Wpis z mikrobloga

Wybieram się na studia związane z informatyką i tu jest problem. Na Politechnice Śląskiej są 2 kierunki informatyczne z czego jeden jest praktyczny na wydziale matematyki stosowanej (jest znacznie ciekawszy), a drugi jest normalny na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Nie interesują mnie bazy danych, gówno komputery itp. Dla mnie kreatywna praca to właśnie bycie programistą, grafikiem, montażystą... Jestem bardziej skłonny wybrać pierwszy kierunek.

Tutaj rodzi się problem, czy studia praktyczne są gorsze od tych teoretycznych? Czy może ktoś był i może opowiedzieć (ʘʘ) Czy lepiej studiować w #gliwice czy #katowice

Myślę o byciu przyszłym #programista15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#studia #gliwice #katowice #informatyka #politechnikaslaska #studbaza
Komciek - Wybieram się na studia związane z informatyką i tu jest problem. Na Politec...

źródło: comment_1624393589d2E8w4iXkUFGgkPAQKEE5o.jpg

Pobierz
  • 19
@Komciek: Nie wiem jakie dokładnie są zajęcia na obu kierunkach ale jak ogarniesz podstawy teoretyczne to będzie ci dużo łatwiej ogarnąć bardziej skomplikowane zagadnienia xd Jak masz ambicje na coś więcej niż klepanie CRUDów to bier pierwszy wydział (jak ma serio dobre zajęcia xD)
@Komciek: wiedza na studiach jest wuja warta, jedyne co jest warte to znajomosci. Zbyt szeroki kierunek zeby nauczyc czego kolwiek dobrze. Jesli naprawde chcesz programowac to zlap ksiazke/kurs i programuj! Jestes w stanie w ciagu roku wyszkolić sie na solidnego juniora... Jeśli z jakiegoś nie wyjaśnionego powodu koniecznie chcesz iść na studia to wybierz praktykę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Komciek: Na obydwu kierunkach dużo nie poprogramujesz, ponieważ to nie są studia z programowania. Raczej będziesz walczył walczył z matematyką, fizyką oraz elektroniką. Więcej programowania jest na późniejszych semestrach, ale to raczej sporo się różni od komercyjnego programowania. Cały materiał z technikum przerobisz pewnie w parę laborek, więc na plus będą ludzie po liceum bo lepiej będą ogarniać matematykę oraz fizykę. Ciężko powiedzieć co wybrać, sam skończyłem polsl i zostałem tym
@Komciek: plus MS to jest względnie świeży wydział, istnieje szansa, że materiał nie jest jakoś bardzo przestarzały. Może się mylę, bo ja kończyłem MT, ale studia w większości zatrzymały się na latach 2000. A w IT to przepaść. Plus MS zbiera(-ło) same dobre opinie.
@Komciek: A po czym wnosisz, że ten na matmie jest bardziej praktyczny? Moja wiedza pochodzi co prawda z przed jakiś 7 lat i osobiście nie studiowałem na żadnym z wydziałów, ale miałem tam wielu znajomych i raczej mój obraz jest odwrotny. Co prawda na obu wydziałach jest mało praktyki (tak już niestety wyglądają studia w Polsce), ale to jednak infa na AEI jest robiona bardziej pod zostanie programistą, czy ogólnie "informatykiem",
@Komciek: ja studiuje w Katowicach na politechnice kierunek informatyka przemysłowa i jest w pyte, niektórzy nauczyciele się nie znają ale niektórzy się znają. Ogólnie jest łatwo i prosto chociaż fizyka zabiła pierwiastek duszy w każdym z nas.
@Komciek: Kończę właśnie pierwszy rok na MS i polecam, nie ma elektroniki, matma i fizyka na spokojnie do zdania (zwłaszcza się bałem fizyki, ale bezproblemowo zdałem), na typowo informatycznych przedmiotach nie ma przestarzałych rzeczy, zostaje sporo wolnego czasu na własny rozwój. Póki co byli sami świetni prowadzący, nikt nie robił pod górę, widać, że lubią to co robią.
Natomiast mam kilku znajomych na AEI i tam jest dramat, zwłaszcza jeśli nie
@Komciek: Teoretycznie tak jest, bo na AEI się zajedziesz, jest dużo materiału i "wykładowcy" mocno cisną. Na MS jest większy luz i właśnie o to chodzi - z żadnych studiów nic (prawie) nie wyniesiesz, co by ci się przydało w pracy. Więc lepiej iść na bardziej lajtowe MS i w tym samym czasie uczyć się np. programowania, łatwiej też tam łączyć studia z ewentualną pracą.
No i mimo wszystko na AEI