Wpis z mikrobloga

Jaki jest sufit zarobków programistów w Polsce? Innymi słowy, ile mniej więcej zarabia najlepiej zarabiający ze znanych Wam programistów? Jakieś informacje co do technologii czy doświadczenia też byłyby ciekawe.

Ograniczamy się do programistów, których głównym zadaniem jest programowanie (tzn. nie dyrektorzy IT) i którzy pracują dla kogoś (może być B2B, ale generalnie nie prowadzą prawdziwej własnej firmy).
#programista15k #polska #pracbaza #zarobki #praca #programowanie
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomasztomasz1234: jeśli pracuje dla klienta w Polsce to kumaty senior weźmie 1500 zł / dzień na B2B. Czyli jakieś 30k / mies.
Ale można próbować złowić klienta za granicą, wtedy nawet €400 albo £500 idzie szarpnąć tylko, że trudniej taką fuchę wyhaczyć, szczególnie jeśli nie przychodzi się z czyjegoś polecenia.
  • Odpowiedz
@straznik_internetuf: Ja w tej firmie juz prawie 15 lat wie. nie powiem czy sie ciezko dostac. Wiem ze jak powiedzialem ze wracam do Polski, propozycja kontynuacji wspolpracy zdalnej byla za chwile na stole. Ale tak jak piszesz raczej wola na miejscu. U mnie w zespole sa ludzie ktorzy pracuja zdalnie z Australii, Stanow czy Brazylii. Z kazdym pracowalem w biurze. Po pewnym czasie bez problemu ci pozwalaja na prace zdalna.
  • Odpowiedz
@straznik_internetuf: @FreeSpartacus: spędziłem bardzo dużo czasu w tym roku na próby dostania czegoś w UK i meega ciężko ¯\_(ツ)_/¯ kompetencje to jest najmniejszy problem, bo nie na tym poziomie odrzucają ludzi

parę razy było blisko, raz sprawę zawalił rekruter z agencji - kretyn do kwadratu, a raz jednak się firmie przypomniało że mają hiring freeze, raz pod jeden ciekawy duży projekt w korpo - że może rozważą ludzi z poza
  • Odpowiedz