Wpis z mikrobloga

@Treki: można zautomatyzować w apce, a co do home można niby dodać, ale ja mam jakiś problem z apką XD i nie widzi mi nawilżacza, a widzi odkurzacz którego już nie mam, ale nie chciało mi się w to brnąć.
@Nullek: mówisz o appce Home Assistant, czy tej od Xiaomi? Słyszałem, że do tego nawilżacza trzeba mieć region chiński, żeby zadziałało z Mi Home.
@DeringeR: to taki protip jak nie lubisz często czyścić. Kupujesz sterylizator np. Dunhome, można go za 40 zł w promocjach znaleźć i tym co wyprodukuje psikasz do środka zanim nalejesz wodę. 1 psik do zbiornika, 1 na koło i nie będzie nic śmierdzieć nawet po paru dniach (chociaż i tak sam mam zwyczaj wymieniać codziennie).
@KtosInnyNizJa:
jest za ponad 200pln ;/ do tego nie rozumiem dokładnie zasady działania, wytwarza on sodium hypochlorite, który jest substancją żrącą i niebezpieczną dla oczu. Rozcieńczony ale z drugiej strony rozpylony nawilżaczem...

"Hypochlorous acid water can be used for spatial sterilization, but sodium hypochlorite cannot be used for spatial sterilization. You can also use hypochlorous acid water on your fingers, but sodium hypochlorite is alkaline, which will cause rough hands."

Na
@DeringeR: Psikasz, wypłukujesz, nalewasz wodę :) Inna sprawa, że to jest tak niskie stężenie, żę krzywdy nie powinno zrobić. Stosuje to od pewnego czasu i nigdy nie miałem już np. zgniłej wody jak została resztka na dnie.