Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Treki

Treki

Dołączył 11 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 8168
  • Znaleziska 794
  • Mikroblog 7374
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 42
Kanye__West
Kanye__West
07.05.2022, 13:12:03 via Rowerowy Równik Skrypt
  • 29
226 913 + 110 = 227 023

Jakos dałem radę, nienajgorzej pierwsze 100 km w sezonie.
PYTANIE DO EKSPERTÓW.
Moja różowa się ze mną kłóci, że aplikacje typu strava lub fitness w iPhone pokazują mi za dużą ilość spalonych kcal i że oszukuje xD. Generalnie mam mega wyrabane w te kcal i domyślam się, że to liczy jakiś algorytm.
W ustawieniach mam podane realne dane. 171 cm i 66 kg.
Kanye__West - 226 913 + 110 = 227 023

Jakos dałem radę, nienajgorzej pierwsze 100 km...

źródło: comment_1651929147Myxg1HbPU6iZh1XLdE3QEJ.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 07.05.2022, 14:00:59
  • 0
@Kanye__West: Generalnie przy płaskich trasach to pokazuje straszne głupoty, bo ma do dyspozycji tylko informacje o prędkości i przewyższeniach na trasie, a nie wie, że akurat jechałeś z wiatrem/pod wiatr, czy samemu, czy w grupie, czy to rower endurance, czy TT itd. Szacowana moc (czyli też kalorie) na podjazdach jest już dość dokładna, bo tam te poboczne czynniki mają mniejszy wpływ. Najdokładniej jest jak masz pomiar mocy, bo wtedy dokładnie
  • Odpowiedz
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
03.05.2022, 16:01:24 via Rowerowy Równik Skrypt
  • 51
209 481 + 202 = 209 683

Tak się kończy "setka" z Pedros i Smerfem Marudą, dwójką Wiesławów i jedną Wiesławą, żoną Wiesława (ale to inni Wiesławowie niż ci którzy dal nam jeść kiedy jechaliśmy na sernik do Wolbromia przez Przemyśl:)) Prawie wszyscy pojechaliśmy na sernik do Lublińca, do Cafe Brejk. Jako zatwardziały wróg serników wziąłem se coś innego :)

#rowerowyrownik #mordimernaszosie #200km (nr 1)

Skrypt
MordimerMadderdin - 209 481 + 202 = 209 683

Tak się kończy "setka" z Pedros i Smer...

źródło: comment_1651593684feNDQDD9nCDWtEB5fKp0iK.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 03.05.2022, 18:11:22
  • 1
@MordimerMadderdin: 200 km ze średnią ponad 30 km/h, nieźle. Gdybym wiedział, że będziecie w okolicy, to podjechałbym do Was się przewieźć na kole ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
HHokuss
HHokuss
03.05.2022, 13:25:21
  • 0
Witam mial ktos koszulki siroko? Do tej pory jezdzilem glownie w luxie i castelli. Mażecie tez podac inne ciekawe firmy z odzieżą kolarska. Raso i martombike odpada bo nie podobaja mi sie ich wzory. #szosa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 03.05.2022, 14:49:38
  • 1
@HHokuss: kupowałem kiedyś koszulkę dla kogoś innego, dlatego trudno mi powiedzieć jak sprawuje się po czasie, ale generalnie jakość jest na standardowym dobrym poziomie. Największy minus jest taki, że jak nie trafisz z rozmiarem, to zwrot do Hiszpanii robisz na własny koszt.
  • Odpowiedz
mlek
mlek
20.04.2022, 10:16:42
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 20.04.2022, 10:30:45
  • 1
@mlek: rzeczywistość: pierwsze 20 km wykrusza się jeszcze wosk, więc napęd chodzi jak stary Tourney. Później 30-40 km jest cicho i czysto, ale po tym trzeba powtórzyć wszystko od nowa. Próbowałem mieszać parafinę z olejem parafinowym i rozpuszczalnikiem, żeby mieć coś na dosmarowanie i... kupiłem Momum. Woskowanie łańcucha może się sprawdzić tylko wtedy jak nie robisz jednorazowo dużych dystansów i masz kilka łańcuchów na zmianę, żeby nie woskować jednego co
  • Odpowiedz
Treki
Treki 20.04.2022, 13:43:37 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Treki: a używałeś też teflonu w proszku i siarczku molibdenu?

@jestemasem: oczywiście że nie, nie jeździłem też w neoprenowych rękawiczkach 0,1 g ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio, to PTFE i MoS2 nic by nie zmieniły. Poprawiają właściwości smarujące, a problem jest w trwałości samej metody.

@mlek: testowałem na używanym dobrze wyczyszczonym łańcuchu, jak i nowym, z którego wyczyściłem oryginalny smar.
  • Odpowiedz
w.....g
konto usunięte 20.04.2022, 10:26:54 via Android
  • 0
Kupiłem wczoraj swoje pierwsze buty w góry, zastanawiałem się długo i poszedłem na skróty czyli w miare tanio i żeby dobrze na nogach siedziały. Miał ktoś doczynienia z tymi butkami? Jak się idzie na szlaku w nich, czy dobrze trzymają się kamieni i jak z podeszwą. W tym roku Beskidy więc nic strasznego
#gory #tatry #beskidy #quechua #trekking
w.....g - Kupiłem wczoraj swoje pierwsze buty w góry, zastanawiałem się długo i posze...

źródło: comment_1650450414qANQzhn6CdO4Ovb3K5OIYy.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 20.04.2022, 10:35:10
  • 1
@willyfog: na Tatry Wysokie podeszwa się nie nadaje, kiepsko się klei skały. Na bardziej płaskie tereny spoko. Na plus, że rzeczywiście na małym deszczu nie przemokły. Po 3-4 wyjściach otok wokół palców się zaczął rozklejać i zwrócili kasę.
  • Odpowiedz
klintoniusz
klintoniusz
14.04.2022, 07:32:05
  • 0
Pytanie do osób, które przerzuciły się z opon 25 na 28? Jak wrażenia z jazdy po zmianie? Większy komfort? Większe możliwości do jazdy poza asfaltem?

#szosa #rower
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 14.04.2022, 07:43:15 via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@klintoniusz: 100% asfalt here, rama alu z widelcem z carbolinium. Jeżdżąc na 25 słyszałem jak to 28 niesamowicie poprawia komfort i wszystko się zmienia. W praktyce drobna zmiana na plus, głównie lepsze trzymanie w zakrętach. Jak masz wciąż dobre opony 25, to na pewno nie warto na siłę zmieniać.
  • Odpowiedz
Treki
Treki 14.04.2022, 08:33:24
  • 0
@dywanwewzorki: Faktycznie dobór ciśnienia jest nie mniej ważny jak sama szerokość opon. Waga całości to 86 kg. Na podstawie własnych doświadczeń pompuję około 6,5 bar przód 6,8 bar tył, ale nawet schodząc poniżej 6 bar uważam, że różnica w komforcie jest niewielka.
  • Odpowiedz
i-marszi
i-marszi
13.04.2022, 07:59:25
  • 5
#szosa

Ciekawy projekt z ESP32 i regulacją obrotów wentylatora przez pulsometr. Zamierzam coś takiego sobie zrobić na przyszły sezon, tylko wykorzystam wiatrak 12VDC (od chłodnicy samochodowej), zasilacz ATX i płynną regulację obrotów przez PWM.
#elektronika #forbot mam do was pytanie bo na ESP32 się nie znam, https://www.amazon.com/gp/product/B07Q576VWZ/
To jest jakaś specjalna płytka czy każda inna z ESP32 się nada?
i-marszi - #szosa 

Ciekawy projekt z ESP32 i regulacją obrotów wentylatora przez p...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 13.04.2022, 08:19:49 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@i-marszi: każda taka płytka z ESP się nada, równie dobrze możesz kupić je na Aliexpress od jakiegoś sprawdzonego dostawcy.
  • Odpowiedz
H.....s
konto usunięte 12.04.2022, 18:06:15
  • 4
Mirki pomocy!

Jutro potrzebuje rower a tu awaria. Linka w klamkomanetce 105 r7000 prawej sie zaklinowała.

Jest w miejscu oznaczonym na czerwono zamiast w uchwycie na zielono. Jak sie to stało? nie wiem¯\_(ツ)_/¯

Linke
H.....s - Mirki pomocy!

Jutro potrzebuje rower a tu awaria. Linka w klamkomanetce ...

źródło: comment_1649786772VWJUhuVDFxeF2xDklQeCQm.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 12.04.2022, 18:14:34
  • 0
@Hipodups: Jeżeli dobrze rozumiem Twój problem (miałem tak, gdy zaklinowała się tak końcówka i zerwałem linkę), to wystarczy przesunąć to kółko wokół którego nawinięta jest linka na swoją pozycję. Potrzebujesz tylko wąskie, ale w miarę ostre narzędzie, żeby złapać to kółko przez szparę. Wąskie ostro zakończone szczypce albo jakaś gruba igła powinny się nadać.
  • Odpowiedz
Treki
Treki 12.04.2022, 18:28:06
  • 0
@Hipodups: OK, teraz rozumiem, ale nie kojarzę, czy można to w prosty sposób rozebrać. Zawsze pozostaje nasmarować co się tam styka i wyciągnąć ją z powrotem metodą siłową ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Treki
Treki 09.04.2022, 15:44:32
  • 0
Jaki polecacie zasilacz 5 V do małych projektów z #esp8266 #esp32 ? Potrzebuję zasilacz sieciowy ~1 A z przewodem 2 m, bo przy podłączeniu najtańszego zasilacza ze switcha DLinka jest problem z zasięgiem WiFi (prawdopodobnie kabel działa jak antena). Nie znam się na tym szczególnie, ale jakiś sensowny zasilacz powinien sprawiać mniej problemów?
Dużo osób poleca do zasilania Raspberry ładowarki Extreme, nadadzą się w tym przypadku?

#elektronika
Treki - Jaki polecacie zasilacz 5 V do małych projektów z #esp8266 #esp32 ? Potrzebuj...

źródło: comment_1649519060lwPS9b6EdKULGROg4LggaD.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki
Autor
09.04.2022, 16:16:26
  • 0
@MatMKA: Dzięki Mireczku! Jeszcze pytanie co do tych kabli USB, bo muszę je przerobić na złącze DC 2,1/5,5. One mają jakieś ekranowanie, które będę musiał wtedy podłączyć, czy tylko dwie żyły z zasilania?
  • Odpowiedz
Treki
Treki
Autor
09.04.2022, 17:05:43
  • 0
@Michuy: Pewnie będę tak szukał, ale i tak ciekawi mnie co wtedy robić z ekranowaniem?
  • Odpowiedz
Treki
Treki
Autor
09.04.2022, 19:38:08 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czechu: routery mają zasilanie 12 V, ale mam zasilacz ze switcha D-Linka 5 V 1 A i właśnie z nim mam problemy. Liczyłem, że ten Extreme może jest lepiej zbudowany, bo ponoć Raspberry (do którego jest polecany) też jest czułe na kiepskie zasilanie.
  • Odpowiedz
Treki
Treki
Autor
09.04.2022, 19:49:38 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czechu: No i zaletą tych kabli jest tylko to, że są trochę grubsze od tych tańszych, bo max pobór i to tylko chwilowy u mnie to ~4W.
  • Odpowiedz
Treki
Treki
Autor
09.04.2022, 21:12:09 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czechu: mam elektrolit 470 uF równolegle przy 5 V i ceramik przy sensorze na 3,3 V. Polecasz jakąś konkretną markę routerów, których zasilaczy szukać, czy wybierać "na oko"?
  • Odpowiedz
ImNewHere
ImNewHere
03.04.2022, 19:41:23 via Android
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 03.04.2022, 19:49:18 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ImNewHere: startowały we Wrocławiu i leciały na wschód.
  • Odpowiedz
Treki
Treki 03.04.2022, 20:30:03
  • 2
@rosomak94: kurła typie, przecież na ogół też nie latają powyżej 1 Macha tak blisko zabudowań. Tak to codziennie byś słyszał "Halo Łódź co tak j3bł0, halo Rzeszów jesteście cali?", bo latają codziennie. To czy przypadkiem przełączyli na LPG ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy dostali alarm i lecieli na wschód, tego się nie dowiemy.
  • Odpowiedz
Treki
Treki 03.04.2022, 21:01:55
  • 2
@konsul543: Jest nawet nagranie: YT
  • Odpowiedz
d1ck
d1ck
03.04.2022, 14:19:08 via iOS
  • 0
Jakiś krawiec z Opola, co by garnitur zwęził?
#opole
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 03.04.2022, 17:46:19
  • 0
@d1ck: na Reymonta jest salonik krawiecki, ja tam przerabiałem
  • Odpowiedz
Treki
Treki 03.04.2022, 18:19:12 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@d1ck: nie pamiętam już dokładnie, ale ceny mieli rozsądne. No i od razu mówią ile to będzie kosztować, a nie dopiero przy odbiorze.
  • Odpowiedz
schneiper
schneiper
schneiper
10.03.2022, 09:14:25
  • 0
Mircy takie pytanie.

Jako, że wczoraj doprowadziłem kasety (w kole i trenażerze), łańcuch i korbę do stanu "jak nowy" i nie ma na nich miligrama syfu (co zresztą okupiłem potwornym bólem głowy od rozpuszczalników) chciałbym wiedzieć:
JAKIEGO SMARU UŻYWAĆ TERAZ I NA WIEKI WIEKÓW, BY OGRANICZYĆ ZBIERANIE SIĘ BRUDU?

Wymagania:
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 10.03.2022, 09:54:57
  • 0
@schneiper: Ponoć łańcuch musi być mega czysty i suchy, wosk trzeba nałożyć na każde ogniwo i tak ze 2-3 warstwy za pierwszym razem, niektórzy polecają nawet trochę rozprowadzić po bokach. Sam będę teraz testował tego Momum i sądząc po skrajnych opiniach, albo jest to Święty Graal do czystego łańcucha, albo bardzo mocno reklamowany scam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
skijumper
skijumper
27.02.2022, 22:38:52 via iOS
  • 0
Poleci jakiś dobry Mirek ciepłe rękawiczki na #szosa do jazdy w temperaturze od -5 do +5 st. tak do 150 zł?
#rower
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 28.02.2022, 07:48:09 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M88: mam ten model, dają radę właśnie w temperaturach -5 do 5°C. Poniżej tej temperatury w sumie też były ok, ale długo mi zajmuje rozgrzanie się, żeby w dłonie było ciepło.
  • Odpowiedz
mati1990
mati1990
mati1990
13.01.2022, 19:02:43
  • 0
siema @metaxy @sargento i reszta ekipy spod #szosa
używaliście tego?
https://allegro.pl/oferta/latarka-rowerowa-jetbeam-br30-xhp35-1800lum-usb-c-9836103719
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 13.01.2022, 19:18:54
  • 0
@mati1990: ja polecam diodę T6-4C. Najpopularniejsze są te z zimniejszą barwą, ale ja ich nie lubię. I koniecznie kolimator z nóżkami.
  • Odpowiedz
GlodnyZNatury
GlodnyZNatury
22.12.2021, 10:10:31 via Android
  • 1
W jakim sklepie kupię porządne stuptupy? Ewentualnie na co warto zwrócić uwagę przy zakupie ?

#gory #tatry
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 22.12.2021, 10:25:34
  • 0
@pilot1123: @klossser: to podepnę się pod temat i zapytam - jakie tanie stuptuty polecacie? Na razie widziałem polecane Wisport Yeti i o połowę od nich tańsze Decathlonowe (ale z paskiem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kanye__West
Kanye__West
15.12.2021, 16:36:09 via iOS
  • 0
Ktoś miał albo ma te buciki? Różowa chce mi kupić prezent na święta wiec akurat przydałby mi się buty boa na #szosa #rower
Ewentualnie coś innego w tym budżecie(600pln)?
Kanye__West - Ktoś miał albo ma te buciki? Różowa chce mi kupić prezent na święta wie...

źródło: comment_1639586175ky9Q50un6RAG0RwaSWLgKY.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treki
Treki 15.12.2021, 16:59:02
  • 1
@Kanye__West: U mnie w tych butach pięta była trochę luźna w osi góra-dół, w opiniach widziałem, że więcej osób miało ten problem.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
  • Strona 5 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 25.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 24.10.2014

    Gadżeciarz
  • Kolarz
    od 12.08.2015

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking