Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko113
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
adnim

adnim

Dołączył 13 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3596
  • Znaleziska 2061
  • Mikroblog 1535
  • Obserwujący 30
  • Obserwowane 3

4

Renault i Continental opracowały oponę, która ma dać elektrykom do 30 km zasięgu

Renault i Continental opracowały oponę, która ma dać elektrykom do 30 km zasięgu

Nawet 30 km dodatkowego zasięgu bez powiększania akumulatora taki ma być efekt wspólnego projektu Renault Group i firmy Continental. Specjalnie zmodyfikowana opona EcoContact 7 osiąga według producenta opory toczenia znacznie niższe od wartości wymaganej dla najwyższej klasy A unijnej etykiety

francuskie
z
francuskie.pl
dodany: 19.06.2026, 04:49:30
  • 3
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    renault
  • #
    continental
  • #
    opony
adnim
adnim przedwczoraj, 09:43:13 via Wykop
  • 0
Jak na razie wyniki testów modelu EcoContact 7 nie wskazują na jakiś hit czy wyjadacza:
https://8opon.pl/continental-ecocontact-7 Dane z 8opon.pl aktualizowane czerwiec 2026.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bachus
bachus
14.06.2026, 17:28:12
  • 0
Cześć, w swoim dziadkowozie mam opony wielosezonowe Kleber Quadraxer 2
185/65 R15 88H. Wystarczają mi tego typu - głównie jeźdzę po mieście a na autostradzie 120km/h to czasami. Opony mają już dużo lat. Widzę, że teraz są Kleber Quadraxer 3 ;-) Tak do 300zł to, czy coś innego?
#samochody #opony
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 16.06.2026, 08:37:10 via Wykop
  • 1
@bachus: Jak na średniaka, Kleber wbrew pozorom nieźle radzi sobie w różnych testach opon i to nie tylko niemieckich czy francuskich: https://8opon.pl/kleber-quadraxer-3 Moim zdaniem to akurat dobra opona, która wyszła Michelinowi równie dobrze jak Kleber Krisalp Hp3 (zimowy) i Dynaxer Hp5 (letni). Dzięki temu producent ma po jednym modelu przyzwoitej opony z bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości na każdy sezon. Wiadomo modeli ma więcej, dużo więcej, ale te 3
  • Odpowiedz
Szr1h
Szr1h
08.06.2026, 06:38:41
  • 0
Mam aktualnie wielosezony Michelin od nowości, ale po niecałych 4 latach są lekko sparciałe i mechanik powiedział, że mogę jeździć ale tylko chwilę. Szukam czegoś nowego 185/65 R15.
Zastanawiam się nad chinolami i niby w internecie znajdę ciekawe opinie, ale jestem ciekaw też co wy sądzicie.
W niecałe 4 lata zrobiłem 60k km, ale już raczej wyniku nie powtórzę, bardziej w kierunku 5k km rocznie.
#opony
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 09.06.2026, 13:31:10 via Wykop
  • 0
@Szr1h Z całorocznych w rozmiarze 185/65 R15 mogę Ci polecić BFGoodrich Adventage AllSeason (wzmacniana XL, cena ok 270 zł) dostępną tutaj https://8opon.pl/opony-caloroczne-185-65-r15

Model pochodzący ze stajni Michelina, bardzo dobry stosunek ceny do jakości, 5 lat gwarancji. Wygrywa z Toyo, Vredesteinem, Uniroyalem czy Firestonem. Bardzo cicha opona, z krótką drogą hamowania na suchej i mokrej drodze, atrakcyjna cenowo (4 w cenie 3 Michelinów). Jeżeli nie musi to być opona klasy premium to
  • Odpowiedz
adnim
adnim 10.06.2026, 05:31:04 via Wykop
  • 1
Jak twarz 80 letniej staruszki normalnie
  • Odpowiedz

18

Budzą się dwa wielkie wulkany. Alarm w Rosji

Budzą się dwa wielkie wulkany. Alarm w Rosji

Najwyższy, czerwony alert ogłoszono dla lotnictwa w związku z erupcją wulkanu Szywiełucz na Kamczatce. Tymczasem rosyjski rząd ostrzega przed możliwą erupcją kolejnego wulkanu. Budzi się Kluczewska Sopka - najpotężniejszy wulkan Eurazji. Jak nie idzie to nie idzie :-)

banzi
z
rmf24.pl
dodany: 06.06.2026, 21:18:29
  • 3
  • #
    rosja
  • #
    wulkanista
  • #
    ciekawostki
  • #
    geologia
adnim
adnim 07.06.2026, 16:58:11 via Wykop
  • 1
Kto wrzuca tag #wulkanista do znaleziska o wulkanach? Przecież to tag autorski dla bloga oponiarskiego
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

664

Jak wygląda strona główna wykopu dla niezalogowanych? Właśnie tak

Jak wygląda strona główna wykopu dla niezalogowanych? Właśnie tak

Przypadkiem wylogowałem się z konta na wykopie i ku mojemu zdziwieniu pokazała mi się piękna, nowoczesna, UX-owa wersja strony głównej. Aż 2x musiałem sprawdzić czy nie wpisałem błędnie adresu w przeglądarce i czy jestem na dobrej stronie. No i byłem.

adnim
z
wykop.pl
dodany: 25.05.2026, 16:29:16
  • 100
  • #
    wykop
pearl_jamik
pearl_jamik
12.05.2026, 09:40:06
  • 0
Skąd taki hate na runflaty ?

#motoryzacja #opony
pearl_jamik - Skąd taki hate na runflaty ?

#motoryzacja #opony

źródło: cl0hl8x8805do01nveqn4wo8m-marquage-zp-02.full

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 14.05.2026, 14:39:43 via Wykop
  • 0
Kolego zmotywowałeś mnie właśnie do napisania poradnika na temat opon run flat: https://8opon.pl/opony-run-flat w którym nie tylko co to za technologia i czy warto, ale także użytkowanie, rozpoznanie przebicia, wady, zalety i wiele innych kwestii.
  • Odpowiedz
pepepanpatryk
pepepanpatryk
28.04.2026, 13:18:10
  • 0
Jakie opony letnie w rozmiarze 195/55/16? Szukam czegoś dla różowej do Reno Clio IV. Powiedzmy taka średnia półka. Co byście polecili?

A może wielosezonowe?

#samochody #opony #mechanikasamochodowa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 06.05.2026, 15:25:51 via Wykop
  • 0
195/55/16


@pepepanpatryk: Jak wspomniał zakrentas opony całoroczne nie koniecznie muszą być złym wyborem. Jeżeli jeździsz w koło komina, w mieście, niskie przebiegi to nawet będą lepszym wyborem w Twoim przypadku. Z listy opon całorocznych tutaj https://8opon.pl/opony-caloroczne-195-55-r16 polecił bym Ci jednak NIE Vredestaina (bo ten cechuje się stosunkowo krótką żywotnością bieżnika) ale np. bardzo dobry model: BFGoodrich Advantage All-Season produkowany w fabrykach koncernu Michelin.
  • Odpowiedz
came_a_lot
came_a_lot
28.04.2026, 19:56:55
  • 0
Przymierzam się powoli do wymiany opon letnich, to na czym najmocniej mi zależy to dobre sprawowanie na mokrej nawierzchni i odporność na aquaplaning (klin wodny) Czy Szanowne Mirki mają coś do polecenia w tym zakresie?


#opony #motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 06.05.2026, 15:18:59 via Wykop
  • 1
225/55 R18


@came_a_lot: Jeżeli temat jeszcze aktualny to z tej listy https://8opon.pl/opony-letnie-225-55-r18 polecam BFGoodricha Advantage 2 Zobacz tylko czy nie musisz mieć w aucie opon wzmacnianych czyli z indeksem nośności 102 zamiast 98. Przy pełnym załadowanym aucie i tak dalekiej podróży może to mieć znaczenie. Między 98 a 102 masz 400 kg różnicy udźwigu na komplecie.
  • Odpowiedz
dzien_dobry_22
dzien_dobry_22
dzien_dobry_22
30.04.2026, 16:51:41
  • 4
Jeździłem na jakichś kormoranach które na etykiecie miały 72 dB (na takich kupiłem auto), teraz zmieniłem na najcichsze jakie były na oponeo - Falkeny 68 dB i jest gigantyczna różnica podczas jazdy. Nigdy już nie kupię opon z indeksem większym niż 68 dB, różnica w komforcie jest kosmiczna. Czuję się, jakbym jechał innym samochodem, dużo ciszej, dużo większy komfort.
#opony #motoryzacja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 06.05.2026, 15:14:42 via Wykop
  • 0
Różnica 4 decybele to ponad 2x cichsza opona. Pewnie mowa o Falkenie ZE320 który dla większości rozmiarów ma etykietę 68 lub nawet 67 decybeli.
  • Odpowiedz
adnim
adnim 06.05.2026, 14:42:09
  • 0
A wy Mirki czego żałujecie po zakupie samochodu?
https://meskiswiat.pl/5-rzeczy-ktorych-mezczyzni-zaluja-po-zakupie-samochodu/

1. Brak wcześniejszej kalkulacji kosztów utrzymania
Np. Nie wiedziałem że pali 12 litrów na 100km a ubezpieczenie roczne to ponad 3k

2.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim
Autor
06.05.2026, 15:11:04 via Wykop
  • 0
@dzieju41: 20 lat temu kupowało się auto żeby zaimponować kolegom i koleżankom. Za moich czasów popularny do tego celu był pasek b5 1,9tdi czarny. Co z tego że wciąż u mechanika bo to olej bierze, tam problem z wtryskami, ale robotę robił.
  • Odpowiedz
xza
xza
06.04.2026, 16:59:02
  • 0
Hej, potrzebuję nowych opon letnich 235/35/19 (cupra leon) i mam do Was pytanie - czym różnią się te dwie opony?

- opona 1 - Continental SportContact 7
235/35 ZR19 91Y XL  FR  EVc

- opona 2 - Continental SportContact 7
235/35 ZR19 91Y XL  FR
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 12.04.2026, 20:47:29 via Wykop
  • 0
235/35 ZR19


Tutaj masz 200 zł taniej tą samą oponę: https://8opon.pl/continental-sportcontact-7-235-35-r19-91-y-xl-p59321 Nie widzę żeby widniała w dwóch wariantach, przejrzałem cały katalog producenta z marca 2026.
  • Odpowiedz
pearl_jamik
pearl_jamik
10.04.2026, 12:43:20
  • 3
Muszę to tu napisać, bo ludzie nie rozumiejo:

NOWA opona zimowa przy 14 stopniach zniszczy się już po ZALEDWIE 500 km !!! Ludzie, zrozumcie to , że wasza zimowa opona już przy 10 stopniach zużywa się jak szalona. Zrozumcie to i zmieńcie te opony, bo ja widzę, że większość ludzi jeszcze tego nie zrobiła jak się przeszedłem wczoraj. A potem jeździ taki na zniszczonej rocznej zimowej co lamelki widziała ostatnio w XiX
pearl_jamik - Muszę to tu napisać, bo ludzie nie rozumiejo:

NOWA opona zimowa przy 1...

źródło: opony-4275406

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 12.04.2026, 20:43:11 via Wykop
  • 0
Napisałem rok temu poradnik na blogu na temat jazdy latem na oponach letnich i jakie konsekwencje to za sobą niesie. Zachęcam do lektury: https://8opon.pl/opony-zimowe-latem
  • Odpowiedz

1

Dlaczego kierownica bije podczas jazdy? 5 najczęstszych przyczyn

Dlaczego kierownica bije podczas jazdy? 5 najczęstszych przyczyn

Zebrałem w jednym miejscu wnioski z setek rozmów z klientami, pracownikami wulkanizacji, mechanikami i dyskusji na forach motoryzacyjnych. Co warto sprawdzić przy okazji sezonowej wymiany opon? 5 powodów, przez które kierownica może drżeć albo bić podczas jazdy.

adnim
z
8opon.pl
dodany: 03.04.2026, 11:13:38
  • 7
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    ciekawostki
adnim
adnim
Autor
03.04.2026, 11:28:02 via Wykop
  • 0
@klapektarasa: No i o to chodzi. Po tygodniu uwzględnię wszystkie komentarze pod wpisem, pomysły czy kolejne przyczyny i zaktualizuje poradnik dla dobra przyszłych poszukiwaczy. Dobrze jakby udało się takie treści w jakiś sposób wpić na główną, bo telefonów o przyczyny bicia kierownicy mamy bardzo dużo więc myślę że tekst może być pomocny. Starałem się żeby jako tako jeszcze wyglądał.
adnim
adnim
Autor
04.04.2026, 06:54:36 via Wykop
  • 0
muszę dopisać : sprawdzić czy koła są dobrze dokręcone. Jakaś śruba mogła zostać pominięta, niedokrecona lub się poluzowała. Po zmianach artykuł będzie pod tym samym adresem: https://8opon.pl/drgania-kierownicy-podczas-jazdy
Jacques-Pierre
Jacques-Pierre
Jacques-Pierre
24.03.2026, 19:39:32
  • 0
Panowie, jakie #opony letnie w rozmiarze 205/60 R16? Kumho Ecowing, Nexen Nblue HD Plus, czy coś innego? Wołam kolegów @adnim @r5678 którzy pomogli mi poprzednio z zimówkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Budżet do 300-320PLN sztuka. #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 26.03.2026, 15:22:32 via Wykop
  • 0
Prywatnie jeździłem 2 sezony na Nexenach właśnie model NBlue HD plus i gdyby nie to że zmieniłem falgi na 18cali to pewnie jeździłbym na nich do dzisiaj:) Podsyłam linka: https://8opon.pl/nexen-n-blue-hd-plus-205-60-r16-92-h-p10699 chociaż widzę że na oponeo 3 zł taniej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/nexen-n-blue-hd-plus-205-60-r16-92-h
  • Odpowiedz
adnim
adnim 26.03.2026, 15:25:10 via Wykop
  • 0
@Jacques-Pierre: W sumie... po opłaceniu zamówienia z góry, mógłbym wysłać Ci kolego te Nexeny z tegorocznej produkcji (2026). Cena zostałaby taka sama. Czego się nie robi dla wykopków.
  • Odpowiedz
Shashek
Shashek
15.03.2026, 11:45:43
  • 0
Mircy doradźcie proszę które opony letnie wziąć (nie jeżdżę super szybko, nie klepie dużych tras, raczej bez większego obciążenia, chciałbym żeby pojeździły w miarę długo)

https://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber-dynaxer-hp5-205-50-r17-89-v#552970233

https://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-rainsport-5-205-50-r17-93-y-xl-fr

https://www.oponeo.pl/dane-opony/firestone-roadhawk-2-205-50-r17-93-y-xl-enliten
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 15.03.2026, 22:01:00 via Wykop
  • 1
@Shashek: Jeżeli SUV, kombi lub auto ponad 150KM to koniecznie opony wzmacniane z oznaczeniem XL. Podrzucam linka już do wzmacnianego Klebera HP5: https://8opon.pl/kleber-dynaxer-hp5-205-50-r17-93-y-xl-p58181 (wersja z rantem chroniącym felgę).
  • Odpowiedz
adnim
adnim 16.03.2026, 20:46:28 via Wykop
  • 1
@SzlachcicPolny: O Yokohamach wcześniej nie było mowy. Model GT AE51 mimo swoich lat (premiera w 2019 roku vs Kleber 2025) cały czas jest bardzo dobrą oponą i do tego przeznaczoną do aut o większej mocy (takich jak twoje 250KM). Spośród tych dwóch wybrałbym Yokohamę. Tutaj za 558 zł: https://8opon.pl/yokohama-bluearth-gt-ae51-245-40-r19-98-w-xl-p44803

Co do dostępności: Kleber - ostatnie 20 sztuk w całej Polsce. Yokohama 100+.
Różnica głośności 1 decybel. Niby mało ale trzeba
  • Odpowiedz
adnim
adnim 16.03.2026, 21:01:47 via Wykop
  • 1
@SzlachcicPolny: Poprzednio wrzuciłem linka do 245/40 R19 a Ty potrzebujesz 235/40/19. Tutaj poprawny rozmiar:
https://8opon.pl/yokohama-bluearth-gt-ae51-235-40-r19-96-w-xl-p44802

Co do PS72 - w tym rozmiarze nie. Hałas będzie już mógł być odczuwalny, kumho = 2 lata gwarancji. Yokohama będzie lepsza. Nie szukaj dalej bo nie kupisz w ogóle. Zawsze będzie jakiś model, z którym będzie można skonfrontować inny i tak w nieskończoność. Wchodzisz na oponeo albo 8opon, zamawiasz i cieszysz się ze świetnych
  • Odpowiedz
adnim
adnim 18.03.2026, 09:49:09 via Wykop
  • 0
@SzlachcicPolny: przecież to firma zarejestrowana na Andorze czy Malcie. Nie boisz się?
  • Odpowiedz
adnim
adnim 18.03.2026, 14:06:59 via Wykop
  • 0
@SzlachcicPolny: Cytat z neta: Opinie o OponyLider.pl są skrajnie podzielone. Wielu klientów chwali niskie ceny i szybką dostawę, jednak duża część negatywnych opinii zwraca uwagę na brak kontaktu, problemy z reklamacjami oraz dostawy z zagranicznych magazynów. Sklep działa jako pośrednik (AD Tyres International) i często realizuje zamówienia przez inne firmy.

Dobrze że już masz opony. Szczęściarzu. Problem może się pojawić jak przyjdzie czas na reklamację. Oby nie przyszedł.
  • Odpowiedz
Saimonsge
Saimonsge
12.03.2026, 23:26:22
  • 0
Mirki zastanawiam się nad dwoma modelami opon Hankook Ventus Prime4 K135 lub Kumho Ecowing ES91. Mam wątpliwości, Hankoook niewiele więcej kosztuje, ale produkcja 2024, a Kumho 2025, czy bralibyście teraz opony z produkcji 2024? Nie wiem w jakim stanie są te opony z 2024 (niby nowe) nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo kupuję przez internet. Opony 215/60/R16 #opony
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 15.03.2026, 22:06:33 via Wykop
  • 0
ES91


@Saimonsge: A nie miałeś na myśli przypadkiem modelu PS91? Tak czy inaczej i tak wolałbym Hankooka z 2024 roku z dożywotnią gwarancją. Podeślij rozmiar to sprawdzę czy nie ma nowszych oraz czy czasami tego Hankooka nie zostało 5 sztuk w Europie i później może być problem z dokupieniem 1 sztuki w przyszłości w razie uszkodzenia czy gumy.
  • Odpowiedz
Caracas
Caracas
14.03.2026, 09:14:45
  • 0
Mirki z tagu #motoryzacja szybkie pytanie jakie opony lepsze dla żony. Całoroczne jazda głównie w mieście (sklep, odbiór dzieci z szkoły czy jakieś zajęcia pozalekcyjne). Czasami trasa do innego miasta 50 km.

1. Dębica Navigator 3, rocznik 2026
2. Keber quadraxer 3, rocznik 2026

#opony
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 15.03.2026, 22:04:48 via Wykop
  • 0
@Caracas: Z tych dwóch marek opon, lepsze będą Klebery produkowane w fabrykach Michelina. Źródło: https://8opon.pl/opony-kleber

Jak podrzucisz dodatkowo rozmiar to sprawdzę czy w tym budżecie, nie znajdzie się czasami coś lepszego i pewnego.
  • Odpowiedz
pearl_jamik
pearl_jamik
05.03.2026, 12:07:26
  • 1
Zmieniać już te opony na letniochy? Jakie święta bedo?

#motoryzacja #opony
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adnim
adnim 06.03.2026, 13:25:59 via Wykop
  • 2
@pearl_jamik: Sprawdź tutaj: https://8opon.pl/kiedy-zmienic-opony-na-letnie
Tabela online sprawdza pogodę dla wszystkich miast wojewódzkich na 21 dni do przodu, analizuje temperatury godzina po godzinie i sprawdza czy to już czas czy jeszcze nie, podając sugerowaną datę zmiany.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Łukasz

  • https://8opon.pl

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 06.02.2018

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 05.04.2018

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 13.07.2025

    Rocznica
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking