Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
KilY

KilY

Dołączył 15 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3600
  • Znaleziska 1416
  • Mikroblog 2184
  • Obserwujący 12
  • Obserwowane 91
KilY
KilY 09.05.2024, 15:54:24
  • 308
Nareszcie złożylem blaszaka, pierwszego od ponad 15 lat. 3 godziny z życia, ale wyszło i nawet działa. Dużo przyjemniej się to robi bez hdd i napędów.
#pcmasterrace #komputery #pc
KilY - Nareszcie złożylem blaszaka, pierwszego od ponad 15 lat. 3 godziny z życia, al...

źródło: temp_file4761733887782083903

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY
Autor
09.05.2024, 15:55:34 via Android
  • 156
KilY

źródło: temp_file7885045247943868261

Pobierz
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
09.05.2024, 15:56:02 via Android
  • 113
KilY

źródło: temp_file8091916699205763790

Pobierz
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
09.05.2024, 20:32:19 via Wykop
  • 6
@Nosyrn: Jeśli chodzi o płytę, to głównie zależało mi na dużej ilości złączy usb, najlepiej szybkich. Więc bardziej tym się kierowałem niż marką. A GPU i tak wziąłem chyba jedno z tańszych w tej wersji. Nie pamiętam już jakie były modele Gigabyte, ale chyba nie były dużo tańsze, wszystko w podobnej cenie raczej. Ta mi się spodobała, bo jest mała i bez RGB. Nic poza jakąś diodą na płycie i
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
09.05.2024, 20:39:11 via Android
  • 7
@eskejper Wybacz, że zdjęcie z telefonu, ale szybciej. Nie jest tanio, choć starałem się żeby nie było drożej. Wiem, że w tej cenie już polecają 4080, ale naprawdę nie chciałem dopłacać, poza tym bym musiał przyoszczędzić na innych częściach, czego znów bym do końca nie chciał. 4070 dla mnie spokojnie wystarczy, a kiedyś pewnie i tak ją wymienię.
KilY - @eskejper Wybacz, że zdjęcie z telefonu, ale szybciej. Nie jest tanio, choć st...

źródło: temp_file2933826958106334378

Pobierz
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
09.05.2024, 20:51:24 via Android
  • 1
@Leniek Sprawdzałem, mocniej się już nie dało. Ogólnie wtyczka po stronie GPU ładnie, bez problemu weszła. Podpórka była dołączona, niestety nie dało się jej przy tej obudowie zamontować, bo tam z tyłu jest taka klapka, zasłaniająca śrubki, która się nie domyka, kiedy się założy podpórkę.
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
10.05.2024, 10:23:40 via Android
  • 0
@Rafalskii @dariot Celowałem w 2K, bo taki mam monitor. Czasem może w jakaś platformówkę itp. w 4K na telewizorze, kiedy go podłącze i skonfiguruję. Ale docelowo miało być 2K. Wiecie, ciekawa sprawa z tą płytą, bo przed zakupem jej właśnie tego się obawiałem, długiego uruchamiania. Naczytałem się na reddicie o tym, ale polecali to o czym piszecie i niby problem znikał. Myślę ok, może nie bedzie źle. Przed uruchomieniem pc
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
10.05.2024, 10:26:12 via Android
  • 0
@maresun Dziękuję, i o to chodzi ;-)
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
10.05.2024, 10:35:34 via Android
  • 0
@Bardak Miałem PSX, PS2 i 4. Jednak odkąd wszelkie exclusivy z konsol i tak trafiają na PC to nie widzę sensu kupowania nowej. Brak mi tylko Gran Turismo. Ja akurat wolę grać na pc, lubię mody, ale konsola też jest ok.

@Chewie2 Niestety, wydatek spory, ale byłem na niego przygotowany. W zasadzie to już od roku planowałem kupno tego pc i od tego czasu sobie jakąś sumę miesięcznie na ten
  • Odpowiedz
Emble
Emble
25.04.2024, 11:03:35
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 25.04.2024, 11:07:51 via Android
  • 6
@Emble On ma prawo do takiego zachowania, oni mają prawo do swojej nienawiści. W czym widzisz problem?
  • Odpowiedz
ForTravelSayYes
ForTravelSayYes
24.04.2024, 07:55:50
  • 11
Szybkie przypomnienie, że mieszkanie na północy Polski to chyba za karę! Może i smogu nie ma, ale za to wiatr z wilgocią 300 dni w roku, najmniej słońca, brak wyraźnej zimy oraz lata, najkrótsza wiosna z najdłuższym sezonem listopadowej jesieni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyprowadzka z pomorza to najlepsze co można zrobić, nawet kosztem trochę gorszego powietrza
#gdansk #trojmiasto #morze
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 24.04.2024, 08:17:45 via Android
  • 7
@ForTravelSayYes Człowieku to się wyprowadź. Mi tam się pogoda nadmorska bardzo podoba :-)
  • Odpowiedz
Chrystus
Chrystus
21.04.2024, 21:37:55
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 22.04.2024, 04:57:18 via Android
  • 0
@Chrystus Co nie tak było z obecnym burmistrzem, że przegrał?
  • Odpowiedz
KilY
KilY 22.04.2024, 05:40:16 via Android
  • 0
@Chrystus Myślałem, że nic nie robił, a tu wychodzi na to, że robił za dużo :D
  • Odpowiedz
wytrzzeszcz
wytrzzeszcz
19.04.2024, 08:21:35
  • 0
#biblioteka #ksiazki #uniwersytetgdanski #studbaza Doturlałem się do Inżyniera na polibudzie i mam dość

ale jest książka która potrzebuje w czytelni UG.
Da się tam wejść " z ulicy" czy trzeba być studentem jakim?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 19.04.2024, 08:29:51 via Android
  • 2
@wytrzzeszcz Jeśli chcesz skorzystać z książki tylko w czytelni to jak najbardziej możesz.
  • Odpowiedz
KilY
KilY 19.04.2024, 09:07:29 via Android
  • 0
@wytrzzeszcz Powiem tylko tyle, ile pamiętam ze studiów, od tego czasu mogło się pozmieniać. Na pewno jako nie student nie wypożyczysz ot tak, ale wydaje mi się, że była kiedyś opcji zapisania się do biblioteki, ewentualnie wypożyczenia za opłatą. Najlepiej jak podjedziesz i się na miejscu zapytasz, ew. zadzwonisz. Zawsze możesz wziąć książkę do czytelni, zrobić telefonem zdjęcia interesujących cię fragmentów i zapisać do pdf.
  • Odpowiedz
KilY
KilY 16.04.2024, 10:38:58
  • 0
Hejka,
Złożyłem komputer, wszystko podpiąłem, zaktualizowałem BIOS, zainstalowałem OS, sterowniki. Chciałbym jeszcze sprawdzić czy wszystko dobrze chodzi, czy wiatraki się odpowiednio kręcą, czy temp są w porządku, itp. Jak lub jakim/i programem/ami mogę zrobić taki test podzespołów i temperatur?
#komputery #pcmasterrace #hardware
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY
Autor
16.04.2024, 10:42:16 via Android
  • 0
@teluch Dzięki.
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
16.04.2024, 10:53:54 via Android
  • 0
@nowywinternetach Spróbuję, dzięki.
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
16.04.2024, 12:05:00 via Android
  • 0
@czteroch Obadam, dziękuję.

@L3gion Potoczne określenie wentylatorów komputerowych.
  • Odpowiedz
kolesio
kolesio
03.04.2024, 16:44:33
  • 0
Czy macie jakieś namiary na panel przedni 3,5'' do obudowy z 2* usb3.1 typeA + usbC 3.2 podpinane bezpośrednio do płyty głównej tym nowym śmiesznym złączem? #pcmasterrace
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 03.04.2024, 18:17:02 via Android
  • 0
Nie wiem co masz na myśli pisząc nowe śmieszne złącze, ale tu masz coś takiego https://www.amazon.de/dp/B09QXGVM8Y
  • Odpowiedz
PorzeczkowySok
PorzeczkowySok
31.03.2024, 03:20:56
  • 487
#brutalizm
PorzeczkowySok - #brutalizm

źródło: 05_·_OYAMEL_·_FACHADA_LATERAL

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 31.03.2024, 15:55:39 via Android
  • 2
Mamo pojedziemy na wycieczkę do Normandii obejrzeć te słynne bunkry? Mamy bunkier w domu. Bunkier w domu.
  • Odpowiedz
KilY
KilY 27.03.2024, 19:06:14
  • 0
Cześć #warszawa zwracam się do was z prośbą/pytaniem. Czy możecie podesłać jakaś porządną stronę z kalendarzem różnych imprez, wydarzeń, itp? Coś podobnego do https://trojmiasto.pl/imprezy/kalendarz-imprez/ którego używamy w Trójmieście? Nie koniecznie chodzi o same imprezy muzyczne, czy sztuki teatralne, ale bardziej o szeroki przekrój nadchodzących wydarzeń w mieście.
Będę niedługo kilka dni u was i chciałem sobie jakoś zapełnić wolny czas. Wyszukiwarka wyrzuca różne strony, ale w większości jakieś reklamowy szajs
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Alkreni
Alkreni
27.03.2024, 19:07:10 via Wykop
  • 0
@KilY: https://waw4free.pl/
  • Odpowiedz
KilY
KilY 18.02.2024, 15:41:00
  • 1
Czy znacie jakieś godne polecenia pady do PC, najlepiej z krzyżakiem takim jak był w psx? Pad chciałem kupić głównie do Tekkena 8. Wiem, że najlepiej grać w bijatyki na czymś w stylu stick arcade, ale to raz, że drogie, dwa trzeba grać przy biurku/stole bo na kanapie nie ma sensu.
Te pady od Xbox z okrągłym krzyżakiem się zupełnie nie nadają, bo gra czasami nie wyłapuje poprawnie ruchów co jest niezbędne
KilY - Czy znacie jakieś godne polecenia pady do PC, najlepiej z krzyżakiem takim jak...

źródło: playstation_controller_scph_1080_2

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY
Autor
24.03.2024, 09:17:11 via Wykop
  • 2
@jandiabeldrugi: @jandiabeldrugi @maniel @Pandillero @Megawonsz_dziewienc @patoologiaa Przepraszam, że was wszystkich wołam, ale skoro staraliście się coś doradzić to pomyślałem, że podziękuje, może was zainteresuje na czym stanęło. Pady od X i PS na starcie mi nie podchodzą, więc zamówiłem 8bitDo Ultimate i Flydigi Vader 3 Pro. Z tych dwóch bardziej mi przypasował ten drugi. Jest naprawdę świetny do tekkena, ale ostatecznie zostawiłem obydwa i 8bitDo
  • Odpowiedz
KilY
KilY 18.03.2024, 16:25:04
  • 0
Poradźcie proszę. Mam dwa dyski. Pierwszy 2TB SSD M.2 NVMe, drugi 4TB HDD. Pierwszy miał być na system i programy, drugi na różnego rodzaju pliki, taki magazyn i backup niektórych ważnych plików z pierwszego. 

Jednak, że lubię pograć, to stwierdziłem, że ten pierwszy dysk SSD przeznaczę jedynie na gry, bez większego martwienia się o miejsce. Na system, programy i pliki do pracy, kupię mniejszy dysk SSD, no plus ten HDD jako magazyn.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY
Autor
18.03.2024, 16:53:56 via Android
  • 0
@Heterosovieticus Dzięki, jakie to proste :-)

@ReeceWithouterpoon Przeglądarka i inne programy, wydaje mi się, że domyślnie zapisują wszystko w folderze Downloads, dlatego chciałem go przenieść, żeby za każdym razem, w programach nie musiał tego robić ręcznie.

Możesz wyjaśnić co masz na myśli pisząc "stary szrot"? Nie żebym podważał co piszesz, po prostu nie do końca rozumiem. Masz na myśli, że nie ma dobrych dysków 512 czy 256? Już takich pojemności
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
18.03.2024, 17:21:23 via Android
  • 1
@supra107 O to właśnie chodzi, że u mnie podobnie jak u Ciebie 90% plików, które ściągam i tak trafi na ten HDD, dlatego chciałem tym sposobem, pominąć konieczność ich przenoszenia, nawet gdyby nie miało to długo trwać.
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
18.03.2024, 17:45:30 via Android
  • 1
@supra107 Tak zrobię :-)

@Heterosovieticus Dlaczego 256 to nie dysk? To ma być tylko pod system. Rozumiem co masz na myśli. Jednak np. taki dysk
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
19.03.2024, 11:48:04 via Android
  • 0
@L3gion Tak, poczytałem trochę o tym, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ocenić czy dany dysk ma DRAM czy nie ma? Na stronach sprzedawców, sklepów nie ma o tym info. Są rodzaje typu MLC, SLC itd., ale czy mają DRAM info żadnego, ani w opisie ani specyfikacji. Podpowiesz jak to znaleźć?
  • Odpowiedz
KilY
KilY
Autor
24.03.2024, 09:07:15 via Wykop
  • 1
@L3gion: Dzięki za link, gdzie wy takie cuda znajdujecie? :-) Zamówiłem jednak 1 TB ADATA, trochę innej serii, różnica była ok 50 zł, względem dysku 512. Przy okazji wyczytałem dlaczego te mniejsze dyski to "szrot" jak pisał @ReeceWithouterpoon Po prostu im większa pojemność tym podobno dłuższa żywotność, choć na to mają wpływ także inne zmienne. Najważniejsze, że trochę mi rozjaśniliście temat, dzięki czemu udało się znaleźć to czego szukałem,
  • Odpowiedz

1743

Dariusz z Giftpolu przestrzega przed zatrudnieniem byłej pracownicy

Dariusz z Giftpolu przestrzega przed zatrudnieniem byłej pracownicy

Dariusz to już przebija głową dno i puka od spodu. wydał kolejne oświadczenie w którym przestrzega przed zatrudnieniem Niny oraz szydzi ze sposobu w jaki ją zwolnił. Ten facet jest albo głupi albo głupi

SebaD86
z
giftpol.pl
dodany: 16.03.2024, 08:35:10
  • 517
  • #
    giftpol
  • #
    afera
  • #
    januszebiznesu
  • #
    pracbaza
  • #
    cosieodjebalo
  • #
    heheszki
KilY
KilY 16.03.2024, 14:58:07 via Android
  • 11
@Kapersky Dobra, nie do końca rozumiem. Te screeny to wypłata za 20 godzin, czyli tygodniówka? Czy miesięczna? Nie wierzę, że w 2019 r. pracowałeś za ~1500 zł netto/mies na pełen etat. Chyba minimalna nawet wówczas była wyższa.
KilY
KilY 16.03.2024, 19:45:53 via Android
  • 7
@dasfddklfdslkfkx Dobry Pan.

@jakno Nie to miałem na myśli. Po prostu 1800 zł w 2019 r. to było raczej niewiele. Minimalną zarabiać rozumiem może jakaś sprzątaczka w budżetówce, robotnik na najniższym stanowisku, czy stróż na parkingu. Inne osoby nawet jak są na minimalnej często mają płacone dodatkowo do ręki. Jednak po pensji grafika z umiejętnościami, wymaganą kreatywnością i odpowiedzialnością za projekt spodziewałem się nieco wyższej kwoty. Nie wiem ile się
Anonek463
Anonek463
11.03.2024, 19:11:08
  • 41
Powiedzcie mi czy to ja jestem jakąś sknerą czy mojej #rozowypasek odbiło. Mamy z dziewczyną po 22 lata i studiujemy. Ona zarabia około 3500 zł, ja sobie dorabiam i mam około 2500 zł miesięcznie. Ostatnio moja dziewczyna wpadła na pomysł, żeby razem zamieszkać więc jej powiedziałem, żeby przyszła mieszkać do mnie i moich rodziców. Dom jest wystarczający duży i mielibyśmy dla siebie około 80 m^2 na piętrze + ogród i
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 11.03.2024, 19:14:00 via Android
  • 3
@Anonek463 Zmień dziewczynę, bo ona się już nie zmieni. A im dalej w las tym więcej drzew.
  • Odpowiedz
KilY
KilY 11.03.2024, 20:14:27 via Android
  • 12
@Saeglopur Druga część drugiego zdania fałszywa. Zmienia i to dużo, bo kobiety są różne. Jeśli na początku macie różne podejście do finansów to już tak pozostanie, choćbyś został milionerem. Jutro będzie chciała thermomixa, bo koleżanka ma, pojechać do Australii, bo koleżanka była, kupić BMW, bo jaki Ford? I nie ma w tym niczego złego do póki do póty też nie liczysz się z pieniędzmi, lub inaczej, liczysz się z nimi tak
  • Odpowiedz
pojke2
pojke2
11.03.2024, 07:06:01
  • 18
Wczesnym rankiem 11 marca 2024 roku, historia transportu kolejowego na Pomorzu otworzyła nowy rozdział. Dokładnie kilka minut przed 7:00, pierwszy rozkładowy pociąg POLREGIO z pasażerami na pokładzie wjechał na linię Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) przez tzw. „bajpas kartuski”.

Więcej na ten temat i film: Pierwszy pociąg na linii PKM przez „bajpas kartuski”. Jest nagranie

#kolej #gdansk #trojmiasto
pojke2 - Wczesnym rankiem 11 marca 2024 roku, historia transportu kolejowego na Pomor...

źródło: PKM

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 11.03.2024, 11:28:41 via Android
  • 2
@pojke2 Szkoda, że nie ma Pana Radnego, mielibyśmy relację z pierwszej ręki.
  • Odpowiedz
pytajek
pytajek
09.03.2024, 20:14:36
  • 0
Gdzie kupujecie najzwyczajniejsze (jeden kolor, ewentualnie delikatny wzór) koszulki, t-shirty, żeby trochę wytrzymały (dłużej niż koszulki za 4 dychy z H&M i innych sieciówek)? Szafa mi się kurczy, a czasu jakoś brak ostatnio...

#modameska #lifehack #niebieskiepaski
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 09.03.2024, 20:44:15 via Android
  • 0
@pytajek Takie zwykłe jednokolorowe koszulki, białe, czerwone, niebieskie, które zakładam pod koszulę, do dżinsów w domu, czy do spania to kupuję po prostu na rynku. Są dosyć gęste i wytrzymałe, nie rozciągają się, są wygodne, do tego tanie.
  • Odpowiedz
Maglite
Maglite
21.02.2024, 16:30:03
  • 5
#krwiodawstwo #krew #czujedobrzeczlowiek
Płytki, płyteczki, płytunie.... I osocze :)

31.7 litra za mną

Ktoś z #gdansk był w tym tygodniu w rckik? Jak to wygląda po remoncie? Podobno wszystko jest inaczej i pobór krwi jest w innych pokojach niż separatory?
Maglite - #krwiodawstwo #krew #czujedobrzeczlowiek
Płytki, płyteczki, płytunie....  I...

źródło: temp_file2708544727146118298

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 24.02.2024, 10:07:28 via Android
  • 0
@Polinik @Maglite Tak źle to chyba nie będzie. Dopiero od poniedziałku się przenieśli. Ja byłem wczoraj i w szatni numerki były normalnie, więc już działa. Klimę dalej ustawiali, lekarka i obsługa narzekali, że mrozi jak przy 30C latem. Dalej musieli jak u Polinika wykrzykiwać numerki do badania, czy na pobranie, ale docelowo to będzie system wywoływania oparty o monitory. Wczoraj jeszcze montowali ostatnie. Ten duży hol przy rejestracji i punktach
  • Odpowiedz
KilY
KilY 24.02.2024, 12:41:00 via Android
  • 0
@Polinik @Maglite Dziś był kolega i numerki już działają. Wchodząc do szatni po lewej stronie jest automat, tam wybierasz cel wizyty, masz podaną ilość oczekujących, jak w urzędzie. Później w holu na wyświetlaczu pokazuje numerek, kto do gabinetu lekarskiego, do rejestracji itd. Więc już uruchomili ten system i można czekać gdzie się chce.
  • Odpowiedz
KilY
KilY 24.02.2024, 17:34:33 via Android
  • 0
@Polinik Pomniejszyli tę szatnie? Wydaję mi się, że była taka sama. Trochę ludzi musiało być, ja zazwyczaj jestem z rana i jest tylko kilka osób.
  • Odpowiedz
KilY
KilY 25.02.2024, 08:24:04 via Android
  • 0
@Polinik Tak, czwartek to masakryczny dzień. Ja najbardziej lubię przychodzić w sobotę rano. Pusto, szybko, ale wiadomo, wolne od pracy kusi :-)
  • Odpowiedz
e.....a
e.....a
konto usunięte 25.02.2024, 07:48:53
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 25.02.2024, 08:20:32 via Android
  • 1
https://bg3.wiki/wiki/Cursed_(Condition_Type) Może pomoże.
  • Odpowiedz

10

Reklama pepsi w plastikowej butelce zwrotnej

Reklama pepsi w plastikowej butelce zwrotnej

Kiedyś to było, łącznie z ceną

LubieSzaszylkiZLublina
z
streamable.com
dodany: 18.02.2024, 18:19:07
  • 3
  • #
    pepsi
  • #
    reklama
  • #
    reklamakreatywna
  • #
    kiedystobylo
KilY
KilY 18.02.2024, 19:27:37 via Android
  • 2
Cena nie taka niska. 1,95 zł za 2 litry w 94 roku to nie było mało. Przed wprowadzeniem podatku cukrowego kilka lat temu, 2 litry Pepsi kosztowało 5 zł w zwykłym sklepie a na promocji w dyskoncie potrafiło około 4 zł za 2,5 l. Swoją drogą pamiętam tę reklamę, bo sam próbowałem za małolata tak odbijać tą butelką. Miała sztywne, grube dno.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

I.....a
konto usunięte 03.02.2024, 09:40:24
  • 65
Zawsze jak idę sobie do znajomych, co mieszkają na Żabiance, myślę sobie jak to możliwe, ze 50-60 lat temu jeszcze potrafiono tak gospodarować przestrzeń dla mieszkalnictwa masowego.
Różne pasaże, dwa kościoły, przedszkola, punkty medyczne, a między blokami powstaje pas zieleni na którym zmieściłoby się jeszcze kilka bloków. To wszystko w obrębie jednej długiej alei w której czujesz powagę tego miejsca.
Dla architektów tego osiedla należą się ogromne brawa, bo zapewne władze komunistyczne też naciskały,
I.....a - Zawsze jak idę sobie do znajomych, co mieszkają na Żabiance, myślę sobie ja...

źródło: żabianke

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 03.02.2024, 10:35:07 via Wykop
  • 1
@Iskaryota: Dla jakich roboli? To była spółdzielnia, kto wpłacał na książeczkę ten "dostał" mieszkanie. Chodziłem za dzieciaka do podstawówki 93. i rodzice kolegów z klasy i szkoły z Żabianki mieli bardzo różne zajęcia. Były sprzątaczki, byli kierowcy tirów, byli weterynarze, byli wykładowcy z PG i UG, były sprzedawczynie ze sklepu, kierownicy z UM, kierowcy autobusów, nauczycielki, policjanci, hydraulicy, przedszkolanki, cały przekrój społeczeństwa. Najlepsze, że wszyscy się razem kumplowaliśmy i bawiliśmy
  • Odpowiedz
KilY
KilY 03.02.2024, 18:54:09 via Android
  • 0
@LeonardoDaWincyj Co ty masz z tym wywłaszczeniem? Przy budowie Żabianki, a pokusiłbym się, że przy budowie większości osiedli w Gdańsku w czasie PRL mało komu zabierano jego prywatną własność. Po pierwsze Żabianka, Przymorze, czy Zaspa, Chełm powstały na łąkach, poletkach i laskach. Po wojnie to wszystko i tak należało do państwa. Były tam jakieś pojedyńcze chatki, ale one nie były w większości prywatne. Jeśli komuś nawet wyburzono przedwojenną państwową ruderę w
  • Odpowiedz
kleskazywiolowa
kleskazywiolowa
03.02.2024, 14:33:16
  • 0
Hej Mirki!
Czy to jest złoto? #bizuteria #zloto
kleskazywiolowa - Hej Mirki! 
Czy to jest złoto? #bizuteria #zloto

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KilY
KilY 03.02.2024, 14:54:49 via Android
  • 0
@kleskazywiolowa W pewnym sensie. Gold double oznacza podwójne złocenie. Więc nie jest w całości ze złota.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 23
  • Strona 5 z 23
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.12.2011

    Komentator
  • Trybun
    od 31.07.2011

    Trybun
  • Rocznica
    od 20.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 30.10.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 19.04.2014

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 25.11.2013

    Kolarz
  • Honorowy Wampir
    od 23.09.2022

    Honorowy Wampir

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia