Wpis z mikrobloga

Wybór pomiędzt Matebookiem d16 a Macbook air M1

1) Korzystam obecnie z 17,3 calowego laptopa na którym sporadycznie pracuję z domu w ZWCAD, Calc, Writer. Czy na macbook Libre Office działa równie dobrze? Nie ma wersji ZWCAD(chyba że nie wiem) na macos. Czy jedynym wyjściem jest uruchomienie na maszynie wirtualne Windows i w nim ZWCAD? Jak to będzie działało.
2) Czy przy zakupie aira i wymianie telefonu na Iphone X(na najnowszy mnie nie stać) będzie możliwość instalacji na nim najnowszego ios i pełna synchronizacja z laptopem.
3) Czy są aplikacje pozwalające sterować kursorem myszy na laptopie za pomocą telefonu(na androidzie Wifi mouse Lite)
4) Czy jest odpowiednik YouTube Vanced na IOS(możliwość oglądania yt bez reklam i słuchania w tle)
5) Jak wypada błyszczący ekran macbooka na zewnątrz.

#apple #macbookair #macbook
  • 8
@grzesiek_ze_stycznia 1) teoretycznie Rosseta ogarnie taki scenariusz ale wydajność może być taka sobie.
2) bez problemu
3) na mac na 99% nie
4) YouTube premium ( ͡º ͜ʖ͡º)


5) dupy nie urywa ale da radę
@grzesiek_ze_stycznia: Libre Office nie ma jeszcze natywnej wersji na M1, więc działa w Rosecie, nie wiem czy jest nawet planowana wersja na M1. Jeśli jednym z głównych programów którego używasz działa tylko na Windows (ZWCAD) to nie kupuj MacBooka, to nie ma sensu.
@sm_m: Teraz zagwozdka, bo jednak tutaj nie ma konkurencji cenowej jeśli chodzi o wykonanie, touchpad, zasilanie z usb c, ekran?, procesor?, klawiatura, pasywne chłodzenie, czas działania na baterii.

ZWCAD używam od czasu do czasu gdy muszę zostać w domu. Ogólnie pracuję w biurze. Ale ważne, jeśli już pracuję z domu, aby działał stabilnie jak na windowsie. Poza tym do Windowsa nie jestem przywiązany w żaden sposób i macbook z podstawową specyfikacją