Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Mmmat
Mmmat

Mmmat

Dołączył 5 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 309
  • Znaleziska 211
  • Mikroblog 98
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

4662

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 546
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Mmmat
Mmmat
Mmmat 11.06.2026, 06:52:59 via Wykop
  • 4
Problemem nie jest liczba lekarzy, tylko brak obowiązku pracy dla NFZ dla lekarzy po uzyskaniu dyplomu i nr zawodu, w konkretnym wymiarze godziny w miesiącu, przez określony czas, np. 1-2 lata. Prywatnie przyjmą Cię nawet za godzinę, a na NFZ kolejki po kilka lat. Kształcą się za państwowe a jak tylko dyplom w ręku to lecą na prywatę i faktury na dwie bańki rocznie. Tak to powinno wyglądać?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Davvs
Davvs
Davvs
09.06.2026, 15:23:56
  • 202
1. PiS wprowadza prawo na większy podatek od owoców morza bo wiecie ktoś z PEŁO jadł kiedyś ośmiorniczki za 30 euro kilo przez co stracili władzę
2. Urzędnicy egzekwują prawo
3. Mariuszariat robi nagonkę
4. Urzędnicy przestają egzekwować prawo
5. MAFIE BAŁTOWSKIE, VATOWSKIE, TUSK NIE ŚCIĄGA VATUUUU!
XD
Davvs - 1. PiS wprowadza prawo na większy podatek od owoców morza bo wiecie ktoś z PE...

źródło: 1000010609

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mmmat
Mmmat
Mmmat 10.06.2026, 03:23:50 via Wykop
  • 1
@Davvs: Stanowski to kolejny przykład znanej postaci która z jednej dziedziny na której się zna robi się specjalistą od wszystkiego i generalnie na kanałach zaczyna się komentowanie tego co aktualnie popularne. Podobnie jest z Nauka. To Lubię. No ale wiadomo pieniążki nie śmierdzą
  • Odpowiedz

576

Menedżerowie sieci Dino z zarzutami. "To praktyki kojarzące się z XIX wiekiem"

Menedżerowie sieci Dino z zarzutami. "To praktyki kojarzące się z XIX wiekiem"

Prezes UOKiK postawił zarzuty sieci Dino, jej menedżerom i czterem firmom przewozowym. Chodzi o zmowę ograniczającą konkurencję na rynku pracy.

maxicololo
z
xyz.pl
dodany: 02.06.2026, 07:25:02
  • 90
  • #
    afera
  • #
    dino
  • #
    januszebiznesu
  • #
    meczennicydino
  • #
    praca
  • #
    kierowcy
Mmmat
Mmmat
Mmmat 03.06.2026, 06:20:37 via Wykop
  • 1
@karol-maroszczyk: za te “Polactwo” to żeby ci ktoś kiedyś ryja nie obił.

1044

NCBiR daje 40 mln na piwo a na metody diagnostyczne raka zbiera się na zrzutkach

NCBiR daje 40 mln na piwo a na metody diagnostyczne raka zbiera się na zrzutkach

NCBiR rozdaje kasę na letnie piwo, podczas gdy mamy polski zespół, który opracowuje nowoczesne metody diagnostyczne nowotworów kompletnie bez wynagrodzenia, a pieniądze na badania, publikacje i konferencje zbierają na zrzutkach.

fiziaa
z
x.com
dodany: 31.05.2026, 11:59:34
  • 74
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    liganauki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    patologia
Mmmat
Mmmat
Mmmat 31.05.2026, 20:10:55 via Wykop
  • 1
@N331: Kolega Czarnka pewnie tylko w ręce klasnął jak 40 baniek wpadło za free.

459

Pracownicy Dino wyszli na ulicę, zarząd wzywa policję

Pracownicy Dino wyszli na ulicę, zarząd wzywa policję

Protest, w którym biorą udział przedstawiciele związków zawodowych, a także innych organizacji wspierających pracowników w Polsce, odbywa się przed siedzibą Dino w Krotoszynie. Jednym z głównych postulatów protestujących jest rozmowa z zarządem spółki, do której mimo wielu próśb do tej pory nie dosz

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 26.05.2026, 08:29:42
  • 120
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
  • #
    ciekawostki
Mmmat
Mmmat
Mmmat 26.05.2026, 19:47:33 via Wykop
  • -1
@Zxr9: Powiedział właściciel Dino, wysiadając ze swojego luksusowego Ferrari.
wysokiewiczplum
wysokiewiczplum
wysokiewiczplum
19.05.2026, 09:45:39
  • 83
30 tysięcy po prawie, ekonomii, budownictwie, informatyce i każdym innym trudnym kierunku
Bycie absolutnym topem w swoim zawodzie, lata doświadczenia, kursy, uprawnienia, maksymalnie kilka ofert pracy na cały kraj z takimi widełkami. Sufit zarobków, nieosiągalny dla niemal każdego w zawodzie

30 tysięcy po lekarskim
Skończenie studiów i rocznego, płatnego, stażu. I tyle, nie ma żadnych innych wymagań.
Wystarczy anonimowy post na grupie FB a oferty same się pojawiają
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mmmat
Mmmat
Mmmat 19.05.2026, 20:00:34 via Wykop
  • 2
@Recker1: Szkoda tylko że jak idziesz do lekarza z czymś bardziej skomplikowanym niż angina to się finalnie okazuje że chat gpt ci postawił lepszą diagnozę. Tacy bystrzacy, biedni co to się muszą ciągle uczyć.
  • Odpowiedz

259

Legendarny bohatyr opozycji pisowskiej: nie ograniczę kontaktów z płcią piękną

Legendarny bohatyr opozycji pisowskiej: nie ograniczę kontaktów z płcią piękną

A poza tym właściciel wydatnego bebzonu ćwiczy krav magę, także tuskowcy uważajta, łatwo wam nie będzie, żeby go haresztować.

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.05.2026, 08:58:32
  • 60
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
Mmmat
Mmmat
Mmmat 19.05.2026, 08:22:15 via Wykop
  • 2
@GomiGomi: A po co niby te mityczne „służby” były do tego potrzebne? Wystarczyło postawić sejmikowca 24/h i przypilnować grubego. Sam się wyłożył, gdyby kuśka nie swędziała to by nie było akcji, no ale jak na prawdziwego katolika z prawicy przystało romanse i zdrady mają we krwi. Jeszcze na tyle głupi że robił to w biurze. Jego widzowie i tak w to nie uwierzą, ale kto ma trochę oleju w głowie

972

Sakiewicz był bez spodni gdy była u niego asystentka podczas interwencji policj

Sakiewicz był bez spodni gdy była u niego asystentka podczas interwencji policj

Podczas interwencji policji Sakiewicz był rozebrany od pasa w dół według rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie Antoniego Skiby. Przypomnijmy że w tym samym czasie w prywatnym mieszkaniu Sakiewicza przebywała jego "asystentka".

xpear
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.05.2026, 22:05:22
  • 510
  • #
    sakiewicz
  • #
    tvrepublika
  • #
    asystentka
  • #
    sekretarka
  • #
    mieszkanie
Mmmat
Mmmat
Mmmat 19.05.2026, 08:08:54 via Wykop
  • -5
@Helikon: Propagandowe bingo check ✅
Republika to szczujnia i pralnia mózgów. Z mediami to nie ma nic wspólnego. Przedstawiają się jako chrześcijanie, a tymczasem zdrady, po dwie, trzy żony, szczucie na innych.. przemyślenia pozostawiam tobie.
szychun
szychun
16.05.2026, 12:49:01
  • 626
#polityka #bekazpisu #bekazkonfederacji #tvrepublika ale dzban z tego Sakiewicza xD typ mógł się domyślić, że zacznie się nosić, że niby pukał na boku niby asystentkę i zamiast wyciszyć temat interwencji policji to ten dzban zrobił z tego atak reżimu Tuska xdd i teraz musi tłumaczyć się, że niby się przebierał jak byla u niego w mieszkaniu asystentka xddd
szychun - #polityka #bekazpisu #bekazkonfederacji #tvrepublika ale dzban z tego Sakie...

źródło: 1000018532

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mmmat
Mmmat
Mmmat 16.05.2026, 14:51:20 via Wykop
  • 0
@fornson23: Najciemniej pod latarnią.
  • Odpowiedz
szychun
szychun
14.05.2026, 08:13:09
  • 279
#polityka #bekazpisu ładny odlot xd dla nich na serio Polska to to samo co pis - "albo własne ambicje albo Polska". I kolejny dowód na to, że ucieczka Ziobry to problem pisu a nie samego Ziobry. Skoro ciągle pozostaje zastępcą Kaczyńskiego, a ten nakazuje go bronić w mediach to znaczy, że w pisie nie ma żadnych standardów.
szychun - #polityka #bekazpisu ładny odlot xd dla nich na serio Polska to to samo co ...

źródło: 1000018439

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mmmat
Mmmat
Mmmat 15.05.2026, 07:09:26 via Wykop
  • 0
@szychun: Ktoś się chyba obudzil z letargu i zorientował w jakim bagnie ugrzązł
  • Odpowiedz

1397

Newag złożył wniosek o odebranie immunitetu posłance Paulinie Matysiak

Newag złożył wniosek o odebranie immunitetu posłance Paulinie Matysiak

Kolejarze oskarżają ją o pomówienie. Chodzi o sytuację, gdy posłanka mówiła o możliwych nieprawidłowościach w pociągach tego producenta.

adk
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 12.05.2026, 18:57:57
  • 112
  • #
    newag
  • #
    kolej
  • #
    afera
  • #
    polityka
Mmmat
Mmmat
Mmmat 13.05.2026, 06:24:20 via Wykop
  • 3
@FrasierCrane: W Polsce brakuje odpowiedzialności karnej dla managerów/dyrektorów podejmujących takie decyzje. Kary finansowe nawet rzędu 1% obrotu niewiele dadzą. Poszedłby do ciupy jeden z drugim na 5 lat to reszta by miała przykład czym takie nieuczciwe praktyki mogą się skończyć i może by się uspokoili.

797

Dino pęka - Pan miliarder rzucił 3 stówy

Dino pęka - Pan miliarder rzucił 3 stówy

Pracownicy Dino otrzymali podwyżki w wysokości 300 zł. Zdaniem związkowców jest to efekt przeprowadzonego pod koniec kwi

PIAN--A_A--KTYWNA
z
bankier.pl
dodany: 11.05.2026, 07:16:47
  • 293
  • #
    dino
  • #
    handel
  • #
    zakupy
  • #
    zarobki
Mmmat
Mmmat
Mmmat 12.05.2026, 14:32:45 via Wykop
  • 7
@fremmm: Na pewno Ty nie skończyłeś skoro koszty pracowników chcesz odejmować od zysków netto.
Kempes
Kempes
12.05.2026, 04:56:33
  • 271
#ukraina #rosja #wojna

Kacapy zaczynają się oswajać z myślą, że atak na Ukrainę to koniec ich "potęgi", którą nigdy, tak na prawdę, nie byli. #polityka
Kempes - #ukraina #rosja #wojna 

Kacapy zaczynają się oswajać z myślą, że atak na Uk...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mmmat
Mmmat
Mmmat 12.05.2026, 07:14:09 via Wykop
  • 1
@Worm91: Pycha kroczy przed upadkiem, uniwersalna zasada. W polityce, biznesie, życiu rodzinnym.
  • Odpowiedz
Mmmat
Mmmat
Mmmat 12.05.2026, 07:17:53 via Wykop
  • 11
@Tyczmistrz: W 2022r Putin miał bardzo niskie poparcie społeczne, potrzebował dużego sukcesu żeby się odbić. Myślał że podbije ich w kilka dni i się przejechał.
  • Odpowiedz

799

Szokujący raport o Europie. "Słabe granice i obce kultury gwarantują terroryzm"

Szokujący raport o Europie. "Słabe granice i obce kultury gwarantują terroryzm"

Terroryści wykorzystują słabe granice Europy, która stanowi "permisywne środowisko operacyjne" dla terrorystów i sprzyja temu pozwalanie na rozwój obcych kultur - napisano w Narodowej Strategii Antyterrorystycznej USA. Jednocześnie mowa jest o współpracy w zwalczaniu sabotażu i zagrożeń hybrydowych.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 10.05.2026, 07:38:59
  • 107
  • #
    usa
  • #
    europa
  • #
    wydarzenia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    terroryzm
  • #
    imigranci
Mmmat
Mmmat
Mmmat 11.05.2026, 12:35:47 via Wykop
  • -2
@mariusz_z_blighttown: a ty myślisz że muru nie przejdą? W życiu nic nie jest takie 0-1 jak się wielu wydaje.
Mmmat
Mmmat
Mmmat 11.05.2026, 16:01:22 via Wykop
  • -1
@mariusz_z_blighttown: No tak, wystarczy pilnować granicy, jak mogłem o tym zapomnieć. Ale wydaje mi się że granica to już jest pilnowana, a mimo to dalej są próby forsowania i niektóre się udają. Co do użycia broni, dla ciebie widzę że strzelanie do człowieka to żaden wyczyn, to proponuję przyjąć się do SG i pokazać na co cię stać ;)
Mmmat
Mmmat
Mmmat 11.05.2026, 17:38:21 via Wykop
  • -1
@mariusz_z_blighttown: Taki, że zza ekranu to łatwo krzyczeć że trzeba strzelać do uchodźców. W tym kraju nie da się mieć centrowych poglądów, bo albo strzelasz do migrantów i jesteś prawicowcem albo wpuszczasz wszystkich i jesteś lewakiem. Ta dyskusja nie ma dalszego sensu. Pozdrawiam serdecznie

493

"Rosja łamie zawieszenie broni. Ataki dronów na Ukraine"

"Rosja łamie zawieszenie broni. Ataki dronów na Ukraine"

"Pomimo ogłoszonego trzydniowego zawieszenia broni, wynegocjowanego przez Stany Zjednoczone, Rosja zaatakowała Ukrainę. W wyniku nalotów dronów dwie osoby zginęły, a kilka zostało rannych, w tym dzieci."

paramedix
z
rmf24.pl
dodany: 10.05.2026, 11:06:50
  • 38
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    dron
  • #
    ruskimir
  • #
    wojsko
Mmmat
Mmmat
Mmmat 11.05.2026, 16:04:56 via Wykop
  • 0
@Lukaszpl18: I pozabijać niewinnych cywilów, tym samym stając się oprawcą jak Ruscy? Uważam, ze sam fakt tego, że putek osrał zbroje przed paradą to już jest pewnego rodzaju zwycięstwo Ukrainy nad nimi i pokazuje aktualny rozkład sił.

1081

Media Expert oddaje kasę po nagłośnieniu sprawy. Ale obiecałem, że...

Media Expert oddaje kasę po nagłośnieniu sprawy. Ale obiecałem, że...

Pamiętacie moją sprawę z Media Expert i reklamacją Android Boxa, gdzie sprzęt oceniał serwis od pralek?Link do znaleziska:https://wykop.pl/link/7938951/media-expert-vs-konsument-bezprawnik-opisuje-absurdalna-walke-o-android-boxaMały update: po nagłośnieniu sprawy, artykule na Bezprawniku i reakcji

lukasz-biliniewicz
z
wykop.pl
dodany: 08.05.2026, 07:42:28
  • 124
  • #
    mediaexpert
  • #
    uokik
  • #
    prawo
  • #
    konsumenci
  • #
    bezprawnik
  • #
    wykopefekt
Mmmat
Mmmat
Mmmat 08.05.2026, 16:52:45 via Wykop
  • 12
Czyli standardowa zagrywka korporacyjna- Delay, Deny, Defend. Jak klient na tyle cierpliwy że straszy sądem to w końcu rzucą ochłap.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1666

Wciąż płacisz PIT, ZUS i CIT? Haha frajer! Fundacje elit nie płacą w Polsce NIC!

Wciąż płacisz PIT, ZUS i CIT? Haha frajer! Fundacje elit nie płacą w Polsce NIC!

Bolą cię wysokie podatki? Masz pecha. Bogacze wynajmują biurowce i całe osiedla: 0% CIT. Sprzedają majątek firmy? 0%. Potrzebują gotówki? Biorą z "Fundacji Rodzinnej" pożyczki bez zwracania - 0% PIT. Do budżetu Polski wpłacają już jedynie głupi i biedni, a elity się z nas śmieją otwierając szampana.

nieco
z
youtube.com
dodany: 07.05.2026, 17:53:02
  • 271
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    afera
  • #
    podatki
Mmmat
Mmmat
Mmmat 08.05.2026, 10:56:53 via Wykop
  • 5
@Ciekawy85: Duże majątki są zwykle wynikiem wyzysku innych. Pieniądz nie bierze się znikąd, ktoś musi stracić żeby zyskał ktoś inny. Nie przeczę że są osoby które dzięki swojej inteligencji, ciężkiej pracy i latom nauki zarabiają dużo i są w jakiś sposób krzywdzone przez prawo podatkowe, ale w dalszym ciągu są też tacy którzy zawsze znajdą sposób żeby te prawo ominąć, a powinni szczególnie się do niego stosować. Żyjemy w czasach

1924

Kulisy skandalu w TVP Wrocław. Telefony z ratusza i blokada materiału.

Kulisy skandalu w TVP Wrocław. Telefony z ratusza i blokada materiału.

Prezydent Wrocławia nie uczestniczył w zajęciach, nie zdawał egzaminów, dyplom MBA uzyskał za łapówkę, a potem wykorzystał go, by bezprawnie zasiadać w spółkach miejskich w Tychach, Gliwicach i Kolejach Dolnośląskich, gdzie zarobił ponad 490 tys. zł. TVP Wrocław zablokowała materiał filmowy o tym.

wscieklykabanos
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 28.04.2026, 08:58:43
  • 138
  • #
    wroclaw
  • #
    tvp
  • #
    polityka
Mmmat
Mmmat
Mmmat 29.04.2026, 06:05:18 via Wykop
  • 4
@BHN_LLU: Rzecz w tym że dyplom MBA to nie jest jakiś tam dyplom. Nie bez powodu jest wymagany do zasiadania w radach nadzorczych lub obejmowania dyrektorskich stanowisk. Pan Sutryk i jemu podobni brali w inteligencji nadrabiali łapówkami i kolesiostwem. Pełna zgoda- takie osoby powinny dostawać zakaz pełnienia takich funkcji dożywotnio- raz zepsute wino jest kwaśne na zawsze.

3221

Szokujący raport: aż 38,1% mobberów to mężczyźni! Kobiety stanowią zaledwie 61%.

Szokujący raport: aż 38,1% mobberów to mężczyźni! Kobiety stanowią zaledwie 61%.

Co trzeci pracownik w Polsce doświadcza przemocy psychicznej w pracy alarmuje psycholog Joanna Kolenda, jedna z autorek raportu o mobbingu Pracować po ludzku. Wśród osób przejawiających zachowania mobbingujące 61 proc. to kobiety najczęściej przełożone, dyrektorki.

Famine
z
kobieta.rp.pl
dodany: 28.04.2026, 10:55:03
  • 327
  • #
    pdk
  • #
    praca
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    rozowepaski
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
Mmmat
Mmmat
Mmmat 28.04.2026, 17:07:07 via Wykop
  • 64
@szuwarek: Te śniadaniowe programy działają na kobiety równie szkodliwie co instagram.
StdPtr
StdPtr
StdPtr
26.04.2026, 13:24:39
  • 1726
Pracownicy Tymbarka z------------y na produkcji za minimalną, bo ostatnio sprzedaż spadła i nie było na podwyżki i premie świąteczne gdy widzą, że ich pracodawca rzuca milionami na zbiórkę #latwogang #antykapitalizm
StdPtr - Pracownicy Tymbarka z------------y na produkcji za minimalną, bo ostatnio sp...

źródło: obraz

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mmmat
Mmmat
Mmmat 26.04.2026, 19:23:11 via Wykop
  • 7
@saser91: Skoro wynagrodzenia dla pracowników to “bezpowrotnie utracone pieniądze” to gratuluję mentalu zarządu. Prawdziwi polscy managerowie w najlepszym wydaniu 😀
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 23.11.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 09.02.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking