Jestem sceptycznie nastawiony do zrzucania każdego możliwego grama w szosie, ale w sumie te dętki z Ali wychodzą taniej niż jakiekolwiek zwykłe w PL xD
RideNow - 19 zł / szt Thinkrider - 15 zł / szt
Jestem ciekaw jak sobie poradzą w oponie 32c #szosa
#strava #rower #szosa Mirki ktoś mi wytłumaczy dlaczego mój PR danego segmentu nie aktualizuje się na All Time Leaderboards? Przykładowo: wczoraj zrobiłem czas segmentu 2:58 a na liście dalej mam sprzed roku czas ponad 3:20. Nie aktualizuje się bo nie mam premium czy o co kaman.
Szukam monitora do pracy biurowej, bo przy obecnym bolą mnie oczy. Na co warto zwracać uwagę, czy są szczególnie polecane modele w rozsądnej cenie? Warto mieć flicker free, najlepiej przyciemnianie DC, zamiast PWM (ale nikt nie podaje tej informacji wprost), na co jeszcze warto zwracać uwagę? Odwzorowanie kolorów, smużenie i gamingowe aspekty nie mają znaczenia.
Jak ktoś wybierał między 2x24" vs 34" ultrapanoramiczny, to niech się podzieli spostrzeżeniami ( ͡°͜
@rosomak94: Obecnie używam laptop + ASUS MK241H z 2008 roku. Problemu nigdy nie miałem, dopóki nie zacząłem pracować na cały etat + studia. Zacząłem od podstaw, na które wcześniej nie zwracałem szczególnej uwagi: lampka z boku i ogólnie doświetlony pokój, regularne przerwy, krople nawilżające do oczu, filtr światła niebieskiego, częste wietrzenie pomieszczenia i pilnowanie wilgotności powietrza. Jest dużo lepiej, ale problem całkowicie nie zniknął, a widzę sporą szansę na poprawę
Czy ktoś z Was kupował yubikeye na ostatniej promocji cf i otrzymał już zamówienie? U mnie wisi z informacją że jest procesowane a przewidywana data wysyłki to 28.10... natomiast w statusie widać, że jeszcze nawet nie zostało spakowane. Jak to u Was wygląda?
Mirki z #esp32 #arduino #atmega #elektronika W jaki sposób robicie pomiar baterii? Szukam sprawdzonego rozwiązania żeby przez dzielnik ciągle (np. gdy uC jest uśpiony) nie płynął prąd i oszczędzać w ten sposób baterię, więc pomyślałem o transoptorze żeby była izolacja, żeby on aktywował tranzystor.
Halo #czestochowa gdzie można zostawić legitnie i najlepiej bezpłatnie auto w weekend przy dworcu PKP? Na Google Maps widzę jakiś parking przy ul. Piłsudskiego, jest on ogólnodostępny, płatny?
24.08.2022 w ciągu dnia oficjalne czujniki zanieczyszczeń powietrza pokazywały stężenia pyłów zawieszonych na poziomie 500-600% normy. Dotyczyło to głównie wschodniej Polski. Co dziwne, czujniki Airly w ogóle nie wykryły tych zanieczyszczeń i pokazywały dobrą jakość powietrza, podczas gdy...
@badtek @raven4444: Airly korzysta z tanich czujników, które są bardzo dobre o ile użytkownik zdaje sobie sprawę z ich ograniczeń. Zamiast drogich czujników w stacjach referencyjnych opartych o rozkład masowy cząsteczek, jest prosta metoda optyczna, dzięki czemu czujnik jest tani, ale ma kiepską dokładność przy dużej wilgotności powietrza (występuje kondensacja pary wodnej i zmienia się kąt załamania światła lasera), do tego mierzy tak na prawdę tylko jeden parametr i
@badtek: Tak, powinien to zmierzyć. Ogólnie Airly kombinuje z programowym poprawieniem dokładności pomiarów i moim zdaniem wychodzi im to kiepsko. Mam tylko jeden ich czujnik w zasięgu i rozbieżności między moim czujnikiem zarówno z grzałką jak i bez są spore.
Siema, zrobiłem sobie trasę na komoot i chce ja wrzucić przez fona na wahoo, ale nie widzę jej w Routes w appce Elemnt, w domu zawsze wszystko działało, a teraz jestem u rodziców, podłączony do wifi, a nie może się wczytać. Jakiś pomysł? #wahoo #rower #szosa
@veracholera: też miałem kiedyś problem, żeby w darmowej wersji pobierać gpx i wgrywać trasy na Wahoo. Jedyne sensowne rozwiązanie jakie znalazłem, to appka Komoot to GPX (Android), do której udostępniam trasę z Kommot, a następnie dalej do Wahoo.
@red_right_hand: Testuję od 1000 km. Największą zaletą jest fakt, że po przetarciu szmatką schodzi wierzchni pył i łańcuch jest faktycznie czysty, można go dotykać rękami i się nie pobrudzić, więc przy dosmarowywaniu jest już sprawnie. Na minus to, że starcza na relatywnie krótko i po 100-150 km już trzeba dosmarować (choć niektórzy twierdzą, że i 200 km na nim robią), na szczęście nie trzeba już go gruntownie czyścić. Kompletnie nie
@klintoniusz: Ja mam 28c z podobnym prześwitem w przednim kole. Jeżdżę tylko po asfalcie i jest git, nic się nie zapycha, ale poza asfaltem gdy jest choć trochę mokro, to przy widelcu i szczękach zbiera się błoto i rysuje lakier.
@To_ja_moze_pozamiatam: Skopiowałem kod 1:1 na ESP32 i działa, bez flush() jest tak jak na Twoim screenie. Tak jak wyżej, coś zostaje w buforze, ale nie mam płytki Arduino, żeby sprawdzić.
RideNow - 19 zł / szt
Thinkrider - 15 zł / szt
Jestem ciekaw jak sobie poradzą w oponie 32c
#szosa
źródło: temp_file.png7633204273399564766
Pobierz