Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko202
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
BLEBLEBLEX1

BLEBLEBLEX1

Dołączył 5 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7361
  • Znaleziska 5039
  • Mikroblog 2322
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 8

Yuri_Yslin
Yuri_Yslin
22.12.2025, 18:48:02
  • 4
Taki wynik (z nowego sondażu) chyba nikogo nie zadowala.

KO traci władzę.

Pis nie zyskuje władzy w żadnym z prostych układów (Pis+konfa, Pis+braun). Musi tworzyć skomplikowany sojusz Pis+konfa+braun, z gaśnicowym czubkiem organizującym in antyżydowskie happeningi - co mocno zdenerwuje orange mana...

Konfa
Yuri_Yslin - Taki wynik (z nowego sondażu) chyba nikogo nie zadowala.

KO traci władz...

źródło: obraz

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 22.12.2025, 20:43:21 via Wykop
  • 0
@Yuri_Yslin: Patrz na średnie jeden sondaż jest wuja warty ...
  • Odpowiedz

6

Mimo krytyki i opóźnień. Bundeswehra zamawia 200 nowych BWP Puma

Pokaż treści 18+

Mimo krytyki i opóźnień. Bundeswehra zamawia 200 nowych BWP Puma

Bundeswehra realizuje historyczną rozbudowę swojej floty pojazdów pancernych, zlecając produkcję 200 dodatkowych bojowych wozów piechoty (BWP) Puma. Kontrakt, o łącznej wartości 4,2 mld euro, został powierzony spółce joint venture firm Rheinmetall i KNDS.

Portal_Obronny
z
portalobronny.se.pl
dodany: 21.12.2025, 18:05:28
  • 7
  • #
    niemcy
  • #
    militaria
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    wojsko
  • #
    armia
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 22.12.2025, 09:29:31 via Wykop
  • 0
4.2 mld ojro to 17.64 mld pln tj 88mln pln sztuka gdzie nasze Borsuki to 58 mln sztuka a długofalowo cena jednostkowa pewnie trochę spadnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 22.12.2025, 15:07:20 via Wykop
  • 0
@pyszniarz: Tu mowa o BWP nie KTO bierz pod uwagę iż 1/2 ceny Borsuka to ZSSW-30 gdzie jest to turbo droga wieża, mając to z tyłu głowy cena Pumy staje się jeszcze bardziej abstrakcyjna.

11

Niemcy stawiają na mobilność. Bundeswehra zamawia pierwsze haubice kołowe RCH155

Pokaż treści 18+

Niemcy stawiają na mobilność. Bundeswehra zamawia pierwsze haubice kołowe RCH155

Bundeswehra wkracza w nową erę artylerii. Niemieckie siły zbrojne złożyły zamówienie na 84 egzemplarze haubicy kołowej RCH 155 od firmy KNDS Deutschland. Ten system, zdolny do prowadzenia ognia w ruchu, ma stać się trzonem nowo formowanych tzw. "mittlere Kräfte"

Portal_Obronny
z
portalobronny.se.pl
dodany: 21.12.2025, 19:51:34
  • 11
  • #
    niemcy
  • #
    militaria
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    wojsko
  • #
    armia
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 22.12.2025, 09:21:00 via Wykop
  • 0
Sam koncept jest kontrowersyjny siły skrętne działające na podwozie i zawieszenie po wystrzale będą bardzo szybko degradować kadłub. Popatrzcie na RCH155 i na Archera przyjrzyjcie się dokładnie i napiszcie czego brakuje.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

317

Pożyteczni idioci: jak Zachód nie widział zbrodni Rosji (lektor PL)

Pożyteczni idioci: jak Zachód nie widział zbrodni Rosji (lektor PL)

W roku 1920 Armia Czerwona próbuje podbić Polskę, a brytyjscy dziennikarze którzy piszą "ręce precz od Rosji", Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii mobilizuje brytyjskich dokerów do strajku. To pierwszy przykład działania stronników bolszewizmu na Zachodzie. Tak zwanych pożytecznych idiotów.

Historia_Podcast
z
youtube.com
dodany: 20.12.2025, 15:13:05
  • 45
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    historia
  • #
    film
  • #
    polityka
  • #
    ciekawostki
  • #
    ksiazka

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 20:01:01 via Wykop
  • 7
Nie zapominajmy iż UK nie chciała skokowego wzrostu znaczenia Francji na kontynencie "Napoleon" a Polska robiła im za patent na Niemców wiec chcieli obniżenia naszego znaczenia w celu zwiększenia kontroli nad kontynentem. Dodatkowo liczono się z USA ale po tym jak wpadli w 1917 pozmieniali granice akceptując tworzenie nowych państw a chwile po tym wyszli, wrócono do patentów z okresu Świętego Przymierza.

  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

625

Zabił Polaka w Holandii. Trzy lata więzienia

Pokaż treści 18+

Zabił Polaka w Holandii. Trzy lata więzienia

Tomasz siedział na ławce, kiedy podeszło do niego dwóch mężczyzn. Jeden z nich uderzył go sześć razy w głowę, a drugi kopnął go dwa razy w to samo miejsce. Polak trafił do szpitala z poważnymi uszkodzeniami mózgu. Po kilku dniach zmarł w szpitalu.

zawodowy_grzybiarz
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20.12.2025, 14:54:16
  • 131
  • #
    pobicie
  • #
    ze
  • #
    przestepczosc
  • #
    kryminalne
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 19:50:24 via Wykop
  • 0
@pernamentnaonuca: A ile jest u nas za zabicie psa ???

69

Pamiętaj, że kiedy nie ma pieniędzy na Twoje leczenie...

Pamiętaj, że kiedy nie ma pieniędzy na Twoje leczenie...

...rząd przy rekordowym deficycie budżetowym zaciąga dodatkowe przynajmniej 21 mld PLN długu na pożyczkę dla ukrainy której ta najprawdopodobniej nigdy nie spłaci (zgodnie z umową mają ją spłacić jak tylko dostaną reparacje od putina...tak jak my dostaliśmy od niemców)

wojtoon
z
businessinsider.com.pl
dodany: 20.12.2025, 14:56:23
  • 58
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    polityka
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 16:04:48 via Wykop
  • -3
@new-object: R&D mówi to panu coś ? No chyba że jesteśmy tak rozwinięci technologicznie iż nasze korporacje generują setki mld obrotu, sprzedając na rynki cywilne dobra stawiając kolejne montownie na Bałkanach w Indochinach i Ameryce płd przez co nie odczujemy pułapki średniego dochodu ( ͡º ͜ʖ͡º)
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 16:29:34 via Wykop
  • 0
Widzę iż w dyskusji unika fakt iż mówimy o kosmicznych pieniądzach, dam czynniki który definiuje efektywność i konkurencyjność gospodarki.
Ilość robotów przemysłowych na mieszkańca
https://elektrotechnikautomatyk.pl/artykuly/robotyzacja-przemyslu-w-polsce-i-na-swiecie-raport-2024
Jednocześnie obróbka CNC oraz druk 3D + ilość robotów też może być dobrym indykatorem.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 17:27:53 via Wykop
  • 0
@Maro88z: 1900 pln na pracującego na rok już w innym komentarzu na ten temat wyliczyłem około 5700 ziko na łeb wiec miałbyś to x 17,5 mln pracującej populacji łącznie z imigrantami
X1
https://www.salonbroni.pl/karabinek-wbp-jack-5-56-x-45-polimer
X10
https://www.salonbroni.pl/magazynek-wbp-polimer-223-30nb
Coś drogie masz te szajsmacki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 18:15:33 via Wykop
  • 0
@Maro88z: https://www.wnp.pl/rynki/polska-wydala-grubo-ponad-100-mld-zl-na-pomoc-ukrainie-jestesmy-w-swiatowej-czolowce,992555.html
https://www.bankier.pl/wiadomosc/106-mld-zl-na-pomoc-Ukrainie-Rzad-pokazal-raport-za-lata-2022-2023-9022251.html
Więc jeżeli przyjmiemy iż 17500000 Polaków i cudzozmiemców płaciło w długu i podatkach to
100 000 000 000/17 500 000
teraz podziel przez 3 będzie 1900
Rozumiem iż pewna cześć to darowizny, socjal, koszt utrzymania uchodźców na własną rękę etc etc co nie zmienia faktu iż mówimy o sporej sumie zwłaszcza iż z tych 17.5 masz państwowe urzędników KGP PSP etc etc co wczoraj zostało mi wypunktowane wiec technicznie to
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 19:20:36 via Wykop
  • 0
@Maro88z: Te 20 mld dopisujemy do tych 100 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Vinizius
Vinizius
20.12.2025, 16:14:31
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 16:36:25 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 17:06:52 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 17:23:42 via Wykop
  • 0
@Vinizius: Z Chinami jest ten problem iż do Tajwanu maja 200 km a USA 6500+ co było jednym z powodów który sprawił iż fryce przerznęły "Bitwe o Anglię"... to nie musi się stać to w tej dekadzie ale 2030-2040 jest realny. W podobny sposób kacapscy propagandyści na początku 3 dniowej operacji specjalnej podchodzili do zdolności Ukrainy traktując ją jako "żart"
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 18:05:50 via Wykop
  • 0
@Vinizius: NIe rozumiesz ... Chinski statek desantowy te 200 km zrobi w 4 h w tym czasie amerykanie z Guam na B-2 odpalą pierwszą salwę tomahawków wracając na przezbrojenie tu jest problem
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 20.12.2025, 18:21:44 via Wykop
  • 1
@Vinizius: A wiesz dlaczego tak jest ???
Bo USA ma zajebisty wywiad hakerów i najlepszy zwiad satelitarny oraz trzyma łapę na hardware i software.
Jednak dwa ostatnie powoli ma swoje rodzime chińskie odpowiedniki i tu dla hakerów zaczynają się schody wiec i wywiad ma pod górkę.
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 19.12.2025, 13:39:56
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
19.12.2025, 13:46:26 via Wykop
  • 0
@Icouldbeyourmom: Przyjmuje 17.5 mln z czego między 600-800k to cudzoziemcy
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
19.12.2025, 14:27:11 via Wykop
  • 0
z czego między 600-800k to cudzoziemcy


@Icouldbeyourmom: W wiekszości Ukraincy
  • Odpowiedz
konradpra
konradpra
19.12.2025, 07:24:08
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 19.12.2025, 10:11:13 via Wykop
  • 1
@konradpra: Ukraina ten hajs rozkradnie i p----------i a za 90mld euro to spokojnie miałbyś kilkadziesiąt A330 w wariancie nosiciela pocisków manewrujących robiąc go od zera ale co tam ...
  • Odpowiedz

575

Płonące opony, zasieki i armatki wodne. Tysiące rolników na ulicach Brukseli

Płonące opony, zasieki i armatki wodne. Tysiące rolników na ulicach Brukseli

Tysiące rolników z całej Europy wyszło w czwartek na ulice Brukseli, żeby zaprotestować przeciwko umowie handlowej Unii Europejskiej z blokiem Mercosur. Doszło do starć z policją. Wśród protestujących widać też polskie flagi.

rybak_fischermann
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 18.12.2025, 15:25:41
  • 70
  • #
    bruksela
  • #
    belgia
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    protest
  • #
    rolnictwo
  • #
    policja
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 18.12.2025, 20:57:47 via Wykop
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 18.12.2025, 19:17:41
  • 0
#polityka Jak już NFZ jebnie przez co ekspediują koszty na PZŁ w wieku starczym 2050-2070 wybrał byś eutanazje ?

Eutanazja na PZŁ

  • Tak 40.0% (4)
  • Nie 30.0% (3)
  • Sprawdzam 20.0% (2)
  • Ale że mysliwy do ludzi ??? 10.0% (1)

Oddanych głosów: 10

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

317

Indie szokują tempem rozwoju procesorów. Od 180 nm do 28 nm w pięć lat

Indie szokują tempem rozwoju procesorów. Od 180 nm do 28 nm w pięć lat

W Indiach dobiega końca faza testów nowego procesora ogólnego przeznaczenia DHRUV64, zaprojektowanego w całości przez lokalnych inżynierów i przygotowanego do produkcji w technologii 28 nm.

FredOnizuka
z
ithardware.pl
dodany: 18.12.2025, 05:30:07
  • 180
  • #
    procesory
  • #
    hardware
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    it
  • #
    indie

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 18.12.2025, 10:31:12 via Wykop
  • 4
@FireDash: Prawdopodobnie to od Japonczyków lub z Taiwanu brali starsze typy DUV i/ lub ArF skoro aktualnie EUV robi robotę a jedni i drudzy prędzej złomowaliby szpej niż sprzedali do Chin raz że technologie drażliwe dwa chinczyk już pewnie ma lepsze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 18.12.2025, 10:56:02 via Wykop
  • 1
@WyZeJaOlkoholikAjaNiePije: na 1,4 mld populacji istotne jest 30-35 mln najwyższej kasty reszta to prole... teraz jeżeli z tych 30-35 mln co setny młody idzie na fiz-chem gdzie celem jest litografia to topowy 1% z tych wygeneruje więcej inżynierów niż jest w europie łapiąc doświadczenia w kluczowych firmach z branży wchodząc tam z papierem najlepszych uczelni. Nadgonią 2015 do 2030/35 ale high-endu nie przegonią tu nawet Chińczycy ledwo utrzymują 2-3 kroki

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 17.12.2025, 12:59:08
  • 0
#polityka https://ewybory.eu/sondaze/ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

475

Żołnierze nie mają pieniędzy na sprzęt ale politycy podwyższają sobie pensję

Pokaż treści 18+

Żołnierze nie mają pieniędzy na sprzęt ale politycy podwyższają sobie pensję

Budżet państwa na rok 2026 przewiduje wzrost wypłat dla posłów o 120 tysięcy hrywien, po czym będą oni otrzymywać około 200 tysięcy hrywien miesięcznie. Poseł Anatolij Burmicz wyjaśnił, że wzrost ten dotyczy jedynie wydatków reprezentacyjnych, utrzymania asystentów, płatności za podróże it

NihilistycznyFemboy
z
wykop.pl
dodany: 16.12.2025, 14:24:40
  • 66
  • #
    ukraina
  • #
    wojnanaukrainie
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 16.12.2025, 15:36:37 via Wykop
  • 91
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TheTostu
TheTostu
15.12.2025, 12:46:14
  • 508
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 252
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 15.12.2025, 17:56:01 via Wykop
  • 0
@TheTostu: Fejk ... brakuje białego goniącego za rowerem :P
  • Odpowiedz

1923

iRobot - producent robotów sprzątających właśnie zbankrutował

iRobot - producent robotów sprzątających właśnie zbankrutował

Producent robotów Roomba właśnie zbankrutował, bo nie mógł już dłużej konkurować z chińskimi markami Ecovacs i Roborock. Ostatecznie firma została wykupiona przez swojego również chińskiego podwykonawcę czyli Picea Robotics. I w ten właśnie sposób Chiny zdominowały rynek robotów sprzątających.

Jossarian
z
theverge.com
dodany: 15.12.2025, 13:49:08
  • 567
  • #
    wiadomosci
  • #
    technologia
  • #
    robotyka
  • #
    roboty
  • #
    ciekawostki
  • #
    chiny
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 15.12.2025, 17:53:20 via Wykop
  • 26
Mam sposób na pokonanie Chin ... zacznijcie odkurzać sami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 15.12.2025, 13:45:49
  • 0
#polityka Ankieta odnośnie modelu polityczno społecznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wolisz?

  • Silne państwo słabe społeczenstwo 14.3% (3)
  • Silne społeczenstwo słabe państwo 9.5% (2)
  • Lekką przewage społeczeństwa 19.0% (4)
  • Lekką przewage panstwa 9.5% (2)
  • 50 na 50 42.9% (9)
  • nie wiem 0% (0)
  • nie mam zdania/sprawdzam 4.8% (1)

Oddanych głosów: 21

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
15.12.2025, 13:54:00 via Wykop
  • 0
@Shadovek: O tym nie pomyślałem majster, łap plusa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz

33

Proste wyjaśnienie dlaczego USA tak bardzo zależy na Wenezueli

Proste wyjaśnienie dlaczego USA tak bardzo zależy na Wenezueli

Wenezuela jest strategicznie ważna dla USA nawet pomimo faktu, że produkuje, obecnie, dziennie 10x mniej baryłek ropy niż Stany. Czas trwania: 6:55. [Eng]

JoeShmoe
z
youtube.com
dodany: 14.12.2025, 20:07:52
  • 9
  • #
    ciekawostki
  • #
    usa
  • #
    polityka
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 14.12.2025, 20:22:03 via Wykop
  • 8
Klasyka
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

343

Udaremniony plan ataku na jarmark bożonarodzeniowy w Dolnej Bawarii

Pokaż treści 18+

Udaremniony plan ataku na jarmark bożonarodzeniowy w Dolnej Bawarii

Jarmarki bożonarodzeniowe w regionie Dingolfing-Landau miały być celem ataku. Aresztowano pięciu mężczyzn, a władze podejrzewają islamistyczną motywację ataku. Minister spraw wewnętrznych Bawarii Herrmann podziękował siłom bezpieczeństwa.

gerwazy-oko
z
pl.euronews.com
dodany: 14.12.2025, 18:22:07
  • 49
  • #
    niemcy
  • #
    terroryzm
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 14.12.2025, 19:26:20 via Wykop
  • 51
Ciekawe ile z tych 20000 naboi które zgubiła Bundeswera się odnalazło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 25
  • Strona 6 z 25
  • >

Marek

  • Quasi ekspert kamieniologi kwasowo zasadowego metamorfizmu w sumie to rockhound na tropie Tytanitu Anatazu i Allanitu-Ce :P
  • Dolny Śląsk-Masyw Ślęży
  • https://www.mindat.org/user-69998.html

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.05.2022

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 10.11.2020

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 31.10.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 13.06.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking