Wpis z mikrobloga

Szybkie przypomnienie, że mieszkanie na północy Polski to chyba za karę! Może i smogu nie ma, ale za to wiatr z wilgocią 300 dni w roku, najmniej słońca, brak wyraźnej zimy oraz lata, najkrótsza wiosna z najdłuższym sezonem listopadowej jesieni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyprowadzka z pomorza to najlepsze co można zrobić, nawet kosztem trochę gorszego powietrza
#gdansk #trojmiasto #morze
  • 22
  • Odpowiedz
@unlucky_: XD
Tak, nie ma to jak klimat jak na Islandii bądź Danii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie 3/4 kraju się słońcem cieszy, a Ty gnijesz z ołowianym niebem, ołowianym morzem do tego wiatrem zimnym, który potęguje uczucie zimna
  • Odpowiedz
@ForTravelSayYes: zawsze śmieszy mnie fraza brak wyraźnej zimy i wyraźnego lata

nie, nie, wcale nie piździ cały rok, po prostu nie mamy wyraźnej zimy i wyrażnego lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja mogę pracować, ty nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@unlucky_: Aaaa i zestawienie sumy opadów to najgłupsze, co można dać dla pomorza. Na północy nie ma dużo ilości wody, która z opadami się pojawiła, a za to nad morzem w zimę 90 dni potrafi dzień w dzień siąpić mżawka potęgowana wiatrem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego daj zestawienie nie sumy opadów, a ilości dni z opadem nieważne jak drobnym oraz dni słonecznych
  • Odpowiedz
@crewlove: Dokładnie!
Niee, co tam, że w całej Polsce mróz - 5°C i slońce. U nas przez brak wyraźnej zimy może i nie mamy słońca, chmury od jesieni do późnej wiosny w czerwcu słońce przykrywają, ale za to 3 stopnie i wiatr z mżawką cały czas. W tym ciepłe się super pracuje i jest ciepło, a słońce? D3 suplementy i wystarczy XD
  • Odpowiedz
@ForTravelSayYes: mmm niebo w polskim kolorze szarego papieru do dupy, wiatr i ciągle szary krajobraz przez "brak wyraźnych pór roku" może być zaletą tylko dla piwniczaków, pełna zgoda mirek.
A jak jeszcze jest szansa przeprowadzki na południe Europy to już w ogóle.
  • Odpowiedz
To są najlepsze warunki do pracy.


@unlucky_: Tak, bo każdy pracuje w biurze i popija ciepłą kawusię. Wam to już totalnie sufit na łeb spadł. U mnie ogród czeka już drugi tydzień na ogarniecie bo jest tak zimno, że ręce cierpną. Już zaczyna męczyć mnie ten klimat, a ponad 30 wiosen mam odbytych na pomorzu. Im człowiek starszy, tym bardziej czuje, jak bardzo mało czasu mu zostaje. Przeżywać średnio 7,5 miesiąca
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: Dni, kiedy można się przejść po tej plaży to można policzyć na palcach jednej ręki, a w zimę nie wygląda ono atrakcyjnie, jak Bałtyk i niebo łączą się w jednolity, szary kolor ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@blazko: Gdańsk jest piękny w centrum, potem to blokowiska i ten paskudny PRLowski falowiec. Lecz nie mówimy tu o mieście, a o najgorszym w Polsce klimacie do życia.

@
  • Odpowiedz
@ForTravelSayYes: ja Gdańsk cenię za wszechstronność. Bardzo szeroko można spędzać czas. Jak ktoś lubi zwiedzać, muzea to jest kilka fajnych. Jest morze, blisko do lasów, blisko do jezior i nawet górki są, wystarczy przejść się do TPK
  • Odpowiedz
@ForTravelSayYes przeprowadz się do Osowy czy innego Banina jak delikatna morska bryza Ci przeszkadza. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Sztormowy Bałtyk jest piekniejszy niż pogodny kiedy warszawka śmieci i śmierdzi.
  • Odpowiedz