Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko227
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
BLEBLEBLEX1

BLEBLEBLEX1

Dołączył 5 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7339
  • Znaleziska 5029
  • Mikroblog 2310
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 8
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 04.09.2025, 21:00:05
  • 0
#mecz https://www.youtube.com/watch?v=QuOvIjJT_tU ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BLEBLEBLEX1 - #mecz  https://www.youtube.com/watch?v=QuOvIjJT_tU ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 25.08.2025, 20:36:37
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
25.08.2025, 20:44:15 via Wykop
  • 0
@gaz_wieprzowy: Mają ale brak kilkunastu % + systemów będzie odczuwalny
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
25.08.2025, 20:50:09 via Wykop
  • 0
@gaz_wieprzowy: Jak na razie to na tym że mają od nas net za fraja oszczędzają hajs który mogą wypłacić państwówce i frontowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
25.08.2025, 20:53:28 via Wykop
  • 0
@gaz_wieprzowyz Z tego co pamiętam to Elon Musk nie jest samarytaninem
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
25.08.2025, 20:58:35 via Wykop
  • 1
@JPRW: Chcesz czegoś, co mi za to dasz ? To klasyka negocjacji.
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
25.08.2025, 21:04:41 via Wykop
  • 0
Zawołaj jak już Batyr z ekipą to wielkie "coś" wynegocjują,


@JPRW: Możemy zrobić tak Ukraincy podsyłają nam trupy ruskich pakujemy ich do chłodni wysyłamy do Chin i przerabiamy na karme dla psów z Chin konserwy jadą na muchorajsk to co zarobimy idzie na starlinka co ty na to ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
25.08.2025, 21:11:26 via Wykop
  • 0
@JPRW: Gdybym 2-3 lata temu pracował w IPN to za ch..j bym się nie przyznawał do konta na wykopie ( ͡° ᴥ ͡°)
  • Odpowiedz

1570

Holandia. 17-latka zadźgana nożem przez imigranta, który dzień wcześniej...

Pokaż treści 18+

Holandia. 17-latka zadźgana nożem przez imigranta, który dzień wcześniej...

... zgwałcił inną kobietę. Nastolatka wracała od znajomych gdy zauważyła, że ktoś ją śledzi. Została zabita gdy już dzwoniła na policję. Sprawca, 22, prawdopodobnie napadł też na trzecią kobietę.

bnds
z
mol.im
dodany: 25.08.2025, 11:42:05
  • 136
  • #
    holandia
  • #
    imigranci
  • #
    uchodzcy
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 25.08.2025, 12:41:19 via Wykop
  • -1
@stroggoslaw: Potrzebują obozu przesiadkowego pod S-Hertogenbosh to raz oraz spalarni w Polsce to dwa. Nie maja pierwszego a znając swoją historie jakoś nie mamy ochoty na transporty, zresztą opłata za ślad węglowy też niezbyt pomaga idei ( ͡° ͜ʖ ͡°)

8

Woda w kalderze wulkanu zaczęła "gotować się" - co robią ludzie? idą i oglądają

Woda w kalderze wulkanu zaczęła "gotować się" - co robią ludzie? idą i oglądają

Co trzeba mieć we łbie to ja nie wiem. I więcej. Zainstalowano w zatoce boje z czujnikami. I co? Przestały działać - bo wandalizm. Biorę kukurydzę i czekam na fajerwerki.

bialy100k
z
youtube.com
dodany: 18.08.2025, 22:05:36
  • 2
  • #
    ciekawostki
  • #
    geologia
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 19.08.2025, 08:05:31 via Wykop
  • 0
Czyli po Ukrainie pora na superwulkan ???
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nith
nith
18.08.2025, 17:21:48
  • 60
Czy też macie problemy z youtubem dzisiaj? Filmy pazują się w pewnym momencie i nie odtwarzają się. Nawet pomimo odświeżenia strony
#youtube
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 18.08.2025, 17:29:10 via Wykop
  • 0
@nith: Ogólnie jest zesransko na całej lini w juropie...
  • Odpowiedz
spike10
spike10
spike10
18.08.2025, 11:28:59
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 18.08.2025, 12:44:37 via Wykop
  • 1
@spike10: Skoro Ukraińcy mają zaakceptować zgniły pokój który w wielu aspektach będzie dla nich niekorzystny to może lepiej że nas tam nie ma.
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 17.08.2025, 16:33:09
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 15.08.2025, 12:48:40
  • 0
https://www.youtube.com/watch?v=sRzpUG6rbhE
Kto grał w NFSU kojarzy a kto nie miał okazji to ma teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BLEBLEBLEX1 - https://www.youtube.com/watch?v=sRzpUG6rbhE
Kto grał w NFSU kojarzy a k...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiersiowkaPelnaZiol
PiersiowkaPelnaZiol
15.08.2025, 12:14:13
  • 4
#defilada

XDDDto jest defilada WP?

Przecież tam to sprzętu praktycznie tyle co jakiś samozwańczy dyktator wolnej demokratycznej republiki kongo by miał a nie 40 milionowe państwo XD
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 15.08.2025, 12:16:06 via Wykop
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol: Mnie zastanawia dlaczego pokazali Himarsy ale Homara-A i / K nie
  • Odpowiedz
LM317K
LM317K
15.08.2025, 11:53:56
  • 2
#defilada
LM317K - #defilada

źródło: vlcsnap-2025-08-15-13h53m49s594

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 15.08.2025, 12:15:16 via Wykop
  • 2
@LM317K: Ci w czołgach i pojazdach mają spoko włącza klime albo podstawią rurę z z zimnym pod jaja. Teraz pomyśl o tych nurkach ubranych na czarno skoro w słońcu masz 35C ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 15.08.2025, 10:49:18
  • 0
#defilada A będą papacze ???
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dymass
Dymass
15.08.2025, 10:40:51
  • 0
#defilada na Krzesinach cisza, leca tylko z Powidza?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 15.08.2025, 10:44:13 via Wykop
  • 0
@Dymass: Z Łodzi bliżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 10.08.2025, 18:02:26
  • 0
#matematyka #fizyka
Zaraz popsuje matmę i fizykę
Weź do reki długopis ołówek coś podobnego
Zacznij nim szybko rotować na wyciągniętej dłoni nadgarstkiem z prawej do lewej
Przyjmijmy im mamy do czynienia z rotacją w 2D

Jak
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
10.08.2025, 18:20:45 via Wykop
  • 1
@v-tec: Świetna odpowiedz wpadłem na pomysł, skoro mam statyczny punkt 1D przyjmijmy że jestem w stanie go obserwować to jego "rotacja" względem siebie powoduje iż zanika lub się pojawia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

224

Modernizacja polskich F-16

Pokaż treści 18+

Modernizacja polskich F-16

W przyszłym tygodniu ma zostać zawarta umowa na kompleksową modernizację polskich samolotów F-16

rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 09.08.2025, 06:18:48
  • 80
  • #
    polska
  • #
    wojsko
  • #
    samoloty
  • #
    f16
  • #
    lotnictwo
  • #
    mysliwce
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 09.08.2025, 21:21:50 via Wykop
  • 0
@pioter_ciemiezca: F-16 to rasowy rate fighter było to główne założenie projektowe gdzie F-35 to platforma stealth dla "systemu" używanego w navy air force i korpusie piechoty morskiej. Manewrowy to miał być F-22 F-35 kinetyką odpowiada konstrukcją lat 60,tych jakikolwiek dogfight na działka z czymkolwiek to wyrok dla pilota oraz potwierdzenie karygodnego błędu centrum planowania misji.
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 10.08.2025, 07:30:09 via Wykop
  • 1
@pioter_ciemiezca: Dane łatwo dostępne w internecie ... stosunek ciągu do masy w F-16 to ponad 1.1 w F-35 0.87 wolniej się rozpędza łatwiej wytraca prękość przy manewrach i wnoszeniu. Rate speed F-16 to 19 stopni na sekunde w dogfigcie przy ziemi F-35 to około 15 wiec po 90 sekudach F-16 robi dodatkowe kółko, po tym czasie zaczynając mając go przed sobą byłby na twoim ogonie. Przydomek "Fat Amy" nie wziął
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 10.08.2025, 15:09:57 via Wykop
  • 0
Prawda jest taka, że manewrowość f35 jest zbliżona, lub nieco mniejsza do fa18


@pioter_ciemiezca: W nose authority tak na nos trzeba uważać, tyle że jest to kosztem nagłego wytracenia prędkości która F-18 odrobi a F-35 może mieć z tym problem jeżeli "bawi się z" F-15 F-16

Tak, goły f16 będzie zwrotniejszy. Z podobnym uzbrojeniem ta różnica będzie dużo
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 10.08.2025, 15:30:30 via Wykop
  • 0
@pioter_ciemiezca: Rozmawiamy o dogfighcie tu biorę F-16 w ciemno jako że docelowo miał to być lekki myśliwiec przyfrontowy konstruowany stricte do walki kołowej, potem z implementacją wielozadaniowości trochę utył co diametralnie nie zmienia jego charakterystyki. To nie znaczy że F-35 to zły samolot realnie to latający sensor w technologi stealth ma być zwrotny na tyle żeby płynnie zareagować na to dzieje się w jego bliskości trzymając oponentów na dystansie BWR
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 10.08.2025, 15:57:17 via Wykop
  • 0
@pioter_ciemiezca: Jeszcze kwestia wersji F-16C/D przy maksymalnej startowej TWR to 0.77 jednak widać różnice porównując do 0.57 F-35A ale tu chyba mówimy o uzbrojeniu przenoszonym także na pylonach wiec traci stealth.
malinq
malinq
09.08.2025, 11:06:12
  • 1
Masz 1,2 mld do dyspozycji i musisz je wydać w branży horeca pomagając firmom które "ucierpiały" w wyniku pandemii.

Nie możesz przerzucić tych środków do innego sektora.
Jeśli ich nie wykorzystasz, nie polepszy to w żaden sposób twojej sytuacji finansowej.

Jak wykorzystasz te środki? Zapraszam do dyskusji.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 09.08.2025, 11:15:54 via Wykop
  • 1
@malinq: Zebrałbym podatki a zwrot zrobił z KPO ??? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

324

Fala obserwacji UFO w Belgii 1989-1990 r.

Fala obserwacji UFO w Belgii 1989-1990 r.

To, co wyróżnia te wydarzenia, to nie tylko liczba niewyjaśnionych relacji, dotyczących obserwacji dużych, często trójkątnych obiektów, ale także wiarygodność wielu świadków. Dodatkowo belgijski rząd wykazał się wyjątkową otwartością i przejrzystością - w sprawę zaangażowane były oficjalne instytucj

UFOnapowaznie_pl
z
ufonapowaznie.pl
dodany: 07.08.2025, 11:32:55
  • 95
  • #
    ufonapowaznie
  • #
    belgia
  • #
    ciekawostki
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    ufo
  • #
    lotnictwo
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 07.08.2025, 13:28:31 via Wykop
  • 25
Mam o tym fragment w książce parę razy razy piloci F-16a/b złapali "lock" co powodowało iż obiekt ze 100-200 km/h przyspieszał do 1890km/h zmieniając pułap z 3000 do 1600 m +/- 40g co skutkowało "lock break" gromu dźwiękowego oczywiście nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

407

Dania usunie "pornograficzny" pomnik syreny w Kopenhadze

Dania usunie "pornograficzny" pomnik syreny w Kopenhadze

"Syrenka ma zupełnie normalne proporcje w stosunku do swojego rozmiaru" - twierdzi burmistrz

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 06.08.2025, 06:31:50
  • 154
  • #
    dania
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    syrena
  • #
    kultura
  • #
    pomnik
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 06.08.2025, 11:11:31 via Wykop
  • 1
@milo1000: Jednocześnie można na ich konto doliczyć np kolonializm który z perspektywy podbijanych był zły oraz rewolucję przemysłową która z perspektywy czasu okazała się korzystna, świat nie jest czarno biały. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1 05.08.2025, 10:50:22
  • 1
#izrael Izrael nie może przegrać żadnej "kinetycznej" wojny bo przestanie istnieć, a przez to co robią w Gazie właśnie przegrał tę o soft power i mit założycielski ...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
Autor
05.08.2025, 13:29:44 via Wykop
  • 0
@YehudaGoldstein: Dlaczego członkowie IDF są odławiani w europie i przesłuchiwani jako podejrzani o popełnianie zbrodni wojennych w Gazie jak to nie jest utrata soft power to ja jestem papież ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 25
  • Strona 14 z 25
  • >

Marek

  • Quasi ekspert kamieniologi kwasowo zasadowego metamorfizmu w sumie to rockhound na tropie Tytanitu Anatazu i Allanitu-Ce :P
  • Dolny Śląsk-Masyw Ślęży
  • https://www.mindat.org/user-69998.html

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.05.2022

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 10.11.2020

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 31.10.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 13.06.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking