Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko212
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Entwu
Entwu

Entwu

Dołączył 12 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1275
  • Znaleziska 1111
  • Mikroblog 164
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 44
jawnior
jawnior
jawnior
27.08.2021, 16:13:49
  • 2
cześć, planuje zainwestować długoterminowo (do 5 lat) w kilka kryptowalut, wpłacając co tydzień około 100 zł, wybrałem:
BTC 30%
ETH 20%
ADA 10%
XRP 10%
CHZ 10%
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 27.08.2021, 17:45:08 via iOS
  • 0
@nowyzielony: oj tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) luna, polecam
  • Odpowiedz
b.....q
b.....q
konto usunięte 27.08.2021, 08:26:11
  • 0
Jak oceniacie swoje skupienie i multitasking po pełnej adaptacji względem stanu przed ketozą?

#keto
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 27.08.2021, 08:32:13 via iOS
  • 2
@bordermizogin130iq: 10/10
  • Odpowiedz

728

Wyższe podatki dla JDG najwcześniej w 2024? Rząd rozważa taki wariant

Wyższe podatki dla JDG najwcześniej w 2024? Rząd rozważa taki wariant

Rząd ugina się pd presją środowisk przedsiębiorców i poważnie rozważa wycofanie się z projektu obłożenia ich 9-procentową składką na zdrowie już od przyszłego roku, który zakładał tzw. Polski Ład.

300GOSPODARKA
z
300gospodarka.pl
dodany: 21.08.2021, 06:23:55
  • 241
  • #
    polska
  • #
    nowylad
  • #
    jdg
  • #
    firma
  • #
    podatki
  • #
    dzialalnoscgospodarcza
Entwu
Entwu
Entwu 22.08.2021, 07:12:23 via iOS
  • 0
@gilson: Załóż spółkę ;)
szuwarek
szuwarek
20.08.2021, 18:06:09
  • 18
Jakiś miesiąc temu opowiedziałem kumplowi o #kryptowaluty. Od tego czasu przestał się do mnie odzywać. Mówię sobie, kurde, przecież wszystko rośnie więc nie mógł się na mnie obrazić. Postanowiłem go dzisiaj odwiedzić. Takie mieszkanko w #warszawa dzielone z 4 innymi osobami. Już na klatce na jego piętrze smród jak nie wiem, ale idę dalej. Zachodzę do jego pokoju i widzę to. Mówi, że pilnuje kursu ETH i
szuwarek - Jakiś miesiąc temu opowiedziałem kumplowi o #kryptowaluty. Od tego czasu p...

źródło: comment_1629482662K8XD6PFClsrK4BDXc7UnN6.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 20.08.2021, 18:20:22 via iOS
  • 0
@szuwarek: XD
  • Odpowiedz
Uggy
Uggy
Uggy
02.08.2021, 14:54:21 via iOS
  • 0
W co byście zainwestowali luźne 50k?
#inwestycje #gielda
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 02.08.2021, 15:36:33 via iOS
  • 0
@Uggy: Btc, eth ew zloto
  • Odpowiedz
Komciek
Komciek
22.06.2021, 20:31:44
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 22.06.2021, 21:08:34 via iOS
  • 2
@Komciek: wiedza na studiach jest wuja warta, jedyne co jest warte to znajomosci. Zbyt szeroki kierunek zeby nauczyc czego kolwiek dobrze. Jesli naprawde chcesz programowac to zlap ksiazke/kurs i programuj! Jestes w stanie w ciagu roku wyszkolić sie na solidnego juniora... Jeśli z jakiegoś nie wyjaśnionego powodu koniecznie chcesz iść na studia to wybierz praktykę
  • Odpowiedz
KaloszemOParapet
KaloszemOParapet
KaloszemOParapet
21.06.2021, 18:26:08
  • 0
Ten cały kod i obliczanie #kryptowaluty #bitcoin służy czemuś konkretnemu? Do czego służą te obliczenia i ciągi liczb. Wytłumaczcie to tak jak wyborcy PiS albo P.O.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 21.06.2021, 22:52:31 via iOS
  • 0
@KaloszemOParapet: Twardy pieniądz potrzebuje ciężkiej pracy, to nadaje mu wartość. Podobnie jak wydobycie złota jest kosztowne (i ograniczone) i to nadaje mu wartość
  • Odpowiedz
grzesiek_ze_stycznia
grzesiek_ze_stycznia
grzesiek_ze_stycznia
20.06.2021, 21:08:27
  • 0
Wybór pomiędzt Matebookiem d16 a Macbook air M1

1) Korzystam obecnie z 17,3 calowego laptopa na którym sporadycznie pracuję z domu w ZWCAD, Calc, Writer. Czy na macbook Libre Office działa równie dobrze? Nie ma wersji ZWCAD(chyba że nie wiem) na macos. Czy jedynym wyjściem jest uruchomienie na maszynie wirtualne Windows i w nim ZWCAD? Jak to będzie działało.
2) Czy przy zakupie aira i wymianie telefonu na Iphone X(na najnowszy mnie nie stać)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 20.06.2021, 21:29:53 via iOS
  • 0
@Gymski: Są appki do sterowania myszka
  • Odpowiedz

64

Strona, na której można sprawdzić oprocentowanie lokat USD na blockchain

Strona, na której można sprawdzić oprocentowanie lokat USD na blockchain

Dla tych wszystkich, którzy ciągle śpią głębokim snem w ciemnym lesie i nie wiedzą dlaczego kryptowaluty mają wartość.

WujkoDobraRada
z
loanscan.io
dodany: 20.06.2021, 09:09:37
  • 38
  • #
    ekonomia
  • #
    bitcoin
  • #
    kryptowaluty
Entwu
Entwu
Entwu 20.06.2021, 17:45:04 via iOS
  • 3
Słabe, lista jest mocno niekompletna. Przykład: Anchor protocol
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lowca_kotojeleni
Lowca_kotojeleni
Lowca_kotojeleni
29.05.2021, 16:39:01
  • 0
#pracbaza #dzialalnoscgospodarcza daję też #programista15k bo duzo na JDG siedzi.

Chodzi o przejście z UoP na B2B, poprawcie mnie jesli się mylę w swoich założeniach:
Na UoP:
8500 netto to ok. 12k brutto. Koszty pracodawcy do ok. 14,4k

Chcąc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 29.05.2021, 18:28:35 via iOS
  • 1
@Lowca_kotojeleni: brutto *1.3 = netto na fv
  • Odpowiedz
Divgh
Divgh
Divgh
25.05.2021, 19:51:33
  • 2
Mirki jak powinna wyglądać prawidłowo napisana infrastruktura backendowa? Załóżmy ze mam sobie aplikacje składająca się z 30 mikroserwisów i jeden serwis frontendowy.
Jak powinna wyglądać prawidłowa komunikacja pomiedzy backendem i frontendem?

1. Frontend powinien komunikować się z 1 serwisem backendowym a ten dalej rozsyłać requesty na poszczególne serwisy

2. Frontend uderza prosto do poszczególnych serwisów
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 25.05.2021, 21:28:18 via iOS
  • 0
@Divgh: Load balancer tak, jedno główne API nie. Do autoryzacji w poszczególnych ms możesz użyć jwt.
  • Odpowiedz
Entwu
Entwu
Entwu 26.05.2021, 06:02:13 via iOS
  • 0
@Divgh: API gateway kieruje ruchem do poszczególnych API mikroserwisow, nie wykonuje żadnej logiki, logika wykonywana jest dopiero w samodzielnych mikroserwisach (np autoryzacja, logika biznesowa)
  • Odpowiedz
JohnShelby
JohnShelby
20.05.2021, 13:12:06
  • 1
Gdybym chciał kupić 1 bitcoin w celach inwestycyjnych to jak powinienem to zrobić? Na binance są limity co do maksymalnej wpłaty, a nawet gdyby nie było to trzymanie150k na jakiejś giełdzie chyba nie byłoby najrozsądniejszym pomysłem. Pytam czysto hipotetycznie, bo pewnie nigdy takiej kasy nie zainwestuje w krypto, ale po prostu zastanawia mnie jak to robią jacyś więksi gracze.
#kryptowaluty #bitcoin
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 20.05.2021, 15:14:10 via iOS
  • 1
@buliyo: giełda pobiera prowizję przy wypłacie. Najniższe prowizję za wypłaty AFAIK są na coinabse pro (ATM 0.00003952 btc). Dla porównania binance 0.0005 btc. Prowizję płacisz również za transakcje z ledgera na giełdę (koszt różni się w zależności od typu adresu, aktualnej średniej stawki za bajt oraz twojej tolerancji na czas wykonania (fee market))
  • Odpowiedz
tomasztomasz1234
tomasztomasz1234
tomasztomasz1234
09.04.2021, 16:01:02
  • 4
Jaki jest sufit zarobków programistów w Polsce? Innymi słowy, ile mniej więcej zarabia najlepiej zarabiający ze znanych Wam programistów? Jakieś informacje co do technologii czy doświadczenia też byłyby ciekawe.

Ograniczamy się do programistów, których głównym zadaniem jest programowanie (tzn. nie dyrektorzy IT) i którzy pracują dla kogoś (może być B2B, ale generalnie nie prowadzą prawdziwej własnej firmy).
#programista15k #polska #pracbaza #zarobki #praca
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 09.04.2021, 19:53:46 via iOS
  • 1
@tomasztomasz1234: 25k jest do wyciagniecia nie zaleznie od technologi, trzeba za to sporo doswiadczenia w boju. Pod sufit to 40k. Dalej zaczynaja sie roboty „nie etatowe”
  • Odpowiedz
Dominik99987
Dominik99987
09.04.2021, 16:07:43
  • 0
Jestem w trakcie zakładania konta na coinbase i cały proces to jest jakaś porażka. Muszę podać tam praktycznie wszystkie dane osobowe m.in zdjęcie dowodu czy nawet wyciąg bankowy. Czy są jakieś giełdy warte uwagi bez tak rozbudowanego procesu rejestracyjnego? (fajnie jakby giełda posiadała dobrą aplikację na telefon)
#kryptowaluty #bitcoin
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 09.04.2021, 19:50:14 via iOS
  • 0
@Mam_jedno_pytanko: Na binance jest masa shitcoinow. Za to na coinbase sa bardzo tanie wyplaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
irmscherqp
irmscherqp
07.04.2021, 17:34:49 via Android
  • 1
#keto
Brak apetytu na adaptacji to normalna sprawa?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 07.04.2021, 18:25:54 via iOS
  • 1
@irmscherqp: Ja mialem przypomnienie co 24h żeby na pewno zjeść. Zależy od dnia. Polecam bulletproof coffie na brak apetytu w ciagu dnia, 700 kalorii jak znalazł ;)
  • Odpowiedz
singollo
singollo
21.03.2021, 17:04:03
  • 0
BTC, ETH i .... Jakiego shitcoina kupić?
#bitcoin
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 21.03.2021, 18:22:47 via iOS
  • 0
https://anchorprotocol.com 20% APY ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
giermek
giermek
09.03.2021, 08:08:48
  • 0
Czy trzymanie kluczy prywatnych do #bitcoin w #keepass to dobry pomysł? Wydaje mi się że spoko ale może się nie znam.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Entwu
Entwu
Entwu 09.03.2021, 08:47:13 via iOS
  • 0
Jak trzymasz >>200zl to zlituj się i kup sobie hardware wallet
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 2 z 4
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 20.02.2022

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 20.02.2014

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking