Wpis z mikrobloga

#pracbaza #dzialalnoscgospodarcza daję też #programista15k bo duzo na JDG siedzi.

Chodzi o przejście z UoP na B2B, poprawcie mnie jesli się mylę w swoich założeniach:
Na UoP:
8500 netto to ok. 12k brutto. Koszty pracodawcy do ok. 14,4k

Chcąc przejść na B2B żeby było dobrze mam sobie zażyczyć 14 400 zł netto na fakturze + VAT? Przy założeniu braku urlopu i L4... xD

NA B2B nie ma urlopów i chorobowego więc ile Wy sobie doliczacie do miesięcznej faktury żeby Wam pokryło i zbilansowało wakacje i ewentualne L4?

Ja na L4 (2 tygodnie) i urlopy (4 tygodnie) chciałbym doliczyć sobie ok 1,5 pensji w ujęciu rocznym (nie za dużo??) i wtedy wychodzi mi 16 200 netto na fakturze + VAT/ msc

Dobrze myślę Mireczki? Jak to Wy macie w umowie ogarnięte takie rzeczy? Jest coś jeszcze na co należy zwrócić uwagę?
  • 10
@GienekZFabrykiOkienek: czytałem jakąś głupotę, gdzie dywagowali czy warto czy nie warto. Wychodzi jednak imo na to że opłaca się być vatowcem bo jest od czego odliczać i się płaci mniejszy liniowy.

jeszcze jedna sprawa :) masz dwa konta firmowe, w sensie na jedno trafia kwota netto, a na drugie vat (split payment itd.)?
@Lowca_kotojeleni: Jak byś świadczył usługi dla osób prywatnych to często się nie opłaca być vatowcem, na B2B się nie ma jak nie opłacić :P

Konto zakładałem jedno, bank to jakoś sam magicznie ogarnia że jakobym miał dwa. VATowa część z faktur magicznie trafia na to VATowskie a jak puszczam przelewy to mam checkboxa czy chcę puścić ze zwykłego czy z tego VATowskiego. Nie jest to jakaś szczególna komplikacja dla takich Mirków
@Lowca_kotojeleni Umowę dostaniesz najprawdopodobniej od pracodawcy. W mojej obecnej pracy było wszystko spoko więc tylko przyklepałem, ale w innym miejscu np miałem już wszystko ugadane, zgodziliśmy się co do kwoty a temat rozbił się o umowę bo ich dział prawny domagał się jakichś absurdalnych zapisów. Ogólnie czytaj dokładnie co podpisujesz bo na B2B możesz równie dobrze sprzedać nerkę - to nie UoP, tu nic cię nie chroni przed Januszem.