mieście. #opony #samochody
Moja jeździ od 3 lat na tym modelu z-401 a zrobiliśmy zmianę z Nokiana weatherproof. Przy pierwszym śniegu trochę się bałem, ale jak żona wróciła z pracy to mówiła że lepiej niż na Nokianach się jej jechało. Wcześniej to pod delikatne wzniesienie nie mogła podjechać. Także ten.. brałbym Goodride Z401. Do tego masz dożywotnią gwarancje.
Mirasy czy jest możliwe abym na nowych letnich oponach które przejechały dwa sezony i MAKSYMALNIE 8 tys. km. (głównie po mieście przy spokojnej jeździe) zajechał w nich bieżnik do 3-4 mm? Opony 17 cali bodajże Pirelli, pamiętam że komplet kosztował mnie jakieś 1600 zł także nie brałem najtańszych dostępnych. Nie znam się na temacie ale dwóch kumpli którym to powiedziałem trochę się zaczęło drapać po głowie.
Bywały takie modele po których po roku już nic nie zostawało np. pamiętny Uniroyal Rainsport 3. Co prawda na wodzie kleił się jak cholera, ale coś za coś.
Chciałem was ostrzec. Kupiłem chińskie wielozesonowe opony. Dzisiaj wyjezdzam z drogi osiedlowej, w nocy padał śnieg wiec dosc biało było i mnie rzuciło i prawie obróciło.