Nareszcie złożylem blaszaka, pierwszego od ponad 15 lat. 3 godziny z życia, ale wyszło i nawet działa. Dużo przyjemniej się to robi bez hdd i napędów. #pcmasterrace #komputery #pc
@Nosyrn: Jeśli chodzi o płytę, to głównie zależało mi na dużej ilości złączy usb, najlepiej szybkich. Więc bardziej tym się kierowałem niż marką. A GPU i tak wziąłem chyba jedno z tańszych w tej wersji. Nie pamiętam już jakie były modele Gigabyte, ale chyba nie były dużo tańsze, wszystko w podobnej cenie raczej. Ta mi się spodobała, bo jest mała i bez RGB. Nic poza jakąś diodą na płycie i
@eskejper Wybacz, że zdjęcie z telefonu, ale szybciej. Nie jest tanio, choć starałem się żeby nie było drożej. Wiem, że w tej cenie już polecają 4080, ale naprawdę nie chciałem dopłacać, poza tym bym musiał przyoszczędzić na innych częściach, czego znów bym do końca nie chciał. 4070 dla mnie spokojnie wystarczy, a kiedyś pewnie i tak ją wymienię.
@Leniek Sprawdzałem, mocniej się już nie dało. Ogólnie wtyczka po stronie GPU ładnie, bez problemu weszła. Podpórka była dołączona, niestety nie dało się jej przy tej obudowie zamontować, bo tam z tyłu jest taka klapka, zasłaniająca śrubki, która się nie domyka, kiedy się założy podpórkę.
@Rafalskii @dariot Celowałem w 2K, bo taki mam monitor. Czasem może w jakaś platformówkę itp. w 4K na telewizorze, kiedy go podłącze i skonfiguruję. Ale docelowo miało być 2K. Wiecie, ciekawa sprawa z tą płytą, bo przed zakupem jej właśnie tego się obawiałem, długiego uruchamiania. Naczytałem się na reddicie o tym, ale polecali to o czym piszecie i niby problem znikał. Myślę ok, może nie bedzie źle. Przed uruchomieniem pc
@Bardak Miałem PSX, PS2 i 4. Jednak odkąd wszelkie exclusivy z konsol i tak trafiają na PC to nie widzę sensu kupowania nowej. Brak mi tylko Gran Turismo. Ja akurat wolę grać na pc, lubię mody, ale konsola też jest ok.
@Chewie2 Niestety, wydatek spory, ale byłem na niego przygotowany. W zasadzie to już od roku planowałem kupno tego pc i od tego czasu sobie jakąś sumę miesięcznie na ten
Szybkie przypomnienie, że mieszkanie na północy Polski to chyba za karę! Może i smogu nie ma, ale za to wiatr z wilgocią 300 dni w roku, najmniej słońca, brak wyraźnej zimy oraz lata, najkrótsza wiosna z najdłuższym sezonem listopadowej jesieni ( ͡°͜ʖ͡°) Wyprowadzka z pomorza to najlepsze co można zrobić, nawet kosztem trochę gorszego powietrza #gdansk #trojmiasto #morze
@wytrzzeszcz Powiem tylko tyle, ile pamiętam ze studiów, od tego czasu mogło się pozmieniać. Na pewno jako nie student nie wypożyczysz ot tak, ale wydaje mi się, że była kiedyś opcji zapisania się do biblioteki, ewentualnie wypożyczenia za opłatą. Najlepiej jak podjedziesz i się na miejscu zapytasz, ew. zadzwonisz. Zawsze możesz wziąć książkę do czytelni, zrobić telefonem zdjęcia interesujących cię fragmentów i zapisać do pdf.
Hejka, Złożyłem komputer, wszystko podpiąłem, zaktualizowałem BIOS, zainstalowałem OS, sterowniki. Chciałbym jeszcze sprawdzić czy wszystko dobrze chodzi, czy wiatraki się odpowiednio kręcą, czy temp są w porządku, itp. Jak lub jakim/i programem/ami mogę zrobić taki test podzespołów i temperatur? #komputery #pcmasterrace #hardware
Czy macie jakieś namiary na panel przedni 3,5'' do obudowy z 2* usb3.1 typeA + usbC 3.2 podpinane bezpośrednio do płyty głównej tym nowym śmiesznym złączem? #pcmasterrace
Cześć #warszawa zwracam się do was z prośbą/pytaniem. Czy możecie podesłać jakaś porządną stronę z kalendarzem różnych imprez, wydarzeń, itp? Coś podobnego do https://trojmiasto.pl/imprezy/kalendarz-imprez/ którego używamy w Trójmieście? Nie koniecznie chodzi o same imprezy muzyczne, czy sztuki teatralne, ale bardziej o szeroki przekrój nadchodzących wydarzeń w mieście. Będę niedługo kilka dni u was i chciałem sobie jakoś zapełnić wolny czas. Wyszukiwarka wyrzuca różne strony, ale w większości jakieś reklamowy szajs
Czy znacie jakieś godne polecenia pady do PC, najlepiej z krzyżakiem takim jak był w psx? Pad chciałem kupić głównie do Tekkena 8. Wiem, że najlepiej grać w bijatyki na czymś w stylu stick arcade, ale to raz, że drogie, dwa trzeba grać przy biurku/stole bo na kanapie nie ma sensu. Te pady od Xbox z okrągłym krzyżakiem się zupełnie nie nadają, bo gra czasami nie wyłapuje poprawnie ruchów co jest niezbędne
@jandiabeldrugi: @jandiabeldrugi @maniel @Pandillero @Megawonsz_dziewienc @patoologiaa Przepraszam, że was wszystkich wołam, ale skoro staraliście się coś doradzić to pomyślałem, że podziękuje, może was zainteresuje na czym stanęło. Pady od X i PS na starcie mi nie podchodzą, więc zamówiłem 8bitDo Ultimate i Flydigi Vader 3 Pro. Z tych dwóch bardziej mi przypasował ten drugi. Jest naprawdę świetny do tekkena, ale ostatecznie zostawiłem obydwa i 8bitDo
Poradźcie proszę. Mam dwa dyski. Pierwszy 2TB SSD M.2 NVMe, drugi 4TB HDD. Pierwszy miał być na system i programy, drugi na różnego rodzaju pliki, taki magazyn i backup niektórych ważnych plików z pierwszego.
Jednak, że lubię pograć, to stwierdziłem, że ten pierwszy dysk SSD przeznaczę jedynie na gry, bez większego martwienia się o miejsce. Na system, programy i pliki do pracy, kupię mniejszy dysk SSD, no plus ten HDD jako magazyn.
@ReeceWithouterpoon Przeglądarka i inne programy, wydaje mi się, że domyślnie zapisują wszystko w folderze Downloads, dlatego chciałem go przenieść, żeby za każdym razem, w programach nie musiał tego robić ręcznie.
Możesz wyjaśnić co masz na myśli pisząc "stary szrot"? Nie żebym podważał co piszesz, po prostu nie do końca rozumiem. Masz na myśli, że nie ma dobrych dysków 512 czy 256? Już takich pojemności
@supra107 O to właśnie chodzi, że u mnie podobnie jak u Ciebie 90% plików, które ściągam i tak trafi na ten HDD, dlatego chciałem tym sposobem, pominąć konieczność ich przenoszenia, nawet gdyby nie miało to długo trwać.
@L3gion Tak, poczytałem trochę o tym, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ocenić czy dany dysk ma DRAM czy nie ma? Na stronach sprzedawców, sklepów nie ma o tym info. Są rodzaje typu MLC, SLC itd., ale czy mają DRAM info żadnego, ani w opisie ani specyfikacji. Podpowiesz jak to znaleźć?
@L3gion: Dzięki za link, gdzie wy takie cuda znajdujecie? :-) Zamówiłem jednak 1 TB ADATA, trochę innej serii, różnica była ok 50 zł, względem dysku 512. Przy okazji wyczytałem dlaczego te mniejsze dyski to "szrot" jak pisał @ReeceWithouterpoon Po prostu im większa pojemność tym podobno dłuższa żywotność, choć na to mają wpływ także inne zmienne. Najważniejsze, że trochę mi rozjaśniliście temat, dzięki czemu udało się znaleźć to czego szukałem,
Dariusz to już przebija głową dno i puka od spodu. wydał kolejne oświadczenie w którym przestrzega przed zatrudnieniem Niny oraz szydzi ze sposobu w jaki ją zwolnił. Ten facet jest albo głupi albo głupi
@Kapersky Dobra, nie do końca rozumiem. Te screeny to wypłata za 20 godzin, czyli tygodniówka? Czy miesięczna? Nie wierzę, że w 2019 r. pracowałeś za ~1500 zł netto/mies na pełen etat. Chyba minimalna nawet wówczas była wyższa.
@jakno Nie to miałem na myśli. Po prostu 1800 zł w 2019 r. to było raczej niewiele. Minimalną zarabiać rozumiem może jakaś sprzątaczka w budżetówce, robotnik na najniższym stanowisku, czy stróż na parkingu. Inne osoby nawet jak są na minimalnej często mają płacone dodatkowo do ręki. Jednak po pensji grafika z umiejętnościami, wymaganą kreatywnością i odpowiedzialnością za projekt spodziewałem się nieco wyższej kwoty. Nie wiem ile się
Powiedzcie mi czy to ja jestem jakąś sknerą czy mojej #rozowypasek odbiło. Mamy z dziewczyną po 22 lata i studiujemy. Ona zarabia około 3500 zł, ja sobie dorabiam i mam około 2500 zł miesięcznie. Ostatnio moja dziewczyna wpadła na pomysł, żeby razem zamieszkać więc jej powiedziałem, żeby przyszła mieszkać do mnie i moich rodziców. Dom jest wystarczający duży i mielibyśmy dla siebie około 80 m^2 na piętrze + ogród i
@Saeglopur Druga część drugiego zdania fałszywa. Zmienia i to dużo, bo kobiety są różne. Jeśli na początku macie różne podejście do finansów to już tak pozostanie, choćbyś został milionerem. Jutro będzie chciała thermomixa, bo koleżanka ma, pojechać do Australii, bo koleżanka była, kupić BMW, bo jaki Ford? I nie ma w tym niczego złego do póki do póty też nie liczysz się z pieniędzmi, lub inaczej, liczysz się z nimi tak
Wczesnym rankiem 11 marca 2024 roku, historia transportu kolejowego na Pomorzu otworzyła nowy rozdział. Dokładnie kilka minut przed 7:00, pierwszy rozkładowy pociąg POLREGIO z pasażerami na pokładzie wjechał na linię Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) przez tzw. „bajpas kartuski”.
Gdzie kupujecie najzwyczajniejsze (jeden kolor, ewentualnie delikatny wzór) koszulki, t-shirty, żeby trochę wytrzymały (dłużej niż koszulki za 4 dychy z H&M i innych sieciówek)? Szafa mi się kurczy, a czasu jakoś brak ostatnio...
@pytajek Takie zwykłe jednokolorowe koszulki, białe, czerwone, niebieskie, które zakładam pod koszulę, do dżinsów w domu, czy do spania to kupuję po prostu na rynku. Są dosyć gęste i wytrzymałe, nie rozciągają się, są wygodne, do tego tanie.
Ktoś z #gdansk był w tym tygodniu w rckik? Jak to wygląda po remoncie? Podobno wszystko jest inaczej i pobór krwi jest w innych pokojach niż separatory?
@Polinik @Maglite Tak źle to chyba nie będzie. Dopiero od poniedziałku się przenieśli. Ja byłem wczoraj i w szatni numerki były normalnie, więc już działa. Klimę dalej ustawiali, lekarka i obsługa narzekali, że mrozi jak przy 30C latem. Dalej musieli jak u Polinika wykrzykiwać numerki do badania, czy na pobranie, ale docelowo to będzie system wywoływania oparty o monitory. Wczoraj jeszcze montowali ostatnie. Ten duży hol przy rejestracji i punktach
@Polinik @Maglite Dziś był kolega i numerki już działają. Wchodząc do szatni po lewej stronie jest automat, tam wybierasz cel wizyty, masz podaną ilość oczekujących, jak w urzędzie. Później w holu na wyświetlaczu pokazuje numerek, kto do gabinetu lekarskiego, do rejestracji itd. Więc już uruchomili ten system i można czekać gdzie się chce.
Cena nie taka niska. 1,95 zł za 2 litry w 94 roku to nie było mało. Przed wprowadzeniem podatku cukrowego kilka lat temu, 2 litry Pepsi kosztowało 5 zł w zwykłym sklepie a na promocji w dyskoncie potrafiło około 4 zł za 2,5 l. Swoją drogą pamiętam tę reklamę, bo sam próbowałem za małolata tak odbijać tą butelką. Miała sztywne, grube dno.
Zawsze jak idę sobie do znajomych, co mieszkają na Żabiance, myślę sobie jak to możliwe, ze 50-60 lat temu jeszcze potrafiono tak gospodarować przestrzeń dla mieszkalnictwa masowego. Różne pasaże, dwa kościoły, przedszkola, punkty medyczne, a między blokami powstaje pas zieleni na którym zmieściłoby się jeszcze kilka bloków. To wszystko w obrębie jednej długiej alei w której czujesz powagę tego miejsca. Dla architektów tego osiedla należą się ogromne brawa, bo zapewne władze komunistyczne też naciskały,
@Iskaryota: Dla jakich roboli? To była spółdzielnia, kto wpłacał na książeczkę ten "dostał" mieszkanie. Chodziłem za dzieciaka do podstawówki 93. i rodzice kolegów z klasy i szkoły z Żabianki mieli bardzo różne zajęcia. Były sprzątaczki, byli kierowcy tirów, byli weterynarze, byli wykładowcy z PG i UG, były sprzedawczynie ze sklepu, kierownicy z UM, kierowcy autobusów, nauczycielki, policjanci, hydraulicy, przedszkolanki, cały przekrój społeczeństwa. Najlepsze, że wszyscy się razem kumplowaliśmy i bawiliśmy
@LeonardoDaWincyj Co ty masz z tym wywłaszczeniem? Przy budowie Żabianki, a pokusiłbym się, że przy budowie większości osiedli w Gdańsku w czasie PRL mało komu zabierano jego prywatną własność. Po pierwsze Żabianka, Przymorze, czy Zaspa, Chełm powstały na łąkach, poletkach i laskach. Po wojnie to wszystko i tak należało do państwa. Były tam jakieś pojedyńcze chatki, ale one nie były w większości prywatne. Jeśli komuś nawet wyburzono przedwojenną państwową ruderę w
#pcmasterrace #komputery #pc
źródło: temp_file4761733887782083903
Pobierzźródło: temp_file7885045247943868261
Pobierzźródło: temp_file8091916699205763790
Pobierzźródło: temp_file2933826958106334378
Pobierz@Chewie2 Niestety, wydatek spory, ale byłem na niego przygotowany. W zasadzie to już od roku planowałem kupno tego pc i od tego czasu sobie jakąś sumę miesięcznie na ten