cześć, planuje zainwestować długoterminowo (do 5 lat) w kilka kryptowalut, wpłacając co tydzień około 100 zł, wybrałem: BTC 30% ETH 20% ADA 10% XRP 10% CHZ 10%
Rząd ugina się pd presją środowisk przedsiębiorców i poważnie rozważa wycofanie się z projektu obłożenia ich 9-procentową składką na zdrowie już od przyszłego roku, który zakładał tzw. Polski Ład.
Jakiś miesiąc temu opowiedziałem kumplowi o #kryptowaluty. Od tego czasu przestał się do mnie odzywać. Mówię sobie, kurde, przecież wszystko rośnie więc nie mógł się na mnie obrazić. Postanowiłem go dzisiaj odwiedzić. Takie mieszkanko w #warszawa dzielone z 4 innymi osobami. Już na klatce na jego piętrze smród jak nie wiem, ale idę dalej. Zachodzę do jego pokoju i widzę to. Mówi, że pilnuje kursu ETH i
@Komciek: wiedza na studiach jest wuja warta, jedyne co jest warte to znajomosci. Zbyt szeroki kierunek zeby nauczyc czego kolwiek dobrze. Jesli naprawde chcesz programowac to zlap ksiazke/kurs i programuj! Jestes w stanie w ciagu roku wyszkolić sie na solidnego juniora... Jeśli z jakiegoś nie wyjaśnionego powodu koniecznie chcesz iść na studia to wybierz praktykę
Ten cały kod i obliczanie #kryptowaluty #bitcoin służy czemuś konkretnemu? Do czego służą te obliczenia i ciągi liczb. Wytłumaczcie to tak jak wyborcy PiS albo P.O.. ( ͡°ʖ̯͡°)
@KaloszemOParapet: Twardy pieniądz potrzebuje ciężkiej pracy, to nadaje mu wartość. Podobnie jak wydobycie złota jest kosztowne (i ograniczone) i to nadaje mu wartość
1) Korzystam obecnie z 17,3 calowego laptopa na którym sporadycznie pracuję z domu w ZWCAD, Calc, Writer. Czy na macbook Libre Office działa równie dobrze? Nie ma wersji ZWCAD(chyba że nie wiem) na macos. Czy jedynym wyjściem jest uruchomienie na maszynie wirtualne Windows i w nim ZWCAD? Jak to będzie działało. 2) Czy przy zakupie aira i wymianie telefonu na Iphone X(na najnowszy mnie nie stać)
Chodzi o przejście z UoP na B2B, poprawcie mnie jesli się mylę w swoich założeniach: Na UoP: 8500 netto to ok. 12k brutto. Koszty pracodawcy do ok. 14,4k
Mirki jak powinna wyglądać prawidłowo napisana infrastruktura backendowa? Załóżmy ze mam sobie aplikacje składająca się z 30 mikroserwisów i jeden serwis frontendowy. Jak powinna wyglądać prawidłowa komunikacja pomiedzy backendem i frontendem?
1. Frontend powinien komunikować się z 1 serwisem backendowym a ten dalej rozsyłać requesty na poszczególne serwisy
2. Frontend uderza prosto do poszczególnych serwisów
@Divgh: API gateway kieruje ruchem do poszczególnych API mikroserwisow, nie wykonuje żadnej logiki, logika wykonywana jest dopiero w samodzielnych mikroserwisach (np autoryzacja, logika biznesowa)
Gdybym chciał kupić 1 bitcoin w celach inwestycyjnych to jak powinienem to zrobić? Na binance są limity co do maksymalnej wpłaty, a nawet gdyby nie było to trzymanie150k na jakiejś giełdzie chyba nie byłoby najrozsądniejszym pomysłem. Pytam czysto hipotetycznie, bo pewnie nigdy takiej kasy nie zainwestuje w krypto, ale po prostu zastanawia mnie jak to robią jacyś więksi gracze. #kryptowaluty #bitcoin
@buliyo: giełda pobiera prowizję przy wypłacie. Najniższe prowizję za wypłaty AFAIK są na coinabse pro (ATM 0.00003952 btc). Dla porównania binance 0.0005 btc. Prowizję płacisz również za transakcje z ledgera na giełdę (koszt różni się w zależności od typu adresu, aktualnej średniej stawki za bajt oraz twojej tolerancji na czas wykonania (fee market))
Jaki jest sufit zarobków programistów w Polsce? Innymi słowy, ile mniej więcej zarabia najlepiej zarabiający ze znanych Wam programistów? Jakieś informacje co do technologii czy doświadczenia też byłyby ciekawe.
Ograniczamy się do programistów, których głównym zadaniem jest programowanie (tzn. nie dyrektorzy IT) i którzy pracują dla kogoś (może być B2B, ale generalnie nie prowadzą prawdziwej własnej firmy). #programista15k #polska #pracbaza #zarobki #praca
@tomasztomasz1234: 25k jest do wyciagniecia nie zaleznie od technologi, trzeba za to sporo doswiadczenia w boju. Pod sufit to 40k. Dalej zaczynaja sie roboty „nie etatowe”
Jestem w trakcie zakładania konta na coinbase i cały proces to jest jakaś porażka. Muszę podać tam praktycznie wszystkie dane osobowe m.in zdjęcie dowodu czy nawet wyciąg bankowy. Czy są jakieś giełdy warte uwagi bez tak rozbudowanego procesu rejestracyjnego? (fajnie jakby giełda posiadała dobrą aplikację na telefon) #kryptowaluty #bitcoin
@irmscherqp: Ja mialem przypomnienie co 24h żeby na pewno zjeść. Zależy od dnia. Polecam bulletproof coffie na brak apetytu w ciagu dnia, 700 kalorii jak znalazł ;)
BTC 30%
ETH 20%
ADA 10%
XRP 10%
CHZ 10%